Kategórie

Skvělé tipy pro vašeho dokonalého ženicha

Téměř všechny předsvatební články a rady jsou určeny výhradně nevěstám. Co ale ženich? Osoba, bez níž by se nevdala ani jedna z nás. Přestože v den D je téměř veškerá pozornost soustředěna na okouzlující nevěstu, nesmíme zapomenout ani na neméně důležitou, silnější polovičku.

Dress code

Na první pohled se může zdát, že pánové to s výběrem slavnostní garderoby mají, ve srovnání s nevěstami, značně jednodušší. Opak je však pravdou. Moderní muži sledující módní trendy si na výběru svatebního obleku dávají velmi záležet. Stejně jako nevěsta, i ženich by měl svůj outfit přizpůsobit místu a stylu svatby.

Na méně formální svatbu v zahradě či na pláži si mohou pánové dovolit obléci sako světlejších barev, bílou lněnou košili či světlé kalhoty.

V případě, že si své ano plánujete říci v kostele nebo na příslušném úřadě, světlé barvy sak a obleků by měly být tabu. Stejně nepřípustné jsou i džíny. Ideální je žaket nebo oblek tmavé barvy zkombinovaný se slavnostní košilí a s ladící vázankou.

Vhodnými doplňky jsou manžetové knoflíčky, kvalitní hodinky a kožený opasek ladící s kvalitními botami.

Pokud plánujete výjimečně honosnou svatbu, na kterou pozvete vážené hosty, je přípustné, aby měl ženich během obřadu oblečený frak (který je většinou povoleno nosit jen ve večerních hodinách).

V tomto případě by však měly přijít ve fraku i všichni pozvaní páni.

Vizáž ženicha

Předsvatební kosmetické přípravě se nevyhne ani ženich. Přestože většina pánů má krátké vlasy, je před sňatkem vhodné zajít k holiči, aby vlasy zastřihl a upravil.

Aktuálním trendem je dlouhá pěstěná bradka. Pánové, kteří se takovou ozdobou pyšní, by před svatbou měli navštívit profesionální salon, ve kterém si mohou bradu nechat zastřihnout a upravit. V případě, že mezi milovníky dlouhé brady nepatříte, měli byste před oltář předstoupit s čerstvě oholenou kůží na tváři.

Současná doba přeje moderním mužům, kteří se starají o své tělo a pleť. Proto neváhejte a navštivte kosmetický salon, ve kterém vám upraví obočí, nebo solárium, ve kterém chytíte příjemný bronz.

Při svatební gratulaci budou všichni gratulanti mačkat ruku nevěsty i ženicha, na škodu rozhodně není ani návštěva manikérky.

Při každé společenské události, tedy i svatbě, platí, že všichni zúčastnění by měli klást důraz nejen na správný výběr šatů, bot a doplňků, ale i na hygienu. Samozřejmostí by tedy mělo být voňavé a čisté tělo, čisté uši a zuby. Z důvodu osobní svěžesti a dobrému pocitu nezapomeňte ani na deodorant, sprej do bot a na osvěžovač dechu.

Třešničkou na dortu je vhodně zvolený parfém, který koresponduje s vodou po holení a s tělovým mlékem. Parfém by měl být použit tak, aby zdůraznil osobnost muže, avšak vůně nesmí být natolik výrazná, že z ní okolní dámy rozbolí hlava.

Nevěstina pravá ruka – i před svatbou

Přestože svatební přípravy se nesou především v duchu přání nevěsty, ani ženich by neměl být v otázkách týkajících se svatby lhostejný a měl by vyjádřit svůj názor. Přestože většina mužů mezi starorůžovou a pudrovou barvou opravdu nevidí rozdíl, měli by si uvědomit, že pro jejich něžnější polovičku, toužící po dokonalé svatbě, je to opravdu „otázka života a smrti“ :).

Kromě vašich názorů a nápadů bude dozajista zapotřebí i vaše trpělivost a láskyplná náruč. Pravděpodobně žádný pár se během svatebních příprav nevyhne menším krizím, kdy něco nebudete stíhat nebo nebudete moci něco sehnat. Tehdy byste měli být chápavý, trpělivý a laskavý a v těžší chvíli svou nastávající podržet.

Ženichova povinnosti

Chcete-li se projevit jako pravý gentleman, měli byste od inspirativních názorů a povzbudivých slov přejít i k činům a zapojit se do svatebních příprav opravdu aktivně.

Ve vaší režii by měl být výběr vašeho svědka, výběr družbů a výběr jejich oblečení. Samozřejmě, že družbům nemusíte osobně shánět obleky :). Úplně postačí, když se s nimi jen dohodnete na své předběžné představě, aby náhodou nedošlo k módnímu faux pas.

Jelikož muži patří v zamilované dvojici k těm racionálnějším a pragmatičtějším, rozhodně nic nezkazíte, pokud vyřídíte všechny úřední dokumenty potřebné k sňatku. Cestou z úřadu můžete rovnou zajít do nejbližší cestovní kanceláře a zarezervovat svatební cestu. Asi není na světě nevěsta, která by po takovém gestu o sňatku zapochybovala :).

Vaše povinnosti nekončí ani během svatebního dne. Protože některé dodavatele, číšníky či muzikanty bude nutné vyplatit přímo na místě konání svatební hostiny, nenechte s plnou peněženkou pobíhat nevěstu, ale zaplaťte všechny účty vy.

Věříme, že po několikatýdenních či dokonce několikaměsíčních svatebních přípravách se dočkáte okouzlujícího dne, plného nezapomenutelných chvil a nádherných emocí. Přestože vám pravděpodobně bylo zpočátku jedno, jestli bude hlavní chod podávaný s rýží nebo s opečenými bramborami, v den D si odpovědnost a stres najde i vás. Důležité je zachovat klid a uvědomit si, že svatba je jen prvním krokem na společné cestě s vaší vyvolenou.

Hledáte inspiraci pro korsáž pro ženicha?