Jak vybrat svatební doplňky pro ženicha?

 • 26. úno 2024

Součástí každé dokonalé nevěsty nebo ženicha a celého svatebního dne jsou svatební doplňky. V současnosti si můžete vybrat ze široké škály různých svatebních doplňků, které je možné koupit anebo jen půjčit. Většina z nich je však určena zejména pro nevěsty. To, že muži obecně nemají příliš romantickou povahu jako ženy, neznamená, že nechtějí ve svůj svatební den vypadat elegantně a dokonale. Jak vybrat svatební doplňky pro ženicha?

jak vybrat svatební doplňky pro ženicha

Jaké různé svatební doplňky zdobí nevěstu a samotnou svatbu?

Hlavním nejvýraznějším doplňkem většiny nevěst je svatební závoj, zejména je-li dlouhý. Dalšími doplňky pro nevěstu jsou různé svatební ozdoby do vlasů, kabátky, bolerka, štóly a svatební rukavičky. A také svatební ozdoby na focení, k nimž patří vějíře, slunečníky, romantické a elegantní deštníky a též pompadurky. Mezi svatební ozdoby se řadí i šperky z různých drahých kovů a bižuterie. V neposlední řadě by žádné nevěstě neměl chybět podvazek. Kromě doplňků pro nevěstu svatební obchody nabízejí i další svatební doplňky, jako jsou polštářky pod prstýnky, svatební oznámení nebo svatební číše.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
11
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Svatební doplňky pro ženicha

Ženichovy svatební doplňky by měly ladit s nevěstinými svatebními šaty a zároveň by měly se všemi doplňky vytvářet harmonický celek. Mezi svatební doplňky pro ženichy můžeme zařadit kravatu, motýlka, vestu, boty, manžetové knoflíčky, kožený pásek, elegantní hodinky, řetízky, klobouk nebo hůlku.

Jak vybrat svatební oblek pro ženicha?

Vzhledem k tomu, že ne každý ženich je oblekový typ, stačí, když si oblek jen půjčí. Svatební oblek pro ženicha, tak jako i ostatní doplňky, je vhodné vybírat až po výběru svatebních šatů pro nevěstu, aby s nimi dokonale ladil. Mezi oblíbené barvy obleků patří černá, tmavě hnědá, tmavě modrá, bílá, kapučíno nebo smetanová. Stále však platí, že černý oblek je dostatečně elegantní a hodí se ke každé nevěstě. Rovněž se rychle nezašpiní a dá se využít i pro jiné příležitosti, než je vlastní svatba.

Na výběr vhodného obleku je nezbytné si ponechat dostatek času, aby ho bylo možné bez problémů upravit podle požadavků ženicha. Při výběru obleku je potřeba brát v úvahu jeho postavu. Hubený a vysoký ženich by si měl vybírat jednobarevný černý oblek klasického střihu, bez proužků, které by ho mohly nechtěně opticky prodloužit. Naopak muž silnější postavy by si měl vybírat takový oblek, který jeho postavu opticky zeštíhlí.

Jak vybrat košili pro ženicha?

Obecně platí, že na svatbu se nehodí pro ženicha košile s krátkým rukávem. Vhodná je košile s dlouhým rukávem, jejíž zapínání je buď pomocí háčků anebo se skrytými knoflíky. K svatebním šatům bílé barvy se nejvíce hodí bílá košile.

Svatební doplňky, jako jsou vesta a kravata, jsou v kombinaci s bílými šaty vhodné v bílé, stříbrné nebo v šedivé barvě. K svatebním šatům smetanové barvy je ideální košile bílé barvy. Kravata anebo vesta je vhodná v perleťové barvě nebo ve zlaté. Barvu kravaty je vhodné sladit též se svatební kyticí nevěsty. Mezi oblíbené svatební doplňky ženichů patří i manžetové knoflíčky, které košili dodávají ten správný nádech elegance, též stylový a moderní vzhled.

Profesionálové
7
Zakázkové krejčovstv...
Svatební salony a svatební šaty
Krejčovství,ve kterém šiji svatební šaty,oblek a ostatní sladím podle nevěsty.Stačí když donesete obrázek a můžeme začít.K šatům dotvořím vše potřebné
Praha
1
Autorské svatební ša...
Svatební salony a svatební šaty
Jsem oděvní návrhářka specializující se na svatební šaty na míru. Navrhnu a ušiji Vám originální svatební šaty pro Váš den.
Praha

Jak vybrat boty pro ženicha?

V minulosti byly typickou obuví pro ženicha černé šněrovací lakovky. Tak jako všechno, i móda se mění a jde kupředu. Dnes se doporučuje takovýto typ obuvi nosit jen k frakům anebo smokingům. Svatební obuv ženicha by měla barevně ladit s oblekem či páskem. V případě, že je oblek světlý, měly by být světlejší i boty, a naopak. Tvarů pánských elegantních bot je hned několik, jde o jemně prodloužené čtvercovité nebo zaoblené špičky.

Vhodné je vybrat takové, v nichž se ženich bude cítit dobře, a které jsou dotvořeny malými dírkami, jež splňují kromě estetické funkce i praktickou. Ženichovi tak umožní během dlouhé svatební noci správný průchod vzduchu v botě. K elegantním botám je zapotřebí vybrat i vhodné ponožky, které by měly ladit s barvou bot, a zároveň kontrastovat s barvou obleku. Ponožky musejí mít vhodnou délku, a to takovou, aby zakrývaly ženichův kotník i nohu při sezení.

Kde najdete nejhezčí svatební doplňky pro Vašeho ženicha?

Zeptejte se našich uživatelek a jiných nevěst v diskusích, kde nejlépe obléknout svého ženicha. Určitě vám ochotně poradí a podělí se s vámi o své zkušenosti v našem Fóru. Získáte tak cenné informace a uděláte si svůj malý průzkum mezi svatebními obchody a salony nabízejícími dostatečné množství svatebních doplňků pro vašeho ženicha.

P.S. – Věděli jste, že spoustu svatebních inspirací, tipů a rad najdete i na našem slovenském webu? Přihlaste se svým účtem i na Mojasvadba.sk


Autor článku: Veronika Červenská

Fotografie: isifa, Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?