11 tipů pro nezapomenutelný svatební program

 • 8. čvn 2017
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Svatba by měla být veselou událostí. Po romantickém svatebním obřadu hosté očekávají zábavu a nezapomenutelný svatební program. Pokud je právě svatební program vaším kamenem úrazu a nevíte si s ním dát rady, pozorně čtěte a inspirujte se následujícími řádky. Stále více mladých párů upouští od tradičních svatebních programů a hledá inspiraci na zahraničních svatebních portálech.

Prezentace fotografií nevěsty a ženicha

Prezentace fotografií nevěsty a ženicha od jejich dětství až po současnost je milým zpestřením každé svatby. Do prezentace můžete zvolit vtipné snímky i společné romantické fotografie. Prezentaci můžete spustit buď během stolování, nebo svatebního tance.

Originální taneční číslo

První manželský tanec nemusí mít jen podobu klasického valčíku. Překvapte své hosty předem připraveným tanečním číslem. V případě, že váš partner není dostatečně extrovertní typ na to, aby vystupoval před publikem, můžete ho překvapit a nacvičit si taneční číslo s družičkami.

Šílené fotografie

Jednou z nejoblíbenějších částí programu na moderních svatbách je focení s vtipnými rekvizitami, jakými jsou například vousy, brýle či barevné paruky. Na vaši svatební veselici si kromě rekvizit můžete objednat i funny box, tedy fotobudku, ve které se hosté fotí v bláznivých pózách. Šílené, uvolněné fotografie jsou skvělou památkou na váš velký den.

Kniha hostů

Kromě bláznivých fotografií zůstanou vaši svatební hosté zvěčněn i ve svatební knize hostů. Dnes to už nemusí být jen fádní bílá knížka, ale může mít milion jiných podob. Skvělým nápadem je házení svatebních odkazů do skleněné láhve či napsání svatebního věnování na připravené tabule nebo štítky.

Karaoke

Zpěv ke svatební veselí nepochybně patří. Přestože v Česku karaoke není běžnou součástí svatebního programu, zpívání známých písní bude určitě velkou zábavou a originálním zpestřením svatební zábavy.

Speciální host

Pozvání oblíbené zpěvačky či zpěváka může být originálním zážitkem nejen pro novomanžele, ale i pro ostatní hosty. Speciální host nemusí být jen populární moderátor, zpěvák nebo taneční skupina, ale může to být například i kouzelník, který do svého programu zapojí i svatební hosty.

Výbornou alternativou je i pozvání tanečního odborníka, který svatební hosty naučí pár tanečních kroků, či dokonce vtipnou choreografii.

Vtipné hry

Zábavu rozproudí vtipné hry, do kterých mohou být zapojeni novomanželé nebo svatební hosté. Jednou z oblíbených her je hra, ve které se ženich a nevěsta zují a sednou si zády k sobě. Novomanželé odpovídají na vtipné otázky zvednutím modré nebo růžové vlajky (každý z nich má k dispozici jednu růžovou vlajku, která symbolizuje odpověď – nevěsta a modrou vlajku symbolizující odpověď – ženich). Cílem hry je co největší shoda v odpovědích.

Pokud chcete do svatebních aktivit zahrnout i svatební hosty, doporučujeme hru zvanou „svatební kvíz“. Pointou hry je vtipným způsobem zjistit, jak hosté znají novomanžele.

Mezi tradiční svatební hry patří i židlový a smetákový tanec, nebo hry s míčkem či s balonem. Židlový tanec je klasickou svatební hrou, při které jsou na parket do kruhu umístěny židle, přičemž počet tančících musí být o jednoho více, než je počet židlí. DJ pustí hudbu a muži tančí dokola kolem židlí. Když hudba přestane hrát, musejí si všichni sednout. Kdo nestihne, ze hry vypadne.

Podstatou smetákového tance je výměna partnerů tančících na parketu. Všichni kromě jednoho tančí v párech, pouze ten jeden má za partnera koště. Páry tančí, dokud hraje hudba. Když DJ najednou zastaví hudbu, partneři se musí vyměnit. Ten, kdo si nestihne najít partnera, tančí další kolo s koštětem.

Pointou balonového tance je tančit s balonem uvázaným za kotník tak, abyste při tanci praskli soupeřův balon, přičemž váš balon zůstane celý. Vítězem soutěže je pár, který praskne balony všem ostatním párům a jeho balon zůstane nepoškozený. Tradicí, která má pomoci vylepšit finanční rozpočet mladých novomanželů, je kloboukový tanec. V tomto případě tančí muži s nevěstou a ženy s ženichem za „poplatek“, který házejí do klobouku.

Svatební tombola

Tombola vyžaduje přípravu v podobě nachystaný tombolových lístků, které během svatební zábavy rozdáte mezi svatební hosty. Výherci jsou losováni od poslední ceny k první, přičemž výhrou je vždy nějaký vtipný předmět (jednu z cen může být například osobní strážce, v podobě válečku na těsto nebo zájezd pro dvě osoby v podobě lístků na MHD.

Únos nevěsty

Únos nevěsty nesmí chybět téměř na žádné svatbě. Přestože zejména u mladých svatebních hostů jde o oblíbený bod programu, špatné načasování může narušit svatební harmonogram a vyvolat u nevěsty pořádný stres.

Čepení nevěsty

Čepení nevěsty patří k vrcholům svatebního dne. Celý obřad je provázen tradičními svatebními písněmi, hudbou a tancem. V současnosti si stále více nevěst na očepení zve tanečníky a zpěváky z folklorních souborů, kteří dodají tomuto obřadu pravou atmosféru.

Ohňostroj

Efektním završením svatebního dne je zářivý ohňostroj. Ti z vás, kteří upřednostňují méně hlučnou oslavu uzavření manželství, mohou kromě tajných přání ke hvězdám vypustit lampiony štěstí.

Inspirací, jak vyplnit čas mezi jednotlivými tanečními koly, je nespočet. Nesnažte se však vtěsnat do svatebního programu příliš mnoho her a aktivit. Hosté si touží i posedět, poklábosit či vyjít na vzduch nebo na cigaretku.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?