Jak vybrat destinaci na svatební cestu?

 • 6. čvc 2017
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Existují tisíce destinací vhodných na svatební cestu a vybrat si tu pravou je někdy hotové umění. Během plánování svatby vám určitě napadne i otázka svatební cesty. Cestovní agentury nabízejí doslova tisíce možností, jak strávit nejromantičtější a nejkrásnější líbánky podle vašich představ. Jak si tedy vybrat správnou destinaci na nezapomenutelnou svatební cestu?

Profesionálové
16
DOVOLENÁ SNŮ - Exoti...
Svatební cesta
Na Mauriciu slevy pro nevěstu i 100% z pobytu (i výročí). Svatby na Seychelách i Mauriciu. Réunion, Vietnam, Malajsie, safari, Maledivy, Srí Lanka...
Praha - východ

Svatební cesta je často první společnou dovolenou nového manželského páru a následuje zpravidla po svatbě. Jen vy sami tedy můžete nejlépe rozhodnout, kde strávíte líbánky. Je důležité zvážit hlavně finance, které chcete věnovat na svatební cestu. Některé páry se proto rozhodnou pouze pro menší výlet nebo pro levnější několikadenní poznávací zájezd a svatební cestu odloží na neurčito. Může se však stát, že krátce po svatbě přijdou děti, a svatební cesta je v nedohlednu.

Pokud toužíte právě po svatební cestě krátce po svatbě, nezapomeňte, že je třeba vše vyřídit a zaplatit alespoň půl roku dopředu, pokud nezvažují last minute nabídky, či využití slev na poslední chvíli.

Důležité je promyslet si hlavně výběr destinace. Pokud máte spolu s partnerem zvolenou stejnou zemi, kterou toužíte navštívit, máte vyhráno. Svatební cesta je totiž tou pravou příležitostí ke splnění cestovatelských snů. Pokud se neumíte dohodnout, využijte kompromis (např. letos pojedeme tam, kam chceš ty, a příští rok tam, kam chci jet já). Exotické země mají tu výhodu, že je můžete navštívit kdykoliv během roku, a vždy je zastihnete zalité slunečními paprsky.

1. Svatební cesta ve stylu klidu a odpočinku

Seychely, Maledivy, Bali, Havaj a mnohá další místa jsou dodnes považována za synonymum ráje. Nedotčené pláže, průzračně čisté moře, neuvěřitelný klid a oáza relaxu – právě tato kritéria udělala z těchto míst tradičně nejoblíbenější destinace svatebních cest. Protože většina párů touží po oddechu po stresujících svatebních přípravách a po úniku od všední rutiny, zvolí právě některý z těchto resortů.

Pokud toužíte po klidu a nádherné přírodě, ale nechcete se setkávat s davy turistů, nemusíte jezdit daleko. Dokonce i v Evropě se najde několik úžasných destinací, kterých se masová turistika ještě nedotkla – Azory v Portugalsku, Zadarské ostrovy v Chorvatsku, zda některé oblasti Madeiry v Portugalsku.

2. Svatební cesta za dobrodružstvím

Pokud jste oba cestovatelské duše, můžete si vybrat pouze zemi, kterou máte rádi, a s pomocí cestovní kanceláře ji můžete procestovat. Nebo vezměte své úspory a vydejte se napříč vysněnou krajinou na vlastní pěst.

Jednou z dostupných verzí svatební cesty pro milovníky cestování jsou poznávací zájezdy. Během několikadenního zájezdu máte šanci navštívit ty nejkrásnější památky vaší vysněné země. Poznávací zájezdy jsou dokonce mnohem méně finančně náročné než odpočinkové zájezdy. Lidé v současnosti umějí využívat možnosti cestování i na neznámá místa, což nám dává jedinečnou možnost poznat nevšední krásy přírody a objevit tajemné zákoutí země.

3. Svatební cesta po Česku

I naše země nabízí kvantum krásných lokalit a ukrývá množství přírodních krás, které můžete prozkoumat během své svatební cesty. Můžete se vydat na hory či na obhlídku hradů a zámků, nebo si dopřát zasloužený odpočinek v některém z lázeňských měst. Ubytování v hotelu si můžete klidně zarezervovat i doma sami (což je samozřejmě možné i v případě, že se chystáte za hranice, avšak vyžaduje to už trochu praxe s internetovým rezervováním pokojů). Za cestu po Česku navíc zaplatíte méně než za cestu za hranice.

Tip: Spolu s partnerem si napište seznam míst nebo lokalit v Česku, které chcete navštívit. Tak si budete jisti, že nevynecháte žádné oblíbené místo.

4. Turistická svatební cesta

Pokud jste oba turistické duše, můžete se vydat do krásně zasněžených hor nejen v Čechách. Můžete se rozhodnout pro nezapomenutelnou lyžovačku v Alpách nebo návštěvu Himálají. Cestovní kanceláře dnes dokonce nabízejí tzv. turistické zájezdy, expedice do hor, především v zahraničí. Pokud se vám to zdá příliš, můžete si zařídit pouze několikadenní přechody hor, které jsou rovněž v nabídce cestovních kanceláří.

Nejpoužívanějším způsobem dopravy je dnes samozřejmě ta letecká. Na svatební cestu však můžete cestovat autobusem nebo dokonce vlastním autem. Možností je mnoho, stačí si vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Tip: Ať se již rozhodnete jakkoliv, může se stát, že vám některé detaily na vaší svatební cesta nebudou vyhovovat (např. služby hotelu, nedostatky vybraného místa). V takovém případě se snažte zaměřit na to, co se vám líbí, a hlavně na to, že jste získali jedinečnou možnost spolu nádhernou dovolenou. V žádném případě si nenechte svatební cestu pokazit detaily.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 1.1.2021:

  • na svatbě může být maximálně 15 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • svatební hostinu není možné pořádat v restauraci
  • účastnit se svatby se lze pouze na území okresu, kde má osoba bydliště.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?