Nevěsty, které měly svatbu 19. 09. 2009

Zobraz úvodní příspěvek
19.09.2009 bude určitě jedno z nejžádanějších datumů roku 2009... Máte toto datum vybrané na Váš velký den "D" ? Pojďme si společně zkrátit chvíle čekaní na "naše" datum, pojďme se společně připravovat, i nformovat, co už máme, co nás čeká, ... Já vím, asi si řeknete,že je to ještě za dlouho, ale ... myslím,že to uteče jako voda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ty bláho, tak to se ten nahoře zblázní tolik objednávek pěkného počasí na 19.9.2009, tak to aby to udělal plošně po celé ČR :-D
Odpovědět
No ale kdyby náhodou to pěkné počasí nedoručili, máte koupené deštníky? Nebo jak to budete řešit?
Odpovědět
Profilova fotka
ja sem si koupila krasnej velkej bilej a cernej destnik, a kdyz bude hezky tak se muzu pod nim schovavat pred slunkem..
Odpovědět
no já chtěla koupit nádherné vínové a Anděl(přítel) mi tvrdil, že bude na 100% krásně, tak nevím. Asi je stejně koupím
Odpovědět
Profilova fotka
vsak ti pak zustane doma a to se vzdycky hodi, ja je kupoval u tamanu a kazdej vysel na 100..radsi byt pripravena nez v sobotu rano litat po byte a hledat pod co se schovat..
Odpovědět
Asi tak nějak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ale bude pekne takze nebudou potreba, ja v to uplne verim...mame se fotit venku a na dest nemame jinou variantu..
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky,zdravím.... Tož s tím počasím to je pech,já četla na netu,že období kolem 20 září má být z celého září nejteplejší....tak sna d to vyjde. Ale pro jistotu mi bude známá půjčovat svůj deštník,který měla na své svatbě (před 3 lety),je takový putovní. Už ho za tu dobu mělo půjčeno hodně nevěst,a ani jedné z nich nepršelo,takže je ještě furt prý v původním obalu :-D ,tak doufám,že nám taky nebude pršet. Jo a že loni měla zase její známá svatbu v červenci,a ona ji ten deštník chtěla půjčit,ale nevěsta nechtěla,že "prý v červenci bude krásně" a hle :pršelo jí :-D Lowe: krabičky krásný Jinač už mám fotky ve fotáku,těch mojích jmenovek (ještě mi asi více než půlka chybí dodělat,snad to do svatby stihnu), košil + kravat mých chlapů,ale jaksi ještě nebyl čas je dát do alba. Malý včil usnul,tak jdu na to ! ;-)
Odpovědět
jana1k: Tak já taky dodělávám a dodělávám. Ještě oznámení, cedulky na stůl, děkovné lístky,... přinejhorším to bude a po svatbě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kaatulka :-D ,tak,tak. Máš někdy též takový pocit,že tedkom dodělat,objednat takové drbky je větší fuška než nějaké šaty,fotograf,restauraci atd...???
Odpovědět
jana1k: Jo,jo, to je přesné :-) Nejhorší je furt kontrolovat, jestli je vš kompletní, protože ze všeho mi chybí kousek
Odpovědět
Profilova fotka
přesně! A furt mám pocit,že to ještě,tam to ještě....a pořád dokola....až mi z toho někdy hrabe. Ale je fakt,že koláče+dort + minizák. a cukroví už objednáno,ted jen vyzvednout a vše pobalit. Alkohol chvála panu bohu,taky objednán (vyjde nás to na necelých 10.000,--a v tom není ještě víno :-S ),takže jen v září zavolat paní co nám bude dělat 2 velké pern.srdce jako poděkování rodičům,a pak jen nakoupit hroznové víno (to jediné ovoce chci mít na stolech + nějaké slané pečivo) a snad by to mělo být vše!!!! Jo ještě musíme vlastně do hospy jít upřesnit jídlo,odpo tam budu volat.....tak jsem zvědavá..... 8-)jinak už mám fotky v albu těch košil.....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jana: koukala sem na kosile a muj zenich bude mit podobnou barvu jako tvoje maly zlaticko. ja porad jeste musim koupit naplasti a samodrzici silonky, ale ted chystame na sobotu u rozlucku tak na to furt neni cas, a jeste musim zkompletovat hudbu a vypalit. a urcite si jeste na neco vzpomenu...
Odpovědět
Profilova fotka
holky: tak já to nějak přestávám řešit, příští týden budu péct 3 druhy cukroví, mamka 2 druhy a zbytek teta, i dorty koláčky atd alkohol máme nakoupený, jen chybí pivo a nějaké to slané a už to nechám osudu před svatbou pak nějaký to ovoce
Odpovědět
Profilova fotka
tulikiss:jestli myslíš klasické náplasti,tak ty jsem byla kupovat včera:doporučuju jedině complít-tak nějak se jmenují,sice stojí 90,- korun,ale na úplně rozedřenou patu jsem si dala utot náplat,podní se udělá takový povlak a o ničem nevíte.Mimochodem,ty puchýře jsem měla tři:o(.Pak mi pan lékárník ještě doporučil tyčinku-s tou tedy zkušenosti nemá,stála 104 korun a tou si máte natřít nohy-chodidla,nesmí na nich být odřenina nebo už puchýř a má mít něco,co předejde půchýřům....tak jsem na tozvědavá:o)))Vše je v tělové barvě,tyčinka bez barvy
Odpovědět
Profilova fotka
tak o tech sem uvazovala jenom sem nevedela jestli to nebudou vyhozeny penize ale jestli to fakt funguje tak si je urco koupim, prece jenom s puchyrem se blbe tancuje a ja si chci svatbu poradne uzit.. pred chvilkou volali ze v pondeli budem predavat byt, tak aby toho nebylo malo tak nas ceka malovani a stehovani, poprve budem bydlet spolu(ted tu sem jenom tak 5 dni v tydnu:-))
Odpovědět
Profilova fotka
barbu: tu zyčinku za těch 104 kč,se mají ty nohy potřít,ještě dříve než vlezu do bot?? Tý jo,to neznám,ale jestli to bude dobrý,tak si to taky pořídím. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak se nam prave sama pozvala na nasi rozlucku holka od jednoho kamose, ne ze by to zas tak vadilo ale byl zvanej on protoze sme chtlely fakt jenom dobry kamarady, ale on s ni je par mesicu videli sme ji jednou a uz ted se desim jak ji budu rikat ze rozlucka dobry ale ze na svatbu ji nechci, ten kamos tam ma fotit a nechci aby se rozptyloval tim ze ona tam nikoho nema a on je tam pracovne, to jeste bude vesely...
Odpovědět
Profilova fotka
tuli: tak my máme podobný problém s přítelem ženichovo sestřenice... protože moje budoucí tchýně se rozhodla, že nám z hostiny zaplatí polovinu, ale zve tam každýho... nebo mi to tak aspoň přijde... takže se počítá i s tímto přítelem, jenže ani já ani ženich jsme ho ještě neviděli, jsou spolu max. 4 měsíce a my ho uvidíme nejspíš až na svatbě a pak už asi taky ne... my oba ho tam nechceme, jen prý je to "slušnost" tak já nevim...
Odpovědět
Profilova fotka
jani:píšou na tom:omezení tření a vzniku puchýřů-okamžitě omezuje tření kůže,je nevidětelná,snad se aplikuje,nezanechává stopy....tak uvidím....a přesný název:Coompeed-tyčinka proti puchýřům Jinak dobré ráno všem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak už se začínají vyskytovat první konflikty s tchýní. Nikdy jsme nebyly nějak extra kamarádky, ale vždycky všechno probíhalo ve vší slušnosti. Začíná to tím, že se jí nelíbí, že nebudeme mít rozvoz svatebčanů, když jsem jí řekla, že to jsou další 2000, tak ani nepípne, že by přispěla. Taky mě pouučuje, že máme jít ještě zvát osobně, že nestačí oznámení. Půjdem, samozřejmě, až budu vědět přesný detaily organizace. No ale to jí asi nedochází, že není důvod lézt tam dvakrát, když už můžu jít rovnou s instrukcema. Nedala nám zatím ani korunu, moje mamka do nás narvala skoro 20000 a ještě bude platit skoro celou hostinu a ona se stále jen ptá co chceme... co asi chceme? Všechno si chceme zařídit sami, respektive já, nastávající to moc neřeší, jen by se prostě hodila nějaká ta korunka. Ale co je nejhorší!!! Byla vyzvídat v květince, kde mám objednány kytky, a když jsem jí to vpálila, tak tvrdila, že nám to chtěla jako překvapení zaplatit a byla se ptát jen ORIENTAČNĚ na cenu. Co tam má co lézt?! Když už, tak ať tam jde s příspěvkem a neřeší co jsem si objednala. No a pak když jsem řekla, že je to sice hezký překvapení, ale že nám to musí říct, že mi je chtěla mamka zaplatit, tím pádem by jsme mohly s těmi penězmi počítat na něco jinýho, tak mi řekla, že to tedy necháme na mojí mamce!!!! Hrůůůza. A to teď řešim, jaký děkovací dárky pro mamky... absolutně nemůžu dát stejný oběma matkám. Tak jsem si zase postěžovala, kazí mi to opravdu přípravy. Snažim se vše do puntíku mít zařízený, aby to klaplo, všechny tady víme, že je to náročný, ale že to za to stojí a proč musí někdo být tak .... ?! ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
lenuska.rosi: tak to já bych jí to asi řekla, ale nevím, to říkám teď, sama tchýni mít nebudu, a jak to takčtu tak mám velké štěstí já si vše dělám taky sama, a nikdo mi do toho nekecá, už mě znají, takže ví, že by jim to bylo houby platné a udělám si to podle sebe, jsem za to fakt ráda
Odpovědět
Profilova fotka
barbucha: děkuju moc za info,hned se na to zeptám v lékarně :-) lenuska: holka,tak to s tou tchýnkou opravdu nemáš lehké :-S ,jé fakt,že od mojí tchýne,tak nic nebudeme mít,ale ani nechceme,je už přes 10 let vdova,takže s tím jejím jedným platem,by to asi neklaplo. Ale přítel hned prohlásil,že on si svatbu chce zaplatit.Tak si ji zaplatí. Jo jenže moje mamka zase o tom nechce slyšet,takže vlastně jedou na půl. Zatím paltí mamka,šaty + veškeré doplnky,koláče atd + půlku ceny za hostinu. No a přítel alkohol, kytice...atd. Takže co poradit? Opravdu v tomdle nevím. Nejlepší asi jak píše lowe,promluvit si,nějak taktně ji to naznačit,nebo pak přes přítele. Ale zase at se neurazí a vy se ještě k vůli ni před svatbou nepohádali.... :-|
Odpovědět
dobré ranko, koukám, že všude je něco, což?? Já už jsem taky narazila. Nemohli jsme se domluvit, kdy upečeme koláče do výslužek. Budeme je píct u přítele doma, dohromady, oni asi 60 koláčů, já 20. U nás se pečou velké, ne ty prťavé, sice bych je chtěla radši, ale...... A výslužky se budou rozvážet v neděli a v pondělí zbytek a ona je chtěla péct ve středu. Tak jsem řekla, že si je upeču sama. Protože já třeba osobně pouťové koláče 4den nejím, nejsou už takové. A podle mě je výslužka velká vizitka a musí být čersvté. Tak jsme se nakonec domluvili, že je upečeme v tu neděli. Ale to jí to taky musela říct cukrářka, co nám bude péct. Včera jsme byli odevzdat papíry na matrice. Tam, kde budeme mít obřad, budeme v sobotu sami, ale představte si, že v neděli tam mají dvě svatby. Jednoznačně kvůli datumu 20.09.2009. To jsem koukala.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak pevné nervy holky z toho důvodu si celou svatbu platíme sami do A do Z. Ze začátku se do toho míchali naši, tak jsem jim to hezky řekla od plyc. Mám klid sice po svatbě mi moc peněz nezbude, ale nemusím se s nikým hádat :-) :-D
Odpovědět
my si to z větší části platíme taky sami, rodiče se chtěli angažovat, až moc, platit kytky, cukroví a tak, ale řekli jsme jim, že jestli chtějí něco zaplatit, tak se můžou podílet na zaplacení hospody a to tak, že pojedeme na 3 díly. Naši, přítel. rodiče a my. Třeba jako se říká, že prstýnky by měl platit ženich, tak nám je zaplatil můj děda. Od mala mi spořil, chtěl mi dát knížku ke svatbě, tak jsem mu vysvěstlila, že by se nám to hodilo před svatbou a že by sme od něho měli jako prstýnky. Spíš se nám to hodilo před než po svatbě.
Odpovědět
Profilova fotka
Právě že ze začátku se o svatbu nikdo ani z jedné rodiny nezajímal. Moje mamka asi tak před 3 měsícema měla asi zatmění a došlo jí, že se jí vdává její prvorozená dcera, tak by asi měla být ráda a začala se angažovat až moc, jak se zařizováním, tak opravdu hodně i s placením. A to jsem ráda a potěšilo mě to. Jenže přítelova mamka dělá všechno na poslední chvíli, tak přijela se minulý týden ptát, co chceme. No ale v tu dobu už bylo prakticky vše zařízené. Takže teď jedině jak může pomoct je finančně. Přemýšlím o tom hodně, nechci dělat zle před svatbou, ale musím jí to říct, jenže si myslím, že to stejně nepochopí a udělá si vše podle sebe. Přítel ten by jí akorát seřval, on se s ní nepáře jako já. Nehledě na to že pořád mele, že nemá peníze a pak z ní vypadne, že si byla půjčit pro sebe šaty v půjčovně. Nedala ani korunu a všude možně rozkřikuje, že bude mít její syn velkolepou svatbu. No prostě děs. Holt mi nic jiného nezbyde a musím na ní vlítnout :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my si taky svatbu financujeme sami, ale všem jsme dali kartičku, že místo darů chceme korunky, tak uvidíme, třeba se nám něco vrátí ;-) no mamka, něco říkala, že zaplatí kuchařku a jídlo, tak nevím, nechci se jí ptát, radši bych penízky do obálky
Odpovědět
No, každej jsme nějakej a ty starší generace jsou ještě horší :-) To máš třeba jako já jsem strašně zvědavá na společné fotky. To bude nebe a dudy, jak se říká. Moje mamka si koupila takovej kostýmek, šmrncovní, omládla v něm a prostě mě k ní sedí, ale druhá mamka bude mít úplnej opak. Ona je spíš taková elegantní nebo spíš to nazvat usedlejší, žádnej odvaz, jestli mi rozumíš. Řešila jsi s nima oblečení??
Odpovědět
ono je to nejhorší, všichni se chtějí podílet. Ale já si říkám, než aby ti to ve slabší chvíli hodili na talíř, za to to nestojí. Já bych do svatby nešla, kdybych nevěděla, že na ní nemáme. Nemůžes se rozhodnout pro vdavky a říkat si, nějak to dopadne. Teď trochu odbočím. To je to samé jako já třeba nechápu holky, které nejsou finančně zajištěné a pořídí si prcka. Vidím jich kolem sebe pár a ona než aby šla po škole makat, tak se nechá ...., nebydlí spolu a spoléhají na rodiče, že jim nějak pomůžou. To nechápu. A co vy, holky, plánujete hned po svatbě mimčo nebo nebude vás neplánovaně na svatbě o jednoho více :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?