Kategórie

Svatební plánovač (25): Víte, na co nesmíte zapomenout ve svatební ráno?

Svatební ráno může být velmi hektické a při všech těch přípravách mnoho nevěst může na některé důležité věci zapomenout. Na těchto 5 věcí byste však ve svatební ráno zapomenout určitě neměla.

1. Dejte si kvalitní snídani a zajistěte si pitný režim na celý den

Zní to jako zcela banální a samozřejmá věc, ale věřte mi, že během svatebního dne je opravdu snadné zapomenout jíst a pít. Od chvíle, kdy ráno otevřete oči, budete v jednom kole – sprcha, kadeřnice, make-up, dolaďování detailů, kontrolování dodavatelů, oblékání do svatebních šatů, odebírka nevěsty, předsvatební focení… A zastavíte se až po obřadu, když si sednete za stůl ve svatebním sálu a uvědomíte si, že jste ještě nic nejedla, máte strašnou žízeň a nejraději byste se vrhla na svatební polévku.

Kvalitní snídaně vám dodá energii na všechny přípravy, které vás čekají. Samozřejmě, nezapomínejte ani na tekutiny – sklenice vody s citronem vás osvěží a nastartuje metabolismus, a to kdykoliv během dne.

2. Napište nebo zavolejte svému budoucímu manželovi

Pokud se držíte tradice, že noc před svatbou trávíte každý jinde a se svým drahým se setkáte až na obřadu (nebo u vás doma při odebírce nevěsty), neměla byste ráno zapomenout ozvat se mu. Ať už si pošlete SMS zprávu, napíšete na internetovém chatu, nebo si na pár minut zavoláte, budete se cítit mnohem lépe. Pomůže vám to uklidnit se a přestat myslet na všechny věci, které se mohou pokazit. Namísto toho se začnete těšit, protože si připomenete, proč to vlastně celé děláte – protože chcete spojit svůj život s někým, koho milujete.

3. Vyčleňte si chvilku na klidný rozhovor se svými rodiči

Možná si myslíte, že to je přece naprosto jasné, že budete mluvit s rodiči, ale když celý „proces“ začne, v tom spěchu už nebude čas na kvalitní rozhovor a trávení hodnotného času s vašimi nejbližšími. Svatba je jeden z nejdůležitějších momentů vašeho života a vaši rodiče jsou jedni z nejdůležitějších lidí, proto si pro ně vyhraďte speciální chvíli.

Můžete si dát s nimi kávu, nebo se spolu nasnídat, a poděkovat se jim za vše, co pro vás v životě udělali a v klidu si promluvit. Tento čas bude pro vaše rodiče velmi významný, a také vám pomůže se trochu uklidnit. Pokud se na svatbu nebudete připravovat v domě rodičů, vyhraďte si pro ně speciální čas někdy před obřadem, případně hned po něm.

4. Připravte si balíček první pomoci

Balíček první pomoci by měla mít s sebou každá nevěsta. Pokud jste tak ještě neučinila, připravte si ho ve svatební ráno. Co do něj dáte, je jen na vás. Zamyslete se, co všechno byste mohla na svatbě potřebovat, a podle toho jej sestavujte – může v něm být kosmetika, make-up, šití, hygienické potřeby. Snažte se však, aby byl balíček co nejmenší (pokud to je možné, ze všech produktů si sežeňte cestovní verze nebo vzorky).

S jeho přípravou vám může pomoci maminka, sestra či družičky. Když bude hotový, svěřte ho některé z dam. Takový balíček první pomoci zajistí, že se budete cítit klidnější, protože budete mít jistotu, že máte řešení pro vše, co se může pokazit.

5. Uvědomte si, že právě začíná jeden z nejkrásnějších dnů vašeho života

Toto je snad ta nejdůležitější věc, na kterou nevěsty zapomínají, a pak zpětně litují, že si svůj velký den neužily více. Koloběh povinností a příprav vás může zaměstnat natolik, že si to ani neuvědomíte a najednou budete mít za sebou obřad i večeři a zjistíte, že jste si ani nevšimla, jak tento významný den rychle utekl.

Proto byste si měla vydechnout hned ráno a uvědomit si, že právě začal jeden z nejšťastnějších dnů vašeho života, a i když je třeba toho stihnout hodně, je mnohem důležitější, abyste si celý den vychutnala. Od rána vás budou všichni obskakovat (ať už kadeřnice, vizážistka, rodiče nebo družičky) a to se nestává každý den, proto si to užijte naplno a zbytečně se nestresujte. Co jste mohla zařídit, jste už zařídila, nyní je čas vychutnat si každou chvíli vašeho velkého dne. :)


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely)