Svatební plánovač (2): 8 věcí, které byste měla zvážit při výběru data svatby

 • 2. bře 2016

Když plánujete takovou významnou událost, jakou je svatba, záleží na každém detailu. Výběr data může být pro někoho jedním z nejjednodušších úkolů, pro jiného složitým hlavolamem, který mu nedá spát. Zde je několik věcí, na které byste měli myslet, když vybíráte datum svatby.

1. Čas potřebný na plánování Zvažte, kolik času budete potřebovat na plánování svatby, a podle toho vybírejte datum. Určitě se nemůžete dočkat, kdy se předvedete v nádherných šatech jako princezna a řeknete si své ano před všemi blízkými. Přesto je však lepší počkat a nechat si na plánování svatby dost času. Pokud datum svatby začnete řešit dříve, například rok před svatbou, budete mít větší výběr dodavatelů, lokalit či svatebních šatů. Dost času na přípravu vám také ušetří množství zbytečného stresu.

2. Roční období a počasí Důležitým aspektem při výběru data je i počasí, které víceméně souvisí s ročními obdobími. Pokud toužíte po pohádkovém sněžném království, budete vybírat ze zimních dat, a naopak, pokud si představujete rozkvetlou zahradu a lehounké šaty jako víla, určitě vás budou zajímat dny pozdního jara a časného léta.

3. Svátky Svátky také mohou ovlivnit váš výběr. Například, během Vánoc chce být většina lidí se svými rodinami. Pokud i vaši nejbližší přátelé bydlí ve stejném městě jako vy, jejich rodiny mohou bydlet i stovky kilometrů daleko a je možné, že na vaši svatbu nebudou moci přijít. Zamyslete se tedy, jaké svátky, ať už státní nebo křesťanské, jsou v blízkosti data, který zvažujete, a zkuste si představit, jak by mohly ovlivnit vaši svatbu.

4. Ideální místo Pokud jste si vysnili nějakou lokalitu, kde se chcete vzít, měli byste si nejdříve prověřit, která data mají volná, a vybírat podle toho. Popřípadě, pokud jste objevili nějaké dokonalé místo, ale nejbližší volné datum mají až za rok, vyplatí se počkat a mít svatbu snů.

5. Vaši nejbližší Na svatbě určitě chcete mít své nejbližší, ať už rodinu nebo přátele. Proto pokud si nejste jisti, zda budou moci v dané datum přijít, jednoduše se jich na to zeptejte. Pokud je pro vás jejich přítomnost důležitá, můžete datum přizpůsobit, abyste měli jistotu, že v tento významný den budou s vámi.

6. Jiné svatby Zjistěte si, zda se na období, kdy plánujete mít svatbu vy, nesjednává již jiná svatba, která by mohla váš den ovlivnit. Pokud má blízko vašeho data naplánovanou svatbu někdo z rodiny nebo přátel, nehodí se stanovit váš velký den blízko jejich. Nechejte jim prostor, aby jejich svatba byla jen o nich (a vaše svatba jen o vás) a své datum raději o pár týdnů posuňte.

7. Pracovní povinnosti Bohužel, v dnešní uspěchané době je třeba zvažovat i takové věci jako pracovní povinnosti. Určitě nechcete mít svatbu v období, kdy nevíte, kde vám hlava stojí. V posledních dnech před svatbou byste měla množství práce v zaměstnání a nestíhala byste se pořádně věnovat plánování. Byla byste vystresovaná a unavená, a pokud by měla být svatba uprostřed tohoto chaosu, určitě byste si tento den ani pořádně neužila, kdybyste věděla, že v pondělí vás v práci čeká spousta nedokončené práce. Proto si raději vyberte období, kdy bývá práce méně, případně si před svatbou a po ní naplánujte dovolenou.

8. Významná data Pokud zatím nemáte preference, v jakém období byste se chtěli brát, začněte daty, která jsou pro vás významná. Například den, kdy jste se poznali, vaše výročí, datum prvního rande, zasnoubení, a podobně.

Doufám, že vám tyto rady pomohou při výběru data pro váš velký den. Budu vám držet palce při plánování a věřím, že vše dopadne dobře a na svatbě budete mít všechny důležité lidí. 🙂


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?