Top 10 destinací pro vaši svatební cestu!

 • 30. kvě 2016

Svatební cesta nebo, chcete-li „líbánky“, jsou vrcholem romantiky pro novomanžele. Jde o symbolickou cestu novomanželů, během níž se vydají vstříc společnému putování životem. Současně je odměnou po hektických měsících plánování svatby. Právě proto by měla být opravdu příjemná, pohodová a samozřejmě romantická.

Ale jaké místo pro svatební cestu si vybrat? Pokud si i vy lámete hlavu nad touto otázkou, poradíme vám, jaké destinace pro svatební cestu jsou skvělou volbou. Nejdůležitější však je, aby daná destinace byla vysněná pro vás oba, aby se z příjemných chvil zbytečně nestaly nepříjemné.

Kam na svatební cestu?

V současnosti, kdy je pohyb osob mezi zeměmi povolen více než kdykoliv předtím, si můžete vybírat z různých bližších i zcela vzdálených destinací, které jsou vhodné na svatební cestu. Naši rodiče a prarodiče toto štěstí bohužel neměli, o to víc byste si tuto svobodu volby místa pro vaše líbánky měli užít. V závislosti na vašich společných zálib a preferencí, si můžete vybrat mezi několika druhy svatebních cest:

svatební cesta k moři – pro romantičtější páry, které milují šum moře, odpočinek na slunci a procházky během dlouhých teplých večerů,

svatební cesta snů do exotické země – pro všechny páry, které si chtějí dopřát a začít svůj společný život v manželství skutečně velkolepě,

svatební cesta jako plavba na lodi – pro odvážné páry, které milují romantiku a dobrodružství v jednom,

svatební cesta jako wellness pobyt – pro páry, které zbožňují relax, hýčkání svých těl a chuťových pohárků,

svatební cesta na horách – pro dobrodružné typy párů, které mají rády hory, turistiku a aktivní odpočinek v přírodě,

svatební cesta jako poznávací zájezd – pro poznáníchtivé páry, které mají rády historii a rádi spolu poznávají nová místa.

Top destinace na svatební cestu – Top 10 podle týmu beremese.cz

1. Svatební cesta do Florencie

Nádherné italské město Florencie je plné renesančního umění, precizní architektury, skvělých italských vín a božského jídla. V tomto městě je stále co objevovat. Florencie je destinace jako stvořená pro krásnou romantickou svatební cestu, pro novomanžele, kteří rádi objevují nové zákoutí.

2. Svatební cesta do Toskánska

Ano, opět destinace nacházející se v Itálii, protože italská města a regiony jsou pro svatební cesty jako stvořené. Toskánsko je vhodné zejména pro páry, které si chtějí odpočinout, nepreferují exotické země, ani velké dobrodružství a velká města se jim zdají přeplněná turisty.

3. Svatební cesta do romantické Paříže

Jednou z top destinací pro líbánky je hlavní město Francie, Paříž. Je jedním z nejromantičtějších měst světa a můžete v něm prožít opravdu krásné chvíle. Je vhodná zejména pro páry milující kulturu, architekturu, památky, vynikající vína a ještě lépe sýry.

4. Svatební cesta jako plavba po Karibiku

Líbánky na otevřeném moři znějí přinejmenším lákavě. Kromě nezapomenutelných zážitků provázených úplným komfortem a zábavou po dobu celé plavby můžete počítat s prohlídkou těch nejkrásnějších ostrovů světa. Co může být romantičtější než osamocené pláže, plavba do zlatého západu slunce či snídaně na balkoně s výhledem na oceán?

5. Svatební cesta na Bahamy

Pokud si potrpíte na luxus, svatební cesta na Bahamy je jako stvořená pro vás. Bahamy jsou totiž absolutní vrchol luxusu. Čekají na vás dlouhatánské pláže s bílým pískem, palmy a nezapomenutelné moře v úžasné světle tyrkysové barvě. Služby jsou také královské, protože téměř každý apartmán má svého vlastního sluhu s 24hodinovou pokojovou službou.

6. Svatební cesta na Jamaiku

Jamaika je vhodná zejména pro ty páry, které milují vysoké teploty, exotiku, nádherné pláže a průzračné moře. Svatební cesta do destinace Jamaika není až tak obvyklá, ale pokud se tam vyberete, rozhodně neprohloupíte. Týká se to hlavně těch z vás, kteří milují lenošení na slunci s dobrým drinkem v ruce.

7. Svatební cesta na Bora Bora, Tahiti

Bora Bora je top svatební destinace nabízející absolutní soukromí novomanželů. Tento ostrovní ráj na zemi svou nedotknutelností a dokonalostí láká téměř každého. Projdete se malými klidnými vesničkami, užijete si relax v polynéských lázních nebo aktivní odpočinek při šnorchlování. Tato destinace je vhodná pro totální únik od reality a každodenních starostí.

8. Svatební cesta na Kostariku

Tato destinace je vhodná zejména pro novomanžele – dobrodruhy, na své si však přijdou i romantické páry. Kromě opravdu luxusních ubytováni na pláži zde totiž najdete i ubytování na stromech v okrajích deštného pralesa. Uznejte, že toto jen tak leckde nezažijete.

9. Svatební cesta na Kubu

Ano, i Kuba se řadí mezi top destinace na svatební cestu. Proč? No protože je prostě úžasná, barevná, veselá… Pokud jednou vstoupíte na tuto zem, zamilujete si ji. Na Kubě si můžete nejen dosyta odpočinout, ale i zažít nespočet kulturních zážitků a zábavy.

10. Svatební cesta na sluncem vyhřátou Krétu

Kréta je nejjižnějším řeckým ostrovem plným slunce, který je rozdělen na čtyři hlavní části. V každé z těchto částí si přijdou zamilované páry na své. Najdete zde totiž vše od džungle a strmých útesů, až po dech beroucí pláže a romantická zákoutí. Nezapomeňte také ochutnat skvělou řeckou kuchyni.

Vybrali jste si? Věříme, že jsme vás naším výběrem přinejmenším inspirovali. Přejeme vám příjemné plánování a šťastnou svatební cestu!

Máte pořád málo inspirace? Podívejte se i na ostrov Mauricius:

DALŠÍ FOTKY..
Kompletní album

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?