Svatební plánovač (15): Tipy na svatební program – moderní svatba

 • 1. čvn 2016

Málo současných svateb se ještě řídí někdejšími tradicemi. Stále více k nám však pronikají různé trendy a novinky ze zahraničí, nejen ve svatební módě, tématech a barvách, dekoracích, ale také v oblasti svatební zábavy. Chcete-li připravit pro své hosty opravdu netradiční svatební program, zde je několik tipů.

Taneční vystoupení / scénka

Pokud jste kreativní pár, který nemá problém se trochu předvádět před publikem, nacvičte si nějaké zábavné vystoupení, kterým překvapíte své hosty. Může to být taneční číslo, pěvecký duet, krátká scénka… A opět neváhejte zapojit i své blízké. Může to být i překvapení pro vaši polovičku – například nevěsta s družičkami si nacvičí tanec pro ženicha nebo opačně.

Taneční workshop

Něco své hosty naučte! Ideální volbou pro svatbu je tanec. Drtivá většina svatebčanů i tak celou oslavu protančí, tak proč jim to trochu nezpestřit. Pozvěte si profesionály, aby vás naučili nějaký tanec nebo jednoduchou taneční choreografii. Pokud máte například honosnou pohádkovou svatbu na zámku, naučte se dobový tanec jako z Popelky, pokud jste se inspirovali exotikou, naučte se havajské tance a podobně.

Speciální host

Pokud nemáte příliš omezený rozpočet nebo jste pár, který se drží hesla: „Ať to stojí, co to stojí, svatbu mám jen jednou!“, můžete uvažovat nad pozváním nějakého profesionála – zpěváka, známější hudební kapely nebo taneční skupiny či ohnivou show.

Můžete například objednat i iluzionistu, který předvede pár triků a do vystoupení zapojí i vaše hosty, případně herce, kteří předvedou vtipné vystoupení, nebo profesionálního baviče, který bude celou svatbu moderovat.

Videoprezentace fotek

Pouštění prezentace s fotkami manželů od doby, kdy se seznámili, až po současnost je velmi oblíbenou aktivitou, která jistě zpestří i váš svatební program. Prezentaci můžete pouštět hostům během večeře nebo může běžet na pozadí během obřadu, focení nebo i celé hostiny.

Pokud z ní chcete udělat jeden z hlavních bodů programu, měli byste si dát záležet nejen na výběru fotografií, ale i na kvalitním zpracování. Fotkami můžete například vyprávět vás společný příběh, případně zmapovat životně důležité okamžiky a momenty strávené s přáteli, svatebními hosty, kterých si vážíte.

Zásnubní video / předsvatební videoklip

Dát si udělat profesionální zásnubní video nebo předsvatebních klip je v zahraničí velkým trendem a dá se použít i místo pozvánky nebo svatebního oznámení. Do jeho natáčení můžete zapojit i své přátele nebo členy obou rodin. Obvykle jde o krátké, jen několikaminutové video. Pokud jej však chcete použít jako součást programu, a ne jako oznámení, může být samozřejmě i delší.

Zvolte si téma, která vás vystihuje, inspirovat se můžete oblíbeným filmem či videoklipem nebo zábavnou reklamou. Je to jen na vás a na vaší fantazii. Oslovte profesionální nahrávací studio, jehož práce se vám líbí. Je to věc, která vám zůstane celý život na památku a bude vám připomínat nejen váš velký den, ale i všechno to krásné, co bylo před ním. A na vzpomínkách se nevyplatí šetřit!

Fotobudka

Poměrně často využívanou bývá na svatbách v zahraničí zábavná fotobudka, kde se mohou hosté fotit v bláznivých pózách s různými rekvizitami. Tato služba se dostala už i k nám a je velmi oblíbená na různých oslavách a firemních večírcích, postupně však proniká i na svatby.

Svatební kvíz (poznejte novomanžele)

Abyste do programu zapojili i své hosty, můžete pro ně připravit pár netradičních her, například kvíz o novomanželech. Připravíte si několik otázek o sobě (o nevěstě, ženichovi nebo o vás obou), a abyste jim to trochu usnadnili, připravte ke každé otázce dvě nebo tři odpovědi. Tato hra je ideální, pokud máte stolování formou kulatých stolů – pak mohou jednotlivé stoly soutěžit proti sobě. Kdo dřív správně odpoví, má bod.

Na každý stůl nachystejte tabulky na tyčkách jako na aukci, které mohou hosté zvedat, když budou vědět správnou odpověď. Připravte si řekněme 10 otázek, abyste hrou své svatební hosty neunudili, a tabuli, kam se budou zapisovat body. Moderovat celou hru můžete vy sami nebo váš svědek (případně kdokoliv jiný, komu to chcete svěřit). A nezapomeňte ani na cenu pro vítěze. Ideální bude nějaká veselá maličkost, například trička s vašimi fotkami nebo nápisem „nejinformovanější svatební host“.

Zábavná kniha hostů

Namísto klasické knihy hostů připravte na každý stůl stránku s textem, který je třeba doplnit. Povzbuzujte hosty, aby se to neslo spíše ve veselém než vážném duchu. Připravte text tak, aby do něj hosté doplnili své jméno a zábavné rady a přání do budoucna. Například: „Přeji vám, aby vaše budoucí __ (a nechejte hosty rozhodnout, zda to budou děti, psi, služky….) poslouchali/y.“ Dejte jim čas řekněme do 10 hodin večer, pak lístky sesbírejte a pár nejvtipnějších veřejně přečtěte. Určitě se všichni dobře pobavíte.

Karaoke

Karaoke sice není žádnou novinkou, na svatbě se s ním však obvykle nesetkáte. Pokud ale víte, že vaši přátelé a známí mají tento typ zábavy rádi, určitě je to velmi mile překvapí. Stačí, když si připravíte několik videí, ve kterých běží text písničky (na youtube.com lze nalézt množství takových videí), a dáte DJovi seznam písniček, které si má připravit. Pro hosty nachystáte na stoly seznam skladeb, aby si mohli vybrat svou oblíbenou skladbu, a zábava může začít.

Vypouštění lampionů štěstí

Velmi rozšířenou svatební aktivitou, která se jistě brzy stane svatební tradicí, je vypouštění lampionů štěstí. Množství párů tím nahrazuje půlnoční čepení, není to však samozřejmě podmínkou. Lampiony můžete vypouštět kdykoliv po setmění, během zimní svatby i hned po skončení svatebního obřadu.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?