Podle čeho vybírat datum svatby?

 • 21. říj 2021
 • Jana Alušicová
 • isifa / Shutterstock

Když už z vás první velké nadšení ze zásnub opadne, je třeba pustit se s chladnou hlavou do plánování svatebního dne. Nejprve je třeba vybrat si místo, kde se bude svatební obřad a svatební hostina konat. Pak si určit datum, kdy tento významný den chceme uskutečnit. Ale pozor! Podle čeho vybírat datum svatby?

To, že si vybereme místo a datum, bohužel ještě neznamená, že naše datum bude volné. To je potřeba zjistit a raději si do zálohy vyberte ještě jeden termín, v případě, že by ten vámi vybraný byl již obsazen.

Podle čeho vybírat datum svatby

Samozřejmě, pokud opravdu toužíte jen po jednom dni, máte ještě jednu možnost. Můžete změnit místo, ať už obřadní síň nebo místo pro hostinu, podle toho, které z těchto míst nemá vaše vysněné datum volné.

Podle čeho si většina párů vybírá datum svatby? Některé páry si jej určí prostě jen podle toho, jaké datum v měsíci, ve kterém by svatbu chtěli, je jim sympatické. Ale některé nevěsty mají své datum už pár let vysněné, jde o takové, které má v jejich životě nějaký význam.

Oblíbená čísla

Nevěsty si často vyberou nejdříve roční období, pak měsíc, ve kterém se chtějí vdávat, a den si vyberou podle svého oblíbeného čísla. Pokud ale takový den nevychází na pátek či sobotu, buď si budete muset udělat svatbu během pracovního týdne, což asi nejlepší nápad není, nebo alespoň změnit měsíc. Snad svatbu neodložíte o rok jen proto, aby vaše datum svatby začínalo vaším oblíbeným číslem.

Významná data

V našich životech se odehraje mnoho situací, které se do našich srdíček i hlav vryjí do konce života. Takovým dnem je i naše svatba, proto často nevěsty touží, aby její datum něco symbolizovalo, aby bylo shodné s datem jiné, jim blízké, životní události. Mladý pár si své datum může vybrat podle svých společných životních situací.

Může jít o datum jejich prvního seznámení, jejich společného žití nebo datum narození jejich potomka, pokud již nějakého zplodili – jde tedy o narozeniny jejich dítěte.

A tady se dostáváme k další možnosti, jak si svatební den můžete vybrat – podle data narození, ať už svého, partnerova, vašeho dítěte. Pokud nevěsta nebo ženich přišli o jednoho svého rodiče, i datum narození tohoto rodiče se může stát datem vhodným pro jejich svatbu.

Magická data

Máte rádi magii? Věříte v něco posvátného? O magických datech jste jistě již slyšeli. Zatímco v prvním případě při výběru data podle oblíbeného čísla si vybíráme den v měsíci, v druhém případě při výběru data podle narození máme určen i den i měsíc. U magických dat máme stanoven většinou i rok. Všechna tyto tři čísla dělají totiž magické datum magickým.

Taková data v minulosti byla například 10.10.2010, 11.11.2011, 12.12.2012 nebo 20.10.2010, 20.11.2011, 20.12.2012 a mnohá jiná. V blízké budoucnosti nás taková data nečekají, ale magickými jsou i data, jejichž den i měsíc mají stejnou číslici, např. 12.12.

Magická jsou data i podle součtu jejich jednotlivých číslic. Jde například o data, jejichž součet všech číslic je roven 6, protože toto číslo je v numerologii číslem planety Venuše a je symbolem touhy.

I datum 6.6. je magické, protože číslo 6 se v něm nachází dvakrát. Zároveň toto číslo symbolizuje romantiku a krásu, což je pro váš svatební den jako stvořené.

Měli jste taky magické číslo? Podle čeho jste vybírali své datum vy?

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?