Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
jizi: já myslím,ž e určitě ženská je na oznámení první.... petrajda: mají i v praze pobočku? mrknu na to....
Odpovědět
aci: No já taky myslela tak lístek na osobu, ale všechny výherní, třeba malým dětem by to bylo líto, kdyby nic nevyhrály a jiní měli několik cen.... Takže asi taky udělám cenu dobrovolnou, dle uvážení. Do střevíčku se vybíratm nebude, a o dary si taky říkáme o peníze, ale jestli nám někdo něco dá.... :-D To už zálěží jen na nich. :-)
Odpovědět
Změnit si příjmení oba - to by bylo hezkýýýýý :-N Takže to vypadá, že většina z nás půjde do klasiky - manželovo příjmení. ;-)
Odpovědět
salome: ono, ruku na srdce, očekával snad nějaká z nás, že si chlap kvůli ní změní příjemní? to je tak zbožný přání, ale realita absolutně ne - neznám jedinýho takovýho chlapa....Ten můj povídal,ž e to neudělá proto, že by se mu jiný chlapi - jeho kamarádi smáli, že je pod pantoflem.....krom jiných důvodů teda...jako že je nostelem jména rodiny a že je poslední a kdesi cosi.... no děti budu muset asi vyřešit zvlášt, udělat jim zvláštní tombolu....budeme jich tam mít požehnaně - aspon to tak vypadá
Odpovědět
aci: Můj byl nejdřív nalomený, že by do té změny příjmení i šel, dokud se mu první kamarád nevysmál...A tím to haslo. Ale já myslela i jiné varianty - že si třeba některá nechá svoje a přijme navíc manželovo příjmení.
Odpovědět
Profilova fotka
holky já to taky zkoušela,ale ten můj by byl kategoricky proti. Důvod? Samozřejmě to,že by se mu všichni smáli a hlavně Babičky by z toho nespaly.Ale upřímě si můžu říct,že v tomto zas tak pokroková být nemusím. Nemám s tím problém.Jedině snad v případě kdyby to jméno bylo nějaké hanlivé,divné.. Kamarádka se vdávala loni a oba si nechali svá příjmení - ale její muž z toho nadšený moc není doteď.A mezi svýma příbuznejma mám podobnej příklad. A dvojité příjmení? Není to zbytečné??
Odpovědět
no mě se dvojité příjmení zdá moc dlouhé.... jo, šli by do toho, ale jakmlie by se jim vysmál první chlap, tak couvnou :-) mě se spíš nechce měnit všechny doklady a tak.....
Odpovědět
Profilova fotka
K tomu prijmeni. Ja jsem nad nejakou alternativou dlouho premyslela. Mam rada sve prijmeni, je tezke se vzdat neceho, co je s Vama 25 let, navic mam svou rodinu rada a docela bych rada, aby to prijmeni pokracovalo dal. Pritel z toho al moc nadseny nebyl. Kdybych mela sve i jeho, tak by to bylo dlouhe. A pak jsem nakonec premyslela i nad tim, ze si teda vemu jeho prijmeni,ale bez koncovky ova. Tu variantu jsem zvazovala asi nejdele, ale nakonec jsem odpustila i od ni, vzhelde k tomu, ze ma pritel nejake nemecke predky a vypadalo by to, ze jsme si vzala Nemce. Takze skoncim uplne kalsicky s prijmenim manzela a konovkou ova. A na oznameni mame taky prvni moje jmeno
Odpovědět
nedbi: já taky myslela na jeho jmeno bez "ova", ale na to tu jsou zákony a to nesmíš jen tak zvolit...:-( to můžeš jedině, když si bereš cizince a nebo když má muž jméno končící na samohlásku - myslím teda....četla jsem nějaké obezličky, že se to dá na úřadě obejít, když se přihlášíš k nějaké menšině či co, ale to jsem moc nepochopila...
Odpovědět
Profilova fotka
aci: kazdy muze byt bez ova, staci, prave jak pises, aby jsi rekla, ze se citis jako soucast narodnosti napr. nemecke (muzes rict, ze mate v rodine pres druhe koleno Nemce) a to staci a tim muzes mit prijmeni bez ova jinak vas vsechny zdravim, zas jsem tu nejaky cas nebyla :-) ale tento tyden musim rozpohybovat par veci ke svatbe!!
Odpovědět
Profilova fotka
holky zdravím, taky musím rozpohybovat pár věcí ke svatbě,jak píše estrellita. Ale ještě si dám čas tejden,ve čtvrtek jedeme na tu vodu,těším se jak blázen,aspoň nějaké volno. A to ještě minulej pátek sem byla rozhodnutá,že nikam nepojedu. Takže ještě musíme zajet na místo oslavy,abych změřila a spočítala stoly,nakoupupila ubrusy a objednala vlizelín na střed stolu.A trochu si to tam nafotila.Musíme taky okouknout kolik tam maj vybavení,skleničky,talíře,příbory atd.Aby se případně mohli sehnat ještě další.No je toho celkem ještě dost...
Odpovědět
aci: tak mám kamaráda (souseda), který přijal jméno své první manželky ;-) U nás to bude klasika - přítelkyně bude mít mé příjmení a prý se na něj těší... :-D
Odpovědět
Článek se načítá
petrajda: v době povodní jedete na vodu? to já bych se skoro bála, podle toho co, furt říkají v telce... dart: ty jo zajímavé a nevíš, co ho k tomu vedlo? neměl třeba ošklivé nebo směšné jméno?..
Odpovědět
aci: no jeho špatným příjmením to nebylo. A s tím novým si moc nepomohl :-D . Šlo o to, že jeho nastávající tchán jakožto úspěšný podnikatel měl jen 2 dcery a chtěl "zachovat rod"... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aci- jedeme na Ohři a tam je to jaksi mimo veškeré povodně. Zaplaťbůch K těm příjmením. V podstatě je jméno jen zvik a označení,aby nebyl mezi lidmi bordel :-) . co si budem společně všichni vybírat jsou jména dětí. Do toho nám snad nikdo kecat nebude ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dartsman: tak ja znam taky rodinu, kde si vzal chlap prijmeni sve manzelky, protoze nemel moc hezky vztah se svoji rodinou a tu jeji bral jako vlastni :-) a jinak ja se na manzelovo prijemni taky tesim. a on mi naopak stale rika, jestli si to nechci rozmyslet a nenechat si obe, aby mi to pak nebylo lito. ale to ja nechci, i kdyz jsem pred tim o tom uvazovala :-)
Odpovědět
já bych si chtěla nechat svoje...mě by to přišlo ideální, aby každý měl to vlastní :-)..ale zase pak, jak by se jmenovaly děti...
Odpovědět
Profilova fotka
aci - děti jenom po jedom z vás :-) . Ale zase vemte si příklad z běžného života. Budete manželé každý s jiným příjmením a na tvého nemocného manžela přijde doporučenej dopis,dobírka atd. nebo si pak představte to dohadování třeba v nemocnici,na úřadech atd.Nechci tímto přivolávat nějaké špátné zvěsti,ale to je přesně zkušenost mého bratrance,kdy si jeho žena prosadila svou a nechala si své rodné příjmení.Tyto situace řešej pomalu dnes a denně.Já si osobně myslím,že příjmení by mělo být jen jedno ať po něm a nebo po ní.
Odpovědět
petrajda: no to je fakt, to mě nenapadlo...
Odpovědět
Profilova fotka
petrajda: souhlas,s tím příjmením. No jak já se vždycky někde hlásím u doktorky našeho malého,tak to je sílá. Dobrý de já jsem Jana K...... od Tomáška L...... maminka bla,bla,bla.....to je vždycky taká komedie. Že i můj nastávající mi řekl,že se mám už představovat jako Lin.....á. A je to. ;-) Nebo i v porodnici,na mě volali příjmením od skoromanži. A beru to jako samozřejmost,jakož to i oni ostatní berou za samozřejmost..... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jana: no to pak jeste svadi k tomu, ze lidi spekuluji, proc mate kazdy svoje prijmeni, jestli jsi svobodna mama bez prirtele, s pritelem, cose asi tak mohlo stat atd. - no na vesnici to musi byt des :-N
Odpovědět
Profilova fotka
estrellita - na vesnici? Souhlas. Děs to je,takže jen pro otrlé. jasně,na všechno máme doklady a můžeme se prokázat,ale máme to zapotřebí??? osobně bych se možná bránila jen pokud by manželovo příjmení bylo nějaké hanlivé nebo legrační..
Odpovědět
Profilova fotka
taky budu mít příjmení po manželovi, ikdyž je hodně používané a to mé holčičí je hodně málo, ale chci být jeho i jménem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lowe - myslim,že je to tak dobře. na feministky si můžem hrát v jiných případech :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D tak to je pravda- petrajda
Odpovědět
no dík holky :-) mě se moje jméno líbí a chtěla bych si ho nechat a nejsem feministka...
Odpovědět
Profilova fotka
jinak jsem asi pohnula s výběrem hudby. Havraní pírko od Alana Bastiena, Stairway to heaven od Led Zeppelin,a Blackmore's Night buď magical World nebo Wish You Werw Here v jejich podání.nechám to ještě zhodnotit snoubence a uvidime.
Odpovědět
Profilova fotka
aci - ale to je fakt nakaždym ;-) . mě stačí,že budu muset měnit doklady atd a ještě se pak po svatbě dokladovat,že jsem skutečně manželka a matka toho a toho. Kdepak to nemam zapotřebí :-)
Odpovědět
Ahoj všichni, co se týče toho příjmení, tak já jsem v tomhle dost konzervativní, takže budu mít jméno po manželovi (ale kdyby se jmenoval nějak blbě, tak asi od té své konzervativnosti upustím ;-) ), ale musím říct, že jsem ráda, že oba máme v tomhle směru dost otevřené rodiče, protože se nás ptali, jak to budeme mít se jmény, což znamená, že automaticky nepředpokládali, že jdem do té klasiky. Jinak dneska jdou do tisku naše oznamka, zatím si tu firmu nemůžu vynachválit - v neděli jsme objednali, v pondělí přišel první náhled, v tom jsme ještě něco upravili, takže dnes poslali druhej a ihned po odsouhlasení mi odepisovali, že to posílají vytisknout. Jupíí. :-)
Odpovědět
filu: tak gratulace k oznámku :-) já jsem se na něj děsně těšila :-) tedka se děsně těším na prstýnky, ale m§j drahý mě straší, že mi je ukáže jen jednou a pak je schová...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?