23.8.2008 termín svatby. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
je tady někdo,kdo má stejněj datum jako my?
Odpovědět
Profilova fotka
juuu, to by šlo, výjimečně jsme doma a jirka nemá službu x-) x-) x-) zítra budeme mít asi uklízecí den, co tak v neděli na odpolední kafíčko a štrúdl? jirka má v pondělí narozky, tak jsem mu slíbila, že mu aspoň dva upeču 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
To by šlo, to my rádi na štrůdl dojdem, hlavně Tom, já nepeču. :-D A jemu se bábovka dělat nechce. Zrovna jsme s Tomem zkoukli Mamma Mia! báječně jsme se pobavili.
Odpovědět
Profilova fotka
člověk aby vás hledal někde an třetí straně, baby jedny nedobré 8-(
Odpovědět
No tohle??? Fender: jo, to oni, potvory malý, umí dobře...vypadá to, že nevědí, co to vlastně dělají, ale ti vyčůránci to vědí mooooc dobře :-D já dnes zjistila, že jsem asi pěkně přibrzdila lucinu. už od prosince zvedá zadek, podsouvá pod sebe nohy a furt jsme říkali, že už co nevidět poleze...a ono pořád nic. dávám ji na chlupatou deku, aby jí nebyla od země zima (docela nám tu táhne od nohou) a na to hrací deku. no a vždycky, když se překulila na podlahu, jsem ji vrátila zpátky na tu hrací deku. no a dnes jsme ji nechali chvíli rukama na zemi a ta potvora se zapřela a popolezla - sice jen o pár cenťáků, ale přece. takže asi lukáš sjede někam pro koberec - ten pod sebe nenachňoustá jako deku a snáz se jí poleze...tak jsem na to zvědavá :D tchán je docela frajer, co? :-S Tipata: no comment, to je taky slušnej příběh...
Odpovědět
Profilova fotka
peti a kolik je malé? já vždycky zapomenu o kolik je starší.... :-N já tak jako u vás sleduju, co už umíte, abych věděla, co nás čeká ;-) u nás se vesele přetáčí na oba boky, z břicha na záda a teď zkouší na břicho, ale to mu zatím nejde.
Odpovědět
Lucině je 6,5 měsíce, ale ve vývoji jí odečítají ty 4 týdny. Ona se na břicho začala přetáčet ve 4 měsících (po odečtu ve 3 měsících), což mi přišlo celkem brzo. Ale doteď se přetáčí jen přes levou ruku, co jsem si všimla (a že ji sleduju poměrně dost), tak se přes pravačku přetočí jen tehdy, když jsem u ní a nutím jí do toho, případně jí lehce pomůžu. Začátkem prosince začala zvedat zadek do vejšky a dávat koleno vedle těla, tak to vypadalo slibně, ale doteď nic. Akorát se na dece točí dokola, když je na břiše, zvedá se na rukou zapřená o dlaně, ale nedochází jí, že aby se posunula musí nejen zvednout zadek do vejšky a trochu hejbnout nohama (což dělá), ale že taky musí udělat něco rukama a těma nohama se musí odrazit. Takže se zatím posunuje jen v rámci jednoho místa dokolečka, ale dopředu se neposouvá. Když teda opomenu fakt, že se dnes odvalila na plovoučku a rukama se odsouvala směrem vzad :-D lukáš prohlásil, že nemáme dítě, ale raka...no to je teda postřeh, když se narodila v červenci :-p já bych celkem potřebovala, aby začala lízt po čtyřech, klidně ať si fázi plazení odpustí ;-) odmalička se hodně prohýbala v páteři, teď tráví většinu času na břiše a zas je prohnutá jak blázen, takže by bylo fajn, kdyby už šla na všechny 4 a trochu si tu páteř začala rovnat... hele, vůbec neporovnávej děti, nemá to smysl - jedno začne běhat v devíti měsících a druhý v roce a čtvrt a přitom jsou obě v naprostý pohodě a nemají žádný problém. akorát tě to bude znervózňovat. my jak chodíme po doktorech (neurologie, rehabilitace), tak se nás věčně ptají, co už dělá a jestli už dělá to a to... pamatuju si, jak jsem několik nocí nespala po předposlední návštěvě neurologie, protože spoustu věcí, na které se doktorka ptala, jestli už lucka dělá, pořád nedělala (a něco nedělá ani teď - třeba že by si nějak extra často šahala na kolena, to fakt ne - a bodejť by jo, když je na zádech minimum času) a já z toho byla dobře vystreslá. teď se snažím brát to tak, že se ptají na tabulkový věci, ale prostě každý dítě se vyvíjí jinak a podle mě víceméně každý dítě přeskočí nějakou tu fázi vývoje...
Odpovědět
Profilova fotka
Petardice, jestli tě to uklidní, tak Eliška ze začátku taky couvala, až pak začala lozit dopředu. Nejčastěji zacouvala v obyváku pod gauč, byl tam dlouhý potah, takže se poprvé stalo, že jsme ji našli až poté, co se hlavou praštila do tyčky a začala řvát. :-D A teď je to moc šikovná holka, co ten gympl překvapivě zvládá. Klárce zase prorokovali, že bude mírně zaostala, byla pomalejší, protože měla živější starší sestřičku. Nebyl na ni tolik čas. Pak Eliška nastoupila povinně ve 3 do školky a Klárka to za ten rok všechno dohnala. Teď je jí možná až příliš. Takže jak říkáš, každý dítě je jiný a vývoj je individuální záležitost. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
takže jste cca o dva měsíce.... já děti určitě nesrovnávám, spíš mě zajímá, co asi tak přijde jako dalšího 8-) malej se na břicho nepřetáčí, i když se snaží, on se přetáčí z břicha na záda, aby na tom břiše nemusel být :-D bych řekla, že couvání je jednodušší, než lozit dopředu, ne? to se jen prostě odrazí, kdežto dopředu se jakoby musí trochu přitahovat. jsme dneska byi na nákupech, mám nové lyžařské kalhoty a lyžáky x-) x-) x-) x-) tak předpokládám, že dalších deset let nezasněží a nezasněží :-p :-D :-D
Odpovědět
Tipata: teď už nějak dvakrát moc neřeším, jestli Lucka dělá všechno to, na co se nás doktoři ptají. Ale díky tomu, jak často chodíme na různý kontroly, mě to na začátku dost nervovalo :-| Jinak zatím Lucka zůstává v rámci koberce a nikam se jí ještě nepodařilo zaplout, ale ono to taky přijde... :-D Fender: tak to my to máme naopak - jakmile dám Lucinu na záda, přetočí se na břicho a dělá takový kraviny, až si občas říkám, že si snad zlomí vaz ]-( Hi hi, já si zas včera koupila novou zimní bundu, tak by mě nepřekvapilo, kdyby během pár dnů přišlo jaro :-x
Odpovědět
Profilova fotka
peti no já koukala na tu fotku jak je tam solidně zalomená :-D my asi dneska dáme první kaši :-. mlíko už mu přestává stačit |-| jinak kdybych věděla že to pomůže, tak si snad tu zimní bundu koupím taky :-p :-D
Odpovědět
tak co kaše, dali jste? a jak to dopadlo? :-p já teda prvně dala kaši v poledne, abych mohla sledovat, jestli nemá nějakou reakci a tak v tom i pokračuju, přece jen dát na noc je možná lepší z hlediska zasycení, ale moc nevysleduješ, jestli se ti po něčem neosype...si teda myslím ;-) lucka teda prakticky od začátku jí pěkně, od prvního dne pochopila, že musí otevírat pusinu a tím plajzákem to nasoukat do krku a polykat, ale když občas slyším, jak některý děti nechápou princip lžičky ani třeba po měsíci, tak si říkám, jaké máme štěstí :-N teď teda bojujeme při obědech, protože jsem začala dávat rejži a ta jí rozhodně nejede tak jako brambory (ale možná to je tím, že ji prostě nerozmixuju na tak hladkou kaši jako brambory) a minulej pátek jsem začala přidávat svačiny ve formě ovoce...taky žádná hitparáda :-D takže třeba předevčírem jsem poprvé musela lucku komplet převlíct, páč cestou od misky k puse (s plnou lžičkou mrkve s jablkem) mi vrazila do lžičky... a pak se tomu ještě, hajzlík mrňavej, usmívala :-D dnes už jsem řešila s doktorkou, jestli může hrozit předávkování vitamínem A, protože lucina musí dostat jako základ veškerýho jídla mrkev...už se nám po tom měsíci a půl začíná pěkně vybarvovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jojo dali x-) udělala jsem mu jen 35 ml, včera snědl asi půlku, dneska jsem mu udělala totéž a zbagroval to celé a ještě se rozčiloval že to bylo málo :-N s lžičkou neměl taky nejmenší problém 8-) zkusíme posléze banán na svačinku a uvidíme x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ku, jsem nejak flakala dochazku, se omlouvam. Docetla jsem poctive vsechny pokroky, jeste musism zkontrolovat, jestli mate nove fotky. Jako v nedeli je Valentyn, uz me skoro stve, jak je to vsude. Ale tak mam pro Martina cokoladu nejakou novou, snad ji do te doby nekde v samosce neodhali. Jinak na to moc nejsme. TO ja jsem natesenejsi na utery, to je Pancakes Day :) Tak uz mam koupenou ( a halvne skovanou) nutellu a tak :)
Odpovědět
Profilova fotka
no to jsme si, Jani, všimly :-p mně Valentýn netočí, letos už vůbec - jak jsem doma a prd někam chodím tak to ani nevnímám.
Odpovědět
tssss, Valentýn? kdyby se předevčírem nezeptal Lukáš (něco viděl na netu), jestli má být teď někdy Valentýn, ani bych už o tom nevěděla. Taktéž nikam nelezu a když už lezu, tak jdu pro konkrétní věci a nekoukám napravo ani nalevo :-D fender, jak prošel banán, už jste zkusili? já už nevím, co mám dělat - v poledne žere jak prorvaná, ale ty svačiny... jablko nesní, jablko s mrkví nesní, jablko s banánem nesní, banán s mrkví nesní... a když už sní, tak se s tím loudá, dělá kraviny, v mezičase prská, řehní se mi... a přitom v poledne mi jí od začátku tak krásně!
Odpovědět
Profilova fotka
No my si vcera vymenili cokoladky - nam je kazda prilezitost dobra ;-) Dnes jsme si lehce prispali, tak jdeme nekam na snidani, spis brunch. Jen doufam, ze ti Valentynachtivi slavici jdou az vecer a bude volno. Peto, samotny banan nebo mrkev take nesni? Pak bys mohla postupne pridavat, kdyby ji neco z toho jelo.
Odpovědět
včera se snad prolomily odpoledne ledy - nejdřív blbý ksichty, že to vypadalo, že zkusím jednu lžičku já, jednu Lucina, pak se rozjedla a nakonec to zbodla všechno sama a ještě na mě otvírala pusu. Dnes to klaplo i bez ksichtů a počátečních blbin - rovnou otevřela pusu a už to jelo ;) Tak SNAD! Právě že mrkev jí ráda, tak jsem zkoušela k mrkvi přidat jablko nebo ten banán, ale prostě ne. Tak si buď zvykla nebo to na ní bylo moc sladký, protože jsem to včera i dnes nastavila cuketou - divná kombinace, ale chuťově to tam není nijak poznat, jen to není tak sladký :) Jsem moc zvědavá, jestli to už bude v pohodě nebo ne. Ale abych nevyšla ze cviku, zas řeším pití - konečně se mi včera a dnes trochu napila vody (po měsíci!), jenže trochu vypije a následně to vyhodí i jídlem, co jedla ]-( ach jo, proč to nemůže bejt jednoduchý :-N
Odpovědět
Profilova fotka
petardice, dobrá taktika, cuketa by ně nenapadl. Ale napadá mě to pití, zkusili jste studenej kmínovej čaj? Jenom spaříš celý kmín a po chvilce vytáhneš, ségry to pily pořád a byly v pohodě.
Odpovědět
Profilova fotka
peti :-N no, banánem jsem ho teda moc nepobavila. první den ksichty, druhý den trochu snědl, v neděli mě s tím rovnou poslal někam a dneska zas trochu zdlabal, ale žádná hitparáda. asi mu dám chvíli pokoj a pak zkusím něco jinýho :-p jinak teda pije krásně, dělám mu dětský čaj od lerosu už dlouho, kvůli bříšku, a ten mu šmakuje. dneska s ním na střídačku zapíjel kaši, co měl k večeři :-D btw bylas už na té zumbě? =-) nám se ten valentýn vyhl hodně obloukem :-N
Odpovědět
tipata: tak kmínovej mě nenapadl, zkoušela jsem fenyklovej a těžce jsem se nechytala. co jsem zjišťovala, tak to prostě dětem trvá, než se naučí pít. zatím nemá takovou potřebu, protože toho dost vypije díky mlíku. ale naučit by se to mohla :) a s cuketou to není taktika, jen pomalu začínám chápat zvrácenost Lucčiných chutí (patrně to okoukala ode mě v dobách, kdy jsem byla těhotná) - po špenátu s červenou řepou se taky mohla utlouct. doufám, že se její chutě časem vytříbí... nerada bych dělala nadoživotí jedno jídlo pro nás a jedno pro ni =-) fender: ty mě chceš s tím čajem naštvat, viď?! ]-( hele, a jakej to je? nějakej speciální? nebo jak se ten čaj jmenuje? jinak s jídlem radím - vydrž ;) já zkoušela ovoce víceméně bezúspěšně víc jak týden, než mi ho začala jíst. teď je jí (musím to zaklepat) naprosto bez problémů - přinesu mističku a automaticky otvírá pusinu a číhá, kdy na ni vykoukne zajíček :-D pro upřesnění - zajíček je na dně tý misky :-p ale nechápu to - všude se tvrdí, jak se má začínat zeleninou, že na ovoce se děti zvyknou děsně snadno a pak by zeleninu mohly odmítat...tak jsem to just dodržela a měsíc jsem dávala různý druhy zeleniny v domění, že až jí nabídnu ovoce, bude mi líbat radostí nohy...no a dopadlo to, jak to dopadlo 8-)
Odpovědět
joooo, a na zumbu jsem se stále nedostala. musím tam jet autem (a do řízení se mi prostě dvakrát moc nechce, přiznávám), tak čekám, až...nebude sníh...nebude namrzlo...nebude mrznout...nebude mokro... ale zatím je to v pohodě, vyčerpat to musím do konce června, tak jsem v klidu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peti čaj má tenhle: http://www.leros.cz/caje/bylinne-caje... jinak teda jsem dala dneska místo banánu jabko, jedli jsme ho spolu a baštil jak nedovřenej :-p takže asi tak, no :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no co to jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? my teď tři dny bojovali s teplotou, asi reakce na rotarix, no doufám, že už to je za náma, jsem tak trochu zombie :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Peto neboj, to nebude dozivotni vareni dvoujidel, v 18 ji posles na VS a pak ti prijede jen jednou za 3-4 tydny. Tak to je jen 17 a pul roku :) A s tim ovocem me to teda take prekvapuje, ze jim nejede. Ale imho je to o zvyku prave. Ze jim, co znaji a to sladke je ted asi moc jina chut po te zelenine. Ja jako mala asi do peti let sladke absolutne nejedla, zadne bonbony nebo tak, nasi mi to nedavali a kdyz jsem se k tomu nejak dostala, nezdalo se mi to. Ale pak jsem se rozjela, jak mi porad nosili jedni babi s dedou. A dneska bych pro coko vrazdila.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak přidám malinko do mlýna. Mám z toho smíšené pocity, ale tak už to bývá. Nejlepší zpráva je ta, že náš agresivní chlapeček bude od března chodit na jinou školu. S tím, že tenhle týden nás čekají jarní prázdniny, takže ve čtvrtek jsem ho ve škole viděla naposled. Sice ho budu potkávat kolem baráku, ale to už je maličkost. A ta druhá zpráva je ta špatná. Od března se mám prohodit s jednou kolegyňkou, já půjdu k vypasenému prasátku do 7., co je úchyl až na půdu a ona místo mě do té mojí 4. Takže můj šťastný den je zároveň i můj špatný den. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
No Kaciii :( To zaclo docela pozitivne a takhle to dopadlo, ten tvuj post.Tak pevne enrvy asi, no. CO riakte na hokej? Jsme koukali, fandili a ono to nejak nestacilo. A to jsem mela radost, ze jsem objevila, ze na to muzeme kouakt na netu BBC, protoze oni jako v telce na olympiadu moc nehrajou.
Odpovědět
Profilova fotka
Jani u vás neběží olympiáda? :-N jako že to tam nikoho nezajímá? :-. =-) kači no fakt super :-S to si asi užiješ, co? ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Davaji, ale jen neco, no je to slozite, ale tak to hlavni jsem trochu videla. Zlato i druhy bronz martiny, stafetu ke konci (ale na ten rozhodujici okamzik vypadl signal).
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mám za sebou další kontrolu u Dr. Brala jsem zase ty prášky na vajíčka. Tak jako v červnu loni se to doktorovi na UZ nezdálo. Takže mi ty prášky znovu napsal, tentokrát ale budu brát po 2 tabletách a ještě mi k tomu přidal injekce s hCG. No paráda, tak uvidíme, jestli se zadaří i přes pomalejší začátek a nebo budem muset nasadit ty těžší kalibry. Děvčata, jestli já z toho někdy vylezu vážně nevím. Podle toho co píčou u těch injekcí ta ovulace bude bolet ještě víc než posledně, asi, no vážně potěš. Ale zase v práci v pohodě, uvidíme, jestli to s tím sedmákem půjde. Včera se tvářil že jo. Zato moji čtvrťáci to moc nezvládají. Včera Eva protestovala, že nechce nikoho jinýho, protože jsem na ně hodná. Dneska mi maminka od třeťáčka, se kterým nejvíc dělám, říkala, že to včera večer Honzík obrečel a nedokáže to pochopit, že budu muset od něj pryč. Tak to vidím tak, že když se v pondělí šéf vrátí po těch Aténach (je tam tenhle týden se šermem), tak ho čeká invaze rodičů a dostane kapky z druhé strany. Jen já se stydím a zalézám až pod zem, když slyším ty děcka, protože většinu času na ty děcka zvyšuju hlas, peskuju je a napomínám. Aby seděli, dávali, dávali pozor, nevykřikovali. A teď mi brečí, že od nich odcházím a že jsem taková hodná. No nestyděli by jste se taky? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
kači, to je teda anabáze. moc držíme pěstičky, abyste to hezky zvládali a aby to brzy vyšlo, když s tím máš takové trápení. tak se drž(te) x-) jinak s těma školákama to musí být hezký pocit, že tě nechtějí pustit, co? ;-) my teď trochu válčíme s teplotama po druhé hexe, sotva jsme se zbavili reakce na rotarix, tak to máme znova, no teď snad bude chvíli pokoj :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?