Svatební plánovač (98): 11 věcí, které byste měla udělat týden před svatbou

  • 12. bře 2018
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Aby na vaší svatbě vše probíhalo podle plánu a vyhnula jste se stresu, během posledního týdne před svatbou určitě nezapomeňte udělat těchto 11 věcí. Jsou to už jen drobné a často příjemné úkoly, ale nezapomeňte na ně.

1. Zkontrolovat dodavatele

Abyste měla jistotu, že vše probíhá podle plánu a každý ví, co a kdy má dělat, kontaktujte pro jistotu ještě týden před svatbou všechny své dodavatele a ujistěte se, že je vše v pořádku. Případně jim opět připomeňte všechna místa, časy a detaily, které potřebují vědět.

S provozním prostoru, který se bude starat o vaši svatbu, doporučuji setkat se i osobně a projít si celý průběh dne bod po bodu – hodinu po hodině, abyste měla jistotu, že vše půjde hladce, a na místě vědí, co očekáváte. Nechte jim pro jistotu i podrobný harmonogram dne s kontakty, které mohou potřebovat, plán svatebního sálu, zasedací pořádek a další potřebné informace ohledně svatebního dne.

2. Zkontrolovat hosty

Při kontrole nezapomínejte ani na své nejbližší. Raději se ještě jednou spojte s hosty a potvrďte si, jestli opravdu přijdou (nebo nepřijdou) a v jakém počtu. Můžete jim také připomenout místo a čas, kde a kdy je budete potřebovat. Pokud se například někteří mají účastnit odebírky, budete se připravovat s kamarádkami nebo potřebujete, aby někteří hosté něco vyzvedli během svatebního dne, případně někoho odvezli a podobně.

3. Vyzkoušet si svatební šaty

Určitě se už nemůžete dočkat, kdy si oblečete své vysněné svatební šaty. Abyste měla jistotu, že vám opravdu sedí tak, jako když jste si je vybrala, oblečte si je na sebe ještě týden před svatbou. V případě, že máte šaty půjčené ze salonu, půjdete určitě na zkoušku, takže o vše se postará salon.

Ale v případě, že jste si šaty koupila a už je nějaký čas máte doma, je dobré je zkontrolovat, abyste měla jistotu, že vám sedí jak je třeba. V případě, že byste trošku zhubla nebo přibrala, budete s tím moci ještě něco udělat. Nejlepší je si šaty vyzkoušet i s doplňky, které si pak uložte na jednu hromádku, případně do jedné krabice, kterou položíte ke šatům, abyste hned vše důležité našla, když se budete v den svatby připravovat.

4. Rozchodit boty

Týden před svatbou je vhodný čas i na to, abyste rozchodila své svatební boty, pokud jste tak ještě neučinila. Můžete v nich chodit po bytě, nebo si je vzít do práce jako přezůvky. Důležité je, abyste si na ně zvykla a ujistila se, že v nich umíte chodit.

Vyzkoušejte si raději procházku po různých površích – koberec, dřevo, dlaždičky a podobně, abyste si zkusila, jak se v nich můžete pohybovat, a v den svatby jste se nemusela trápit, že někde spadnete. Také díky tomu zjistíte, zda vás boty někde netlačí nebo neodírají. Pokud ano, stihnete si ještě koupit vhodné vložky či náplasti na nohy.

5. Připravit si věci na den D

Nezapomeňte si také napřed nachystat všechny důležité věci, které můžete v den svatby potřebovat. Mohou to být věci, které budete potřebovat během ranních příprav, drobná výzdoba či dárky pro hosty, které potřebujete vzít na obřad nebo hostinu. Týden před svatbou máte ještě dost času, abyste si vše promyslela a s čistou hlavou se zamyslela, co všechno potřebujete nachystat, případně ještě dokoupit.

V den svatby všechny tyto věci najdete na jednom místě a nebudete se muset zdržovat jejich sháněním. Dobré je také sepsat si seznam všech věcí, které ukládáte na svatební hromádku (nebo do krabice / tašky s nápisem „svatba“), abyste se vždy mohla rychle podívat, co všechno je v seznamu a zda tam už je ta konkrétní věc, která vám právě napadla. Takový seznam vás může také uklidnit v den svatby, když se začnete obávat, jestli máte opravdu vše, jednoduše nahlédnete do seznamu věcí, které jste si nachystala.

6. Udělat finální harmonogram dne

Týden před svatbou byste již měla mít zkompletován program na svatbu a nic zásadního by se už nemělo měnit, proto je čas sestavit harmonogram dne, který pak poskytnete i vašim dodavatelům, aby měl každý přehled, co se kdy bude dít. Ideální je, když do něj napíšete i poznámky pro jednotlivé dodavatele, aby opravdu věděli, co se od nich očekává, a nemuseli vás v den svatby „otravovat“ během příprav s drobnostmi.

7. Projít si program se zúčastněnými

Ať už máte naplánován nějaký speciální nástup na svatební obřad, scénku během svatební oslavy nebo jakýmkoli jiným způsobem zapojujete své hosty do průběhu dne, měla byste si během týdne před svatbou najít čas, abyste si s nimi zopakovala vše, co od nich budete potřebovat . Budete tak mít jistotu, že všichni vědí, jaké mají úkoly a co se od nich čeká.

8. Doladit detaily

Dolaďování detailů je jedním z příjemnějších úkolů, které vás během týdne před svatbou čekají. Může jít o plánování rozložení výzdoby na svatebních stolech, skládání ubrousků, rozhodování, jakým způsobem chcete zavázat mašle na židle, přípravu jmenovek, balení dárků pro hosty a podobně. Zkrátka cokoliv, co dotáhne váš svatební den do dokonalosti.

9. Vyrazit si s kamarádkami

Kromě vyřizování „svatebních“ záležitostí byste si měla najít čas i na odpočinek. Ideálně takový, při kterém se odreagujete od svatebního plánování a užijete si spoustu zábavy. Na to je samozřejmě ideální rozloučení se svobodou, ale to neznamená, že to musí být vaše jediná dámská jízda.

Zajděte si s kamarádkami na kávu, na víno, do kina, na diskotéku – cokoliv, co ráda děláte, a užijte si poslední dny „na svobodě“. Nejen, že si při tom odpočinete a odreagujete se, ale pomůže vám to i zbavit se případného předsvatebních stresu.

10. Relaxovat

Dosud jste v plánování svatby udělala opravdu kus dobré práce a zajistila jste vše důležité. Nyní je čas si odpočinout a načerpat energii na svatební den, který je opravdu dlouhý a náročný. Nic nezkazíte masáží, bublinkovou lázní, jógou, návštěvou kosmetického salonu či procházkou v přírodě. Klidně udělejte i vše z tohoto seznamu – máte na to přece celý týden.

11. Těšit se

Sice samozřejmá věc, ale ne každá nevěsta si najde čas těšit se na vlastní svatbu. Neustále myslíte na všechno, co je třeba doladit, zajistit, zkontrolovat, že si to ani neuvědomíte, a bude svatební ráno. Pokud jste ten typ, co u všech povinnostech zapomíná na příjemné věci, klidně si dejte do kalendáře poznámku týden pro svatbu ve znění „těšit se na svatbu“. Někdy si stačí jen připomenout takovou maličkost a váš předsvatební týden může probíhat úplně jinak.

Autorku článku najdete i mezi našimi Profesionály jako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáře

    Přidej příspěvek

    Nejčtenější články
    Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
    Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
    Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
    Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
    Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
    Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
    Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
    Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
    60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
    60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
    Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
    Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?