8 výhod, které vám nabízí svatební agentura!

 • 29. bře 2021
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Většina mladých párů v zahraničí si svatební přípravy bez pomoci profesionálů nedokáže představit. V našich končinách jsou však tyto služby stále považovány za nadstandard a mladí lidé je nejednou obcházejí.

V následujících řádcích vám přinášíme seznam výhod, které vám využití svatební agentury může přinést.

1. Vše pod jednou střechou

Snad největší výhodou svatební agentury je to, že celou svatbu můžete uspořádat na jednom místě. Profesionálové ze svatební agentury se postarají o:

 • vypracování plánu příprav a harmonogramu svatebního dne
 • komunikaci se všemi dodavateli a ostatními profesionály (fotograf, DJ …)
 • většina svatebních agentur provozuje i vlastní svatební salon, ve kterém si můžete vybrat svatební šaty či využít služeb švadleny
 • zajištění svatebních oznámení
 • organizaci svatebního programu
 • zabezpečení a výzdobu svatebních prostorů
 • kvalitní catering včetně zákusků, alkoholu a chutného menu
 • svatební kytice a květinovou výzdobu
 • vizáž a účes nevěsty
 • služby fotografa, kameramana, dýdžeje či kapely
 • zajištění odvozu snoubenců na místo obřadu
Profesionálové
2
Svatba v Itálii u mo...
Pořádání svateb (svatební agentury a koordinace)
Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!
Praha
0
Martina Pykalová - S...
Pořádání svateb (svatební agentury a koordinace)
Každá svatba je jedinečná a každý pár má jiné představy o svém dnu D. Mým úkolem a velkým potěšením je naplnit ty Vaše.
České Budějovice

2. Organizace svatby přes e-mail

Služby svatební agentury nejčastěji využívají zaneprázdněni a pracovně vytížení lidé, kterým vyhovuje možnost uspořádat svatbu bez osobních setkání s fotografy či hudebníky. Do rukou odborníků ze svatební agentury se častokrát svěřují i ​​lidé žijící v zahraničí.

Celá komunikace ohledně prostorů, kde se slavnost bude konat, svatební výzdoby či svatebního menu následně probíhá elektronicky, prostřednictvím e-mailu.

3. Méně stresu

To, že téměř celou organizaci svatebního obřadu i hostiny ponecháte na bedrech profesionálů ze svatební agentury, vám pomůže vyhnout se zbytečnému stresu a zůstane vám více času pro sebe.

V případě, že by během svatebního dne něco „neklaplo“ tak, jak by mělo, zaměstnanci ze svatební agentury problém vyřeší za vás, takže nehrozí, že byste během svatebního dne musela honit opozdivšího dodavatele se zákusky, ale naopak, budete se moci po celou dobu nerušeně bavit a užívat si svůj velký den.

4. Cenné rady

Lidé, kteří organizují svatbu každý víkend, mají mnohem více zkušeností než mladý pár, který má v organizování svatby premiéru. Díky cenným radám, které vám odborníci ze svatební agentury s radostí poskytnou, se vyhnete nepříjemným překvapením či faux pas.

Pracovníci ze svatební agentury vám navíc poradí, jaké úřady musíte před sňatkem navštívit, či jak postupovat v případě, že je váš snoubenec cizinec. V takovém případě svatební agentura zajišťuje i překlad úředních dokumentů a tlumočníka. V kompetenci svatební agentury je dokonce i zabezpečení transferu svatebních hostů z letiště do hotelu a zpět.

5. Lepší organizace svatebního dne

Svatební agentury dokážou naplánovat každou minutu svatebního dne, takže budete předem vědět, co se kdy bude dít. Odborníci ze svatební agentury vám zároveň pomohou uspořádat váš den D tak, aby svatba měla plynulý průběh, aby byla dostatečně romantická, ale i veselá, a aby do puntíku splnila vaše očekávání.

Většina svatebních agentur nabízí i služby koordinátora svatebního dne, který bude během celého svatebního dne přítomen na slavnosti a bude dohlížet na to, aby vše šlo přesně podle plánu.

Svatební slavnosti s množstvím atrakcí, hudebních čísel a s komplikovaným programem vyžadují přesný scénář. V svatebních agenturách vám podle vašich představ vypracují tři nebo čtyři koncepty, ze kterých si následně vyberete ten, který se vám nejvíce líbí.

6. Kontakty a slevy

Svatební agentury obvykle spolupracují s ověřenými fotografy, kameramany, dýdžeji či těmi, kdo vedou svatební hostinu (starosvaty), takže v případě, že se rozhodnete pro takový kompletní balík služeb, ušetříte drahocenný čas i finance. Jelikož nemusíte téměř nikam cestovat a telefonovat, agentura vám ušetří i skryté výdaje za benzín a telefonní účty.

Kromě toho většina svatebních agentur při plném využití jejich služeb nabízí různé slevy.

7. Full servis

Svatební agentury nabízejí kromě organizace samotných svateb i různé doplňkové služby, jakými jsou například organizace velkolepého rozloučení se svobodou či individuální hodiny společenských tanců pod vedením zkušených odborníků. Do rukou svatební agentury můžete dokonce svěřit i výběr a organizaci svatební cesty.

8. Netradiční svatební program

Svatební agentura dokáže splnit téměř všechna přání zamilovaného páru – od limuzíny až po velkolepý závěrečný ohňostroj. Svatební agentura vám připraví originální, na míru šitý svatební program, na který budete vy i všichni svatební hosté ještě dlouho vzpomínat.

Pro hosty může být velmi zajímavé iluzionistické číslo, vystoupení známého zpěváka nebo vypouštění bílých holubic či motýlů. Novomanžele, kteří si své „ano“ plánují říci na romantickém zámku, může k oltáři doprovodit historický průvod. Nezapomenutelným zážitkem je i ražení vlastních mincí s datem sňatku a se jmény novomanželů.

Toto i mnohem více dokážou pracovníci ze svatební agentury zorganizovat. Pokud vás žádná z uvedených nabídek nezaujala, jsme si jisti, že kreativní tým lidí z agentury vymyslí svatební program přesně podle vašeho gusta.

Mylná představa o vysoké ceně

Zdálo by se, že jedinou nevýhodou může být vysoká cena za poskytované služby, což ostatně i většinu snoubenců od oslovení svatební agentury odrazuje.

Práci celého týmu ze svatební agentury je samozřejmě třeba finančně odměnit, avšak díky zmíněným slevám, které nabízí většina agentur na svatební šaty, či slevám od ostatních partnerů můžeme říci, že ceny za výše uvedené služby rozhodně nejsou příliš vysoké. Vychutnání si svatebního dne bez stresu za to však rozhodně stojí.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 10.5.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • můžete se však v okruhu blízkých setkat např. doma, i zde však platí omezení počtu účastníků, tedy 30 osob
  • od pondělí 17. května 2021 se pro veřejnost otevřou zahrádky restaurací

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?