9 rad k nezaplacení aneb jak si vybrat krásné a pohodlné svatební lodičky

 • 18. pro 2017
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Víte, jak dopadla Popelka. Kdoví, zda svou lodičku opravdu ztratila, nebo ji ve skutečnosti tlačila a zula si ji… Ať je to už, jak chce, vy nemůžete na své svatbě dopadnout podobně. Nepodceňte výběr správných svatebních lodiček, abyste po půlnoci netoužila po měkkých pantoflích.

V bazaru k tomuto tématu
Krátké svatební šaty
Prodám svatební šaty, délka po kolena, nádherná krajka, tříčtvrteční rukávy...
3500
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus. Možno koupit i menší množství.
7.5

1. Nekupujte je na poslední chvíli

Kupte si je nejpozději měsíc před svatbou. Neberte hned první, které uvidíte. Věnujte jim několik nákupních dní a pořádně si prohlédněte dostupné možnosti. Na poslední chvíli by se vám mohlo stát, že byste sáhla po prvních, které byste v časové tísni vyzkoušela. Je vhodné vzít si s sebou i pomocnici. Někdy je lepší slyšet názor jiných, nejlépe bývalých nevěst, které už vědí, které lodičky budou nejvhodnější.

Tip od nás: čím déle jste na nohou, tím více jsou vaše chodidla oteklá. Svatební lodičky si raději zkoušejte odpoledne, když v nohách máte pár kilometrů.

2. Barva

Při výběru svatebních lodiček platí, že barva svatebních šatů by měla být shodná s barvou svatebních lodiček. To znamená, že pokud jsou vaše šaty sněhobílé, i lodičky by měly být v tomto odstínu bílé. Výjimkou je, pokud si zvolíte barevné svatební lodičky. Velmi oblíbené jsou mezi nevěstami zejména červené a modré lodičky, které obvykle ladí s ženichovou kravatou nebo motýlkem. Dodají nevěstě šmrnc, zejména pokud její šaty lodičky nezakrývají.

3. Velikost

Vybrat si správnou velikost je základním kamenem úspěchu. Svatební lodičky by měly obepínat patu a sedět na ní tak, aby se v nich chodidlo nehýbalo. Pouze s dobře padnoucí lodičkami se vyhneme případným odřeninám na tomto místě.

4. Tvar

U lodiček si můžete vybrat špičatý a kulatý tvar. Nejlépe uděláte, když si ho vyberete podle tvaru svých chodidel. Pokud jsou poměrně široká v spodní části prstů, je lepší si vybrat zaoblené boty, kde budou prsty volnější. Neméně důležité jsou správně tvarované podpatky. Váha chodidla by měla spočívat na patě.

5. Výška podpatku

Ideální volbou je vybrat si takovou výšku svatebních podpatků, které nosíte nejčastěji. Pro vaše nohy to tím pádem nebude žádné nemilé překvapení. Nesahejte po extrémních výškách podpatku jen proto, že chcete být šik. Vaše chůze a nejistota rychle prozradí, že vysoké podpatky jsou pro vás novinkou.

I v nižších podpatcích může vaše noha vypadat elegantně a přitažlivě. Myslete i na šířku podpatku. Pro svatby v exteriérech na trávníku volte raději širší a stabilnější podpatky.

6. Materiál

Materiál svatebních lodiček může korespondovat s materiálem svatebních šatů. Vytvoří tak krásnou symbiózu materiálů a celkový dojem. Pokud zvolíme jiný materiál jako kůži, nezapomeňme na to, aby boty měly měkkou výstelku uvnitř. Ta zajistí pohodlí při chůzi i tanci a sníží riziko možných otlaků.

Pro celokožené boty je dobré se rozhodnout, pokud přemýšlíte o jejich nošení do budoucnosti. Pokud se vdáváte uprostřed horkého léta, kožené lodičky nejsou nejšťastnější volbou.

7. Zdobení

Jednodušší svatební šaty oživte zdobenějšími doplňky na botách a naopak. Nezapomínejte, že méně je někdy více. U kratších svatebních šatů vyniknou různé brože a kamínky. V opačném případě si nelamte hlavu nad jednoduchými lodičkami, vždyť je nebude vidět.

8. Rozchoďte je

Když už máte lodičky koupené, určitě je nenechávejte v botníku až do svatebního dne. Vezměte si je jednou do práce, jindy na kávu do města nebo při mytí nádobí. Přestože jste si vybrala ty správné, vaše nohy si na ně potřebují zvyknout, protože je měly na sobě pouze krátkou chvíli. Může se stát, že navzdory správnému výběru nebudete cítit dokonalý komfort. To nic, moderní obuvnický trh nabízí různé pěny a přípravky, které vaše lodičky roztáhnou a změkčí.

9. Dolaďte komfort

Před svatbou si dopřejte pedikúru nebo masáž nohou. Budou dokonale uvolněné a fit. Lehčeji zvládnou několikahodinovou zátěž v lodičkách. Do lodiček, které nemají měkkou výstelku, dejte gelové vložky, a do svatební výbavy si přibalte leukoplast, sprej na osvěžení nohou a určitě i náhradní boty. Tímto všem eliminujete možnost, že ve svatebních lodičkách neprotančíte celou noc.

Tip pro nevěsty, které mají problém s padnutím lodiček: Máte velkou velikost, příliš široké nohy nebo jiný problém, který vám brání v koupi dokonalých svatebních lodiček? Dejte si je ušít na míru! Dělaly to tak nevěsty zejména během 19. století a tento pohodlný trend je zpět. Navíc budete mít jistotu jedinečných svatebních lodiček, které nemá žádná jiná nevěsta.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?