31 DIY videí, díky kterým půjde tvorba svatebních dekorací od ruky

 • 30. čvc 2020
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

V dnešní době je tvorba svatebních dekorací na vlastní svatbu nejen trendy, ale také velmi vysoce oceňována. Každá nevěsta ráda přiloží ruku k dílu a vytvoří si alespoň něco ve vlastní režii.

Pokud i vás lákají díla, které si vyrobíte sama doma, přinášíme vám seznam videí, jak na to. Důležité je mít elán a dostatek trpělivosti, představu toho, co se vám líbí, a samozřejmě i toho, jak by měla výzdoba vaší svatby vypadat a co všechno byste si chtěla vyrobit vy sama.

Oznámení

Velmi moderní záležitostí je vytváření oznámení, které zvládnete (samozřejmě v závislosti na vybrané náročnosti) vyrobit sama. V případě oznámení je hned několik způsobů, jak přiložit ruku k dílu. Je tu možnost vytvořit si vlastní oznámení v programu na počítači, následně je vytisknout na tvrdší papír a dozdobit, ať už různými stužkami, opalováním nebo vyřezáváním.

Další možností, pokud nejste extra počítačově zběhlá, je využít různé internetové konfigurátory, které vám vaše vysněné oznámení takříkajíc „vyplivnou“ ve formátu vhodném pro tisk, včetně spadávky. Následně můžete postupovat stejně, tedy oznámení si doma natisknout a dozdobit dle libosti. Zajímavý konfigurátor je dostupný na stránce navrhněte si sama.

Pokud však chcete vsadit na úplné handmade, je zde možnost vytisknout si doma na tiskárně jednoduchý text a zakomponovat ho do náročnějšího kousku, který si vyrobíte sama.

Tak či onak, určitě sklidíte množství pochval a budete mít pocit seberealizace. Pokud budete hledat i jiné zajímavé inspirace, svou pozornost určitě obraťte i na následující videa:

Zasedací pořádek

Velmi oblíbenou částí svatební dekorace, kterou si ve většině případů vytvářejí nevěsty samy, je zasedací pořádek. Vždyť nejnáročnější část je rozhodnout, koho kam usadit, aby byli všichni spokojeni. Dozdobit a dotvořit zasedací pořádek podle tématu či stylu svatební výzdoby je už pak jen třešnička na dortu.

Moderním způsobem, jak pomoci hostům najít své místo, je využití různých rámů, zrcadel a starých obrazů. Pak stačí už jen dobrý fix, pěkné písmo a drobné dekorace na dotvoření a dílo je hotovo.

V případě, že v krasopisném psaní nejste úplně doma, můžete si pomoci i domácí tiskárnou a jutovou stužkou. Tu upevněte po bocích rámu a na ni pomocí kolíčků nebo jen lepicí páskou zezadu přilepte papírky s čísly stolů a jmény svatebčanů. Jednoduché a efektní.

Velmi zajímavé je využívání tabule. Ať už se opět rozhodnete napsat si zasedací pořádek vlastnoručně nebo dáte přednost tištěným kartičkám, efekt bude i tak zaručen.

Ať už se při tvorbě vašeho zasedacího pořádku rozhodnete inspirovat uvedenými metodami nebo budete hledat dál, určitě se zastavte i u následujících videí:

Jmenovky

Když už máte hotový zasedací pořádek a hosté vědí, kde je jejich místo, je dobré označit jim jej i přímo na stole. Některé nevěsty využívají jmenovky rovnou i jako dárek pro hosty, jako například zapíchnutím jmenovky do nějaké sladké dobroty trefíte dvě mouchy jednou ranou.

Pokud chcete vsadit na tradičnější jmenovky, které budou mít čistší linie, určitě je zkuste aspoň trošku dozdobit. Doplní vám krásně výzdobu stolu.

V případě, že máte zájem o trošku kreativnější jmenovky, zkuste je připojit k nějaké jiné části dekorace stolu, jako například upevnění jmenovky na poskládaný ubrousek, nebo zvolte originální tvar jmenovky.

Když se budete rozhodovat, který typ jmenovky je pro vaši svatbu nejvhodnější, doporučujeme prohlédnout si i následující linky:

Tvorba svatebních dekorací z papíru

V případě, že se rozhodnete posunout tvorbu vlastních děl na vyšší úroveň a vytvořit si rovnou větší část dekorací, určitě sáhněte po různých květech z papíru, pom-pomech a jiných milých drobnostech, které svatební dekoraci přivedou k dokonalosti.

Pom-pomy

Malé, milé papírové uličky připomínající květy – jde o pom-pomy. Jejich výroba je velmi jednoduchá a výsledný efekt je k nezaplacení.

Papírové rozety

Stejně jako u pom-pomů, jde o papírové kreace připomínající květiny, s rozdílem, že rozety mají plochý tvar. Jde o velmi jednoduché tvoření, ale při větším počtu takových výtvorů dosáhnete waw efektu. Rozety můžete použít i při tvorbě fotostěny či zástěny za novomanžele.

https://youtube.com/watch?v=IkM9HiJ37tE

Obrovské květy z papíru

Velmi zajímavou částí dekorace bývají obrovské květy vytvořené z ubrousků. Při jejich větším výskytu v prostoru dokážete vykouzlit magickou dekoraci. A přitom je to tak jednoduché. Videonávod, jak na to, najdete na následujících odkazech:

Květinové koule

Tvorba svatebních dekorací je zábavná. Další krásnou a jednoduchou dekorací, kterou si dokážete vytvořit sama doma, jsou květinové koule. Jde o visící dekoraci, kterou můžete vyzdobit jak prostor za novomanželi či fotostěnu, tak i svatební parket či holé stěny místnosti.

Případně můžete tuto dekoraci posunout na ještě vyšší úroveň a využít při její tvorbě obyčejný balon.

Ať už se rozhodnete pro některou z uvedených dekorací nebo budete hledat na internetu další inspirace, určitě se nedejte odradit v případě složitějších úkonů. Někdy stačí trošku více trpělivosti a dobrý návod a výsledek bude dechberoucí. Příjemné tvoření přejeme!


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?