Kategórie

Jmenovky na svatební stůl - kde a jaké si vybrat?

Připravit si vlastní svatbu dá hodně námahy. Všechny nevěsty touží po tom, aby jejich svatební den byl dokonalý. Starostí a vyřizování je celý kopec, a pokud jste si neobjednala svatební agenturu, musíte zařídit každou maličkost od A po Z.

Pro někoho velmi podstatnou, pro někoho méně podstatnou záležitostí, je zasedací pořádek a s ním související jmenovky. Jmenovky jsou většinou papírové kartičky se jmény hostů, které se dají na stůl nebo připnou na židli a každý svatební host tak má určené své místo k sezení.

Jmenovka na stole je velmi důležitá a pro hosty je i jakýmsi pomocníkem při opětovném hledání svého místa, pokud si odskočili na toaletu nebo taneční parket. S pomocí jmenovky své místo k sezení najdou mnohem rychleji a ani po pár skleničkách se nikomu nestane, že bude okupovat židli jiného svatebního hosta a pít víno z jeho sklenky.

Kde sehnat jmenovky na svatbu?

1. Vyrobte si originální jmenovky sami

Dnešní svět moderních technologií nám nabízí několik možností. Pokud jste alespoň trošku zručnější, můžete si svatební jmenovky na stůl se jmény hostů vyrobit i samy. Postačí vám k tomu počítač, program Microsoft Word, Excel nebo Powerpoint, laserová nebo inkoustová tiskárna a tvrdší papír, ať už lesklý nebo matný, který zakoupíte v každém papírnictví.

Pokud počítače nejsou vaší silnou stránkou, určitě se někde mezi vašimi blízkými či přáteli někdo takto zručný najde a s výrobou jmenovek na svatební stůl vám jistě pomůže. Jejich výroba je jednoduchá, rychlá a málo nákladná.

2. Spolehněte se na profesionály

Před svatbou je toho tolik, co je třeba vyřídit. A vy možná nemáte čas se ani jen chvilku bavit popisky, či sháněním papíru na jmenovky. Pro vás jsou firmy, které se výrobou svatebních jmenovek zabývají. Jistě najdete nějakou i ve svém městě nebo v okolí. Pokud ale nemáte čas ani na chození po městě a vyřizování jmenovek, jsou tu i firmy, které mají své internetové stránky, a vše vyřídíte z pohodlí svého domova, dokonce i o půlnoci, když si konečně sednete po dlouhém a náročném dni k organizování svatby.

Firmy zabývající se jmenovkami na svatební stůl pro vás mají širokou nabídku - na co si jen vzpomenete. Samozřejmě si můžete navrhnout jmenovku i samy, ale z tolik množství návrhů, které tyto firmy nabízejí, si jistě vyberete minimálně jednu, která vás chytne za srdíčko.

Jaké jmenovky firmy nabízejí?

Kromě výběru papíru, ať už matného nebo lesklého, máte na výběr všechny barvy, jaké existují, dokonce můžete barvy i kombinovat. V minulosti byl klasikou bílý čtverec, většinou 10x10 cm, přeložený na polovinu, a na něm jméno hosta.

Dnes se už mnohem více experimentuje a máte kromě klasické jmenovky na výběr širokou škálu svatebních jmenovek. Na výběr máte jmenovky jednobarevné, dvoubarevné, vícebarevné, s obrázkem, se stužkou, 3D jmenovky, jmenovky s různými výsečemi nebo ozdobami a mnoho dalších.

Jmenovky si můžete objednat i bez jména, v případě, že si jména chcete dopsat ručně, nebo mít do zásoby, pokud by vám někdo na svatbu ještě přibyl anebo by se vám hosté na poslední chvilku změnili. V opačném případě si ve svém počítači vytvoříte jmenný seznam hostů, který elektronickou formou pošlete dané firmě, na jehož základě vám vyrobí jmenovky i se jmény vašich hostů. Je jen na vás, zda se rozhodnete jen pro křestní jména, nebo jen příjmení. Pokud však máte mnoho hostů se stejným křestním jménem, dejte za něj alespoň první písmeno příjmení, aby bylo jasné, o kterého hosta jde.

Ceny jmenovek se odvíjejí od propracovanosti a samozřejmě každá firma má jiné ceny, pohybují se obvykle od 2,50 Kč až 70 Kč za kus.

Další inspirace na svatební jmenovky:


Autor článku: Jana Alušicová / Fotografie: isifa / Shutterstock