Kategórie

11 unikátních nápadů na knihu hostí a zanechání odkazu novomanželům

Kromě svatebních fotografií, videozáznamu nebo kousku svatebního dortu, kterýsi necháte zamrazit na vaše první výročí, existuje řada způsobů, jak si můžete uchovat vzpomínky na nejkrásnější den vašeho života. Jde zejména o knihy hostů či jiné upomínkové předměty, které vám zachovají vzkazy vašich nejmilejších a vy se k nim tak můžete vracet ještě mnoho let po vaší svatbě.

Mnohé páry připravují tradiční knihy či alba, do kterých jim svatebčané píší své odkazy, avšak řekněme si narovinu, podobná alba často končí odložená hluboko ve skříních nebo na nejvzdálenějších koncích polic a časem se k nim manželé přestanou vracet.

Kromě tradičních způsobů však existují i ​​jiné cesty, jak si uchovat krásné vzpomínky a vzkazy z vaší svatby, avšak modernějším a možná i trošku zábavnějším způsobem, na který kromě novomanželů budou jistě dlouho vzpomínat i samotní hosté. Ať už jste fanoušky filmů, cestovateli nebo jen milovníky zajímavých dekorací a nápadů, možností, jak vytvořit unikátní knihy hostů a místa k předávání jejich vzkazů, existuje velké množství. Vybere si opravdu každý.

Svatební přikrývka

Velmi zajímavou knihu hostů vymyslel manželský pár z Ameriky. Nevěsta jako milovnice šití připravila v rámci dekorace šicí stroj a velké množství předšitých čtverců. Hosté měli možnost čtverce sešívat dohromady, ale také je zdobit různými nášivkami nebo prostě nápisy fixy na textilii. Nevěsta po svatbě svatební přikrývku dokončila a tato krásná vzpomínka zdobí jejich postel a připomíná manželům jejich svatební den každý den.

Svatební kalendář

Dalším velmi zajímavým nápadem ze světa je svatební kalendář. Snoubenci připravili kalendář na následující rok a svým hostům zadali úkol, aby jim ho společně dotvořili. Na každou stranu měli možnost něco připsat, přilepit či dokreslit a naplánovat jim společné aktivity na různé dny. Například romantickou večeři v den ženichových narozenin nebo pořádnou party na Nový rok.

Glóbus

Nápaditou knihou hosty může být i glóbus. Jistý pár proměnil obyčejný glóbus na svět bez názvů zemí či ostatních popisů a svatebčané se jim na něj podepisovali, kreslili různé drobnosti, ale zároveň plánovali novomanželům výlety do budoucnosti a určovali místa, která by rozhodně měli vidět. Svatební hosté tak zanechali stopy ve vlastním světě novomanželů.

Polaroid a milé momentky s odkazy

Už i v Čechách je velmi populární využívání polaroidů jako součást svatby. Připravte svým hostům prázdné fotoalbum na lepení fotografií, dejte jim možnost se kdykoliv vyfotit, nalepit fotografii do alba a připsat a přikreslit cokoliv, co je napadne, určitě vznikne velmi neobyčejný fotopříběh vaší svatby.

Na vině jsou hvězdy

I vy považujete vaše setkání za magické a osudové? Vytvořte si z toho neobyčejnou vzpomínku. Na internetu najdete několik služeb, které vám sestaví hvězd v jakýkoliv moment a pohled na ně, z jakéhokoli místa si řeknete. Dejte si tedy vyrobit okamžik, kdy jste se setkali, a nechte vaše hosty, aby vám k vašemu obrazu připsali několik milých slov. Na stěně se bude podobný obraz jistě vyjímat.

Korková dekorace

Pokud patříte k tradičnějším snoubencům, ještě to neznamená, že musíte nechat své hosty podepisovat se do obyčejné bílé knihy. Připravte jim něco nezvyklejšího, například dekoraci z korkových špuntů. Pokud máte svatbu v romantické vinárně, proč to nevyužít k několika způsobům?
Tuto dekoraci si můžete vyrobit i ve vlastní režii – jednoduše k sobě přilepte korkové špunty do požadovaného tvaru – například srdíčka a nechte svatebčany, aby vám každý z nich podepsal, případně připsal i nějaký vzkaz či radu do budoucnosti.

Dřevěné srdíčka

Velmi podobnou dekorací, která se od klasické knihy svatebčanů liší kreativitou, je obraz ze srdíček. Připravte pro každého hosta malé dřevěné srdíčko, na které se podepíše, případně opět dokreslí nebo doplní, co má na srdci, a své srdíčko vloží do rámu. Vznikne tak opět krásná dekorace, kterou určitě budete mít chuť ukazovat všem kolem.

Srdíčka z papíru

Pokud si chcete něco podobné jako dekoraci z dřevěných srdíček vytvořit ve vlastní režii, můžete sáhnout po srdíčkách z papíru. Nalepte stejně velké srdíčka vedle sebe a vytvořte obraz, jaký se vám líbí (některé srdíčka mohou být barevná, jiná bílá, představivosti se meze nekladou) a nechte hosty, aby vám na ty, které jim určíte, připsali něco od srdce. Opět tak vznikne krásná dekorace, a pokud srdíčka ohnete na polovinu a přilepíte pouze jejich hranu, bude mít obraz i krásný 3D efekt.

Obraz ze vzkazů

Další knihou hostů a místem pro jejich vzkazy, které si můžete připravit sami, je také obraz ze vzkazů. Stačí vám větší rám s jednobarevným podkladem, provázek a kolíčky. Natáhněte z jedné strany rámu na druhou několik provázků a připravte svatebním hostům malé kartičky, na kterých mohou zanechat své vzkazy. Ty vzkazy nakonec připevněte pomocí kolíčků k provázkům a další krásná upomínkové dekorace je na světě.

Svatební strom

Velmi oblíbenou knihou hostů je i takzvaný svatební strom. Svatebčané na něm zanechávají otisky svých prstů, které představují listy, a každý se ke svému otisku podepíše. Zase jednou vznikne unikátní obraz, který bude krásnou ozdobou vašeho společného domova.

Vzkaz v láhvi

Asi vás nepřekvapí, že oblíbeným místem k předávání vzkazu může být i láhev. Vytvořte si z toho hru a připravte vašim svatebním hostům několik lahví, které označíte, a budete je společně se svým partnerem otevírat na vaše výročí, například na první, desáté, či dvacáté.