Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to jsme na tomuplne stejne :-) ja mela 4 roky nemcinu na gymplu, ale mam k ni vylozene nechut, nelibi se mi a tak jsem se sama pak zacla ucit spanelstinu, tenhle jazyk uplne miluju x-)
Odpovědět
Jj, španělštinu jsem začala jako samouk...pak jsem chvíli chodila na kurz a pak měla i doučování....ale v anj jsem si o dost jistější. :-N Je ovšem pravda, že na španělštinu jsem už dost dlouho nesáhla...není teď čas, no....ale tenhle jazyk se mi fakt líbí...je takový krásně zvučný... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, je uzasny, dokonce se mi libi vic, nez anglictina, protoze je tak jemny :-) taky jsem zacinala jako samouk, pak kurzy a ted ve Spanelsku studuju na pul roku na mezinuniverzitni vymene, ale uz se za mesic vracim do Cech a ted me tu ceka zkouskovy, takze se snazim vsechno nasoukat do hlavy, ale ta koncentrace................ :-N
Odpovědět
Profilova fotka
uplne nejlepsi jsou ty zjednoduseny knihy:o) mam jich par doma v Praze, tak kdybys pak chtela k zapujceni, tak ti je klidne poslu. tam si slovicka hned zopakujes a jeste si u toho poctes :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tady jsou treba i stranky pohadek, ale myslim, ze to neni zjednodusovany,ale je to moc pekny a taky to pomaha, prootze neni nutyn rozumet kazdymu slovu :-) http://personal4.iddeo.es/bernal/marisa/
Odpovědět
Jéééé, tak to máš super. :-) Není nad studium v zahraničí. Plánujeme, že bysme na svatební cestu jeli do Španělska (ještě jsme to jaksi nestihli :-) )... Že bych si aspoň zkusila, jestli se trochu dohablam. :-) Knížky mám taky, ale děkuju za nabídku...a občas zabrousím na nějaké španělské noviny na netu...Do knížek jsme magor...hrozně ráda si knížky kupuju...a doufám, že jednou budu mít pořádně velkou knihovničku s dobrou literaturou...
Odpovědět
Jinak moc díky za ten odkaz, je to super. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
neni zac, kdyz na neco dobreho narazim, hodim ti to sem :-) ja mam taky strane rada knizky.....treba mezi moji oblibeny patri Sonety od Shakespeara, mam takovou malinkatou knihu, trochu potrhanou a uz hodne starou z atikvariatu a tu mam uplne nejradeji. jen si tak precist 2, 3 sonetiky, hmmm. Ale to se neda cist najednou, v kuse, to jen kdyz je chut :-) a ted se mi dostal do ruky Fulghum "treti prani" a to se mi taky moc libi.
Odpovědět
To já se pustila do fantasy. :-) Nikdy mě tyhle knížky nelákaly...ale pak mi manžel koupil Pratchetta...a dost mě to chytlo. :-D Je to taková pohádková oddychovka.
Odpovědět
Profilova fotka
knizky od Pratchetta ma muj pritel taky, ale je pravda, ze me nikdy nenapadlo si nejakou z nich precit, tak treba tak jednou vyzkousim :-) takova Narnie je taky takova oddychova pohadka pred spanim, i kdyz urcite ne tak fantasy :-)
Odpovědět
Tak s tou jsem ještě neměla tu čest. :-) Ale ten Pratchett se mi docela zalíbil. Mám už asi 5 knížek. :-D A jinak mám docela ráda Irvinga a taky se mi třeba moc líbila knížka od Yanna Martela - Pí a jeho život. Ta byla moc krásná...taková hodně k zamyšlení.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to si napisu a az budu v Praze, tak se po ni kouknu, dekuju za tip :-) Irving se mi taky libi. Kdybys chtela nejaky zajimavy povidky ve sj, tak jsou dobry od Maria Benedettiho - je z Montevidea. Mela jsem to pujcene jako sbirku povidek z Instituto Cervantes a mam to okopirovany doma, ale nasla jsem je pak i na internetu, coz ted ale nemuzu, nasla jsem jen jednu http://www.literatura.us/benedetti/la... ale vim, ze jsem jich nasla hodne. tahla je uvodni k cele knizce a neni spatna,a le jsou tam i lepsi. on v tech povidkach naznacuje i uruguayskou politickou situaci, jaky je tam zivot atd. hodne zajimeve. Ta kniha povidek se jmenuje "La muerte y otras sorpresas".
Odpovědět
Článek se načítá
A kdy se budeš vracet domů? Musí to být docela náročné pro vztah...když jste od sebe tak daleko...teda předpokládám, že přítel zůstal v Praze...
Odpovědět
Profilova fotka
broucina: uz za mesic za mnou prijede a budem spolu chvilku cestovat tady na jihu a pak se vratime spolecne domu :-).........si me odveze a uz nikam nepusti ;-) Narocne to je, ale ja jsem odjizdela v zari a on na zacatku rijna do Thajska, Malajsie a Kambodzi. cestoval s kamaradem, takze to nebylo tak narocny, jako kdyby byl jeden z nas celou tu dobu doma. a byli sjme stale v kontaktu po skypu - jeste, ze to existuje :-D doma jsme se setkali na Vanoce a to jsme si 14 fakt uzili, moc jsem si odpocinula. Ted je v Praze, ale zase skype mame porad po ruce, vic jak kdyz byl v TMK a uz to neni takova doba, celkove jen mesic a pul od Vanoc. takze uz se to da vydrzet a ja mam zkousky, takze musim myslet na neco jinyho...................ale uprimne se mi straslive styska a moc se na nej tesim x-) preci jen, kdyz si clovek zvykne, ze spolu bydlime a pak jsem najednou v jinym state, se spolubydlicima, v cizim byte :-S ......... a o Vanocich jsme se shodli na otm, ze je to stale stejne (jako supr x-) jako pred odjezdem. Zkusenost je to supr, a uz jsme spolu 6 let, tak to bylo aspon takovy zpestreni :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Broucina: a tohle by se ti taky mohlo libit. muzes si tu zadarmo stahovat spanelske knihy, a treba i od P. Coelh, jestli ho mas rada. Jen musis vyckat na spravny dny:o) vzdy je cca 9 dni zpristupnena cast, pak zas jina - ale to mas vsehcno napsany nahore :-) http://www.formarse.com.ar/libros_gra...
Odpovědět
Uf, tak to konečně zase jede. :-) Tyyyy jooo, jste teda zcestovalí. ;-) Co tě čeká za zkoušky? Já jdu teď ve čtvrtek na zkoušku....a mám z toho vcelku strach, protože se nestíhám učit...ale nesmím ztrácet naději, třeba budu mít štěstí na dobrou otázku. 8-) A díky za další odkaz! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ceka me zkouska z arabske politiky, takove hodne nestabilni tema :-N a je toho hodne, nam cizincum to da praci vsehchno precist a dostudovat, nez rodilym. ale je to hodne zajimavy. u nas se o tom na fakulte vubec neuci :-. No ja jsem totiz vubec nevedela, jesti se mam hlasit na vyberove rizeni sem, nejak jsem vahala a bylo to na rok. pak jsem zjistila, ze si to muzu zkratit na pul, tak jsem zase vahala, no a tak pritel prisel s tim, ze stejne uz dlouho s kamradem mluvi o tom, ze by se do tehlech zemi podivali, tak at jdu a zkusim to vyberove rizeni a oni pojedou a aspon vyjedem oba ve stejny termin a povedlo se x-) neni zac, kdyz na neco zajimaveho narazim, tak ti to sem hodim:o) a co se ucis ty? Budu ve ct drzet palecky ;-)
Odpovědět
Jéééé, tak to je hodně zajímavé téma..... Ještě něco takového? Mě čeká občanské právo....je to takové nezáživné..už na vošce mě moc nebavilo....
Odpovědět
Profilova fotka
jj, pak tu mam jeste dve zkousky, ale ty uz jsou sutni, tak z toho mam docela strach, preci jen vyjadrovat se ve sj na odborny temama, no jista si v kramflecich nejsem :-N ale to pak bude zahranicni politika Spanelska - uzasny predmet, uzasny profesor. dokonce vi, kdo je spanelsky studnt a kdo je cizinec a k tomu si jeste pamatuje kdo z cizincu je z jake zeme, a uci vyborne x-) a pak mam mezinarodne pravni instituce, ale vyucuje to pravnicka, takze se isntitucim jako takovym venovala asi 4 hodiny a jonak je to spis o mezinaronim verejnem pravu 8-( no taky nic moc zazivnyho, nbeo aspon ona to tak neumi podat. a uz mas pak po zkouskach? jezdite s manzelem nA hory? a vlasten je vubec u nas tedka snih na horach? :-.
Odpovědět
Mít dobrého učitele je super...bohužel jsem zatím narazila jen na pár...na které moc ráda vzpomínám... Po zkouškách budu mít nevím kdy....příští týden mě čeká trestní a správní právé...další týden teorie a praxe řízení...no a pak si musím ještě domluvit zkoušku ze sociální patologie...a pak se mi až moc rychle blíží státnice, což mě děsí...protože jsem s bakalářkou dost pozadu.. Na horách jsme spolu byli asi jen 2x. Letos jsme měli jet potřetí. :-D Ale sešlo z toho kvůli domku...měli jsme dost běhání kolem papírování...a teďka zase kolem oprav...tak snad příští rok to vyjde...i když u nás je dost problém...že manžel miluje běžky, které já fakt nemusím, protože preferuju sjezd, kterému zase neholduje on. :-N A jinak letos sníh stejně nic moc...
Odpovědět
Profilova fotka
ufff ,no teda mas toho dost :-N takhodne sil!! ja jsemjich taky bohuzel zatim potkala jen par a je mi lito ze tohodle uz budu mit jen posledni dva tydny. ale zas myslim, ze na jeho zkousku pujdu uplne nejlip pripravena, on je pro nas takovy motivacni element :-) dobrou a zitra hezky den :-)
Odpovědět
Dobréééé ráno. :-) Už aby bylo po těch zkouškách...nějak to nestíhám...jsem dneska zase v práci...Přitom když jsem sem nastupovala, tak mi bylo řečeno, že studium není problém, že budu mít studijní volno atd....Prdlajs...jedna chytrá paní šla za šéfem, že ale podle zákona mám dostatečné vzdělání na svou pozici, tak nemám prostě nárok na studijní volno a další výhody....takže teď to řeším dovolenýma a napracováváním hodin...
Odpovědět
Profilova fotka
Dobou odpolende :-) vubec jsem se sem nemohla az do ted dostat, ufff :-| ale uz jsme tu :-D no tak to ta pani asi musela byt odst zavistiva, ze mas studijni volno, jinak bych si to vysvetlit ani nedokazala.... 8-( ja uz bych chtela mit taky po zkouskach, ale musim jeste mesic a pul vydrzet (jezis, to zni hrozne :-N ja se vzdycky tesim, ze se nejak odmenim, treba si zajdu na masaz a udelam si jeden den fakt takovou pohodu, jako ze si jdu zacvicit, nebo udelame nejaky vylet, masaz, no proste ta prava odmena :-D
Odpovědět
To já se odměňuju už po cestě. :-) Třeba že si koupím kytku nebo něco dobrého a nebo si zajdu do knihkupectví. :-D Záleží na náročnosti zkoušky. Jinak jsem dneska od kolegů ze školy zjistila, že zkouška z teorie a praxe řízení je vcelku pohodička, že se mluví jen o seminární práci (kterou zatím nemám)...tak mě to moooooc uklidnilo...
Odpovědět
Profilova fotka
no to je supr, aspon mas nejaky pozitivni zpravy :-) ja se tesim na vecer, ze si pujdu zacvicit a aspon trochu provetram hlavu:o) Ale vidis, odmenovani se po ceste, to je taky moc prima x-) Cetla jsi tu diskuzi o svatbe nesvatbe? uplne jsme se zarazila, kdyz jsem to cetla. Je mi ty holky docela lito, mi spis prijde, ze to byl napad pritele, a jest k tomu to delaji i jeho kamaradi, tak mozna, aby si nepripadala blbe. nevim, ale nerpijde mi to ani trochu romanticke, a uz vubec bych nechtela nic dokazovat pred kamarady......... :-. :-.
Odpovědět
jj, četla jsem to a nestačila jsem se divit...hlavně jsem nějak nepochopila i ta dvě alba s různými parnery. =-) Mně to taky moc romantické nepřijde...když se vzít, tak se prostě vzít...vždyť i ta běžná svatba může být bláznivá. :-) Těžko říct, co je to za osůbku.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, ty dve alba, to me taky prekvapilo, no ale kazdy jsme jiny :-N ale ja jsem takovy romantik, ze bych si nedovedla predstavit jen neco predstirat jako, ze jsme se vzali "jako".
Odpovědět
Slečna jde asi do všeho po hlavě....no, ale každý jsme jiný, že. Mně přišlo brzo se brát po 6,5 leté známosti. :-D Bráška byl lepší, ženil se asi měsíc a půl po mně....a to asi po roční známosti....poznali se někdy v červenci nebo v srpnu...v únoru ji požádal o ruku a v zaří se vzali. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no to je rychlovka :-) a bracha je starsi, nebo mladsi, nez ty? zas treba jsi ho inspirovala ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?