Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj vsechny, pridavam se taky do rocniku 83 ;-) aja: na psi diskuzi me vcera kristi utvrdila ve volbe madarskeho ohare viszla http://www.cokl.cz/databaze-plemen/ma... kdyz najedes dole na stranku, tak tam jsou fotky. Kristi ma doma mimco a psala, ze se k nemu psik chova skvele :-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky rocnik 83, necetla jsem celou diskuzi, ale uz je tady nektera z vas vdana pani :-) ?
Odpovědět
Maďaři jsou super hafani, ale chtějí hodně pohybu...labradoři a retrívři jsou trochu větší lenoši, ale k dětem taky super. My si pořídili toho welšana...a dětem se chová taky fajn....i když ty úplně prťavé bere jako kámoše a dělá mu radost, když na ně může hupsnout a pořádně je olízat. :-D estrellita: Vdaných je nás tu už asi hodně. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, jsou supr, my si ho budem porizovat, protoze radi behame :-) a tak se nebudu muset bat, kdyz pujdu sama. no tak ja se jeste hlasim jako nevdana :-D
Odpovědět
My si taky vybiráli aktivnější plemeno...nechtěli jsme gaučáka..aby nás to nutilo chodit ven. :-N A už svatbu plánujete?
Odpovědět
Profilova fotka
jj, prave, kdyz budu vedet, ze musi mit hodne pohybu, tak se i prekonam, kdyz si budu rikat, ze bych jako dneska nesla.............tak budu muset a pak budu rada :-N No planujeme.........memu milemu se do toho moc nechce :-| ze jednou jo, a ze nepotrebuje na lasku papir..............tak si musim pockat x-) ale bydlime spolu uz par let, takze vlastne by se nic v tomto smyslu nezmenilo, no ale ja jsem takovy romanticky typ, takze to neberu jako papir. coz asi chapete :-)
Odpovědět
Profilova fotka
je, koukam, ze jsi z BRna:o) co bys mi tam poradila, kdyz tam pojedu na odpoledne? ale asi az tak za esic a pul, tak bych to chtela spojit s nejakou vystavou, nebo zajimavosti :-)
Odpovědět
Tak to u nás bylo právě naopak. :-D Mně se do svatby nechtělo. :-D Ale nakonec jsem se nechala ukecat. :-D A co tě zajímá?
Odpovědět
Profilova fotka
tak treba nejaka vystava fotografii? je tam neco takovyho? nebo nejaka zajimava pamatka:o)
Odpovědět
Přiznávám, že teďka nemám moc čas sledovat aktuální kulturu... ale když mrkneš sem http://www.brno.cz/index.php?nav01=57... tak tam určo něco zajímavého najdeš...Mně osobně přišlo zajímavé Designcentrum, které pan ministr k 31.12.2007 zrušil. :-| No a pak se mi moc líbí Umělecko-průmyslové muzeum nebo Moravské zemské muzeum (teda hlavně ta část, co bývá pro děti, tam se člověk vyblbne :-D ). Jo a taky mám moc ráda Technické muzeum. A v Paláci šlechtičen mívají často zajímavé expozice. :-) No, je toho dost...za návštěvu stojí i Špilberk.
Odpovědět
Profilova fotka
broucina: moc dekuju, urcite na to kouknu a mas pravdu, ty Spilberky urcite stoji za to :-) a na Palac slechticen se urcite kouknu :-) a procpak ty ses nechtela vdavat? ;-)
Odpovědět
Přišlo mi to zbytečné. :-) A vzhledem k tomu, že jsem takový docela uzavřený člověk, co nemusí velké oslavy...tak jsem měla i hrůzu z celé akce svatba...takže i proto jsem se tomu bránila, protože jsem věděla, že nehrozí, že by to mohla být jen malá oslava...no, nakonec jsem se nechala fakticky ukecat, že to bude v pohodě...a tak...ale nebylo, dost se nám do toho pletla tcháňata, takže jsem přípravy spíš probrečela...doufala jsem, že si to když už aspoň užiju....ale smůla...takže den svatby pro mě byl velkou úlevou, že se konečně blíží konec šílení a že se náš život vrátí do původních kolejí...a vzhledem k tomu, že jsem nechtěla měnit na našem dosavadním životě vůbec nic, tak ani své příjmení ne...což tcháňata taky nemohla rozdýchat...takže se na mě na svatbě tvářili dost úděsně...až jsme měli první novomanželský tanec, tak jsem řvala jak želva, protože to v ten moment ze mě všechno spadlo a hlavně mi manžel šeptal do ucha hrozně krásné věci...no, prostě náš první tanec je okamžik, který je asi jediný, na který ráda vzpomínám... Prostě svatba pro mě nebyla zrovna nejradostnější událostí...hlavně kvůli tcháňatům...ti se teď chovají v poho...ale nevím, co si o tom všem myslet...před svatbou byl klídek, chovali se ke mně pěkně...ale co o mně řekli, když se dozvěděli, že si nechám své příjmení....bylo mi to líto...hodně..a teď je to zase jakoby se nic nedělo...nevím, příjmení přeci nevypovídá o člověku jako takovém...
Odpovědět
Článek se načítá
Sem se nějak rozepsala. :-D No, ale prostě jsem toho pořád docela plná...je mi prostě docela líto, že jsem si tu svatbu a přípravy neužila...jenže jsem chtěla udělat radost svému muži, který chtěl udělat radost svým rodičům, že budou moct udělat velkou svatbu, aby mohli pozvat fůru lidí...financovali nám to, napůl s mýma rodičema, kteří byli úplně zlatí. A nebýt toho, že jsme si tam pozvali i nějaké naše kamarády, tak z té svatby asi uteču...Prostě, svatby dělat bez pomoci rodičů. :-N Jenže manžel chtěl holt rodičům udělat radost.... Ehm, a to jeho rodiče chtěli, abysme koupili dům ve stejné ulici a hodně nás do toho nutili a najednou byli i peníze, které by nám hrozně ochotně půjčili.....ale řekla jsem ne, v žádném případě...naštěstí manžel už taky prozřel, že jeho rodiče nejsou úplně ok....no a nakonec jsme koupili domek cca 20km od nich...i od našich..takže to máme k oběma rodičům stejně daleko a vyhovuje nám to..
Odpovědět
Joooo a vlastně jsem si teda aspoň svatbou splnila jeden sen...nechala jsem si ušít krásné šaty, o kterých jsem docela dlouho snila...krásně modrééééé. :-D Chtěla jsem je sice po svatbě prodat...ale nedokážu se s nima rozloučit. :-N Třeba ještě dojdu k závěru, že ta svatba vlastně nebyla taková hrůza. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
broucina: tak to je mi lito, to je od nich fakt hnusny ]-( taky si myslim, ze je jedno, jestli si prijmeni nechas, nebo ne. ja bych chtela obe. a myslim, ze by to mela byt jen vase vec........ale ty starsi rocniky to berou jinak :-N asi meli pocit, ze kdyz si vezmes jejich prijmeni, ze se tak pridavas do jejich rodiny (i kdyz o prijmeni to neni, to vsichni vime :-) No ja taky nejsem zrovna typ, co by rad chodil na vecirky a tak, ale svatba je pro me takovy stupinek vys, jestli vis, jak to myslim :-)
Odpovědět
Myslím, že vím...nakonec jsem ráda, že jsme se vzali...je to nakonec docela fajn. :-D Nad dvěma příjměníma jsem taky uvažovala, ale nakonec jsem si to rozmyslela...protože by to bylo hodně dlouhé a vzhledem k tomu, že pracuju v administrativě a podepisuju hodně lejster, tak bych asi brzo zešedivěla. :-D Takhle nám to vyhovuje oběma a můj muž je na to i pyšný. :-) A musím říct, že je to někdy i sranda. :-D Všichni mě děsili, jaké problémy mě s tím čekají atd. Ale není tomu tak, zažívám spíš takové úsměvné situace...nedávno s pošťákem, kdy jsem přebírala balík za manžela a podepisovala jsem převzetí a pošťák mi koukal přes rameno...a prý jak to mám s těma jménama, vždyť jsem už manželka, tak bych se měla podepisovat jinak....tak jsem mu říkala, že manželka jsem, ale stále se stejným příjmením...a on že jsem ale přeci manželka...a pořád mu to nedocvakávalo.. :-D Myslím, že měl zbytek dne nad čím přemýšlet. :-D Akorát jednou na mě dost blbě koukala ženská na občankách, když jsem si ji byla po svatbě měnit...takový škleb jsem fakt dlouho neviděla..."to jste si jako nevzala příjmení manžela???!!!!"
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je dobry :-D :-D no musim rict, ze mas supr manzela - to se hned tal nevidi. uz jsem tu procetla vic diskuzi a i na tema prijmeni a nekdy me zarazi, ze to treba i manzelal urazi, kdyz si nechces vzit jeho prijmeni...........muj pritel mi jednou rek, ze by se mu i docela libilo, kdybysme oba meli obe x-) jen to bohuzel nejde :-| ale vis, i s tema tchynema, svagrovejma. porad mi nejak nejde do hlavy, jak dokazou byt lidi hnusni - to kdyz jsem cetla diskuzi o tchynich, tak to jsem teda koukala. aspon, ze uz to mas ted s tchynovcema dobry. myslim, ze dobry rodinny vztahy jsou dulezity :-) a co ty dels? pracujes, studujes, nebo oboji? :-)
Odpovědět
Jo, jinak tcháňata hodně argumentovala tím, že se chci určitě brzo rozvést (ano, a proto jsme spolu už skoro 7 let...a po takové době jsem si muže vzala, abych se s ním vzápětí rozvedla :-D :-D )....a taky tím, že jsem strašně dominantní a musím si pořád prosazovat svou..a že to přeci není rovnocenný vztah (jsem opravdu nevěděla, že mě tak dokonale znají)....ehm...no...u nich vládne patriarchát...takže je to děsně rovnocenné. :-N
Odpovědět
Jj, někdy nad tím zůstává rozum stát, čeho jsou lidi schopní..Během příprav jsem chodila na diskusi Hra o přeborníka znechucení svatby..nebo tak nějak se ta diskuse jmenovala...a tam to byla fakticky síla...a dávalo mi to dost sílu, protože jsem viděla, že ani jinde to není zrovna růžové a někdy i horší... No já jsem pracující studující...nebo studijící pracující? :-D Něco takového...pracuju a studuju...A co ty?
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to jsou hodne slabe argumenty ;-) tak za par let uz se treba vnitrne uklidni :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no nektery ty diskuze jsou dost odstrasujici :-) ale na druhou stranu si clovek uvedomi, jakou ma rodinu. ja jsem taky studujici, pracujici a jeste to tak rok a pul bude. ted je to tak pul na pul, ze mam praci 4 hodiny denne (i kdyz ted jsem v zahranici, takze budu pokracovat az od brezna timhle stylem). ale postupne bych chtela byt vic pracujici, az si udelam vsechny povinny predmety. Nejak mi prijde, ze uz je to v magistru stale o tom samem, tak bych spis vic chtela vklouznout do te praxe, kde se toho clovek stejne nauci nejvic :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a jinak jsem si nejdriv pripadala jako blazen, ze koukam na tyhle stranky, kdyz jeste svatbunepripravuju, ale dostaal jsem se sem diky kamaradce, ktera ji pripravuje a chtela jsem pro ni jako darek udelat svatebni polstarek a odkaz me hodil sem a nevim, asi ty stranky maji nejakou svoji "zemskou" pritazlivost :-N a uz jsem od nich neodlepila :-D
Odpovědět
A co je tvým oborem? Já už mám za sebou vošku, teďka si dělám ještě bakaláře. Tenhle rok končím a snad zvládnu ještě dva roky magistra....Předloni jsem začala pracovat na částečný úvazek, u toho jsem studovala dvě VŠ..jenže jsem z toho byla už na hlavu...tak jsem tu jednu pustila...a začala pracovat na plný úvazek...a je to taky na hlavu. :-D Protože jsme ještě začali rekonstuovat. Jj, člověk tu na tom získává závislost...ale je fakt, že jsem tu získala hodně informací a inspirace....teď se inspiruju na střeše... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
politologie a mezinarodni vztahy na FSV UK, bc. uz mam za sebou a ted mam specializaci na mezinarodni vztahy v magistru. a co si za obor vystudovala ty? jj, prace pri skole je nekdy dost narocna :-) obcas jsem si rikala, jakou to maji pohodu ti, co nepracuji /ale stejne ten cas vetsinou rpoflakali), tak lepsi ziskat zkusenost a taky penizky :-) rekonstruujete bytecek nebo dum?
Odpovědět
Páááni, tak to máš docela náročné studium. Mám vystudovanou sociální práci a teď studuju sociální pedagogiku...a u toho se snažím učit jazyky... Rekonstuujeme dům...koupili jsme ho krátce před Vánoci...a v bytě jsme už dali výpověď, takže koncem března už bysme měli být přestěhovaní. Platit hypotéku a nájem je totiž docela záhul...
Odpovědět
Profilova fotka
no to jo, to pak je najem jen vyhozene penize. ale pak bude urcite skvely pocit, az prijdete do sveho :-) a chtela bys pak pracovat s detmi, nebo primo v nejake organizaci, jako je treba clovek v tisni? obcas je to narocnejsi, a obcas ne, zalezi na predmetu,ale jinak me to celkove moc bavi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jen kdyby to studium bylo vic porvazany s praxi :-( zadne povinne staze, nebo ze bysme meli pres fakultu nejaky lepsi moznosti nejakou staz sehnat - to bohuzel nefunguje a myslim, ez je to skoda a ze to prave v mgr. tomu oboru hodne ubira.
Odpovědět
Jj, to určitě jo, právěže jsme si říkali, že bude lepší platit hypotéku, než strkat někomu peníze do kapsy... Momenátlně pracuju jako sociální pracovnice ve výchovném ústavu...což vidím jako práci na pár let...a protože pak budu asi vyhořelá, tak bych se ráda věnovala jiné oblasti. :-D Třeba překladům. No a pak bych se do toho možná zase pustila. :-D Zajímají mě neziskovky...a během studia na vošce jsem chodila do dobrovolnického centra a pracovala tam jako dobrovolník v dětské nemocnici...prostě jsem si chodila hrát s dětma...bavilo by mě pro nějakou takovou organizaci pracovat, zařizovat různé akce a tak... A co plánuješ do budoucna ty?
Odpovědět
Profilova fotka
no ja jsem takovej hodne organizacni typ, takze me taky bavi pripravovat a organizovat akce, komunikovat s lidma. takze i svoji praxi tak nejak mirim do PR, ktery je ale zamereny na mezinarodni instituce, jejich propagaci. Muj drivejsi sen, byla diplomacie, ale od toho jsem opustila, nechtela bych kazde 4 roky zit v jine zemi, musim mit kolem sebe rodinne zazemi a nedovedu si to predstavit. takze spis se vidim v te komunikaci a organizaci ;-) a jakyma jazykama bys pak chtela prekladat?
Odpovědět
Snažím se být stále v kontaktu s anj....a věnovat se taky španělštině a začít s italštinou....němčinu jsem taky kdysi dělala, ale nemám ji ráda....je na mě moc "tvrdá".
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?