Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No ona je jeste k tomu tanase profesorka tehotna, a rodi na zacatku unora.............a teda reknu ti, vypada uzasne, ani jednou nechybela na hodine (a to je tu od kazdeho premetu 4 hodiny tydne) a porad vypada svezi, obdivuhodny, fakt. No tak snad to stihne opravit, nez porodi :-D proto nam i presunula ten test o tyden driv, ze nevi, co bude zitra, tak aby to bylo jistejsi :-N No ale od pisemnyho nam vysledky musi zaslat do 3.3..........to bude cekani,ale je to maximalni datum, do kdy se museji znat. Ale ty dalsi dve mam ustni, tak aspon budu vedet na cem jsem ;-) No lepsi by bylo kdybys to u nekoho mohla videt, ja taky nejsme fanda ruzove, ale tohle na me pusobilo opravdu zajimave :-) Tak at to jde. ja jsem ted rychle zopakla jednu otazku a jdu na dlasi, kter mi moc nejde |-|
Odpovědět
Tak to je teda fakt dobrá... I když, taky si vzpomínám, že nám myslím minulý semestr přehazovali přednášky, aby nám to mohla odvykládat právě jedna těhulka, u které to vypadalo každou chvíli na porod. :-D Myslím, že nikdo z náš tu přednášku moc nevnímal, spíš to, jestli proboha neporodí, protože už měla obr bříško. :-N A kolegyňka v práci byla v těhotenství taky dost čilá...lezla ještě někdy v 5. měsíci na stěnu....a teď se chce už po půl roce vracet do práce na poloviční úvazek, protože z toho nechce vypadnout...ale je pravda, že to její dítko je docela hodné... A co vy? Vy dítko ještě neplánujete? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No my uz jsme o nem mluvili, ze bych nekdy pristi rok vysadila HA. nechceme cekat na vysazeni do 30, nejak jsme se shodli na tom, ze dite neni prekazkou a ze se da cestovat i uzivat si s mimcem a ze je to proste dar x-) takze snad nam to vyjde, tak jak chceme :-) a co vy? kdyz uz bude baracek? ze by? ;-) no my s ni meli v patek posledni prednasku, ted uz jde jen o tu zkousku a ma aspon chvilku klidek pred porodem. Na druhoustranu je to dobry, kdyz zenska muze pracovat co nejdyl, aspon zbytecne moc nemysli na porod a treba tak ma aspon mesi strach..........teda aspon bych predpokladala :-) x-)
Odpovědět
Tak my se o mimču bavíme už delší dobu...ale na mě ještě nějak nelezou žádné mateřské pudy...ještě po tom moc netoužím...ale dávám tomu volný průběh...časem to přijde. :-) I když mužíček už by chtěl....Kdyby se ve mně něco hnulo, tak bych asi vysadila HA někdy po Vánocích...to už by mohl být relativně klídek...a taky bych nerada čekala do 30... Možná je to všechno i tím, že porod mě hoooooodně moc děsí....jsem totiž člověk, co jde k zemi při každé injekci, každém odběru krve....takže si nedokážu představit porod...mám s tím problémy od dětství...doktoří říkali, že to časem přejde....ale zatím na sobě nic nepozoruju, i když s tím bojuju seč se dá...prostě z bílých plášťů se mi zvedá adrenalin....
Odpovědět
Profilova fotka
tak to pak treba vyresit nejakou mensi klinikou, kde je ten pristup takovy vic osobnejsi a ne az tak "sterilni". To urcite neco takovyho bude. a pri porodu ti daji leky utisujici bolest, kdyz predem reknes, tak nemusis mit strach. a verim, ze tvoje draha polovicka tam bude rada s tebou, kdyz vi, jaky z toho mas strach, to pry taky hodne pomaha :-) Ja bych nechtela cekat zbytecne dlouho, protoze stejne se to jen v minimu pripadu podari hned, nebo behem par mesicu, takze myslim, ze po tom, co beu HA 7 let, by bylo nacase dat telu odpocinek od tech hormonu :-)
Odpovědět
jj, taky bych ráda udělala alespoň tříměsíční očistu...to mi kdysi doporučovala mudr....když začala s tím, že mám věk na to, abych měla děti. :-N Je pravda, že co se kamarádce narodil malý Honzík, tak nad dětma uvažuju stále víc...
Odpovědět
Profilova fotka
no ja k nemu jdu v breznu, az prijedu, na rocni prohlidku. On mi uz minuly rok rikal, zhe by mi je nejardeji vzal, protoze mame v rodine krecovy zily, takze mam HA s co nejmensi moznou hladinou hormonu, ale i tak...... no a taky je fakt, ze jsem tady mesic prasky nebrala, protoze jsem zapomnela 3 za sebou, tak jsem si rikala, proc se tim zbytecne ladovat a citila jsem se mnohem lip...........je mozny, ze je to i tema praskama. Kolem me jich je ted taky hodne tehotnych, to pak o tom clovek premysli mnohem casteji :-) a kolik je manzelovi?
Odpovědět
S křečovýma žílama je u nás taky problém....a taky s jinýma ženskýma problémama...raději jsem se nechala na doporučení naočkovat proti rakovině děložního čípku, protože s tím měla problém jak mamka, tak babička...byla to sice nemalá investice, ale je to pro zdraví... Mužík má 27, teď v květnu mu bude 28.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, to ockovani mam taky, mi to pichala mamka, takze jsme to mely vypocitane tak, ze jsem dostala uz v cervnu, pak pred odletem sem a pak tesen pred druhym odletem po Vanocich a uz mam za sebou vsechny 3 injekce. Myslim, ze i kdyz je to vysoka cena, tak to za to stoji, snazit se predchazet nemocem. no ja jsem pred tim mela spatneho gynekologa a kdyz jsem mu rikala, ze mam problemy, tak mi rekl, to neni tak strasny, toho si nevsimejte. Tak jsem si sehnala jineho, tatu kamarada, a ten mi rekl, ze mam zanet a musela jsem brat 21 dni antibiotika :-( ale uz je to rok a nastesti se z toho nic chronickeho nevyklubalo, jak mi hrozilo. a jeste k tomu si bral ten puvodni gynekolog 300 kc za kazdou navstevu, plus ti napocital vsechno, takze minimalne 500, a cytologii jsem si musela vyslovne vyzadat a za to me taky zkasnul, a kdyz jsem zeptala proc, ze to je preci v ramci kazdorocni prohlidky, tak mi rekl, ze to je za nadstandart ]-( Kdyz jsem to rekl tomu novemu, tak ho nahlasil na komoru |-|
Odpovědět
Tyyy jo, tak to byl teda fakt doktůrek.... ]-( Můj první doktor byl taky super, prostě mi předepsal HA a na nic se neptal...ani mě pořádně neprohlídl...což se mi nelíbilo...až pak mi byla doporučena má současná doktorka, a tu si nemůžu vynachválit...při první návštěvě se mnou projela rodinnou anamnézu, a ihned mi prášky změnila. A provedla všechna možná vyšetření...a vůbec hlídá co má...je příjemná, vysvětlí, co bude dělat...jo, tam chodím i docela ráda, protože je tam příjemná atmosféra. :-N Tvoje mamka je doktorka?
Odpovědět
Profilova fotka
tatka je doktor, mamka je vrchni sestra - ted, kdyz uz je starsi a uz ani nechtela delat na sluzby, jinak pred tim delala anesteziolozku na kardiochirurgii. Takze vsechny mozny ockovani a tak nam dava ona a vylozene ji to bavi a vyziva se v tom a ja se vzdycky radeji nekoukam a obcas kricim jest epred pichnutim :-D no vzdycky ze maji rodice zachvat smichu x-) mne krev cizi nevadi,ale jak se ma neco zabodnout do me, tak zaviram oci a uz aby to bylo za mnou :-N tenhle je dobry, ale jen mi vadi, ze je trosku caove neschopny, obednas se na urcitiz hodinu a klidne pak 4 hodiny cekas, no to vzdycky prectu vsechny casopisy, co tam maji, takze mam pak nastudovany porod a vychovu deti, za ty 4 hodiny :-) no tak to je jediny, co mi vadi. taky se ti nejak nejde ucit, co? :-) ja uz jsem to zahodila, ale v 9 si pujdu lehnout a pustit si pisnicky, aby se mi rpijemne relaxovalo a pak usnu :-) ted mi psal jeden spoluzak, jestli si myslim, ze se to stihne naucit pres noc :-N
Odpovědět
To máte teda doma předoktorováno. :-D Jo, učení mi nejde....přečetla jsem asi 3 stránky a vím z toho úplné houby....vlastně ani to ne.. :-D Asi se taky půjdu odkulit do postele....tak přeju dobrou noc a zítra budu držet pěsti! ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
dekuju za palecky, snad se to nejak povede :-) taky uz pujdu a dobrou noc a zitra hezky den :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojy broucino :-) jsi tu? tak mje zkouska......no, meliu jsme na ni 1:45 , ja jsem dokoncila po hodine 10 jako prvni. proste jsem primo odpovedela na otazky. ale ted mi Cristina - moje spolubydlici rekla, ze pry chteji profesori, ze jako jim mazes i med okolo, ze pises i okolo. ale to my v Praze zas nesmime, tak nechapu, proc to nereknou. ted z toho nemam uplne nejlepsi pocit, i kdyz po dopsani jsem mela. ale myslim, ze projit bych proste mela, protoze na otazky jsem odpovedela, tak , jak jsem mela. jen neumim rikat jednu vec deseti vetama:o( takze me to trochu mrzi |-| a co ty? jaky mas dneska den? doufam, ze lepsi, nez ja? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj broucino-pracuju v jedné firmě nedaleko Chlumce nad Cidlinou (tam bydlím) a dělám asistentku obchodu. Řeknu Vám, že to je teď mazec, vedoucí je na mateřské a kolegyně teď otěhotněla a už tu taky není a asi už do mateřské ani nepřijde, pěknej bordel, jsem tu půl roku a jsem sama v celém oddělení. To je teď nějakej baby boom, že chce každej dítě?Já si to teda teď ani nemůžu dovolit, by to tady mohli zavřít :-D
Odpovědět
Ahoooooj holky, včera mi bylo dost blbě, tak jsem dneska zůstala doma...asi nějaká chřipka....a zítra si dám ještě trochu oraz...a musím se pustit do učení. 8-( Joooo, tak já jsem v práci krátce...brali mě hlavně proto, abych tak nějak rozjela práci kolem těch našich nezletilých mamin s dětma....ale ještě tam pořádně žádnou nemáme...tudíž jsem pořádně nezačala nic řešit...ale všichni mě už posílají na mateřskou, že je nejvyšší čas...ale nejvíc to začalo asi po svatbě....prostě pro některo svatba=děti....ale já se na to zatím fakticky necítím...a hlavně teď to ani není možné...než dáme dokupy bydlení...než dostuduju...a taky se chci trochu zapracovat, že...přeci jen mi přijde hloupé jít tak nějak ze školy hned na mateřskou...že by se mi pak po ní špatně hledala práce...a jsem prostě ráda, že teď mám práci a že zvládáme splácet hypotéku a opravy....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky:o) no jasnacky, nikam se nezen, dkyz se na to necitis, tak by to nebylo dobre. Az budes vedet, ze je cas, tak se tak rozhodnes :-) A uz je ti lip? Takze tvoje prace spociva v tom, ze mas resit problemy nezletilych mamin? to je fakt zajimavy. a v cem spociva ta pomoc? s detma, nebo treba i s najitim prace?
Odpovědět
Tak tyhle maminy jsou 1. nezletilé a za 2. mají nařízenou ústavní výchovu....budu mít na starosti jejich agendu, tedy vyřizování občanek, rodičovské zodpovědnosti, aby měly nárok na nějaké penízky, takže taky řešení dávek, na které mají nárok, taky ježdění k soudům (hodně z nich má trestnou činnost), psaní různých posudků na policii, soudy, komunikace s jejich rodiči, aby na ně platili ošetřovně....no a až od nás odchází, tak spolupráce s kurátorkou, kam je umístit....jako je to jen zjednodušený soupis, co to obnáší, ale je toho fakticky hodně...jsem tam hlavně ta kancelářská myš....momentálně se zaučuju u "normálních" dětí....ale budu teď přecházet na tu novou budovu, kde budou tyhle maminy...Budu tam já, zdravotní sestřičky a vychovatelky...Co nedomyslelo naše vedení je to, že do školy ty holky budou chodit do staré budovy (máme tam ZŠ a SOU)...což je cca 80m...ale není to tam nachystané na to, že by si sebou mohly vzít to mimčo...takže fakt nevím, jak to budou řešit s kojením...prostě je to v plenkách...a vedení-samí chlapi...na všechno řeknou, že se to nějak vyřeší...ale jak, to nám nesdělí...Jsme teprve druhé zařízení tohoto typu v ČR...takže mi nemá ani moc kdo poradit...ale zase s tím začínám, tak si to můžu udělat hodně podle sebe...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky:o) no to je fakt zajimava prace a urcite hodne narocna. a u toho by si pak chtela zustat nejak hodne dyl..jak jsi mluvila az do syndromu vyhoreni:o) a nebo to jen rozjedes a mas jiny sen , nebo cil? no ja jsem si ted dala dva dyn oddech, protoze jsem musela dodelat pisemny veci na prednasky do skoly a ted se zas zacinam ucit na dalsi zkousky. Pokud si pamatuju, tak mas dneska nejakou zkousku? A jak ti je? uz je ti lip? Mamcina spolupracovnice vcera zjistila, ze ma spalu a o vikendu spolu byly na konferenci a spaly spolu na jednom pokoji, tak se mamka desi, aby to taky nedostala, pry toma inkubacni dobu 12 hodin a az 5 dni,ale ze uz ji svedi cele telo, ale pry je to mozna psychicky, ze na to porad mysli:o))))
Odpovědět
Ahooooj, tak jako není to práce, po které jsem vždy toužila...ale beru to tak, že teď práci mám, je to vcelku zajímavé...ale ráda bych zkusila i něco jiného...hlavně mi tu nevyhovuje pracovní kolektiv....jako...v kanceláři jsem momentálně s mojí mamkou (hlavně díky ní tuhle práci mám, že se za mě přimluvila), což není tak hrozné...ale spíš ty ostatní lidi...proto se moooc těším do nové kanceláře, do které se v brzké době stěhuju...a taky tím pádem i mezi nové lidi, kteří se mi zatím jeví moc fajn...budu už přímo na budově s těhulkama...a taky co je super, jsem si do té kanceláře mohla mluvit...takže ji mám kráááááásně modrou. :-D :-D Jsem tu už druhým rokem...ten první jsem sem jezdila jen na částečný úvazek, abych věděla, do čeho jdu a od loňského října jsem tu už na plný úvazek... Zkoušku mám až v sobotu...mám z toho už pěkný guláš....a těším se, až to budu mít za sebou... Líp mi je...asi jsem se hlavně potřebovala vyspat...moc jsem toho teď za těch pár měsíců nenaspala..a jak jezdím hromadnou dopravou, střídá se teplo a zima...tak jsem jasný adept na nemocného.... A jak jde tobě učení? Máte tam zase hezky?
Odpovědět
Profilova fotka
no mame tady uplne nadherne, odpoledne muzes jit jen v tricku s katym rukavem a svetriku :-) jen setjen travim vecinu casu ve skole nebo doma nad ucenim |-| tak uz se tesim, az to bdue za mnou. Ted jsem dospala esej,musim si jit uvarit neco k jidlu a pak se vrhnu na uceni, protoze vecer musim zas na prednasky. Uz me to silene vysiluje, tak chodim apson na chvili na slunickko na strechu :-) tam je takovy klid, pohoda, teplo:o) a uz , jak se mi to chyli ke konci, takuz bych ten konec chtela, styska se mi cim dal tim vic, i kdyz vim, ze uz je a chvili knec. asi jak se to clovek v hlave snazi uspisit, ze uz chci byt s pritelem, proste s celou rodinou :-) No jasne, musis mit karsyn prostredi, aby se ti tam dobre pracovalo:o) modra je proste dobra ;-) a bude s v nakcelari sama? nebo s nekym? je fajn mit pak vlastni zodpovednost, neco sama rozjizdet, to pak budes mit urcot edobry pocit, az se pak ohlidnes zpet :-)
Odpovědět
Tak tady taky dneska krásně svítí sluníčko, úplně to láká jít ven na procházku....nooo, já se za chvíli projdu, půjdu na bus. :-D A pak se učííííít. :-| Jj, v kanceláři budu sama...ale budu chodit na pokec za holkama na ošetřovnu. :-) Jsou to dětské zdravotní sestřičky a ty jsou hrozně fajn. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to je skvely, ze vis, jaky tam mas lidi a co te tam ceka, ze se muzes tesit :-) jinak jsem si rikala,ze ted musim omezit pocitac, jinak se nic nenaucim :-D :-D akovych hodin denne.............az si clovek rika, co tam na tom pocitaci udelal...........skoro nic :-N jdu na uceni, papa:o)
Odpovědět
Hmmmm, taky bych měla pc omezit..... :-N Ale v práci se bez něj neobejdu, žééééé....no a doma...tam se obejdu, ale když píšu seminárky, tak si stejně neodpustím pustit si mirandu, nebo mrknout sem. :-D Dneska venku zase kráááásně svítí sluníčko...bych hnedka prchala z práce...ale nevím, jestli to zrovna dneska půjde...mám dost práce....a potřebovala bych se ještě učit na zítra...a taky bych se potřebovala trochu vyspat...spávám tak 5h denně a vůbec mi to nestačí...proto se hrozně moc těším na přestěhování, protože ušetřím spoustu času...teď mi fakt cestování do a z práce zabere někdy i přes 4 hodiny...takže z toho dne mám úplně prdlajs...
Odpovědět
Profilova fotka
jeeeeee, ahoj, ja jsem si vubec nevsimla, ze jsi napsala:o jezis, 4 hodiny, to je sileny. tak to si pak teda radne oddychnes. a ty jezdis do prace i o vikendu, nebo to ne? No to slunicko jsem vam poslala ja x-) x-) jinak mne se dneska ucilo suprove, sla jsem si odsendout od pocutace a hned to bylo lepsi :-N ale ted jdu jest en ajedno tema, at se mi dneska dobre spi, ze jsem toho dost udelala. Ale mam v sobe takovy blby pocit, cim vic se blizi vysledek te zkousky, porad se mi o tom zda a jest k tomu si rozpominam na spoustu veci, ktere bych tam chtela pripsat |-| No snad to dobre dopadne. a ty jsi mela dneska zkousku? jo a uz vim, proc mas pracovnu do modra, jsem koukla na tvoj esvatebni foto a videla jsem modre saticky, moc hezky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jen skoda, ze tam nemate vic fotek,ani ani jednu ze predu :-. a konecne jsem videla i pejska :-) a co jsi to mela s tou nozkou?
Odpovědět
Ahoj, no, jak se tady začaly šířit takové ty šílené gratulace v albech, tak jsem ty fotky umazala, protože jsem nebyla zvědavá na nějaké kydy....vím, že by mi to bylo moc líto...ale šupla jsem ti tam nějaké fotky a zablokovala gratulace od neregistrovaných, tak snad se tam nic neobjeví. :-) Jinak k té noze....no, já si tenkrát vyvrtla kotník....4 dny před svatbou jsem šla s naším chlupáčem na procházku...a zakopla jsem...byla to dost šílená bolest, než jsem se doplazila domů a s brekem volala Lukášoví, že potřebuju do nemocnice, že mám asi zlomenou nohu....byl zrovna domlouvat věci kolem hostiny...tak chudák celý vyplašený přijel a jel se mnou do nemocnice...takže mě poslali na rentgen a zjistili, že noha zlomená není, ale že to mám asi nějaké natažené...měla jsem si koupit fastum, ledovat a být v klidu, že to do 3 dnů přejde...ehm, no, jenže před svatbou...být v klidu...ha ha...takže v sobotu ráno jsem se nazoufala do botiček fakt s děsnýma ksichtama, ale zvládla jsem to, ale byla jsem pak večer děsně š'tastná, že jsem boty vyzula a vzala si pohodlné.... Jj, včera jsem měla zkoušku...a udělala jsem ji...ale potila jsem krev, neměla jsem moc dobré otázky.... Jinak v práci jsem jen pondělí-pátek...naštěstí... Dneska sepisuju seminárku, musím ji nejpozději zítra odeslat...abych mohla v pátek na zkoušku...a už mě to tááááák nebaví. A co u tebe nového? Sluníčko svítí? Tady je dneska dost hnusně. Ale ráno jsem potkala svou oblíbenou pejskařku, tak jsme skvěle pokecaly a prolezly les křížem krážem a Benďa se aspoň vyřádil....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahooooooj, tak ja uz se jdu kouknout na ty fotky od tebe:o).................teeeda, srasne moc vam to spolu slusi. Uzasny jsou ty fotky na louce :-) ke zkousce moc gratuluju, ja mam ve stredu a uz se trochu bojim, dneska musim poradne maknout a ucit se |-| a ve ct nebo patek bych se mela dozvedet tu z predesleho tydne, tak doufam, doufam.......drz mi palecky :-) ale uz me to taky neba, nejak mam problem se soustredit, to pocasi proste neni na uceni. A taky tim, jak jsem porad doma, tak tim vic jsem takova smutna, ze se mi styska, protoze spolubydlici jsou skoro cely den pryc a skolu uz nemame, takze se s tema lidma nevidim a no rposte jsem cely dny sama ;-( ale uz jen 2 tydny a prijede pritel :-) A v patek mas tu zkousku posledni? no uz se zas tesim na ten svuj zivot v PRaze, jak je clovek zvykly, tak je to des. Prace, skola, nas bytecek. Je o uplne o necem jinem. ale zas bych tuhle zkusenost za nic nevymnenila:) a cetla jsi diskuzi o pomoc na mechanicky vozik? nakonec, prootze Majkaa dostala vic penez ze Slovenksa z 2% dane (je to tam sikovne udelane, ze mohou lidi dat 2% z dane na charitativni ucely, misto statu, coz mylsim, je dobra vec), tak se rozhodla pro elektricky. a my jsem ji kazda poslaly par korunek, nidko nic velkyho. ale kdyz se tor nastrada, tak to bude super. Koukla jsi tam taky? No tak to je sileny pech s tou honou. ale aspon, ze jsi ty botky nazula :-) ale byla jsi fakt moc hezka nevesta a z tech fotek pri tanci je videt, jak je to uprimne, to se mi moc libi :-) A jak je tam dneska u vas? asi na uceni lip, vid?:o)
Odpovědět
Profilova fotka
Broucinoooooooo, kdepak jsi? :-) ja jsem dneska dodelala obe zkousky a zapocet a vsechno jsem zvladla, ale ted na me padla takova unava, ze jdu spat uz ted :-) tak doufam, ze se tu zitra uvidme. mej se krasne, pa :-)
Odpovědět
Ahoooooj, měla jsem teď moc práce. Konečně jsem se přestěhovala do své modré kanceláře.... :-) A začínám dělat svou práci...tak si chystám šablony dopisů a různé takové děsně záživné věci kolem. :-D Ale dneska se musím pustit i do "normální" práce...máme tu dívčinu v pokročilém stádiu těhotenství, tak už musím řešit papírování kolem,než půjde do porodnice.... A jinak GRATULUJU ke zkouškám!!! Konečně máš klídek, že. :-) Já jdu ještě zítra, a mám z toho docela vítr, protože mi včera psal vyučující, že nemůže otevřít seminárku, která je podmínkou zkoušky...tak se modlím, aby se mu to dneska povedlo...ale nevím, kde je chyba... Jo, mrkla jsem na tu diskusi o tom vozíku...ale jsem už tak nějak skeptická vůči těmhle akcím...raději pomůžu osobně. :-) Dřív jsem chodila jako dobrovolník do dětské nemocnice na onkologii..a to mi přišlo smysluplnější, než někam strkat peníze...i když bez peněz to samozřejmě nejde. :-N Docela mě mrzí, že tam nemůžu už chodit, časově bych to nestíhala...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?