Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: Tak ono odcestovat se dá i s úplně malým prckem. Aspoň by si zvykl na nové prostředí rychle. Ale zas si neumim představit, že by české dítě nevyrůstalo na Krtečkovi, Rákosníčkovi, atd. Sice DVD jsou mocná, ale třeba ve školce by to tam s nim nikdo neřešil, protože by to nikdo neznal :-N Je hezký, jak to tvůj manžel bere, že je v sedmém nebi, že je ženatý, a že bude táta x-) Když je kocour kastrovaný, tak to většinou neznačkuje (samozřejmě jsou výjimky, ale většinou pak neznačkují). Taky to je většinou to, co lidi udělají hned, jak začne kocour značkovat, že ho dají vykastrovat. Ale uznej, že vykastrovanej kocour do chovu je jaksi bezpředmětný :-D ;-) Naštěstí jsou prášky (zapomněla jsem jejich název), které když kocour, který značkuje, baští, tak sice značkuje dál, ale aspoň to nesmrdí. Jsem na to zvědavá, jestli ten náš bude značkovat. Doma bude sám, takže teritorium bude jen jeho a kočky bude krýt mimo své teritorium, tak snad to bude v pohodě.
Odpovědět
nunacek: tak cestovat budeme leda tak na dovču...až bude prcek trochu větší, já se svýho snu vzdávám...a třeba až budu starší, tak něco podniknu potom, teď to holt nepůjde...beru to tak, že jsem měla čas do te´d to třeba řešit, ale dělala jsem kulový, tak když nic, tak budou alespoň sny :-) S prckem bych určitě chtěla žít tady, protože by pak moc neznal prarodiče a přecijen český pohádky jsou mnohem hezčí :-D Jo bere to moc pěkně, až mě někdy překvapuje, jak je teď šťastný...sice dřív nic neříkal, ale bylo na něm vidět, že něco mu schází... Tak jasně, pokud chceš kocourka do chovu...já to beru ze svýho pohledu, že je mám jako mazlíčky...v bytě bych kočku mít nechtěla...protože i když se čistí záchůdek třeba 100x denně, tak je kočička v bytě cítit a to pak může vadit případným návštěvám (sama jsem byla takhle v pár bytech, kde kočička byla...majitelé to nevnímají, ale fakt to je poznat)...ale to samý u mě platí o pejsku...je fakt, že my máme v bytě terárko s pískomilama a pak dvě velký akvárka s rybičkama a tím, že často větráme, tak doufám, že cítit nejsou...ačkoliv třeba když přijdeme z práce, tak je tam ve vzduchu cítit vlhko, jak se voda odpařuje z akvária :-N S tím značkováním je to ošidný...ne vždycky kastrace pomůže...mám i pár známých, co měli kocourka nejdřív na chov, ale naučil se jim značkovat...nic moc nepomáhalo, až ho teda po úvaze nechali vykastrovat a i tak to nepomohlo...i jsem to někde četla, že když se kocour naučí značkovat, tak kastrace nepomůže...nevím bohužel o nikom, komu by v tomhle pomohla...uvídíš, jaký bude, ale jestli bude mít svý teritorium, tak by to mohlo být v pohodě...ty jo a není to moc velký driják, když potom značkování nesmrdí?
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: Tak určitě máš i jiné sny, než jen odjet na delší dobu nebo napořád do zahraničí ;-) A český pohádky jsou nejhezčí x-) x-) x-) ;-) Můj osobní poznatek je takový, že v bytě i v baráku je trochu cítit jakékoli zvíře. Čím víc tam zvířat je, tím je to horší. Ale musim říct, že to je taky jak kde. Známá má dvě kočky a to je "puch jak od ropuch". A tchýně má doma 3 kočky a cítit není skoro nic (někdy vůbec nic, někdy trochu). O tom léku proti smradu ze značkování nevim nic bližšího, ale info má tchýně od veterináře a od poradkyně chovu britek, takže bych jim věřila, že ty prášky nejsou nějak nebezpečný...
Odpovědět
čau holky, jak se máte? jak užíváte léto? počasí je moc příjemné, asi bude i hezký podzim. nevím, jestli jsem to sem psala, ale od září letíme s manželem na necelý půl rok do Paříže. já dala výpověď a v srpnu chodila do práce jen na půl úvazek. teď už dobírám dovču a máme ještě nějaké zařizování.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: na půl roku do paříže??? wow a to jen tak si užívat nebo pracovně???a co pak po tom půl roce?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus, tak to tě obdivuju! já bych se bála, tady všeho nechat a odjet... ten návrat do Čech může být dost tvrdej... jinak my se konečně dohodli, že se vezmem :-) dokonce s tim přišel přítel, takže jsem se nemusela doprošovat :-D zatim to vypadá na září 2011 :-) domluvili jsme se, že vypustíme věci, co jsou pro kraviny a nebudem dělat rodinnej oběd ale uděláme jen obrovskej raut s prasetem... což je fajn až na to, že jsme to spočetli na cca 100 hostů...
Odpovědět
mmarch, manžela tam posílá firma na stáž, mění prac. pozici, tak se tam bude vlastně i zaučovat. avano, proč bychom se báli? byla jsem v zahraničí už třikrát, vždy jen na léto, ale nebojím, je to výborná zkušenot! manžel se sem normálně vrátí do firmy, já budu hledat práci novou. jen byt teď pustíme, takže pak budeme shánět větší, budeme bydlet u kamarádů. stejně už to bude chtít větší. takovou zkušenost Ti nikdo nevezme a ráda bych si toto zažila, než budeme mít děti. ;-) gratuluju k zasnoubení! ;-) tak když si necháte dát penízky, může se vám to slušně vrátit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: tak to je supr příležitost, taky jsem dvakrát byla na dešlí dobu v zahraničí a musím říct že v čr mi teda fakt nic neuteklo :-p a navíc jsem si našetřila pěkné penízky do začátků. jinak nedávno jsem se po téměř 3 letech rozhodla najít jinou práci a povedlo se, od října nastupuji do nové, lépe placené.. už se moc těším x-) tento rok je opravdu zlomový.. svatba, nová práce a 9.9. mám zkošku v autoškole tak snad i řidičák :-D
Odpovědět
lucijeta, tak to je fajn, moc gratuluju! já se třeba hrozně těším na to, až budu mít děti, ale myslím si, že není třeba v této oblasti spěchat a radši i něco poznat a cestovat. nejsem zastáncem odkládání dětí až po třicítce, pak se holky diví, že to nejde, ale když je mi třeba 25, tak můžu ještě nějaký ten rok počkat. je rozdíl, když má třeba holka zdravotnní problém a doktor jí řekne, že by neměla čekat. každopádně pobyt v zahraničí je nejlepší zkušenost, člověk se osamostatní, ztratí zábrany, strach, rozmluví se. můžu jen doporučit. kde jsi byla? a co vlastně budeš dělat? ať se Ti tam líbí! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Pamatuju, že jsi někde o té Paříži psala ;-) Tak hlavně, ať se vám tam líbí :-) avano: Gratuluji k plánované svatbě ;-) Pro mě teda k mega svatbě :-D ;-) lucijeta: A jakou práci jsi našla? Řidičák určitě bude ;-) Co se týče toho odjezdu do zahraničí, tak můj názor je takový, že pokud odjet, tak klidně, ale na dlouho. Cestuju ráda v rámci dovolených, ale že bych na půl roku odjela to ne. Pokud bych odjela, tak na dlouho, nejlépe na pořád. Nechtěla bych pořád dokola někde začínat, vracet se, zas pak odjíždět a kočovný život typu dva roky tam, rok tam, půl roku tam, rok tam, není můj sen.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: v jednadvaceti jsem přes prázdniny 3 měsíce pracovala v Tokiu a pak dva roky nato po ukončení vošky jsem odjela do Anglie, kde jsem vydržela 14 měsíců, myslím že už jsem to tu psala, dělala jsem tam v pekárně, pěkná makačka narozdíl od práce hostesky v Japonsku :-N Zůstávám v bankovnictví, vzali mě do jedné banky na místo bankovního poradce takže si finančně polepším(doteď jsem byla jen na telefonu) a navíc ta pobočka je pěkně v centru na náměstí takže to mám z domu zase jen 5 minut chůze x-)
Odpovědět
Profilova fotka
lucijeta: Tak to je super, že si takhle polepšíš ;-) A ta vzdálenost od domova je taky super! :-)
Odpovědět
Článek se načítá
dobré ráno, holky lucijeta, dívala jsem se na to video, co máš v albu, fakt hezké, hrozně moc Ti to slušelo! ;-) práce zní fajn, tak ať jsi spokojená! Peti, já bych taky už nechtěla někde přejíždět a žít kočovný život, už se na to necítím. ale věděla jsem, že chci jet po vysoké někam na dél, čekali jsme ale, než si manžel dodělá doktorát, což bylo až letos. no a to, že ho tam posílá firma je fajn, máme tam zázemí, franc.firma tam platí byt. já budu chodit na kurz Fj, možná i zkusím hlídat děti, takže pro mě je to příjemné zpestření a změna. pak už se asi začneme nějak usazovat a přemýšlet o prckovi. co vy, už taky koketujete s tou myšlenkou? bydlení už je komplet hotové?
Odpovědět
Profilova fotka
Díky lennus :-) taky jsem se včera po čase podívala na to video a zavzpomínala, kameramana jsme nechtěli a myslím že tohle nám to plně vynahradilo, v těch 7 minutách je průběh celého dne, nato že nám to dělala kamarád amatér opravdu supr práce, byli jsme z toho nadšení. Jinak jak popisuješ co tě teď čeká tak nezbývá než závidět x-) My jsme teď v srpnu oslavili rok co jsme ve svém, ale až bude v plánu mimi budem se muset začít ohlížet po větším bytu, 2+kk už by nám asi bylo těsné i když poloha bytu je suprová. A ohledně mimi vzhledem k tomu že nastupuju do nové práce tak to teď neřešíme, nejdřív za rok, dva, říkám si že do třicítky první nooo, uvidíme :-)
Odpovědět
Luci, taky to tak mám a kdyby se zadařilo, budeme rádi, ale proč ještě nějaký rok nepočakt. ;-) rádi bychom ještě něco našetřili a zajeli se podívat trochu dál a to už pak s prkcem nepůjde. my si právě pak budeme hledat 2+kk. myslím, že s malým dítětem to stačí, stejně bude spát v ložnici s námi. a časem chcete větší byt nebo byste rádi i domek? my jsme oba z vesnice z domku, tak bychom jednou rádi domeček. holky a co plánujete na víkend? léto už je skoro pryč, snad bude hezký podzim. my jsme dnes nakoupili krabice a pytle na stěhování a ráno se na to vrháme. přijede mamča s přítelem větším autem, vyšleme je na výlet a my budeme balit. teď to bude docela hektické, v neděli domů vybalit a v pondělí do Vídně na koncert U2 a ve St už letíme. tak hezký víkend ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme právě mini byt, původní majitelé ho předělali z 1+1 na 2+kk, má jen 38m čtverečních, na bydlení pro dva to stačí ale už tak máme nedostatek úložného prostoru a pro prcka by byla potřeba spousta věcí.. My zítra konečně odlétáme na svatební cestu, týden si budeme užívat na Mallorce, doufám že nám výjde počasí :-) Takže právě taky balíme.. tak přeju ať všechno klape, měj se krásně a pak dej vědět jak je v Paříži ;-) já tam byla jen jednou na Silvestra ale to bylo hektické, moc jsem toho zkouknout nestihla.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) lennus: A jak to máš s prací? To budeš mít neplacené volno na celou dobu pobytu ve Francii? Cestovat můžeš i s dítětem (dál samo až s větším, ale můžeš) ;-) Našetřený penízky se určitě moc hodí, i když to nejdůležitější to samozřejmě není. Bydlení komplet hotové ještě nemáme, pár věcí chybí, ale ty časem taky budou ;-) A s myšlenkou prcka je to u nás takové, že když přijde, tak přijde ;-) Nebráníme mu ;-) O víkendu jsme byli u kamarádů v Plzni :-) Už se vám odlet krátí, co? Tak hlavně šťastnou cestu a užijte si to tam :-) lucijeta: 38 m2 je fakt málo, to je pravda. To už moc není pro 2+malý prcek. Silvestr v Paříži musel být prima ;-) Krásně si užijte svatební cestu x-)
Odpovědět
Luci, užijte si líbánky Peti, v práci jsem skončila. Až se vrátíme, budu si hledat něco jiného, ráda bych i něco mimo obor. Moc díky. Dnes jsme se vrátili z Vídně z koncertu a za dvě hod. jedeme do Prahy, přespíme u kámošů a zítra tradá do Paříže. mějte se holky, ozvu se ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Šťastnou cestu ;-)
Odpovědět
čau holky, jak se máte? my v Paříži docela fajn, jestli mi pošlete do IP mail, poslala bych vám fotky a blog, kde píšeme, jak se tu máme co vy nového???
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Tak to je dobře, že se máte fajn ;-) Hezky si to tam užívej, protože ten půl rok asi strašně rychle uteče :-| Mail jsem ti do IP napsala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Koukala jsem na koníka, že andysz přibyl k Aničce syn Jakub, narodil se předčasně. Tak snad bude vše v pořádku.
Odpovědět
Profilova fotka
Aoj holky, tak jsem v pátek udělala řidičák a včera oslavila 27, hezký dárek jsem si dala x-) A za týden už nastupuju do nové práce, snad se bude dařit, jinak mateřská to jistí :-D nn, na to je ještě čas, napřed penízky našetřit.. škoda že to léto přešlo rovnou do chladného podzimu, jen těžko se nám vracelo z Mallorcy :-| a teď nás všechny v čr zase čeká půl roku doby ledové ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, tak druhý potomek je na světě. Byl hodně nedočkavý, protože jsem ho porodila v 29tt. Jmenuje se Kubík, měřil 42cm a vážil 1370g. Narodil se 7.9.2010, takže bude od své sestřičky pouze o rok a měsíc mladší :-) Kubíkovi se zatím daří dobře. http://www.modrykonik.cz/fotoblog/and... http://www.modrykonik.cz/fotoblog/and...
Odpovědět
Profilova fotka
lucijeta: Velká gratulace k řidičáku i k narozkám ;-) Ať se ti daří a líbí v nové práci ;-) Našetřené penízky před mimi jsou fajn věc. Ale pořízení mimča na tom až zas tolik nestojí ;-) andysz: Gratulace k Jakubovi x-) Ať se mu daří dobře a nejsou žádné komplikace ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek to máš pravdu, ale pro mě je představa života od výplatě k výplaty děsivá takže tomu dáme radši čas než potom žít ve strachu jak vyjdem nebo být na někom závislý :-| ale věřím že to časem přijde samo že už se na to budem cítit připravení x-) andysz: to je neuvěřitelné jak je kubík prťavoučký ale moc hezunký, fajn že je tvůj druhý že už víš jak s mimčem já bych se bála ať mu neublížím.. tak hlavně ať se daří a hezky papká a přibírá na váze ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lucijeta, grattuluju k řidičáku! hlavně hodně šťasných kilometrů andysz, hodně štěstí a zdraví mimiku! my se dneska vážně bavili o mimču a vypadá to,že hoooodně dlouho nebude... já se zatim necítím ale přítel neví jestli se vůbec někdy bude cítít... ach jooo :-S
Odpovědět
ahoj holky, Peti, ano, máme se fajn, hlavně je tu úplně nádherný podzim a teploučko, i když se už samozřejmě ochlazuje! andysz, moc gratuluju a přeju malému, ať vám hezky roste a je z něho silný chlap! luci, gratuluju k řidičáku i nové práci. dali Ti moc zabrat? já ho v Praze udělala až napodruhé. a už normálně jezdíš? využiješ ho v práci? avano, můj názor je, že byste se měli dohodnout s přítelem asi před svatbou, jestli chcete děti, protože kdybyste to měli každý jinak, může to dělat ve vztahu pěknou paseku, je to fakt závažné téma.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus, to je přesně to, co teď řešíme, včera jsme se shodli, že dítě chceme, dokonce jsme se dohodli na jméně pro holčičku ;-) teď spíš řešíme kdy... máme skvělou neteř a švagr s manželkou děti vychovávají tak jak bych chtěla i já, což je super. Ale taky máme kamaráda který si dítě uhnal náhodou, sice se o malou snaží starat, ale jak s ní nepracujou, tak holčičce jsou 2 roky, a mluví jen máma, táta a ham a postupně zaostává :-( přítel se bojí toho, jestli to zvládne...
Odpovědět
avano, no vidíš, není to tak černé! ;-) zkus ho okouknout s nějakým dítkem a uvidíš. určitě není snadné se starat o děti, ale to mrně mu to stokrát vrátí a jak se na něj usměje vlastní krev a poprvé ho uvidí, bude naměkko! ;-) každý se bojí, ale chce to odvahu!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?