Svatba duben/apríl 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky,rok 2010 už založený je,ale myslím,že v dubnu se nás bere docela dost,tak proč si nezaložit vlastní téma. ;-) My se budeme brát konkrétně 17.4. 2010. Můj přítel má ten den narozeniny,tak aby se mu dobře pamatovalo dotum svatby ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja tiez som to vedela po par mesiacoch. A moj priatel bol s byvalkou dokonca 7 rokov a nic, ani zasnuby, ani uvazovanie.... My sme sa zase spoznali na diskoteke a to som vzdy hovorila, ze nechcem prazaka, ani nikoho z diskoteky ani s modrymi ocami a mam vsetko :-D ale to bol osud. Obaja sme isli nutene na tu diskoteku... A stale spominame ake to tam bolo pekne a vzdy sa na tom poriadne zasmejeme...aaach, pekne spomienky :-N
Odpovědět
Ja budem mat 27 ked sa budeme brat a priatel bude mat tesne pred 30tkou:-)) Budeme sa brat presne na 6 vyrocie nasho vztahu,takze to bude pekne symbolicke.A stihame to presne do roka od zasnub,kedze ma poziadal o roku na nase 5 vyrocie v parizi. Daee: vobec to nie je skoro,dolezite je,ze to tak citite. Tinkyy: pozeram,ze svadbu budeme mat v jeden den,a vy ste spolu od 9.aprila,my od 10,ale o dva roky dlhsie:-) Co s atyka zoznamenia rodicov,tak nakolko sme s priatelom z jedneho mestaa sme spolu uz dlhsie,tak nasi sa poznaju a navstevuju uz ako stari znami,co je super,dobre spolu vychadzaju,tak sa tomu tesime.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, přidávám se k Vám do diskuse. Také se budeme s přítelem brát v dubnu, a to 24.4.2010. Jsem z Ústeckého kraje.
Odpovědět
Profilova fotka
martinale: ahoj a vítej mezi námi :-) rumi: s tím oficiálním žádáním o ruku...u nás to proběhlo tak, že mě přítel vytáhl (přes moje značné protesty - bylo to 22.02....všude sníh a strašná zima :-S ) na velký výlet se psem. Cestou jsme se stavili na takové krááásné vyhlídce ze skal do údolí...mno a tam na mě vylovil z kapsy krabičku s prstýnkem...vůbec jsem to nečekala takže jsem byla pěkně v šoku, ale to ano jsem dokázala říct :-). Jinak přítel tak nějak automaticky počítá s tím, že pojede v dohledné době žádat o ruku moje rodiče....oba máme zažito, že se to tak dělává. Naši teda už samozřejmě vědí, že bude svatba, ale prostě nějaká ta oficiální večeři nebo posezení s kytkou a žádostí o ruku proběhne....:-)). Myslím, že to ale bude spíš ve veselém duchu, než nějak navážno. Mno a potom ještě poslední formalitka - seznámit rodiče navzájem...
Odpovědět
Tak my jsme spolu byli v březnu 5 let,takže na svatbě už spolu budeme přes 6 let. ;-) Asi jsem tu jediná,kdo už má prcka co? Jinak u nás oficiální žádání o ruku rodičů nebylo,jen jsme jim to oznámili ;-) Popis jak mě požádal o ruku mám v albu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Daee - máš pravdu,že z tou oficiální žádostí to bude asi lepší.Taky mám představu něco jednoduššího, společné posezení, kytka pro matku a flaška pro otce. V červenci mám promoce a pak budeme mít u nás doma malou oslavičku,tak to by mohla být vhondá příležitoste,že jo?Navrhnu to Pavlíkovi a snad bude souhlasit. Naši o svatbě taky už ví,ale přece jenom je to slušnost,aby jsme je z toho nějak nevyšachovali,že jo? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Rumi - já to vidím jako Ty - nějaká ta žádost by podle mě proběhnout měla, nic moc formálního, při vhodné příležitosti a nejlíp s humorem :-) Třeba to s něčím spojit (přesně jak říkáš - s oslavou promoce, my to asi zase sfouknem na mojí oslavě narozenin v červenci). Kaczka: mno my miminko sice ještě nemáme, ale plánujeme a mluvíme o něm pořád...hned po svatbě se na něm začneme usilovně pracovat ;-)
Odpovědět
Dae,tak to my po svatbě začneme hnedka pracovat na druhém ;-) U nás žádost neproběhla a ani neproběhne,protože u nás každý čekal,že se vemem kvůli Davídkovi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tu sa to pekne rozbehlo:) Trochu sa bojim ked vidim ze ostatni uz vselico planuju, ja naozaj este nemam na svadbu vela vymysleneho a dufam ze to vybavim aj narychlo:)
Odpovědět
Tea,určo to stihneš,svatba se dá stihnout za chvilku:myslím,že záleží na každé.Já bych s eklidně vdávala už teď,tak se zabavuju aspoň přípravama ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, tea: taky myslím, že to všechno v klidu stihneš....já za sebe - prozatím jen plánuju, ale koupeno nemáme nic...možná jen, jestli máš nějaké vysněné místo na hostinu, které je hodné známé a oblíbené - to už by možná stálo za to zamluvit - pro klid v duši. Totéž bude asi s fotografem nebo hudbou....někteří z nich taky bývají zamluveni třeba na rok i víc dopředu.... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Daee - souhlasím s tebou, že je rozumné, si co nejdříve zajistit místo hositny, obřadu(pokud to jde tak dobředu)a muzikanty.My jsme se tímto řídili a teď jsme v klidu a na další přípravy se vrhnem možná až na podzim. Já se teda přes léto už zajdu kuknout na nějaké šaty,ale to jen proto,že už jsem moc zvědává a možná nakoupím nějakou dekoraci,protože nato už se taky moc těším.Chci zajiet do IKEI :-) Ale oznámka a atd. - nato je zatím dost brzy.
Odpovědět
Článek se načítá
Tak my si oznamko budeme dělat svoje,tak asi začneme na podzim,ať to můžeme doladit k dokonalosti ;-) JIank už mám skoro vymyšlenou výzdobu....bude vínová organza,na tom plátky růží a "kapičky rosy" jestli dám i svíčky nevím a ješě doladit co na "střed" tabule ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já to chci nápodobně tu výzdobu jako ty Katy,ale o tom už jsme spolu mluvili :-) Jen barva do zelena - bílá. Na střed tabule bych chtěla kaly ve skleněné nádobě,co mám v albíčku,ale ještě nevím jestli v té hranaté nádobě nebo v té kulaté?Záleží asi natom jakou nádobu se mi podaří sehnat. A co se týče těch oznámek,tak si je asi určitě necháme udělat,protože to bychom asi nedali ;-)Ale zatím vůbec nemám představu jak?Jen máme jednou takovou společnou fotku z dovolené se západem slunce,kde jsou vidět jen siluety našeho těla,kdy se držíme za ruce a za námi je ten západ slunce....A tuhle fotku,když viděla jedno moje kolegyně,tak říkala,že to bylo heké na oznámku,ale určitě by to potřebovali profesionální úpravy,tak uvidíme?To je zatím jediný nápad.
Odpovědět
To já si z oznamkem chci vyhrát,když tam mi pomůže přítel ségry,který už oznamka dělal a vytisknem to u někoho v práci na leserovce nebo si to nehcáme vytisknout v reklamce,uvidíme ;-) S tou fotkou to může být krásné Romi x-)
Odpovědět
No holky kde se flákáte?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ahoj....vidím, že krásné víkendové počasí vyhnalo všechny od počítačů ven do přírody :-). Holky nevím, jestli jste to tu už neprobíraly, ale máte už rámcovou představu, kolik byste chtěli do celé svatby investovat? Bavila jsem se o víkendu s kámoškami (jedna svatba v červenci a druhá v srpnu, jedna 60 a druhá 80lidí) a mají rozpočty kolem 110 a 140tis..... Tak jsme zkusili s přítelem doma počítat a s těmi našimi 60hosty to vypadá taky na těch 100tis....to je neuvěřitelné, kolik to všechno dohromady bude stát :-S. Ale shodli jsme se, že s pomocí rodičů to zvládneme a chceme investovat... Co Vy ostatní? Jak to vidíte?
Odpovědět
Ahojky, co se týče rozpočtu, tak jsme to předběžně spočítali na 50000,- pro 25-30 lidí, ale je to jen první nástřel, uvidíme, zda se vejdeme, spíše počítáme s vyšší částkou (ceny služeb se většinou od nového roku zvyšují) :-( . A když doma zavedu řeč na barvu výzdoby a podobně, tak je mi řečeno, že je to jedno a že je spousta času, tak si to asi rozhodnu sama :-D - líbí se mi oranžovo-červená nebo oranžovo-žluta :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, po víkednu vás všechny zdravím.A dávám za pravdu daee,že víkendové počasá mně lákalo ven a na PC jsem ani nekukla.Je pravda,že jsem měla nutkání,ale říkala jsem si,že tu uričtě nikdo z nás čas netráví, když je ta hezky. K tomu rozpočtu naší svatby asi tolik.Zatím jsme žádné bližší propočty nedělali,ale počítáme,že stuma se bude točit kolem 100 tisíc. Bude nás hodně, asi 80,takže to na větší peníz přijde,ale taky to oba chceme a i naši rodiče.A pokud můžu mluvit za mé rodiče,tak ti jsou s tím zcela smíření,že je to bude stát hodně peněz,ale chtějí jít do toho.Už nato šetří dešlí dobu :-D Nechci malou svatbu,jen ze svědky.Už se těším,až si to ze svou rodinou užiju a oslavím a taky máme co oplacat,takže svatba musí být :-) Ale nenecháme všechny finance jen na rodičích,ať je to nezruinuje :-) Mějte se.....
Odpovědět
Ahojtie dievcata, tak my sme sa rozhodli s priatelom si platit svadbu sami a to hlavne preto,lebo nechceme aby nam rodicia do toho moc zasahovali.Obe maminky su dost akce:-)))a radi si presadzuju nazor a my chceme mat svadbu po svojom,tak takto to bude najlepsie.Radsej nech nam daju nejake peniazky ako svadobny dar a tie pouzijeme na svadobnu cestu:-))) Rozpocet sme uz riesili,my 60 ludoch plus este nesjaki kamarati ktori pridu gratulovat neskor to bude urcite okolo 150 tisic.Ved len kamera,foto a hudba je 30000sk a to us len tri polozky,aj ked asi jednyz z najvacsich. Tiez zavisi co vsetko do rozpoctu ratate,pre niekoho su to len vydavky ohladne hostiny,pre inych aj obrucky, oznamka,svadobne saty atd.Radsej na to ani nemyslim,kolko to bude stat,lebo sa mi z toho hlava toci:-)))ale na druhej strane,bude to len raz za zivot,teda pevne tomu verim:-))) zelam pekny vecer.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak mi s cca 60 ludmi ratame s rozpoctom okolo 150 000 korun. Dufam, ze to nebude viacej. Ale keby bolo, tak nevadi, chcem, aby to bolo dokonale, kedze je to len raz v zivote.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,co se ještě týče toho rozpočtu,tak mám v plánu,že já s přítelem bychom si asi zaplatili sv.šaty, oblek, prstýnky, oznámka, fotografa, muzikanty, dekorační věci atd. A rodiče budou platit asi hlavně hostinu a cukroví+koláčky.Ale ještě uvidíme?To jsou jen mé představy a ještě jsme o tom s nim podrobněji nemluvili,co kdo bude financovat. Jo a jak jsme se před pár dny bavili o té oficiální žádosti o ruku u rodičů,tak jsme příteli navrhla,abychom to spáchali,když budu mít promoční oslavu a on slouhlasil,takže jsme domluveni :-) Tak jsem ráda,že to přijal a že se tomu nějak nebárnil.Říkal,že s tím počítal,že něco takové by mělo být.
Odpovědět
Profilova fotka
Rumi, aj si si predstavujem podobne financovanie ako ty. A co sa tyka zoznamenia rodicov, tak uz to mame naplanovane na srpen, tak som zvedava :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky se přidávám. Chtěli bychom se brát 24.4.2010, původně jsme chtěli 15.5.2010, ale 24. máme výročí, tak se to bude dobře pamatovat. Navíc letošní duben byl naprosto úžasný na počasí, takže se budu modlit, aby to taky dopadlo. Jen mě štve, že u nás na matrice se musí termín svatby rezervovat až v lednu!!! Takže tam budu stát min. o hodinu dřív :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nevestapetulka - ahoj Peti, zdravím tě a vítám mezi nás. Vybrala sis stejný termín jako máme my a taky musím říct,že jsme původně měli v plánu datum 15. 5.,který se nám moc líbil,ale pak jsme se trošku začali obávat toho,když nám začali lidé říkat,že v květnu by se svatby neměly dělat,že se říká: v máji na máry atd. A i když nejsme pověrčiví,tak jsme si řekli,proč to štěstí pokoušet,když nás k tomu termínu nic nenutí a přesunuli jsme to raděj na 24.4.2010. - což je taky hezké datum,ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak vidím, že toto datum je fakt oblíbené. My také 24.4.2010. Budeme mít kolem toho data tou dobou 4.výročí. Takže taky kvůli zapamatování. Jinak si Peťulko z toho nic nedělej. My si taky můžeme registrovat termín až v lednu (Litoměřice). Nechápu, proč to takhle dělají. Co ti, kteří se chtějí brát třeba v lednu? To pak nebudou mít na přípravu vůbec čas.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak vas na 24.4.2010 je pozehnane ;-) Tak my sme vcera rodicom povedali, ze chystame svadbu :-) mojim bohuzial len po telefone, kedze su na SK a priatelovej mamke osobne. Vsetci boli velmi radi, tak aj my sme radi. Zostava nam priatelov otec (rodicia sú rozvedený), z ktoreho uz teraz mame zmiesane pocity, ale neva... A mame uz aj stanoveny termin na to oficialne zasnubenie a zoznamenie rodicov. Bude to v priebehu 14.-23. srpna u nas doma na Slovensku a spojime to aj s nejakym vyletom napr. do Tatier. A nakoniec zvazujeme, ze svadba mozno bude aj na Slovensku- priatelovi je to jedno, hlavne pre neho je, ze sa vezmeme x-) . Uvidime podla toho, kde to vyjde lacnejsie. Chystam sa napisat niekolkym restauraciam dnes, tak som velmi zvedava na kolko nas to vyjde. A ako pokracujete vy???
Odpovědět
Profilova fotka
Tak můj Jirka mě požádal o ruku už v loni v září na dovolené v Chorvatsku. No romantika. A našim jsme to trošku zpestřili. Jirkova mamka to věděla, ale naše jsme pozvali na večeři s tím, že je chceme seznámit. Když jsme si v krásné luxusní restauraci objednali pití, číšníci přinesli květiny a připravili šampaňské. Jiřík dal květinu mé mamince a mně a taťku požádal o moji ruku. Pak se rozdělalo šampaňský. Naši to vážně nečekali a byli v šoku. Tátovi to trvalo dobrých 15 minut, než se vyjádřil :-) . Bylo to nádherný. Všem doporučuji takový krásný zážitek.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem rovnou říkala, že na nějaký pověry nevěřim, že mi jde hlavně o počasí. Chtěli jsme úplně nejdřív 1. máje na den zamilovaných, ale to u nás neoddávají, což mě pěkně štve. No a když letos to počasí v dubnu vyšlo - prý jen 17.4. bylo ošklivo, tak doufám, že to tak bude i příští rok. Jak vidíte, červen je úplně na prd!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, z počasí mám trošku strach - poslední dva roky bylo v dubnu kráááásně, třeba letos 10.04. jsem seděla na terase v krátkém rukávu, bylo příjemně a na nebi ani mráček. Tak snad to vyjde i do třetice. Koneckonců může být klidně ještě sníh :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?