Svatba duben/apríl 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holky,rok 2010 už založený je,ale myslím,že v dubnu se nás bere docela dost,tak proč si nezaložit vlastní téma. ;-) My se budeme brát konkrétně 17.4. 2010. Můj přítel má ten den narozeniny,tak aby se mu dobře pamatovalo dotum svatby ;-)
Odpovědět
Ahojte holky, my se ted chystáme v lednu zařídit prstýnky a jít na matriku a na hrad, jináč nic nového. Oznamka máme rozdaný, bylo to fajn, všem se líbilo. Kamarádi překvapení.... :-) Tak mě napadá, jakej máte rozpočet na svatbu?
Odpovědět
Ahoj holky! tak už mám koupený závoj....a dokonce i ten delší jak jsem chtěla...jo a koupila jsem si i bižu... :-) ...fotečku se závojem dávám zase na chvili do albíčka, tak se mrkněte.....jsme ráda že už ji mám...přesně takové naušničky jsme chtěla a u toho náhrdelníku jsme si nebyla jitá, ale mamce i té paní v solonu se to moc líbilo, tak taky můžete posoudit. JInak rozpočet ani nevím. Moji stranu mi platí rodiče a pak dostaneme přístěvek ze stany přítele...ale budeme jít jen 30 lidí, takže malá svatba..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, Zuzko, objednávala jsem si nějaké prachové barvičky na barvení marcipánu, pak nějaké vykrajovátka, vukrové písky na cukroví a spoustu jiných kravinek. Jinak dekorace na stůl už mám doma, objednávala jsem na stylové inspiraci jak psala Janča a super. My paní dodáme jen věci na ozdobu a paní nám to nazdobí. Dneska jsme byli holky na tý matrice. Papíry máme odevzdané, přípitek, hudba je vtom zajištěná. No prostě super. Došla jsem i do papírnicví a koupila jsem tam košíčky na ty nejmenší výslužky,tak mám radost. A hlavně máme vše teda oficiálně zařízené,tak jsme moc rádi. Teď jdu zkouknout Zuzky nové fotečky.
Odpovědět
Profilova fotka
Zuzko, takovou bižu jsem měla taky vyhlídlou,ale nakonec mám jinou. No ty budeš jako princezna ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo a odpověděla mi paní na ten samoopalovák a prý sním nemá dobré zkušenosti,tak že mi raději doporučuje solárko. Tak je definitivně rozhodnuto :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak musím říci, že dens v práci to bylo děsné. Celý den jsem se těšila, až budu doma. Snad to už bude zítra lepší? I já jsem si v jednom salonu zkoušela dlouhý závoj až po zem a vypadalo to moc krásně. Možná ještě z tehdejší doby mám fotku i v albíčku, ale nejsem si tím zcela jistá. Tak už jsem zvědavá na to, co vybrala Zuzka, hned se mrknu. Jinak moje návštěva salonu se opět přesouvá :-( , ale pouze na příští pondělí. Tak to není tak strašné. Kamarádka mi dnes psala, že by neměla tento týden hlídání pro syna, tchýně má odpolední, tak je to přeloženo, ale hned na příští pondělí. A to tu bude, než se nadáme ;-) Jinak nějak přesný rozpočet na svatbu nemáme, ale vzhledem k tomu, že budeme mít 80 lidí, tak čítáme kolem 100 tisíc a to si spíš myslíme, že se vlezeme nad než pod :-(. Zdá se to částka ohromná, ale je to bohužel tak. Když si vezmete, že na osobu se počítá asi 1000 Kč a kde je to ostatní (cukroví, koláčky, muzikanti, oblečení, pstýnky, oznámka, různé dekorace, boty aj.) Ale neměli bychom být do toho sami s přítelem. Naši nás určitě podpoří a přítel má jen maminku, ale snad i ta do toho půjde s námi. Ale to vážně nevím? Pavlík o tom zatím nějak nemluvil a nevím, jak se ho oparně zeptát. Protože přece jen je to naše svatba, že?Tak proč by to třeba měla platit ona, ale zase na druhou stranu se to tak běžně dělá, že platí částečně rodiče?Ale zase když je mamka sama, tak je to taky těžké. Pavlík už má vdanou sestru, ale nevím, jak to tenkrát měli, protože to jsme spolu ještě nebyli :-) Tak nevím?Ale naši jdou do toho určitě :-D. Bude to jejich první a vypadá to, že i poslední svatba. Protože starší bratr na ženění nepomýšlí a ani nemá přítelkyni, bohužel :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Zuzi - moc hezký závoj i bižu. Myslím, že nějaká podobná bižu se líbila i Lucce.
Odpovědět
Ahoj Luci, tak dneska jsme se vrhla na tu dietu a připadá mi, že pořád jen jím...ale přesně do dodržovat asi nesvedu....všechno nejsem schopná sníst :-( . a taky ty váhy beru +- jelikož nemám váhu..takže to odhaduju. ale snad to i tak bude mít nějaký výsledek :-| . jo a chtěla jsem se tě zeptat, jak jsi třeba dělala kuř. maso? má se to dělat na grilu bez oleje. já to hodila na pánvičku a i když mám tefalku, tak se mi zdálo že se to přichytává.... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
PolasMartina - Marti, kde jsi budeš nechávat v Uh vázat kytku? Já váhám nad dvěma květinářstvími - jedno je v UH, nové květinářství v nádražní ulici u Mišáka (teda už není zas tak nové, nějako chvíli už tam je :-D) a nebo květinářství Janota v Bílovicích. Ty kde?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nás bude 30 lidí a když jsme to všechno předběžně sečetli,tak jsme se vyšplhali na 80 000,- no to je hrozná částka,ale co se dá dělat :-( a to si nijak nevyskakujeme. Teda až na fotografa. Zuzko, tak to tě moc podporuju.Dietka je super. Kuřecí masíčko nám dělám na tom oleji co má být na zelenině(na zelenině nám nechutná) a nebo je dobré to podlejvat vodou. Tolik se to pak nevysuší. Já jsem nám to dělala i jako čínu ( osmahla si cibulku, pak na to kuřecí masíčko, podlila troškou vody, dala 2líce kečupu, a nakonec papriku a sezamové semínko) papriku pak odečítám od zeleniny co mmá být jako příloha.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, napsala jsem teď e-mail do hotelu kde budeme mít hostinu a ubytované hosty se spoustou otázek,tak chudáci budou mít na co odpovídat. A já jsem na to taky zvědavá co odpoví.
Odpovědět
a hlídala sis ty váhy? říkám si, jestli to má cenu, když to tak přesně nedodržuju..nebo když něco nahradím něčím jiným (např. jogurt kefírem)...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
my jsme si váhy teda hlídali(ona digi váha už stojí pár korun) výměna kefíru za jogurt a naopak vůbec nevadí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Romi,taky přemýšlím o tom květinářství U Mišáka,strašně ráda tam chodím,mají tam fakt nádherné kytičky a i dekorace,ale chtěla bych nějaké ty živé květiny do vlasů,takže se tam musím jít zeptat,jestli to dělají,nebo s tím mají zkušenosti.Jinak se mě strašně ještě zalíbilo květinářství je to poblíž toho solárka,naproti Minasu,teď tam prodávají myslím kola a je tam přestěhovaný obchod Za vraty.Mají své internetové stránky internetkvetiny.cz a právě se specializují i na ty květiny do vlasů,ale nikdy jsem si tam kytku nenechala vázat,tak by to byl trochu risk..... Jinak co do rozpočtu tak nás bude tak do 45 lidí i s dětma a počítáme tak 30 tis. (teď ale mluvím jen o té hostině),když se pak sečte všechno dohromady,tak to ke 100 tis. vyšplhá.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti - já jsem si tam ještě žádnou kytku vázat nenechala, ale taky tam hrozně ráda chodím a nakupuji, moc se mi ten obchod líbí. Už jsem si tam nakoupila i věci na dekoraci svatebního stolu - organzy a kapičky rosy, přijde mi to, že to tam mají levné. A taky vím o jedné holce tady z beremka, která si tam nechala kytku vázat a byla moc spokojená a i s cenou byla prý mile překvapená. Tak to fakt zvažuji. Už jsem se tam byla jednou i ptát, ale mluvila jsem pouze s nějakou paní prodavačkou a prý je lepší mluvit osobně s tím vedoucím (chlapem). Tak tam asi zase někdy zavítám. Ráda bych se podívala na nějaké album foteček, jaké kytičky tam vážou, abych věděla, jak jsou šikovní :-D. Ale už tenkrát mi ta paní říkala, že je nejlepší prý donést fotku, jakou máš představu a pak se osobně domluvit právě s tím vedoucím i podle šatů atd. Jakou vlastně chceš kytku?Já chci bílé kaly s dlouhými stopkami. To druhé květinářství vím které máš na mysli, ale mám pocit, že tam je to celkem drahé, co jsem slyšela, ale kdo ví?Vím to jen z doslechu. Ale na jejich stránky se kuknu. Mišká zatím žádné stránky nemá :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojda, u mě nic nového není.. přemlouvám Adama, abychom se vrhli na ta oznámení, ale teď už je od středy nemocný, pořád měl dost vysoké horečky, tak se mu nechtělo..tak snad to nějako uděláme, až mu bude lépe. Zuzi - fakt ti to sluší, takovou nějakou podobnou bižu jsem na sobě taky měla, tenkrát na věnečku a vypadalo to hezky.. Lucka na ni tenkrát měla políčeno, viď? :-) já jsem ji viděla v salonu v červené, bylo to moc hezký, ale na černých drátkách a to bych nechtěla. závoj je hezkej, taky si takovej nějakej představuju. co se rozpočtu týče, tak to snad ani radši nechci vědět :-) ne, ale tak na hostině - obědu nás bude do 30 z toho je 6 dětí a to mně říkali, že přípitek, předkrm, polévka a hlavní jídlo ( nevím, jestli i káva) je za 194 Kč / osoba. a že většinou se říká 1.000 Kč na hlavu, ale že to tolik většinou není. no a pak večer ještě dorazí kamarádi, takže maximálně 50, ale to si myslím, že ani ne, někdo odejde, někdo přijde.. ale kdo ví, kdo se tam pak přijde podívat, že? holky, nějak se to krátí..ajajaj :-) nedávno jsem si říkala, že je to až za 3/4 roku a teď..hmm:-) nějak jsem ty náklady za to vše co kupuju nesčítala, tak to asi schválně zkusím.. jo, dnes jsem dostala číslo na paní ohledně cukroví a dortů, tak tam nějak v týdnu zavolám. 20 km od nás je učiliště i na cukrářky a tam je prý běžné, že si lidé tohle objednávají, prý to mají levnější a hlavně moc dobré, tak uvidím, co mně řeknou.
Odpovědět
Profilova fotka
jo a Zuzko, vždy jes vše co je tam napsané. Je to tak propočítané,že když si dáš jen část z něčeho,tak to pak nemá ten správný účel (strava užb není tak vyvážená) Jo jo holky s rozpočtama je to hrozný. Člověk si myslí,že když udělá malou svatbu, nebude si vyskakovat,že to bude za pár korun,ale když se to pak najednou sečte je to pěkná darda.Ale cobysme pro ten náš krok do manželství neudělali že. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Romi-já chci kytku růže a frézie,chtěla bych přesně takovou,jakou mám v albíčku,ta mě fakt dostala :-D A o té holce vím,co si tam nechala vázat kytku,kdysi jsem jí už psala,jestli byla spokojená apd.
Odpovědět
Profilova fotka
No já si vedu takový deníček, kde si vše zapisuji, co kupuji a za kolik (určitě je nás takových více) a myslím, že už teď kdybych to sečetla, tak bych se možná podivila, kolik peněž už mě to stálo a to toho ještě tas tolik nemám. Spíše drobnosti, ale i ty lezou do peněz (spodní prádlo, podvazek, silonky, košíčky pro družičky, dekorace, svíčky, ubrousky, organzy, mašle na auto, boty, papíry na jmenovky, atd. atd. Tak to raděj zatím ani počítat nebudu, ať se můžu ještě rozšoupnout :-D Protože, kdybych možná zjistila, že už teď to stálo až příliš, tak už bych nic nemohla koupit. Tak to raděj ani nechci prozatím zjisitit :-D Ale, jak říká Lucka. Co bychom pro tento den neudělali, když je to jednou za život a tak slavný den. Ale je strašné, kolik za jeden den vyletí peněž komínem :-( Včera jsem vůbec nemohla usnout a bylo to takové to spaní jak na vodě, kdy člověk všechno vnímá a nemůže zaspát na tvrdo(už taková nervóza z práce) a dnes už se mi klíží očka, tak asi za chviličku půjdu. Začínám se nějak těšit do toho salonu. Už ať je pondělí :-D Papa a už jděte taky spinkat, ať zítra nemusím mnoho dočítat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Na kytičku už jsem se v albíčku dívala. Napadlo mě se podívat v zápětí, co jsem se tě na to zeptala. :-) Je hezká.
Odpovědět
Profilova fotka
Martik, růže a frézie je super volba kterou volím i já a ve květinářství mi jí taky schválila,že prá frézie krásně voní a vypadá to super. A na jaře jsou prý i levný ;-) Taky už to pro dnešek balím, ještě si do albíčka připíšu tu dnešní matriku a jdu do vany. Tak pa pa
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak už sedím v práci,ale vůbec se mi sem nechtělo. Nojo no to se nedá nic dělat. Pracovat se musí. Tak se zatím mějte.
Odpovědět
Krásné ráno holky, i když zase pracovní. Romí jsem na tom podobně. Včera v práci jsem se modlila ať už jsou tři hodiny a jdu domů. A hlavně to vstávání ... Taky jsem večer usnula hned po deváté hodině což se mi v minulých 14ti dnech ani jednou nepovedlo, chodili jsme tak po půlnoci. Zuzik84 - nestihla jsem se podívat na závoj a bižu, to mě mrzí :-(. Ale určitě je to moc pěkné. Luci tak vidíš paní v salonu poradila a hned je rozhodnuto. Taky si myslím, že to solárko je lepší volba než samoopalovák. Ty frézie vypadají moc pěkně. Marti tvoje kytička je úžasná. Já jdu taky do růží, ale ještě nevím s čím je zkombinujeme - jestli nedáme červenou a smetanovou růži. Rozpočet jsme zatím taky nějak nepropočítávali. Ani to snad nechci vědět, je toho opravdu moc a stovka sem, stovka tam, v součtu je to pak hrozné číslo. Na oběd máme 25 lidí a večer počítáme tak kolem 50. Doufám, že se vším všudy śe vejdeme do 80 000 kč. S rodiči ohledně peněz nic domluveného nemáme - asi si všechno zaplatíme sami a oni ať nám dají svatebním darem peníze, kolik uznají za vhodné. Uvidíme jak to bude. Zatím se mějte, pěkný den
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak dneska mi taťka připravil šok....včera o noční se byl připomenout v hotelu,kde máme hostinu a tam o nás nevěděli. Že prý to nemá pani v kalendáři. Tak ji taťka připomenul,že si to psala do nějakého sešitu dozadu,tak to dohledala a hned si to dopsala. Naštěstí to dopadlo v pohodě,ale šok jsem teda měla.Rovnou jim aspoň řekl,že jim budu psát e-mail,tak jsou aspoň na ten můj včerejší román trošku připraveni. Jo a Zuzko k té dietě jestli můžu poradit, tak je tam psané tofu natural,ale to mi vůbec nechutná,tak si kupujeme uzené. a to je moc dobré. I marinované není špatné,ale tohle nám jede nejvíc. Dneska si přijeli pro to naše autíčko,tak snad se brzy dozvíme co mu je a hlavně kolik to bude stát.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mám pro dnešek ještě jednu zprávu... Jak jsme byli na matrice,tak jsem si tam vzala vizitku na líčení a paní jsem dneska napsla kolik si za líčení účtuje a zda by bylo možné mě líčit i doma a paní mi odpověděla,že za mnou příde klidně domů,doba líčení je prý 45-60minut a i se zkouškou 300,-. Tak mě to nějak nalomilo,že uvažuju,že bych i tohle nechala na odbornicy. Myslím,že je to super cena a jednou za život bych si to taky mohla vychutnat. Ostatní prý líčí za 150,- tak třeba by chtěl i někdo jiný. No nechám si to projít hlavou,ale myslím,že to zkusím. 300,- se v té hromadě peněz ztratí. Jo a autíčko máme zítra opravené a i za celkem dobrou cenu,tak snad to bude pro letošek všechno co se mu porouchalo.
Odpovědět
Profilova fotka
Luci - tak tenhle šok dost dobře znám, protože jsem si tím prošla taky. A není o co stát, že? Já bych jim dala pěkně za ušiska, protože si neumějí zapisovat důležité poznámky! ]-( Z tou kosmetičkou bych vůbec neváhala, protože je cena je naprosto skvělá. Já teda vůbec nemám představu kolik by si za líčení měly brát, ale myslela jsem si,že to bude teda více, když česání je mnohem dražší. Ale účes a líčení je asi rozdíl,že?Takže neváhej a ber to! Dnes jsem nečekaně navštívila salon, protože mi volala kamarádka, že má hlídání pro syna a můžem vyrazit, tak jsme vyrazili. Ale nemám žádné zásadní novinky, vlastně se nic nezměnilo, což je na jednu stranu fajn, protože aspoň nemám brouka v hlavě. Šaty zůstavají, protože z nové kolekce nebylo nic, co by se blížilo mým představám princeznovské sukně. Byly to jen samé jednoduché, splývavé, plisované sukně. Podobné jako jsi zkoušela Luci ty. Bižu mi paní doporučila, abych si zkusila až přimo k šatům. A byl mi blbé si ty šaty zkoušet jen k vůli bižu, když jsem si uvědomila, že už jsem si je dvakrát dříve zkoušela, teď by to bylo po třetí a pak tam mám jít ještě na zkoušku v dubnu. Tak jsem si řekla,že to zkusím až v tom dubnu a jistě něco vyberu.Budu muset :-D Přece jen i takovým zkoušením se šaty opotřebovávají i ničí a zase tak nutné to nebylo, když vím, že tam ještě půjdu. A věřím, že pak vyberu, protože vybírat bylo z čeho a byla tam i nejedna bižu,co se mi líbila. A závoj je prý taky lepší řešit až po dohodě s kadeřnicí podle účasu. Je prý zbytečné vybrat si teď nějaký závoj a pak zvolit účes, ke kterému by třeba závoj neslušel. Tak se nejdříve domluvím s kadeřnici a pak si třeba nějaký závoj na zkoušku ke kadeřnici půjčím. Takže nic nového, ale zase jsem o něco chytřejší. Do salonu tedy zajdu až začátkem dubna a to už si bižu rozhodně koupím nebo půjčím. Měli tam i takovou,co se Luci líbila tobě. A měli tam i jen takové ty perličky na strunách,co se zase líbili mně, takže věřím, že vyberu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Romí,tak to je super,že vám to nakonec klaplo a je asi i dobře,že to dopadlo,tak jak to dopadlo. První vybrání je vždy nejlepší. Je super,že ti paní tak pěkně poradila. Stímlíčením máš asi pravdu. Ještě jí zkusím písnout jestli nemá nějaké fotečky. Je fakt,že za 300,- je to za pár kaček a ještě když by přišla až domů. To je super. Romí, dneska jsem si na tebe vzpoměla,když volal taťka kvůli té hostině. A přesně vím jak to bylo. Je to něco příšernýho. Hned se mi začalo honit hlavou kde ji jinde udělat. No hrůza ještě,že to taky dobře dopadlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano Luci, máš pravdu, asi to tak mělo být s těmi šatičkami. Ta moje kamarádka svědkyně mi sice "zakazála" se na nové šatičky podívat, ale mně to nic méně nedalo a zeptala jsem se. Ale jak je vidět, tak paní v salonu má velice dobrou paměť a hned věděla, jaké šaty jsem si tenkrát zkoušela a říkala, že nic takového v novém nemají. A když jsem se opět podívala ny ty moje - jsou KRÁSNÉ a jsou prostě takové jaké jsem si vysnila a představovala. Jen nevím jestli se tedy do nich po svátcích vlezu, protože jsem je nezkoušela, ale snad ano :-( Teď se chystím, že napíšu té holičce, abychom se už nějak předběžně domluvli na nějaké schůzce. A taky ještě písnu té mojí kamarádce=svědkyni, jeslti neví, kolik bere za líčení ta kosmetička, co jí má domlouvat. Dnes jsem se ještě stavovala v květinářství, kde si budu asi nechávat vázat kytičku a opět mi říkali, že ztačí přijít tak týden dopředu, ale určitě přijdu raděj tak měsíc. Aby mi pak náhodou neřekli, že už mi kytky nestihnou objednat. Allbum svatebních kytek tam neměli, vážou prý vždy buď podle katalogu (do kterého jsem nakoukla)nebo přímo dle představy nevěsty. Byla tam ale jedna prodavačka, tak trošku známá, která mi řekla, že nějaké fotečky doma má, tak že mi je pošle mailem. Tak uvidíme jestli si vzpomene?
Odpovědět
Profilova fotka
Romí,tak máš aspoň klidnou dušičku,že máš ty nej nej nej šatičky. Teď jsem napsala paní o nějaké fotečky a jak se objednává a asi si jí hned zamluvím. Ke kadeřnici se chystám až přijedu zase za našima. Tak jsem na to zvdavá. Doufám,že nám sem dáš taky nějaké fotečky co ti paní pošle. Holky eď už se nám to bude pěkně krátit...jejda rači na to ani nemyslet.
Odpovědět
Profilova fotka
No já se chci jít podívat koncem ledna taky na novou kolekci šatů,ale stejně si myslím,že to dopadne tak,že zůstanu u těch svých vyvolených ;-) Protože jsem se v nich cítila moc dobře a byli naprosto lehoučké.Jen jak tam půjdu na tu novou kolekci,si chci vyzkoušet i ty svoje,abych si k nim zkusila tu svou bižuterii,co kdyby se to k tomu vůbec nehodilo,ať můžu ještě pátrat dál pro nějakou jinou.....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?