Svatba 2022 - jsou tady nějaké nevěsty?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravim vsechny nevesty ktere presouvaji/planuji/ci organizuji na pristi rok. Vim ze je to jeste daleko, ale kdo si chce o pripravach pokecat, tak klidne sem! 🙂
Odpovědět
1
8
9
@laska7669 Ahoj 🙂 také zařizuji svatbu napříč republikou, takže chápu jaké jsou s tím komplikace. Předpokládám, že v místě svatby žádnou kadeřnici neznáš 😞 a co třeba ta ke které chodíš běžně? Třeba by nebyl problém se s ní domluvit, že by přijela i takovou dálku...nebo jedině zkusit v místě kde budete mít svatbu předem vyzkoušet nějaké kadeřnictví jak by se ti účes od nich líbil? 🙂
Odpovědět
Ahoj, děkuji za odpověď 🙂 no právě neznám tam vůbec nikoho. A kadeřnice ke které chodím zde, není úplně top. V podstatě jsem takový věčný hledac a věcné nespokojená s tím co mi kdo na hlavě vytvoří. No vlasy jsou moje slabina, jsem moc kriticka😄 Přemýšlím že zaucim dceru s bzdeme tak dlouho doma zkoušet a pak na místě to prostě musí vyjít. Jsem už starší nevěsta a v dávám se podruhé 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kristy0523 nám bylo doporučeno 4ks/osoba, ale taky asi záleží jak budou vydatné 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@laska7669 A kde chystáš svatbu? Určitě tady holky rády doporučí, ale nevím, kde potřebuješ hledat a najít 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj budoucí nevěsty, rozhodli jsme se, ze bychom se letos vzali, nemáte samozřejmě nic a momentálně stojím před otázkou svatba a covidove opatření, některé včetně mě nejsou očkovaný a bojim se, ze to bude problem..je tu nekdo v te same situaci jak Vam reaguji majitele kde budete poradat hostinu nebo kde budete mit obrad? Neradi bychom prisli o pripadne slozene zalohy, ktere samozrejme budou vsude chtit. Dekuji za jakoukoliv odpoved
Odpovědět
@alena_paskova ahoj, resim to same... Nejsme ockovani, par potencionalnich svatebcanu taky ne a ja porad nevim, jestli do toho jit🤨 momentalne se ptam fotografky na az zarijovy termin,rikam si, ze cim dyl, tim lip😀a ohledne zaloh doufam, ze bychom se treba domluvili na presunuti na jindy, za rok? Hrozny dilema a taky mam strach... Na webu o covidu je, ze majiteli restaurace by mel od svatebcanu stacit test... Coz moc nechapu😀
Odpovědět
Profilova fotka
@maty13 je to desne, tak otazka jestli by na to pristoupili kdyz uz je to na strane nasi a jak casto se rika nas problem, ze nejsme ockovany. No ja zjistuji ze je problem prave zarijovy termin sehnat😞 taky jsem na tim takto premyslela.
Odpovědět
@alena_paskova ja mam celkem stesti, ze fotografka je nase "dvorni", restaurace je v ramci naseho mesta (6tis.obyv), vsichni se tu zname, tak si rikam, ze snad by to slo... Dneska jsem mluvila s fotografkou a mame do toho jit, ze to bude dobry😀
Odpovědět
Profilova fotka
@maty13 Chcete neco rict...ten den co jsem Vam sem psala se mi to rozlezilo uplne v hlave a rozhodla jsem se, ze jdu do toho obepsala jsem mista obradu a par podniku na hostinu a planuji... 🙂
Odpovědět
@alena_paskova tak to jsem rada, ja jsem se do toho taky pustila a jak se mi do toho nechtelo, tak mi to chytlo... Taky mi pomohlo, ze v tom nekdo jede s nami😍
Odpovědět
Profilova fotka
@maty13 tak my zatim se rozhodujeme mezi dvema terminy..mame je rezervovane, takze shanim dalsi veci..je to masakr nemluve o tom kolik to vyjde financne..ale take jsem se do toho pustila az mozna moc, musela jsem si uz udelat sesit pac uz to moje hlava nepobira..ale cim driv budu mit vse potvrzene tim lepe, neni to sranda...snad neni pozde na to vse sehnat...rozhodujeme se mezi 9.7 a 3.9 😄
Odpovědět
Já! mě to čeká 3/9 a jenom tenhle měsíc mě to stálo přes 20 tisíc 😄, chce se mi brečet 😄. Snažím se k tomu přistupovat s rozvahou - neutrácet tedy za hlouposti, ale nešetřit na důležitém. Nechci ani platit zbytečně moc, když to jde levněji a stejně dobře.
Odpovědět
Článek se načítá
Také budeme mít svatbu tento rok. Konkrétně v červnu, teprve začínáme zařizovat důležité věci a modlíme se, aby nepřišel další lockdown nebo něco podobného. Již máme šaty, místo obřadu i hostiny a ubytování pro hosty. No můžu říct, že i s předběžné kalkulace co jsme si udělali, tak se nám udělalo lehce nevolno 😄 😄 . Tak se teď snažíme nějak omezit výdaje 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@minimia a co například omezujete? Ja nevím kde co bych kde ostrouhala..nejsme náročný ale ty služby stoji strašné penize🙂
Odpovědět
@alena_paskova my se rozhodovali jen v zari...mezi 3.9.a 10.9.,fotografce a v restauaraci se hodilo 10.,tak je to 10.😀 a ze vsech tech cen jdu do mdlob🙈
Odpovědět
A co se tyce omezovani vydaju... 😀 taky to resim... Ja osobne hledam levnejsi prstynky, nastavajici bude mit stribro, ja bile zlato se zirkony, ja bych se o drahej prstynek strasne bala a tuplem bych ho ztratila😀 taky nechci kupovat nejakou premrstenou vyzdobu, to si stejne nikdo nebude pamatovat, spis chci dobrou zabavu🙂 koukam i po levnych oznamkach, daji se sehnat hezky a za par korun...a vysluzky budou minimalni, pokud vubec a jen pro nekoho pred svatbou, byla jsem ted na nekolika svatbach a meli to stejne udelany a prislo mi to ok, kazdej dostane dort na svatbe a je to...
Odpovědět
@alena_paskova My se omezili třeba ve výběru místa. Moc se mi líbil zámeček Hlubočepy, ale svatba by tam vyšla na zhruba 100 000 pro cca 35-40, když jsem to počítala. Pokud bych to stáhla na to nejnutnější a hodně to osekala, tak cca 70 000 (za jídlo, nájem atd...). To nám přišlo hrozně moc a tak jsme tam ani nešli na prohlídku. Nakonec jsme zvolili jiné místo, které sice není tak kouzelné, ale pořád je pěkné a prostorné. Vyjde nás to tam zhruba na 50 000 korun pro cca 35 lidí. Na tomhle se myslím dá ušetřit hodně. Sehnala jsem si šaty v salónu za cenu 8000 tisíc za prodej. Primárně se jednalo o společenské, ne přímo svatební, ale jsou bílé s drobným jemným květinovým potiskem, který jim dodává na zajímavosti. Zkoušela jsem si více společenských, které byly v barvě jako svatební, a cena za půjčení max. 5000. Vysloveně svatební šaty stály cca 10 000 za půjčení. I na tomto se dá ušetřit. Objednala jsem si látkové květiny, které mě vyšly na 1100. Jsou netradiční a decentní a mnohem levnější. Ušetřit se dá i na rautu (vynecháte nepotřebné věci a necháte jenom to mezi lidmi nejoblíbenější). Vývazky jsem si vyrobila sama, je zbytečné je kupovat. Dají se tak udělat snadno a velmi levně. , +
Odpovědět
@alena_paskova Zatím jsme vyměnili místo v zámeckém parku v Kostelci jsme vyměnili za obřadní síň na zámku Doudleby. Hostinu jsme taky díky odpoledními obřadu pojali formou rautu s prasetem na grilu a v udírně. Šaty se mi podařilo v podstatě mé vysněné v úžasné slevě (5000) ,díky tomu že jsou na opravdu malou postavu a mně nevadí že končí pár centimetrů nad zemí. Spíše to považuji za výhodu vzhledem k hostině venku.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky souhlasím...za mě třeba prstýnky nechci drahé prstýnky...nenosím prstýnky a je mi lito, ze pritel mi koupil nadherny ale pekne drahy zasnubak...no bojim se ho nosit....vyvazky uz jsem si zkousela o vikendu ty si budu delat sama,to same oznameni...za me neni treba nejak moc specialne.. vytvorim si navrh..vymyslela jsem si basnicku, kterou tam chci napsat. Obrad mame za 7500+1000, hostinu tak tam nam rekl ze to vychazi 1000kc/osobu...budeme mit 60lidi....saty premyslim jestli bych byla schopna od nekoho koupit...ale nevim co mi slusi...no neni to sranda
Odpovědět
Profilova fotka
@minimia mohu se zeptat, kde jste sehnala? Mě se líbí určitý styl šatů, jestli budou slušet netuším, ale jsem také menší postavy (161cm cca) zvažuji asymetricke(vepředu krátké) a nebo jednoduché s rozparkem..ale taky to může dopadnout úplně jinak 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@minimia jinak máte výhodu odpoledního termínu, kdybych to také měla odpoledne udělám to úplně stejně...ma to hodně výhod 🙂 to máte fakt super
Odpovědět
@alena_paskova šaty mám z Brna anteva. Pokukovala jsem po jejich výprodeji a tenhle model si nechala ušít slečna na polonézu a už se do nich nikdo jiný nedostal 😄 (ať žijí lidé cestovní velikosti) . Já vždy chtěla takové ty princeznovské nadýchané, samozřejmě jsem se nebránila i jiným možnostem.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Dobrý den nevěsty mohu se zeptat, které to už máte za sebou, na nějaký informace? Hostů máme kolem 80 + děti, a bude 25 l Spritz a Prosecco, bilé vino, červene víno, pivo, točená kofola a malinovka, Fernet citrus6x, medová Metaxa 8x, Jager 12x, vodka 9x, rum 15x, 2x kýta, mini řizky, sýrové a masové rolady, nejake porce gulase a chilli con carne, masové kuličky a tzatziky, sýrový taliř, kanapky, myslíte si, že je to ok? A říkám si třeba kolik bude potřeba bochníku chleba? 🙂Klidně sem piště cokoliv co se vypilo atd.za každou radu sem ráda. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@elena5105 to ano, ale i když si většinu dekorace dělám sama a jídlo z největší části také až na zákusky a tak, tak stejně se vším co sem počítala se dostanu tak na 140 000 a mam kolem 80.lidí a to mi každý říká, že třeba nájem kapelu atd. mám celkem levnou. Ale je náročná doba vše je hrozně drahé
Odpovědět
1
8
9
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?