Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Peti: ty Tvoje story, to je vždycky sranda :-) A kde jste to kupovali? Já zrovna zjistila, že paní chovatelka, která je za Karlovýma Varama, od ktré máme Ellie, prodala štěňátko z dalšího vrhu do Brna, do Tuřan, tady za rohem teda máme nevlastního brášku :-) :-D Mají teda ještě dvě starší šeltie, ale jsou takoví nekomunikativní... :-( No ale je tu bráška blízko, to je dobrá náhoda. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Peťule, my máme přece fenku, je to TA TENESSY. :-D Pelíšek jsme koupili v Ikea a je super, v tom oddělení pro mazlíčky mají docela dobré ceny, je červený s pacičkama. Misky mám taky porcelánové (plastové jsem moc lehké a v nerezu se udělá hned ten humus). Ale šampony kupuju taky drahé (s jorkem musíš). Zkoušela jsem už toho plno, ale nejvíc nám asi sedí Héry. Je to sice kolem 200 Kč (a musím kupovat i kondicioner taky za 200), ale ten pes toho tolik nespotřebuje jako člověk, navíc se to u většiny doporučuje ředit. Ale na papu jí kupuju Animoda von Feinstetein nebo tak nějak se to jmenuje (jsou to takové paštiky), Pedigree mi nežere a ani to ve mně moc nebudí důvěru, kupuju od nich jen pamlsky. Toto jí míchám s vločkama a nebo jí vaří mamka. No a k těm oknům...vždyť si je myla nedávno!!! Na svatbu. Já je nemyla ani na Velikonoce, ani na svatbu...no na Vánoce už fakt musím. Vždycky jen utřu ty čumáčky na tom balkoně okenou. Jinak Teny má asi fakt falešku. A její štěňátko jsem asi já nebo nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a ještě k té podlaze. Teny byla zvyknutá hned na plovoučku. Jen nesmí moc rychle běhat, protože pak chytá smyk. :-D Ale teď bych si dala dlažbu s vyhříváním - šlo by totiž jen o jednu místnost (kuchyň s obývákem), předsíně by byla bez a na zbytku máme koberec.
Odpovědět
Peti: speciální šampony pro psy jsou potřeba, struktura psí srsti je úplně jiná, než lidské vlasy a hlavně tomu psovi dělá strst izolaci vůči okolí... ;-) A je fakt, že ty šampony vydrží dost dlouho - jak často psa koupeš? normálně asi 2x do roku, výstaváky před výstavou (my ale nekoupeme před každou, to by mě mohlo... :-p ) My kupujeme granule, který stojí 1800 15 kg.. :-p pro štěně, velcí mají jiné, Ti mají 15 kg za 900 kč... No a falešku my jsme ankonec museli řešit lékama, Bella byla nesnesitelná... a už asi 2 měsíce, to už nešlo... Ale představa Peti Tebe jako štěňátka... :-D :-D :-D Jinak ke svatbě: měli jsme dnes zajít do kostela domluvit se na termínu obřadu, můžete hádat, jestli jsme tam byli... no samozřejmě, že ne... :-| :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, jorci mají jinou srst, takže my koupeme tak 1x za 14 dnů, ale zas nemáme takovou spotebu. Pokud ji nechám déle, tak prostě smrdí. Granulky kupujeme taky, ale nám stačí ten malý sáček, teď máme Eukanubu pro jorky, ještě občas ProPlan, ale Eukanubu má radši. Jsem asi štěně, protože pořád se na mně lepí, neustále hrabe a pořád chrní. Do toho kostela raději jděte...kvůli termínu. ;-)
Odpovědět
ježíš já ani envím,proč mě napadlo,když sem to psala,že ty peti máš kluka,vždyť vím,že máš holku :-D jsem to blbka, no vidíš už z Džesí blbnu. :-D Doma řešíme dilema- je jen JJessie ,nebo jessie, nebo je i Džesí,? A jinak okna umejvám vždy,když jsou zašpiněná,jelikož máme starý panelák, a t ynová okna plastová chytají na sebe víc těch srágoryn když budu slušná,než klasická, zaprší a mám od toho špinavýho paneliáku samou špínu na okně a než s ena to dívat,dejte pokoj,je to za 10minut hotový a ruky mě to neutrhne ,-) počkejte až budou děcka :-D Já nevím, betce nikdy nevadilo včem se koupe a když jednou šamponek došel , hodila sem na ní klasickej můj a jí to nic neudělalo ani lupy potom neměla nic.. takže sem to sní už neřešila a srst měla jak bavlnku nádhernou ,až byla obdivovaná a já zuřila,když se betynka vyválela ještě za mlada vklsití a pak nechtěla držet na česání že :-D takže chodila na krátko podle paničky chichichi A to pedigrí,ta kapsa štěněčí je dobrá,ale spíše ty granule a pod. Cherda ztoho jednou měla zánět žaludku :-|
Odpovědět
Peti: tak to jo, ale zase je to malý ten jork, tak to se dá... My už tam byli, v dubnu a pan farář nám řekl, že stačí, když přijdeme v lednu 2009, že ještě nemá ani kalendář, no ale my tam chceme jít teď mimo jiné proto, že už se nám vyrábí prstýnky, takl abychom zlatníkovi nahlásili datum ;-) :-)
Odpovědět
Peti Brni: myslím, že se to píše Jessie ale čte Džesi ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem taky pro Jessie - ať je to takový "světový". To Džesí vypadá hrozně divně, když se to napíše. Granulky jsou dobré, ale je třeba za to trošku připlatit. Eukanuba, ProPlan nebo Royal Canin jsou super. Je v tom vše, co pejsek potřebuje. Ale ta naše potvora to nechce žrát! Jen fakt výjimečně. Silvi, díky za odkaz.
Odpovědět
Sylvi v jakém kostele máte svatbu? Jinak na prstýnky se všechno dá vyrýt i dodatečně nebo později, není to problém, ale datum je vždycky lepší mít potvrzené. Dík za tip na web. Mám dnes výběrové řízení na jednu důležitou pozici ve firmě a přišel mi sem čerstvý absolvent VŠ s tím, že chce nástupní plat 100 tis. Po mém dotazu, co mi může za tuto cenu nabídnout, mi sice vyjmenoval slušnou řadu pro mě nepoužitelných dovedností, ale např. o oboru podnikání a jeho tržním prostředí si už nic nezjistil. Vtipálek. Tak píšu personálce, protože za tohle chci výraznou slevu :-. Protože jsem z výsledků zatím zklamaná, asi nahodím vějičku i tady, jestli by některá měla zájem o práci ředitelky projektů EU (praxe se zpracováním projektů ze strukturálních fondů + právního prostředí), znalost angličtiny + němčiny (nebo francouzštiny) na perfektní úrovni, tak se mi ozvěte. Peti, dáš sem nakonec nějaké fotky od "profíka"?
Odpovědět
Gábi: v Tuřanech, je to nádherný poutní kostel, ale tím, že je takhle bokem, tak to tu se svatbami není tak horké ;-) :-) web mi doporučily holky v roce 2009 a docela mě nadchl :-) Já budu ráda za nástupní plat 10 tis., hlavně, že získám nějakou praxi... :-| :-p :-D
Odpovědět
Ahoj, souhlas s Peťo, Proplan jsou dobré granule. Našim freťulím kupujeme taky dražší značky, kilo vyjde na 200,-, ale co bychom pro miláčky neudělali, že? I veta bychom asi sehnali levnějšího, ale když máme možnost chodit k nejlepšímu, tak si rádi připlatíme. :-D Kdyby to ty mršky aspoň dokázaly ocenit :-p Gabi - já taky měla po škole nabídku za 100tisíc v čistým. Ale odmítla jsem ji. Bylo to totiž 100.000 za rok :-D Peti - četl jsem v diskuzi o fotografovi z Brna, jak se dneska někdo ptal na Slámu, tak jsem si na tebe vzpomněla...
Odpovědět
Článek se načítá
Koukám, že žiješ v budoucnosti, to se může hodit :-) Tuřany znám, kostel tam je opravdu krásný.
Odpovědět
Gábi: co jsem se narodila bydlíme už na čtvrté adrese, nejprve na Lesné (panelák 2+1), to je jediná výjimka, tam kostel blízko nebyl, ale jinak jsme vždycky bydleli blízko kostela, pak na Jánské v centru, pak na Beethovenove a teď přímo za tím tuřanským kostelem. :-) I chalupu máme hned u kostela, ale cíleně to není... :-) Co tím myslíš, že žiju v budoucnosti? ten rok 2009? :-) To víš, šaty mám už půl roku... :-D
Odpovědět
Blani, ´se divím, že jsi to nevzala :-N Vidíš, tohle mě nenapadlo, mluvili jsme o měsíčním platu, ale třeba měl hoch praxi z ciziny, kde se běžně používá roční sazba a měl ji na mysli . A já se takového talentu sama zbavím :-( Sylvi, samé dobré adresy, na Beethov. jsem nějakou dobu docházela do rozhlasu a z Tuřan mám spolužáka, bydlel taky kousek od kostela, na té hlavní příjezdové silnici
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, já mám vetíka levnýho a dobrýho, navíc je docela blízko. Fotky ještě nemám.
Odpovědět
Gábi: je fakt, že bydlení tam bylo dost pohodlný (v Tuřanech jsme 2 roky), na Beethovence předtím asi 12 let, byt 134m2, ale jen tři místnosti, dlouhé prázdné chodby a tak, ale nádhernej, stropy 4 metry 20... 14 oken... :-D Všechno jsem měla blízko, do školy jsem chodila pěšky, všude nedýl do 10 min., ... ale barák se zahradou má taky své výhody... navíc naši oba jsou vázaní na auto a já denně dojíždím do školy, takže je to tu i praktický, na dálnici coby dup :-) :-D A pejsci mají zahrádku. ;-) :-) Tak mě napadá, nepotkala jsi na Beethovence někdy holku s jednou až čtyřmi malými chlupatými šeltiemi? :-D
Odpovědět
My četli na netu nějaké "recenze" na vety a docela mě mrazilo, že někteří vůbec neví, že fretka je šelma a ne hlodavec, atd. Takže jsme dali na rady jiných, zkušených a chodíme přímo na Veterinární univerzitu, je to drahé, ale zas tam chodíme akorát 1x ročně, když se nic neděje, akorát kastrace byla pálka - 4000,- za obě. Jinak to bývá do 1000,- za obě za prohlídku a oočkování. Tak doufám, že u té návštěvy 1x ročně zůstane :-N Mě ty webovky toho fot. Slámy nejedou :( Viděla jsem kdysi jeho fotky za výlohou na Úvoze a chtěl abych vidět, co má na webu....
Odpovědět
Profilova fotka
Silvi, my jsme leta bydleli na Čápkové a řeknu ti, že by mě tam nedostali ani heverem. Do centra už nikdy! Všude smard z chcanek, ožralci vyřvávající pod okny, není kde parkovat. A ta výhoda, že je to všude blízko je malé plus proti těm záporům.
Odpovědět
Nepotkala, ale to bylo ještě v době, kdy jsem nosila kontakt.čočky ;-) Ten byt si dokážu představit, máme taky takový u Špilberku, jen ještě větší. Ale je naštěstí s dvojgaráží a na přírodu máme další dům za Brnem. Je to ale náročné na stěhování křečka :-)
Odpovědět
Čápkovu znám, okolo chodím do SOftkomu kupovat věci do PC a tiskáren. :-D My bydleli v 1+1 a pak 1+kk na Milady HOrákové naproti herně a zast.šaliny. A bonusově za rohem výjezd sanitek pro Brno. No a ten největší bonus v té lokalitě je asi jasný, že? :-D Do této oblasti centra už taky nikdy. :-D
Odpovědět
Peti: my měli do ulice jen jedno okno, zbytek do dvora, na půlce, co byla k našemu domu se parkovalo - měli jsme parkování pro jedno auto, na druhé, která patří tuším JAMU nebo rozhlasu byla zeleň... to pokáceli až asi před 4 rokama, takže nás spíš rušilo zkoušení na JAMU po desáté, různý bicí a tak, případně jsme si občas mysleli, že tam někoho vraždí, ale to zase zkoušeli herci ;-) :-D Je fakt, že když jsem se učila na maturu, tak jsem z bytu skoro nevylezla, teď jsem se na státnice učila na lehátku v bazénu... ;-) :-D Bylo to fajn, ale teď jsem tady spokojená, máme se ségrou dohromady pro sebe celý patro (byt 3+kk)... pohoda... ;-) :-)
Odpovědět
Blanko, ten bonus se ti povedl :-D Je ale zvláštní, že kousek od toho je třeba vila Tugendhat a krásné ulice se secesními domy. Věřím, že ty bonusy se budou postupně transformovat někam jinam
Odpovědět
Přesně tak, stačí třeba Jaroška za rohem, taková klidná hezká ulice. Ale ta M.H., Bratislavská, Cejl..... =-) Ale zas josu tam hezky levné byty :-D
Odpovědět
Gábi: no jo, křeček, to je takové veliké a náročné zvíře :-D :-D :-D u nás je managering vysoké úrovni kdo kdy bude doma kvůli psům, v létě navíc trávíme hodně času na chalupě, to je taky neustálé přesouvání hafanů, a to máme teprve tři! (do dvou let -max tří by měli přibýt další dva x-) x-) ) Ty máš ale ještě nějakýho papouška, ne?
Odpovědět
Jo, nekup to, za tu cenu. No, raději si připlatím, nebo se uskrovním. Kamarádka tam měla dokonce nový byt, ale po narození miminka šla ráda do menšího, staršího....nicméně nesrovnatelně klidnějšího.
Odpovědět
Profilova fotka
Blani, já myslím, že teď to máte přímo ideální. Prostě sever Brna je nej (dle mého mínění). My chtěli taky buď Řečky, Medlánky, Ivanovice...pak jsme to teda protáhli o pár km dál, protože jsme chtěli novostavbu a moc se toho v tu dobu nenabízelo, ale oba máme auto, takže to je jedno. Silvi, co mám okolo lidi, tak všichni chtějí na okraj města nebo za, takže věřím, že jste spokojení. ;-)
Odpovědět
Mám holohlavého kolegu, má asi 190cm, takový statnější, říkal, že mít ty peníze, tak si koupí psa a basebal.pálku a má krásné bydlení v centru. Já viděla x měsíců krásné opravené bytu za levné peníze, ale to okolí...nikdo to nechtěl...
Odpovědět
Papouška už nemám a ještě nemám.. Byla jsem si objednat mláďátko, ručně dokrmené, ale bude z vrhu na vánoce, tak potom musím asi 3-4 měsíce počkat, než bude k předání. Řeším jména, nikdy bych neřekla, jaké z toho budou doma hádky. A to je to teprve jen papoušek ]-( Nechci domyslet, jaké to bude třeba u dětí
Odpovědět
Teta bydlí kousek od vily Tugendhat, má nádhernej cihlovej barák, krásnej, klidná čtvrť, hodně zeleně... ale ty ceny tam... Pro nás je důležitý to dobrý napojení na dálnici, ale měli jsme strašný štěstí i s chalupou, naši ji koupili asi před 12 lety, líbilo se jim to místo, blízko většího města... ta lokalita šla strašně nahoru, ceny stoupají... postavili jsme tam hezký malý domeček - chaloupku, dneska, kdyby jsme to prodali, tak vyděláme mnohonásobně víc, než nás to stálo... ale doufám, že nikdy neprodáme, měla jsem odtam velkou lásku a ráda se tam vracím... :-) :-D ale dneska se tam staví asi 20 nových domů od 4 mil. nahoru... ;-) :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?