Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Na nějaké pověry o smůle bych fakt nevěřila....Já vím, že u nás nikdo důležitý na dovolenou v září nepojede, takže si můžu dovolit jim to prozatím neoznamovat. Ale pokud ty víš, že někteří z rodiny bývají na dovolené, tak mi to přijde rozumné rozeslat už teď. Nám většinou oznámení chodila cca 2 mesíce dopředu a pokud jsme byli zvaní i na oběd, tak přišli ještě několik týdnů před svatbou nás osobně pozvat.
Odpovědět
Profilova fotka
Aci - není, ale budeme mít církevní opbřad, protože to máme mimo obřadní síň, a na matrice jsou ochota sama a výjezdní den mají pouze 1 den v měsíci, a to ti řeknou kterej to je tak tři měsíce dopředu, což už by jsme se nechytali s hostinou, musela být rok dopředu, mají tam docela velkej nácvak, a zajišťují právě tohohle faráře, že se nechodí ani na ty přípravy,atd.
Odpovědět
Profilova fotka
Aci - já slyšela že se to posílám dva až tři měsíce před svatbou, ale proč? to nevím. My uřž je postupně rozdáváme, a ti co jsou zvaní na svatbu už ho nmají, aby počítali s termínem 8-) tři týdny jak píše sidi mi přijde hrozně krátce, vždyť ty lidi ti pak posílají blahopřání a česká pošta? to teda nejsou žádní extra rychlíci
Odpovědět
Mě taky přijde dva měsíce akorát...kdo si to chce zapamatovat, tak si to pamatovat bude a kdo to založí, tak jeho smůla... CHci se zeptat, jak vybíráte kytku, aby se vám hodila k šatům? Podle čeho se pozná, jestlis e hodí?
Odpovědět
Profilova fotka
ja myslim, ze ted je to aky jeste moc brzy, my mame svatbu koncem zari, takze budeme posilat koncem cervence,nebo v polovine. hlavne potrebuji, aby nam dali zpet vedet, jestli opravdu prijedou. kdyztak to budeme muset obvolat, protoze pak bysme na hostinu pozvali vic pratel. takze kdyz bychom meli svatbu na zacatku zari, poslala bych na zacatku cervence :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a na nejake povery ja taky neverim, chteli jsme se brat v kvetnu :-) jo a doma mame cernou kocku :-D
Odpovědět
aci: Já jsem chtěla vbrat kytku podle barvy stuhy na šatech. Ale pak mi přišlo, že by to bylo celý moc mdlý (já jsem takovej světlejší typ, i když po dovče snad budu opálená ;-) ), tak jsem koukala na něco barevnějšího, ale aby v tom byly růže tý "mojí" barvy. Šaty by měly bejt jednoduchý, bez nějakýho výraznějšího zdobení, s jednoduchou siluetou, tak myslim, že si můžu dovolit trochu "rozevlátější" kytici, ne klasickou pevnou biedermeierovskou "kuličku". A druh kytek čistě intuitivně - určitě chci růže, protožeje mám ráda, a frézie, protože krásně voněj. A pak jsem koukala, že v tý kytce, co se mi líbí, jsou nějaký hrachory a eustoma nebo co... Hlavně si myslim, že když si nebudeš jistá, tak prostě vem fotku šatů ke květnářce, popiš jí třeba i jak budeš učesaná a ona by ti měla umět poradit - co sedne k tobě, k těm šatům, plus ty jí řekneš, co se ti tak líbí a nějak se to dá dohromady ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, s tím oznámením bych si nelámala hlavu. Z pohledu slušného chování by měly svatebčani oznámení dostat nejdéle 2 měsíce před svatbou. Ale v dřívějších dobách se to oznamovalo až těsně před, proto může mít babička jiný názor. Jinak smůlu to určitě nenosí. Já osobně je budu rozdávat příští týden. A některé jsem dokonce už rozdala. :-)
Odpovědět
krtek: já myslela spíš ten tvar té kytky, než jako obsah květinový, ten si vyberu snadno :-) Taky bych chtěla růže a frézie, nebo růže a zelené chryzantémy a případně zelené orchideie s něčím bílým :-)...je toho nějk hodně, to jsem zvědavá, co vyberu - ale stejně to bude jen návrh, záleží na ženichovi co koupí... jinak dík za rady s oznámením, počkám do konce června a pak to rozešlu...těm, co mají být na hositně to ale pošlu už ted, aby věděli senzam darů a tak Jo dness jsem měla svatbení sen - děsnej. Byli jsme v nějaké katedrále, já čekala před oltářem a moje babička s přítelovou babičkou se tam popraly, bylo z toho halo, matrikářka na nervy, já taky...tak jsem to tam uklidnovala, už tam čekala další svatba a všichni na nás koukali a měli z toho divadlo. Pak se to nějak uklidnilo a já zase čekala před oltářem a přišel můj táta a přivedl ženicha...nějak to bylo divně obráceně...A pak zase do toho ty babičky, ale už si nevybavím, o co se vlastně hádsly, ale vím, že si rvaly vlasy.....
Odpovědět
aci: Teda představa, jak mi táta vede mýho ženicha :-D :-D :-D Já myslim, že s tvarem kytky ti nejlíp poradí ta květinářka. Nebo to vem nějak "intuitivně" - mně se třeba nevíc líběj ty volnější vazby, trošku jak natrhaný na louce ;-) Taky jsou moc pěkný ty modernější věci, různý převisy... Ale nějak cejtim, že ke mně by to nebylo ono. Co sis vlastně nakonec vybrala za šaty?
Odpovědět
Profilova fotka
aci: jj, udelej si to podle sveho a n arady babicek nedej :-D
Odpovědět
Šaty ještě nemám, ale budou to jedny z těch dvou...spoléhám na to,že jsou tak jiné, že si je nikdo na ten termín nezamluví, než si to vyřeším...to je právě to,že u nás bude kupovat kytku ženich a protže mě nechce vidět ve svatebních šatech, tak nebude vědět, jaký budu mít a tím pádem ta květinářka taky ne....taky bych přemýšlela spíš o nějaké rozelvátější, tedka jsem viděla pěknou věc, pořád přemýšlím, jak na sebe dostat něco zeleného, když mám tu svatbu do zelena, tak jsem viděla kytku, která byla ovázaná dlouhoou mašlí, která pak visela v několika proužsích cca 40 cm pod tu kytku...to se mi docela líbilo, že bych tam šoupla nějakou zelenou stuhu a bylo by to :-)
Odpovědět
Článek se načítá
aci: Aha, no ty šaty jsou docela každý jiný, já bych teda dala ke každejm jinou kytku. Co třeba poslat květinářce ty fotky nějak v obálce, aby je ženich neviděl? nebo si prostě vyber, co se ti líbí a co tobě se zdá nejlepší a bude to určitě ono ;-)
Odpovědět
Já jsem ženichovi výběr kytky zatrhla :-N Domluvit a objednat to tam půjdu já a on to vyzvedne a zaplatí ;-) Za prvé chci fakt takovou kytku, co se mi bude líbit, a za druhé - on by určitě na něco zapomněl (třeba na kytku pro svědkyni nebo tak) - nebo spíš by usoudil, že to neni potřeba :-N
Odpovědět
krtek: jáho pošlu jen pro kytku pro sebe....ty ostatní nechám uvázat jinde a tam si to řeknu po svým, akorát se asi domluviíme na nějaké společném druhu kytky, aby to ladilo :-) Nebro prý to nevadí, když mají maminky a ostatní jinou kytku, tak by to snad nevadilo ani u mě, když by barvy byly stejné....
Odpovědět
Profilova fotka
aci: tak ja si teda kytku taky vyberu sama :-) jinak ja budu mit kaly, mamky budou mit asi bile ruze :-) ty ja budu mit na aute, takze to bude takova koombinace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
krtek:Já mám na odpočítavadle 94 dní a 23 hodim, tak jsem to snad nastavila dobře. aci:Tak to jsi dobrá,že mu to svěříš, to já vše objednám vyberu a on to taky jen vyzvedne a zaplatí. estre:Já budu mít taky kaly, vínový a orchidejema.A na autě asi lilie, ještě to musím uvážit
Odpovědět
my taky už oznámení rozdááme, začli jsme rodičema, pak postupně babičky a sourozenci, nejlepší kamarádka - svědkyně a 2 kamarádka (skorosvadkyně - druhá v pořadí :-) ale bude rodit tak spíš slušnost a její manžel půjde a to je dobrej kamarád) ted sme se dostali k bratrancům s rodinama, a postupně budem rozdávat jak to vyjde posílat budem málo spíš vše osobně a proto takhle postupně nemají se dávat moc brzo z důvodu toho že to lidi založí a pak volají znova v kolik je to hodin kde přesně atd protože to nevědí ale kamarádi co se brali loni tak speciálně některým lidem dávali krátce před svatbou a stejně vím jak tyhle kamarádi volali kam maj jíz a pak stáli na svatbě a ptali se kam maj jet pak..takže je to fuk..
Odpovědět
Tak jsem dneska zašla tady do libereckého slaonu kde šijou šaty v číně, aby mi udělali cenu na ty Postal, protože nezvládnu sama zorganizovat ušití v čechách, odpoledne si mám zavolat, ale prý to bude kolem 10 tis....Co myslíte, stojí to za to? za 10 tis koupit, nebo za 13 půjčit, nebo radši ty druhý za 4500...?
Odpovědět
Profilova fotka
Aci - tak kytky jsme řešili tak, ža jsme zašli za naší floristkou oba s přítelem, chtěla vidět moje šaty tak jsem jí je ukázala, doporučila mi k nim anglickou kapku nebo kulatou s malým převisem, já ji řekla barvu jakou chci a vlastně jsem jí řekla i kterou chci :-D , měla ji tam zrovna vyrobenou v zelené variantě, takže jsem si ji měla možnost i ošahat. a pak mě ukázala návrhy ostatních kytek ať už na stoly, nebo mamince, svědkyni,do klopy, babičce,atd....všechno mě namalovala ,aby to bylo ve stejném designu kytky. Budu mít tu co mám v albu tu zelenou, ale v lila barvě, a pokud nesežene karafiáty, tak místo nich budou růže.Pouze obřadní místo bude laděno do zelena, je tam i zelený koberec. Jinak s těma šatama nevím,když by se ti je pak podařilo prodat, tak by jsi na tom určitě byla finančně líp, než kdyby sis je půjčila,...ale je otázka, jestli se trefíš do vkusu někomu kdo bude mít stejnou postavu. Jestli jsou šňěrovací, tak by to mělo klapnout
Odpovědět
aci: Uf, to je dilema - tak já bych asi byla pro ušití za 10000. Ale zase bude to kopie, tak to nemusí být pocitově úplně ono. Můžou být třeba těžší a míň pohodlný. si teda myslim, zkušenosti s tim osobní nemám. Jinak já budu ty organizační věci rozesílat mailem, tam to lidi vždycky dohledaj (pokud teda nejsou paka a nesmažou si to :-N ). oznámko je spíš takový jako na památku, aby měli něcco "do šuplíku" (nebo spíš do koše? :-N ). Kdo půjde na hostinu, ten už je informovanej od ledna. A kdo ne, tak pochybuju, že by kvůli nám odkládal dovolenou nebo si bral volno v práci. V tomhle jsem fakt pesimista.
Odpovědět
Já vím, že s těma šatama furt otravuju, ale nějak mi nejde se rozhodnout :-(
Odpovědět
aci: Já osobně bych se taky přikláněla tomu ušití, jen musí člověk podstoupit určitý risk, že to nebude úplně 100% co si představoval, že je to trošku nejisté, jak píše krtek. Ale sama si taky nechávám šít a doufám v dobrý výsledek. :) Co se týče těch kytek, tak jsem původně chtěla mít jenom kaly. Přítelovi se ale moc nelíběj a nechtěl by ji mít na klopě, takže to vidím nakonec na nějakou kombinaci kal s něčím a z toho něčeho bude mít pak ženich korsáž. Kytici chci tvarem určitě kulatou a barevně laděnou do fialové/lila. Nechám si ale poradit od květinářky, ta to má už v oku.
Odpovědět
Profilova fotka
filu - taky jsem zvažovala kaly, ale když jsem psala žádosti o cenové kalkulace několika květinařkám ,tak mi bylo řešeno že lila kaly je problém i na holandské burze(měla jsem je totiž najité na cizích stránkách že existují), že jedině tmavě fialové. nakonec jsem ale objevila tu svou vysněnou kytku a vše bylo naštěstí jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem tady nějakou dobu nebyla.Copak se řeší :-D
Odpovědět
smudlinka...kde co...včera se řešily výslužky a cukroví a dneska se řeší, jak napasovat k šatům kytku...
Odpovědět
Profilova fotka
tak k tomu teda můžu napsat jen to,že mám zatim vyřešenou jenom kytku :-D ale ještě uvidim,jak se bude hodit k šatům.Jediný co jsem tedy musela změnit byla barva kytek
Odpovědět
Ahoj holky, vy jedete, tohle se nedá dočítat :-N :-N . Aci: díky za zhrnutí ;-) :-) Ad výslužky: Dneska jsem mluvila s Taťkou a jen tak mimo řečí mi nahlásil, že už má v mražáku 1000 ks koláčků od jeho přítelky a to prý ještě rozhodně nekončí... :-N Tak nějak jsem předpokládala, že se zapojím a celkem jsem se na to i těšila... tak nic... =-) =-) . Budeme mít i minizákusky - ze stejného učiliště jako krtek (díky ;-) ), jen jsem ještě neupřesňovala množství, prý stačí na začátku září... Krtku, máte to taky tak? No a pak budeme mít dort, ten bude dělat manželka kolegy z práce:-). Původně jsem plánovala ještě cukroví, ale obávám se, že bychom ho jedli do Vánoc... :-N :-D :-D . Kytku mám už v hlavě, už jsem to tady asi psala - kulatou, dvě barvy růží s "ocáskem" - stuhou (na straně stonku). Nejsem drobek, tak mě to možná trochu prodlouží =-) :-x . Další kytky jsem zatím moc neřešila, u floristky jsem ještě nebyla... Nicméně jsem teď o víkendu koupila "gelové kuličky" do váz (místo vody) - průhledné a oranžové, přišlo mi to docela hezké a navíc bezpečnější než váza... ;-)
Odpovědět
sarka: no tu kytku s tím ocáskem bych chtěla taky, docela mě to zaujalo :-) já si nemohla vzpomenout, u koho jsem to viděla...
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak dneska to mám za 88dní,....to je hrozný jak to letí
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?