Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
lowe: my máme každý svůj účet a výdaje na domácnost rozdělené - já platím jídlo, přítel nájem a benzín...Ale nedodržujeme to přesně, je to takový obecný rozdělení..A co se týká svatby, tak prstýnky chce přítel koupit sám, že je to tradice, tak mu v tom nebráním...no a co se týká oblečení a třeba šperků,t ak mi to přijde přirozený,ž e si každý koupí sám to svoje...a ty ostatní věci, to se platí normálně dohromady jizi: no mě to taky přijde zvláštní, dávat to na oznámení....kdyby to bylo pojatý jako celeé v aktech,t ka bych to vzala jako umělecké,a le jedna fotka oblečená a druhá ne, to je divné...vůbec je to divné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
laura.r: jo to oznámení je fakt hustý taky to nechápu, vždycky si přítelem říkáme, proč jsou pak spolu? když je to moje, jeho, fakt to nechápu, my máme vše společné
Odpovědět
Profilova fotka
taky sem nikdy moc nechapala takovy to to jsou moje prachy a to tvoje, vimze to tak mela teta ona nakupovala u vetnamcu a manzel znackovy hadry, nakonec si nasle babu a cely to tam dopadlo blbe... myslim si ze pokud spolu lidi zijou tak by to melo byt vsechno nase a ne moje tvoje, co pak chudak zenska na materske... my spolu zatim bydlime tak napul(je to slozity) ale i presto proste ty vydaji na svatbu co jsou na nas( dost toho plati rodice) tak jdou ze spolecnych penez. a to oznamko je dost des, nechci se teda slecny dotknout ale tohle dostat tak si reknu ze je asi trochu trhla, nerikam ze na oznamku musi byt holoubci ale tohl eje uz trochu moc...bych se propadla takhle se verejne ukazovat
Odpovědět
tulkiss: to není tak, jako že to jsou moje prachy a to jsou tvoje prachy...máme každý svůj účet a peníze používáme společně...podle mě se mají lidi na domácnosti podílet rovnocenně..a není to tak,že bych nikdy příteli nekoupila tričko se "svého"
Odpovědět
Profilova fotka
jizi: tak to je hrozne oznamko. jednak je silene, ze je naha a taky se mi nelibi ten disco styl. on tam vypada jako homosexual s tema retezama :-x lowe: mame jeden spolecny ucet a kazdy svuj., ten spolecny pouzivame minimalne, protoze jsme kazdy zvykly platit jinak - ja spis kartou, P spis penezma. Kdyz nakupujeme, tak davame penize spolecne, kdyz kupujeme neco velkeho (lednicka atd.), davame napul. vyhovuje nam to tak :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak koukám, že dneska je změna tématu.. ;-) U nás je to tak, že některé věci platíme striktně napůl (bydlení + hypoška), zbytek tak nějak taky... Někdy nakoupím já, někdy přítel, u oblečení když jdeme nakupovat spolu tak tu kreditku nakonec vytahuje jen jeden z nás.. ;-) . Prstýnky se "vyřešily sami", stát nám vrátil daně (na drahoušův účet), takže je platí jakože on.. (i když zálohu jsem tam nechávala já... :-N :-N . To oznamko jste okomentovaly trefně :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lowe: ale my to mame taky vse spolecne :-) jen platime oba vse, nebo kazdy neco. co se tyce svatby, tak cerepeticky si kupuju sama, jinak vse kupujeme spolu. a proste jednou plati jeden, podruhe zase druhy. no moc nechapu, kdyz je zena doma s ditetem a mela by vyzit jen z materske :-( ale to je proste o domluve tech dvou, tak ma ona neco rict, ...chapete, jak to myslim. a jinak si myslim, ze z meho hlediska je dobre mit sve ucty, proste chci si neco koupit sama, za neco utrati penize, co z jeho strany neni dulezte, nebo neni potreba, ale ja si to chci proste pro radost poridit, tak neni duvod, abych to brala ze spolecnych penez :-) presne, jak pise aci - obleceni atd. si proste jazdy kupujeme zvlast !! tuli: no to se mi zda uplne nemocny, ze teta nakupuje u cinanu a on ve znackovem, tam uz je neco spatne. ale na druhou stranu fakt nemam rada, kdyz si (vetsinou) zenska mysli, ze ji chlap musi vsechno zaplatit. a ze takovych je teda hafo!!!
Odpovědět
Profilova fotka
jsem koukal na cele to jejich album a pak tam je, ze svedkyne se pustila do nove verze oznameni :-D asi se taky lekla :-D :-D http://www.beremese.cz/album/view.php...
Odpovědět
Profilova fotka
holky my to máme, prostě každej má svůj účet, ale jednou platí jeden podruhé zas druhej, akorát když jsme zařizovali byt, tak já koupila např. ložnici, on obývák. prostě je to napůl vždycky se domluvíme, příjde mi hloupý něco striktně dělit na půl, protože každej má jiné finanční poměry(i když u nás je to docela vyrovnané, akorát s tím že já mám našetřené peníze, ale přítel ty peníze co našetřil má již investované v bytě a autu)a co budou dělat ti co to striktně dělí na půl až bude ženská na mateřský třeba již s druhým dítětem? to zaplatí půlku nájmu, polovinu jídla,.... a pak bude celý měsíc bez peněz? Řekla bych že je to jen o důvěře a o tom aby toho ani jeden z partnerů nezneužíval ;-)
Odpovědět
až budu na mateřský,tak všehcno bude platit on, protože já skoro nic mít nebudu :-) Je to prostě na dohodě...na ledničku, protže je to velký výdaj, tak se složíme....a běžné výdaje jsou cca napůl, on nájem a beznín, já jídlo..je to spravedlivé, vychází to přibližně stejně - ten můj toho hrozně prožere :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aci: ten muj taky :-D a hlavne na sladkem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, to je krasna svatba :-) a to je to zahrada ricanske cajovny :-) http://www.beremese.cz/album/view.php...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Est - Taky jsem na to koukala.tomu říkám romantika
Odpovědět
krásný...a taky krásný fotky
Odpovědět
o tomhle místě jsem taky uvažovala, nicméně neají tam prostory pro "mokrou variantu" :-(, jen dřevěný přístřešk (ze všech stran otevřený), přímo v restauraci je kapacita asi 35 míst... Nicméně prostředí je nádherný x-) x-) x-)
Odpovědět
aci+jizi: Snad se ty moje šaty nakonec vyřeší tak, že si koupím ty, co jsem si zkoušela přímo v butiku a akorát mi byly (normálnš si člověk vyzkouší vzorek jen kvůli typu šatů a pak na něj dle jeho velikost ušijou šaty), pokud mi hezky nepadnou, tak se teprve budou šít ty nový, ale nechápu, na co dva měsíce čekali, než mi tohle řekli. Naštěstí mám ještě pořád víc jak tři měsíce do svatby, takže zatím se stíhá případně i vymýšlet nějaká varianta B. ;) Ještě k těm financím - my dražší věci kupujeme napůl, běžné nákupy se tak nějak střídáme a prakticky vždycky, když jdeme do restaurace nebo třeba do kina, tak to platí přítel (myslím, že to máme tak nějak spravedlivě rozdělené vzhledem k tomu, že on má vyšší plat než já). Nechtěla bych mít jedny společné finance, přijde mi fajn, že si občas třeba koupím něco pro radost a nebudu mít provinilý pocit, že jsem vyhodila společné peníze (jako třeba vidím, že mívá moje mamka, která má s tátou společný účet).
Odpovědět
no my to prostě máem dohromady když si chci něco koupit tak is to koupím ze společných peněz a přítel zas víc sní :-D no je to o dohodě ale my to prostě neřešíme jdem třeba někam já si vyberu hadry a pltí přítel kartou protože peníze jsou prostě naše tak je jedno jestli si svoje džíny zapltím z našeho já nebo z našeho on..
Odpovědět
Profilova fotka
jizi:Tak to oznámení je fakt dost drsný, to bychasi rodině nedávala.Někdoto holt přehábí. To druhý taky nic moc. estre:Ta svatbaje fakt krásná. Co se týká peněz u nás máme každý svůj účet s domácností je to na půl já platím elektřinu a on jídlo.Společný účet nemáme, každej máme to svoje.Nechci mu zdůvodnovat proč jsem si koupila to nebo ono a jastli jsem to potřebovalanebo ne.Když je ženská na mateřský takje to něco jinýho. Jinaksemdneskonečně domluvilatoho fotografa, nakonec ho budu mít od rána do večera a budu mít 200 fotek vyvolaných a zbytek na CD tak 400 až 500 a návrh fotoknihy acelý to mám za 7500Kč, cožsi myslím,že je super. aci:Tak to je ten dortík co chci já.Kde jsi zjištovala tyceny???http://www.hajek-bousova.cz/svatebnidorty.html
Odpovědět
Profilova fotka
aci:Já bychchtěla ten 9 od shora,ale za typeníze na to kašlu. Nemáte někdo tip, kde by mi takový udělali????
Odpovědět
estrel: Co se týče peněz, asi to máme stejně. Zatím máme každý svůj účet a své peníze, ale platíme přitom dohromady. Jednou já, jednou on a velké věci na půl. Ale plánuju pak zřídit jeden společný účet, ze kterého budeme platit společné věci a to že si každý část svých peněz z platu nechám, považuju za přirozené a běžné, aby si mohl platit "své" výdaje - jako sport, kosmetika apod. Takhle se aspoň nemrhá těma společnýma penězma, kterých je vždycky víc, než těch vlastních. znáte to - když vidíte, že peněz je dost, utrácí se snadněji a více ;-) Když je méně, snažíte se šetřit.
Odpovědět
Profilova fotka
sidi - typ bych ti dala, ale s Brnem by jsi mě poslala do háje. My nakonec vybrali ten hranatý co mám v albu. spodní část bude 30 na 30cm a vrchní 18 na 18cm. Vyjde nás na 1800 je to pro 35 lidí. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zelvinka:Brno jepro nás trochu z ruky,toyasineklaplo.Tentvůj je moc hezký, jásem původně chtělatenjako bynaporcovanýa mi bysme si rozkrojili ten vršek,ale 48 porcí to je 16 kg dortu a u Hájka za to chtějí 11.200, to fakt nedám
Odpovědět
Profilova fotka
sidi a kolik budete mít hostů, protože ten tvůj vybranej má víc než 48 porcí, protože tam píšou 48 dortíku plus dort 29 na 29cm což je dalších cca 20 až 24 porcí
Odpovědět
ahojky. svatební dort máme objednaný v cukrárně u elišky na praze 10, máme to pro 15 lídí. ten dort vyjde okolo 2000
Odpovědět
Profilova fotka
páni a jak vypadá, to je z živými květy? nebo proč je tak drahej? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
jizi: oznámko je hustý :-N sidi: tak normálně (ten první dort -bílo-zelený),tak úplně stejný (akorát 3 patrový) měla ted známa na svatbě. A měla ho za 1200,-- a to tím,že to dělali učni. Ale poslala mi foto toho dortu,a mazec,krásný a prý i moooc chutný. Právě,že mi to tam doporučila. Ale to mám brát cukroví a minizákusky s jedné cukrárny a dort od jinud??
Odpovědět
Profilova fotka
zelvinka:Právě,že máme 34 lidí na oběd a pak ještě dalších 25 večer.Nechci ten dort mít přesně na porce,radši at zbyde než abych měla málo, nebo bysi někdo nemohl přidat. jana:Jani já bych chtěla ten druhý nebo ten devátý se shora
Odpovědět
Profilova fotka
sidi: jo aha,promin :-N Jinač chci jen jeden dort (3patrový) + tam budou ještě minizákusky,takže snad to postačí. Budeme mít cca 50 lidí + ještě 15 na večer.......
Odpovědět
Profilova fotka
jana:V poho, já myslela,že bychse vyhla tomu krájení, ten třípatrový se musí krájet opatrně.Takhle by jsme nakrojili jen ten vršek a ostatná každý po jednom bochánku. A kolik kilo má ten tvůj dortík?
Odpovědět
Profilova fotka
Sidi-tak to jo to vás bude docela dost
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?