Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
zelvi: to je hrozný, jak to letí....
Odpovědět
Profilova fotka
Aci - a ještě tolik je toho na doladění před námi
Odpovědět
no já ladím,ale nejdem mi to ....prstýnky máme vybrané, tak jsem dneska pověřila přítele, at to dotáhne do konce a někde je objedná a zaplatí...tedka se budu soustředit na ty svoje šaty konečně....
Odpovědět
Profilova fotka
aci - a jak ses rozhodla?
Odpovědět
jsi na mě trochu moc rychlá :-) ještě jsem se nerozhodla....bojím se,že ty ušité nebudou jako ty v půjčovně....přítel říkal, že on by si je nechal ušít v té číně:-) Ale ještě zkusím kámošky sestru, šije historické kostýmy, jestli by nevěděla, kde to plisování....a když ani ta nebude vědět, tak to asi do té číny pošlu...trvá to dva měsíce, tak to bude akorát
Odpovědět
Profilova fotka
aci - v číně jsou šikovní, určo to dobř dopadne, a hlavně mají s tím zkušenost určitě
Odpovědět
No snad....ale šít podle obrázku.Řekla bych, že na 90% to tak dopadne.Budu z toho strašně nervozní..
Odpovědět
sarkajak: Neni zač, s tím množstvím to máme stejně - můžem se domluvit buď do konce června, nebo pak na začátku září. takže jsem to teď pustila z hlavy, září to jistí ;-) Holky, můžu se tak blbě zeptat - jak to máte s prstýnkama, kdo je platí? My jedem s přítelem jako se všim napůl, ale moje mamča se docela divila, že prej to má platit celý ženich. My teda na tyhle tradice z vysoka pečem, jenom by mě zajímalo, jak to maj ostatní. Mě totiž ta "tradiční" varianta vůbec nenapadla :-N My tak nějak platíme všechno napůl, akorát svoje oblečení a vizáž celkově každej sám (takže já bych na tom byla podstatně hůř - šaty, vlasy, nalíčení, šperky..., ale na šaty mi dali peníze rodiče k narozeninám). A obávám se, že jako se vším budu platit první já (zálohy a tak) a přítel mi to pak dodá, až mu řeknu přesně kolik. Jo, a takový ty serepetičky jako bublifuky a tak, to je taky moje záležitost - přítel to zase dotáhne na těch kytkách. A taky jsem mu koupila kravatu a asi budu kupovat košili... Sakryš, budeme si muset vážně promluvit, ta moje půlka se začíná jevit nějaká větší :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, ahoj - co je nového? :-) U mě úspěšně absolvovaná masakr zkouška a po pátečním shopaholickým záchvatu nakoupena hromada kravinek, čekám, až přijdou - včetně nádherný ozdoby do hlavy a šperků pro svědkyni - bude nádherná! :-D Aci: Na šaty jsem psala IP...
Odpovědět
jizi: Gratulace! Hlavně teda k tý zkoušce, ale ke kravinkám taky, to člověka vždycky potěší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Krtek: Prstýnky jsem zaplatila já, muž platil zálohu na svatební cestu a v hospě... Naši nám přispějí hodně velkou částkou, ze který budeme teď platit de facto už všechno (plus ještě navíc polovinu hostiny zaplatí jeho rodiče a jeho maminka mu koupila oblek...)...
Odpovědět
Profilova fotka
Krtek: :-D Viď? Trochu jsem upgradoval album, tak jich je tam pár k pokoukání... Muž slíbil, že jeho tatínek vyrobí dřevěnou krabičku na přáníčka (je fakt moc šikovnej) - objevila jsem ji na svatbadekor.cz a naprosto mě uchvátila, jen se mi za ni nechtělo dávat další skoro pětikilo... (a děkuju, mám z toho vážně radost... pan docent mi dokonce blahopřál k svatbě, ať se vydaří, tak to mě potěšilo skoro stejně jako to, že jsem to dala... ;-))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
krtek - my se o to dělíme, kytky platí ženich, na prstýnky jsem mělla zlato já a dal nám i ženichův tatínek, a zbytek jsme zaplatili, nějak to neřešíme, prostě napůl
Odpovědět
Tak to je fajn, že už jsme my nevěsty takový emancipovaný a nenecháme se sešněrovat nějakejma tadicema ;-) :-D Mně tyhle zbytky "dřívějších časů" docela nebavěj - jako že nevěstiny rodiče platili skoro všechno (hlavně aby jim holka nezůstala na krku), všechno domlouvali a zařizovali rodiče, noc před svatbou každej jinam... To mě vždycky napadá, jestli taky nemáme po "svatební noci" vyvěsit prostěradlo na důkaz... No víte čeho :-D jako některý ty tradice jsou fajn, ale nechceme se tim nechat svazovat. Bereme jenom to, co se nám líbí a co je taky třeba výhodný po stránce organizační (jako ta kytka - popravdě, nevěsta ani nemá čas jí vzvednout, že) ;-)
Odpovědět
jizi: gratulace a dík za názor :-) krtek: prstýnky platí přítel celé, kadžý si platíme svoje obleční....výzdobu na stůl já a oznámení taky já...kytky přítel...tak snad se to nějak vyrovná...svatební cestu napůl
Odpovědět
Aci: šatky by sice měli přijít do cca 2 měsíců, ale nikdy to není 100% a stresovat se před svatbou že ještě nepřišly nic moc. Navíc taky můžou ještě potřebovat úpravy, což taky pár dní zabere. Takže pokud chceš z číny, objednala bych je co nejdřív. já si je objednala 30.kvetna a jsem docela napnutá, že to bude na knap, když mi přijdou někdy začátkem srpna, ne-li v půlce... Jinak my jedeme taky na půl. Prstýnky rovným dílem, i když ten můj je asi díky šutříkům dražší než přítelův. Oblek už má z dřívějška fungl nový, já si šaty platím sama, boty si koupíme každý sám, a vlastně i další oblečení asi každý sám, na půl pojedeme jen ty spoelčné věci (oznámení, hostina, kytky...)
Odpovědět
Jinak když dřív holce všechnom platili rodiče, tak to proto, že šla do rodiny manžela, ale u nás by to mělo být asi na opak - přítel pujde do naší rodiny, takže by všechno pak měli platit oni?? :-D
Odpovědět
No u nás já asi co se týče svatby "dodám" víc financí, ale zase ono se to vyrovná - přítel se stará o auto. Takže jsem zaplatila 4500 na úřadě, ale nic jsem od něj nechtěla - on v tý samý době dal cca stejnou částku za takový to obíhání kolem novýho auta - kontrola, registrace, lékárnička, nějakej ten lak na škrábance a tak. A v létě to bude podobně - já svatba, on údržnu autíčka před dovčou. Ono vlastně už když jsme se na tý svatbě domlouvali - on pořád o koupi auta (kupovali jsme ho v lednu), já o svatbě. takže by se dalo říct, že to máme rozdělený - já se vdávám, on řídí :-D :-D
Odpovědět
salomme: jj, šla do rodiny manžela. A občas mám pocit, že by rodiče bejvali dali zlatý prase, jen aby jim dcera nezůstala doma "na ocet" :-N
Odpovědět
krtek: :-D :-D :-D
Odpovědět
Jistě, byla to pro ně tehdy ostuda. Ještě že už jsou ty doby pryč a na ženskou, která není do 20 let vdaná se už nedívá jako na méněcennou starou pannu....
Odpovědět
krtek: my to máme tak že máme prostě pořád všechny finance dohromady neřešíme moje tvoje a co nám rodiče přspěli tak stejně tak prostě peníze sou doma jestli vyberu já nebo přítel je fuk a berem oba to samý hypoteka poplatky vše dohromady neřešíme nic.. krtek: na kolik vás vyjdou ty minidezerty atd na učilišti? je to Praha? jinak já byla dneska na zkoušce s doplňkama a dobrý akorát sem doma zjistila že mamka neumí s foťakem tak mě to dost mrzí fotky nic moc a šaty uvidím až v září :-.
Odpovědět
My svatbu taky financujeme tak nějak napůl, aspoň zatím (snažíme si vést účty, aby to bylo spravedlivě rozdělené). Krom věcí, co se týkají jen výhradně každého z nás (já si platím svoje šaty, boty, doplňky a ženich, až se mu bude jednou chtít konečně taky shánět :), tak si zaplatí oblečení a doplňky pro sebe). Jinak jsem teď docela rozladěná z toho, že jsem už měla předpokládaný termín dokončení šatů a musela jsem je uhánět, aby mi vůbec řekli, že šaty se ještě nešijou a že je napadlo, jestli si nechci radši koupit vzorek, který jsem si zkoušela u nich v butiku. Že bylo vidět, že mi padl akorát a že ty šaty, co by se šily, by mi pak nemusely třeba sedět a zbytečně by se ještě přešívaly. Trošku mi uniká, proč se tohle řeší teď a ne na konci března, když jsem si ty šaty objednávala... :-/ No nic, trochu optimismu, svět je přeci krásný. ;-)
Odpovědět
filu: no tak to je od nich pěkně hnusný...a jak jste to vyřešily, kdy tedy ty šaty budou mít hotové?
Odpovědět
no my to nechceme dělat napůl, my máme prostě peníze dohromady ne napul i výplaty a tak prostě všechny peníze co máem se dávaj dohromady a utrácej i v normálním životě neřešíme kdo vydělal co a kdo co utrati prostě jak kdyby sme byli jeden..
Odpovědět
Profilova fotka
Hele, holky, zdá se mi to, nebo je na tom oznámení fakt nahá? http://www.beremese.cz/album/view.php... Neví některá z Pražand, kde se dá pořádit výhodně ručně dělaný papír? Filu: Paráda... :-/ Tak přesně tohle je jeden z případů, který je dobrý dávat do placu, když něco žvaní o tom, že plánujeme svatbu moc ldouho dopředu a že je to zbytečný mrhání časem...
Odpovědět
jizi: to se ti nezdá, je fakt nahá....
Odpovědět
Profilova fotka
Uhu... No, páni =-) To bych se asi styděla rozdávat... Ale tak, mohly tam de facto mít i drsnější záběry... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky tedy nechápu jak to máte Vy, jako že si každý platíte to své? My máme tedy jen jedny peníze..naše, máme každý svůj účet, ale peníze na nich jsou společné, všechno platíme oba, neexistuje u nás já platím, on platí,...proč?
Odpovědět
jizi: oznámení fakt hustý..to bych ani nechtěla dostat bylo by mi trapně natož tam být sama.. lowe: moje řeč..ale spoust lidí to má tak celý život - moje peníze tvoje peníze každej jedeza svý a pak třeba ten co má víc občas něco jako že dá druhýmu..taky nechápu..můj skorošvagr má dítě s přítelkyní a taky jedou napůl ona je na mateřský každý má svý peníze (ona jen mateřskou) ale on jí dává na jídlo a na věci pro malého a ona nemá ani na triko asi nebo fak nevím..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?