Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
no ono je to ted právě naopak v pohodě, teda dnes proběhla hádka ale poslední dobou klid- změnil práci a chodí domu tak v pul 9 pak se učí na zkoušky a pak u toho usne takže fakt o ničem a dnes jediný den co skončil dřív a dnes měl zkoušku takže chvili klid tk hádka takže opět o ničem, sem pořád doma sama ale jinak pohoda ale prstýnek nemám a o svatbě nepadlo ani slovo, já s ním být chci jen nevím jestli ted je svatba dobrý nápad a hlavně nechci se vdávat s pocitem že necití on to co by měl člověk když si někoho bere..mě prostě všeobecně mrzí že jsem se těšila na přípravy a on si neudělá nikdy na to čas, ted si naopak myslím že mu to vyhovuje, nemusí se se mnou o svatbě bavit a já za to nejsem naštvaná což sem předtím byla protože sem se nětěšila jen na svatbu ale i na ty spokečný přípravy..
Odpovědět
Profilova fotka
tak mě povede děda, sice s babčou už 3 roky nežije,ale vychoval nás.U nás z toho na měkko není nikdo,přijde mi,že dělají jako bynic a kor z přítelový strany.Tak uvidím jakse to vyklube až dostanou oznámení. laura:Asi bych zbytečně netlačilana pilu,ale jámyslím,že po x letech vztahu už byměl vědět co chce.Chápu,že ty chlapy přípravy ani neustálé tlachání o tom nebaví, ale....
Odpovědět
Ahoja holky, tak jsem se dnes začetla do vaší diskuze a ráda bych se přidala. laura: To jsou holt chlapi. My si to s mojím říkáme každou chvíli, že to radši zabalíme a nevezmeme se ]-( na vracení zásnubního ale nedošlo, možná to ho urazilo, alespoń toho mého by to urazilo ze všeho nejvíc. Jinak my to doma stále neoznámili, čekáme, až drahý udělá státnice a pak to tedy pořešíme. Zatím máme všechno jen tak na hrubo, jelikož školu dělá dálkově a do toho chodí do práce, a oznámení apod si chceme dělat sami, takže to bude práce pro něj, já ve photoshopu apod neumím.
Odpovědět
Laura: taky se mi zdá dělat v tak důležité věci mrtvého brouka blbý :-( no tak ještě jsou tři měsíce, zmaluveno máte, tak když se to zlepší, tak se vezmete a když ne, tak to holt nedopadne....kdyby to bylo tak jednoduchý...
Odpovědět
Ahoj! já to fakt nestíhám dočítat :-D Tak jenom k tomu, co jsem za dnešek postřehla: autem pojedu jenom já, ostatní minibusem nebo svépomocí (to jsou ty komplikace - v tom busu bude snad nakonec jenom 6 lidí a zbytek s epřipojí až při cestě z obřadu na hostinu), takže nějak hodně decentně nazdobíme auto nevěsty a do busu možná stužky do oken. S darama je to u nás jednoudchý, ale zároveň složitý :-D S našima se domluvim, babička chystá penízky (aniž bych jí to řikala - super, modermě smýšelící babi!), od kamarádů čekám nějakou drobnost. Ale ženichova rodina by ráda slyšela nějaký tipy. A já o tom moc nepřemejšlim, pro mě je dar to, že tam ty lidi pojedou a že se budou snažit nepřidělávat starosti. No, něco jsem ze sebe vydolovala (teflon pánvičku, povlečení, froté prostěradla, sadu talířů - ale to bych si musela sama vybrat)- jenže se jim to nezdá :-S Taky mě teď napadla jmenovla na dveře, ale to bych radši svěřila nějaký tý kamarádce, odšťavovač, jenže máme malou kuchyň, tak to asi ne... A už tejdne chodim na Floře okolo úžasný dekorativní lampy, kterou bych si ovšem za 1500 sama nekoupila, ale je mi blbý říct si o takovou nepotřebnou věc. A jsem dost překvapená z toho předsvatebního srazu, jak jsem tady asi někde psala - já odešla taková jako v rozpacích, že máme s ženichovou rodinou dost odlišný představy a že jsme se vzájemně asi moc nepotěšili... A teď mi přišly dva maily, jak to bylo fajn. Tak nevim, jestli mě chtěli uklidnit, nebo si to fakt myslej :-N Holt jsme každá rodina z úplně jinýho těsta a já prostě nejsem zvyklá na jejich způsob komunikace a ženicha možná zaráží, jak to zase chodí u nás. No, to byla jenom taková "úvahová vsuvka" :-D POkusim se vás dočíst, až bude čas, ale obávám se, že do tý doby tu bude zase o 10 stránek víc :-D
Odpovědět
Profilova fotka
salomme:Ahoj já myslím,že se všechno dá stihnout i zakratší čas,ale my to asi nějak víc prožíváme.To jste dobří, že to vydržíte tajit takhle doma.
Odpovědět
Profilova fotka
Holkyjduspát auž mocneponocujteat to zítra stihnu vše dočíst.pa pa A lauro drž se ;-)
Odpovědět
laura: já se taky původně těšila, jak budem připravovat spolu - ale někkerý ty chlapy to holt fakt spíš obtěžuje. tak jsem se rozhodla nedělat si žádný falešný naděje, plánuju a zařizuju sama, ale mužíček občas docela překvapí (třeba na kukandu do Brandejsa jel docela ochotně a oblek si taky vybral raz dva...). ono je to dost stresový období - já jsem třeba nejšťastnější a nejakčnější za polsední dva roky, ale zároveň dost výbušná, často se s někým chytnu a svoje plány a názory obhajuju fakt plamenně :-N Řeči o zrušení svatby u nás taky proběhly, ale naštěstí jsem je nemyslela vážně, spíš jsem v tu chvíli nevěděla, jak dál a jak se smířit s tim, že zrovna ten můj je fakt takovej pařez neotesanej, že ani ta svatba s nim nepohne směrem k nějaký romantice :-N Ale srovnalo se to (teda romantika se pořád nekoná, ale mně už to tolik nevadí ;-) ) salomme: ahoj! No já chtěla původně kamarádům oznámit, teprve až bude hotový oznámko. Jako jen tak "mezi řečí" jim to někdy během léta poslat mailem nebo hodit na fcb. Ale nevydržela jsem, provalilo se, už to vědi úplně všichni :-D
Odpovědět
Profilova fotka
salomme - vítej mezi nás, koukám že máme úplně stejnej termín laura - ta nejistota by mě ubíjela a :-( zžírala
Odpovědět
Profilova fotka
jo holky tchýně Vám tedy nezávidím, jak už jsem tu několikrát psala já jí mít nebudu, a tchán je super taťulda, takže spokojenost co se týká příprav, tak vše si dělám výhradě sama, a jsem za to ráda,protože patřím k těm lidem, co si myslí, že si sami udělají vše nejlíp :-D moje rodina ani přítelova mi do příprav nekecá, takže super, spíš si myslí, že jsme oba cvoci, tedy spíš já včera jsem doděla: knihu hostů, krabičku na přání a penízky seřezení aut (z toho byl přítel nadšený) a dělám SPZ jo konečně mám nový počítač, ale fotky mě sem nejdou pořád vkládat, takže nevím čím to je když se příhlásím někde jinde tak mi to jde, nevím čím to je, a technik..debil mi nepomůže, protože to není prac. činnost, kokot..soráč ale jinak to nejde
Odpovědět
teda holky, vy jste toho zase napsaly během večera.... krtek: no nikdy se nezavděčíš každýmu, podle mě je potřeba si to udělat po svém, je to tvoje svatba...sice s tím nebudou všichni souhlasit, ale to se nedá nic dělat...A o lampu si klidně řekni :-) Já si taky řekla o takový ten sedací vak z polystyrenu, mě se to strašně líbí, ale za ty peníze bych do toho nešla, ale když se třeba složí naši kamarádi, tak si myslím, že na to v pohodě dosáhnou :-) salome : no tak to jsi dobrá, že se do toho vrháš až tedka :-) Jinak můj přítel se překvapivě angažuje v přípravách skoro víc, než já, asi to bude tím, že se víc těší....nebo je s tím faktem víc smířenej. Kromě šatů jsme zatím vše vybírali společně, tak jsem za to ráda :-) I oblak si vybral bez keců a to je co říct...O zrušení svatby jsme mluvili hned na začátku, ale spíš ve stylu, že jsme to měli udělat ve čtyřech..nemohli jsme sehant oddací místo a pak ani hospodu. Ale úplně zrušit svatbu, to je maximálně tak myšlenka v mojí hlavě, v jeho určitě ne. U nás to ví rodina a dobří kamarádi, co jsou pozvaní na hositnu...jinak ostatní lidi to zatím nevědí - příbuzní a lidi v práci a ti ostatní kamarádi. Každá rodina do toho kecá, většinou to dopadne na nějaký kompromis, ale do něčeho si mluvit nenechám...viz včerejší debata s tchýní o barvě kytky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak moje ani P rodina nam do toho taky ani moc nemluvi, teda moje vubec, jeho mamka obcas ... ale nenechame se. co se tyce priprav, je to prost e na me. ja predvyberu, pripravim, udelam navrh atd. a spolu pak dovyberem. neketere veci na vyzdobu jsem s nim vubec neresila, protoze organza na stole .... co to je? :-D takze asi tak :-) ale rozhodne by me zamrzel pristup P laury, ze i kdybych mu treba chtela vratit prstynek, tak bych tak nejak ocekvala, ze rekne neco ve smyslu - tak neblbni a vem si ho zpet, ted proste nemam naladu, mam myslenky na neco jineho.....atd. a ne, ze si ho ode me vezme a da ho do suplete. ale kazdy jsme jiny. Lauro, drzim palce, at se to u vas vyresi k vasi spokojenosti :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
salomme: ahoj, vitam te mezi nama :-) koukam, ze mame stejny vkus na prstynky - ty prvni, co mas v albu, tak uz mame doma x-) jinak jsem se pobavila nad maslickama :-D
Odpovědět
estrel: no to musím říct, že třeba do organzy ten můj docela mluvil :-) povídal, že to vypadá hnusně, namačkat to do vlnek na stůl a že chce radši vlizelín....akorát nevěděl, jak se ty látky jmenujou :-) Když jsem doam řekla, že sháním "plisovanou organzu", tka se ptal, jestli to není nějaká pohlavní nemoc... moje řeč, laura to nemá jednoduché, taky bych čekala aspon nějakou reakci na vrácení prstýnku..budeme jí držet palce, at se to co nejdřív vyřeší...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,popsaly jste si teda. aci - to tvé oznámko je pěkné. taky jsme chtěli něco legračního a máme. Dokonce šité přímo nám na míru. Jak už slibuju nevímpokolikáté dám do alba :-) . lauro - víš já mám takovej pocit,jakoby mezi váma nebylo něco v pořádku.Přijde mi jakoby měl tvuj přítel jen sám sebe,myslí na sebe a ti ostatní jsou mu fuk.je jasné že změna práce a škola je dost záhul ale to přece neznamená, že by na tebe měl kašlat. na své kamarády čas má ne. No nechci rejpat a nechci tu zavádět předmanželskou poradnu. Mě taky přítel zas až tak moc nepomáhá s přípravami,ale celkově je jeho přístup pozitivní.
Odpovědět
Profilova fotka
jo laura: fakt nezávidím, ale do září je ještě čas, tak se vše v dobré obrátí...věřím tomu přítel mi taky nějak nepomáhá, ale na svatbu se těší, ikdyž říká, že bude nervozní jak před maturitou zrovna řešíme prstýnky, tedy spíš já, jemu je to jedno, chtěla bych je do konce června objednat, líbí se mi hodně od p. Kouřila z Brna
Odpovědět
petrajda: no tak šup s tím vaší oznámkem do alba :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky vy jste toho zase napsaly :-) ,tak jen zběžně..... Aci oznámko hezký,líbí se mi..... lauro. to je mi líto,souhlasím co píše petrajda,celkem to vystihla. Ale lowe má taky pravdu,do září ještě čas a snad to dobře dopadne. Hlavně si promluvit !!!! To je základ,nehrát mrtvého (uraženého) brouka,tím se nic nevyřeší......Držím palečky...... Lowe: tak prstýnky,docela ted u nás zákla.problém,furt je čas,je čas.......No byla jsem u nás v jednom zlatnictví,kde si myslím vyberem. Teda opravdu nemám žádnou představu,musím přijít a říct ano,to je ten co se mi líbí. T o samé můj skoromanža.........Jdeme na koncem měsíce. Jo a mají akci od 1.4. do konce června 20% sleva na snubní prsteny. Tak říkám jééé,to stihnem. A slečna mě uzemnila.Že né,že se platí až prsteny příjdou,a tím pádem dojdou někdy až v červenci,takže ta sleva se už na nás nevztahuje :-N ,no jo no,škoda. To je ten furt na všecko čas :-D . Ale řekla,že fakt 5-6 týdnu se dělají,což je dost. Takže ten čas je tak akorát..... :-D
Odpovědět
jana: to je divný, že je cena až když přijdou...to by se mělo počítat, když si to objednáš podle mého názoru...
Odpovědět
Profilova fotka
jana1k: to je přesně ono, pořád na všechno čas to samé bylo s oblekem, jsme ho nemohli jet koupit v únoru, když byli všude slevy, proč,že když ho může mít za plnou cenu 7tis., proč by měl platit jen 3 ne? zabít je je málo ty slevy na prstýnky, taky dost dávájí, když na ně nespěcháte, ale nevím jak to bude v našem případě, chtěla jsem taky vyrazit za prstýnky do Prahy, ale to mě zase uzemnil, že kvůli kroužkům nikam nepojede a proč mě na tom tak záleže...ach jo ty chlapi :-(
Odpovědět
no tak koukám, že ten můj sice odporuje občas, ale jinak je dost snaživej, budu ho muset pochválit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aci: přesně tak,taky jsem si to tak myslela.... :-N ,no nic. Lowe: :-D ano,na všechno čas a tak to dopadá...
Odpovědět
Profilova fotka
Aci, Sidi, ty vaše popisy jak tchýně, tak babičky mě ohromě pobavily :-) Chápu, že vám do smíchu asi není, ale modrý kostýmek, červená kravata, bublinky a oblízaný cukroví od mastifa prostě nemají chybu :-D A už jsem to vymyslela s tím ženichovým autem, hahá - uděláme to naprosto jednoduše: na zrcátko mašli a koupím SPZ ženich, nevěsta - http://www.svatbadekor.cz/katalog/kat... - a hotovo :-) Jinak co se týče druhé strany rodiny, tak tam zájem o veselku jednoduše není, nejdřív mi to bylo líto, ale před pár týdny jsme se už naštvala (když mi bylo řečeno, že teda jako neví, jestli budou mít čas sejít se s mými rodiče v hospodě, kde bude hostina a pařba, protože toho času moc není...) a usoudila, že když prostě zájem nemají, tak ho nemají, jejich boj. A už se s ničím nikomu nevnucuju... Lauro, mně to hlava nebere - jak můžeš s klidem vybírat doplňky na svatbu, když možná žádná nebude? Nechtělo by to si jako dva normální dospělí lidé, co spolu x let žijí sednout a promluvit si? ... Navíc teda, já nevím, mně přijde, že máš na svého muže trochu přehnaný nároky, vždyť jste spolu tolik let, musíš ho znát jako svoje boty a vědět jestli je/není schopný zapojit se do podobných příprav - neznám jedinýho chlapa, kterýho by bavilo řešit, jestli do květinový ozdoby na auto dát radši lilie nebo co, jestli punčochy samodržící nebo na podvazek, na stůl organzu nebo vlizelín a jak bude vypadat dort... - upřímně - můj muž je taky věčně práci, když není tam, pracuje doma - jsem vděčná za to, že se vůbec rozhoupal, že si mě chce vzít, že se na svatbu podle všech vedlejších příznaků těší, a když něco chci, aby zařídil, udělá to (ale ne stylu: zařid hudbu, to bych se nemusela taky dočkat a ve finále bychom si tam mohli tak akorát k tanci zpívat sami - ale tady je telefon na toho a toho, zavolej mu a domluv to s ním...) ... Přijde mi, že jsi z toho, jak se k tomu staví (obecně jako většina chlapů prostě a jednoduše zadkem) hrozně zklamaná a najednou vidíš všechno jinak :-/ ... Držím palce, abyste si to nějak vyjasnili a tys mohla znovu nosit zásnubák... Salomme: Ahojda :-) Koukala jsem k tobě do alba - máš tam většinu šatů, které se mi taky ohromně líbily, a které jsem i zkoušela - vybralas z nich nakonec nějaký?
Odpovědět
jizi: to víš, s tchýní v baráku, to je legrace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aci: V baráku?? ... Právě jsi ode mě dostala metál, tohle si moc neumím představit (resp. nechtěla bych bydlet ani u vlastních rodičů a to máme báječný vztah) ...
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím s jizi nemohla bych bydlet s rodiči, ikdyž spolu krásně vychází, prostě by to neklapalo
Odpovědět
Profilova fotka
Lowe: Šmírla jsem ti znovu album a koukám, že máte 12.9. rozlučku se svobodu :-) část z nás se tu bude ten den klepat v obřadních síních a kostelech a vy budete vesele zapíjet svobodu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jizi:Ahoj to jsem ráda,že tě to pobavilo,takových historek máme spousty,ale to už je do jinýdebaty.Jen tak mimochodem,taky s babčou žijem. aci:Oni to vždyckys námi myslí dobře, ale je to divočina. Jinak kde plánujete rozlučku? Já bych to vidělatak týden před, to je myslím 5.9. a tak někam dolucerna music baru na nějaký ty 70.léta Jo přítel mi říkal,že siudělá rozlučku v pátek před svatbou, tak jsem to nekomentovala.To ho zajímá
Odpovědět
Profilova fotka
bydlet s příbuznými nědělá dobrotu nikdy.Od našich jsem 8 let a vztahy jsou vřelejší než kdykoliv jindy,vycházíme skvěle. v baráku kde už zaplať bůch bydlíme má byt přítelova sestra a řeknu vám nic moc. Ale maj se zrovna v září stěhovat :-) . Takže věřim že pak k sobě taky budem chvilku hledat cestu. Ale já sem taky svá a myslim, že jsem dostatečně sebekritická když řeknu, že taky nejsem vzorem dokonalosti. Nejlepší je mít příbuzný rozfrcaný po celé republice jako to mam já. Setkání jsou pak mnohem srdečnější, než jsou ty tady. Holky rozlučku plánujete jo? taky sme chtěli,možná i dál chceme,ale uvidíme jak to stihnem a na co bude čas.
Odpovědět
Profilova fotka
sidi - ať si udělá, ono se před svatbou stejně moc asi spát nebude,tak se ten nervní čas aspoň využije. Otázka je jak bude druhý den vypadat a zda všechny ty přípravy nevyjdou nazmar ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?