Nevěsty z Plzně. Kdo se přidá?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
:-D
Odpovědět
nazdárek ženský, jak se vede? Mám technickej dotaz ohledně pasu, chceme jet hned po svatbě, tudíž já pas mám ale Pája si ho musí dělat, ale bude tam mít ještě trvalý bydliště a to je v Klášterci, myslíte že to nějak vadí? Já bych řekla, že to neva, ale je takový blbý, že ho má na 10 let a bude tam mít jiný bydliště atd. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: chlap si menit pas nemusi, kdyz se ozeni, rikali nam to na magistratu. Takze i kdyz si necha delat komplet novej, tak to neva. A nam zenskejm plati na stary prijmeni jeste 3 mesice..... Ale stejne vetsina uz je v EU,. takze staci obcanka :-)
Odpovědět
to jo, ale zrovna Egytp, Tunis atd tak tam musí bejt pas, takže já i když ho mám platnej do 2016 ho pak musím nechat vyměnit? No to je paráda..
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: pokud pojedete do 3 mesicu po svatbe, tak muzes na ten starej, lae pak musis mit novej. Budes mit prece nove prijmeni a to musis vse vymenit... :-(
Odpovědět
chjo, ale že i pas, ten mě nějak nenapadnul.... :-N určitě pojedeme hned pár dní po svatbě někam k moři na dovču, takže to zvládnu na starej a pak holt nechám změnit, vlastně to budu muset zase zaplatit 600 kč za udělání novýho? Jo a když jsme u těch dokladů, do jaké doby se musí co změnit a nahlásit??? Mám v tom nějaký hokej
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: a taky karticku pojistovny, aby Te vubec osetrili.... No a bankovni kartu, atd.... Je toho hodne. Jj, plati se 600,- ja si ho delat ted nebudu, prdim na to, necham si ho pak udelat operativne, kdyby bylo treba, ale nechce se mi davat jen tak 600,- za novej pas, aby mi lezel doma v supliku. No treba ridicak mi rekli do 5 prac. dnu, co nastane zmena :-D obcanka mi rekli do 10 dni... a pak to je asi jedno. No ne jedno, ale neni to nijak omezeny. Treba ja mela jeste problemy se zbrojakem, to jsem musela do 10 dnu.
Odpovědět
počkej to jako do 5 dnů musím nahlásit změnu nebo jak? Já jenom že když odjedem na dovču, tak to nestihnu =-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: hele, ja to v tech 5 dnesch taky nestihla a v pohode, nerekla ani slovo, takze to az tak nehrot. Je to v pohode. Jedna holka mi psala, ze tam byla po 3 mesicich a taky ji nic nerekli. Tak bud v klidu na dovce 8-)
Odpovědět
ufff, si mě uklidnila, páč jsem si představila, jak místo blaženého užívání budu lítat po úřadech.... tak snad to nějak dopadne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, to bude v pohode :-)
Odpovědět
a jak se máš? Už jsi si zvykla na vdanou paní? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nazdárek, občanku můžeš stejně,až když máš oddací list a na řidičáku po mě chtěli vidět buď oddací nebo novou občanku,tak nevím,ale občanku jsem nechala dělat 14dní po svatbě a řidičák po dvou měsících,hlavně tu kartičku pojištěnce jinak tě něde blbej doktor neošetří, jo platebky se mi ptali jestli je chci vyměnit teď nebo až mi přijdou přítí rok nové, je to prý jedno,jen pokud jedeš do zahraničímtak už s novým jménem, kvůli pojištění,no prostě není to jednoduché
Odpovědět
Článek se načítá
teda to je obíhání kvůli novému jméno a chlap to má o tolik jednodušší 8-) nějak to spácháme, spíš jde o to, že nevím jak pojedem na tu dovču. Původně jsme mysleli, že po svatbě tak nějak připravíme věci a pak první last minute za dobrou cenu a jedeme. Ale v sobotu jsme byli s bráchou v hospodě a on mi tak říká, abysme nic neplatili a nerezervovali za dovču, tak si myslím, že nám možná nějakou dovču dají jako svatební dar, tak musíme být připravení.. Hlavně ten můj si musí zajít pro ten pas, nemá ho a už teď to má tak tak. Mají na to měsíc a to je bez 2 dnů přesně do naší svatby :-D Mape: jak je? co pinďa?
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: ale jo, mam se super. No porad mi to nejak nedochazi, jako to ze jsem vdana pani je v pohode, ale nevidim zadnou zmenu, ten vztah je stejnej. Stejne krasnej :-) vidis, to po mne na ridicaku vubec nic nechteli :-D jen ten papirek, co nam dali po obradu.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky...no to je fakt za trest běhat po všech úřadech, hold chlapy to mají všechno jednoduší ]-(
Odpovědět
holky když už je nás tady víc, povede se nám zajít na to kafe? Co myslíte, bych vás ráda viděla ještě před svatbou :-) Ty doklady holt už nějak udělám, podstatná je občanka, řidičák a kartička pojištěnce, to zvládnu azbytek holt nějak průběžně, ještě musím na úmo a přepsat trvalé bydliště... to sice nevím jak se dělá, nebo co k tomu potřebuju, ale to se nějak zvládne..
Odpovědět
Profilova fotka
chlapy mají vše jednodušší malý,už začíná zlobit,pořád se točí a když ležím tak mám zajímavé tvary břicha,už se budu muset přemístit do lacláčů,hlavně proto,že jsou pohodlné,jinak mám nahoře pět kilo a jsem hotová a to není konec
Odpovědět
Profilova fotka
málem bych zapoměla. včera sme se byli mrknout na byt, je to lepší než sme čekali, je to 2+1 a velká komora, ale máme problém s nábytkem, i sme se kvůli tomu chytli. je to vybavený kromě pračky a lednice komplet, takže super že nemusíme kupovat skříně atd, ale v děcáku jsou 2 válendy a v obýváku nic moc gauč a na spaní nepohodlnej.... takže já bych se toho chtěla zbavit, protože postel pro malýho mám a gauč taky, sice starší, ale rohovej, tak na tom se spí dobře. babička že prý to nemá kam dát, ještě se tvářila uraženě a Jirka nechtěl pochopit, že to chci podle sebe a ne podle nich...když sem navrhla, že by se to odvezlo k našim (ani by se to nepoužívalo, prostě by to bylo uložený, tak se tvářili taky blbě. přitom babi má jednu místnost, kde má 30 let palendu, na terý nikdo 10 let nespal a postel taky nic moc, tak by si tam mohla ty válendy dát..... prej když chci přivézt tu postel malýmu, tak tam může mít aspoň tu jednu válendu. Ale na co? nebude mít místo na hraní a ještě jí zničí fixama nebo tak a budu zase poslouchat řeči :-S další babičky verze byla, že si mám v obýváku z válend udělat postel a gauč šoupnout vedle. když pominu, že by to vypadalo hrozně, tak by sme se tam nehli........ prostě mě to štve, snad se to vyřeší. teď přemejšlím, jakýma barvičkama vymalovat, kolik kam poliček....bych potřebovala designerskej program, abych si to uměla pořádně představit.chtěla bych něco odvážnějšího, ale trochu se bojím, že se to bude třískat.
Odpovědět
Profilova fotka
vladi, stačí si sebou vzít nájemní nebo kupní smlouvu a přepíšou ti bydliště tuším za 50,-
Odpovědět
Profilova fotka
pepik: se staršíma lidma je někdy nemožné se domlluvit,ale určo to vyřešíte a budete bydlet sami a jak je jinak
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: jj, staci nakupni nebo najemni smlouva, das 50,- a jeste dostanes dalsi papirek... Takovej zlutej tentokrat :-D
Odpovědět
pepik: holka nemáš to jednoduchý. A snažila si se to tomu tvýmu vysvětli polopatě, oni jsou chlapi někdy pomalí. S tím nábytkem tě chápu, taky bych to chtěla podle svýho a tak aby se mi tam líbilo a bylo to pohodlný, ale zároveň praktický. Starej nábytek jsme taky vyhazovali. Nechápu, proč ho nechtějí uložit někde kde se nebude používat.. Mohla by bejt ještě ráda, že jí ho neošoupeš a nezničíš ne ;-) S barvama je to těžký, taky jsem uvažovala o něčem výraznějším, ale ono pak k tomu doladit zbytek je někdy těžký, hlavně když není tolik peněz.. Jsme přemejšleli a nakonec jsme udělali obývák slonovou kost a máme k tomu celkem slazený i zbytek. Hlavně sedačku máme ohromnou tmavě modrou, takže zbytek jako koberec atd je béžový a doplňky jako závěsy lampa atd máme oranžovo červené a je to moc hezký. Teď dokupujeme novej nábytek a v sobotu jsme zabodovali v Ikee, máme konferenční stolek a ještě takovej malej vedle křesla a všechno bříza, jsem za to moc ráda.
Odpovědět
Je tak to musíme najít smlouvu a oba si to nechat změnit,jsme právě čekali až po svatbě, ať neměníme občanku na 2x, to by se picla...
Odpovědět
jo a brácha ten šel do moderny a mají světlou plovoučku, vymalováno bíle a jedna stěna je bordo červná a u té stěny mají bílou sedačku a pak naproti mají tmavé skříně a vypadá to taky moc hezky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: jj, taky jsme cekali :-) a kdyz si predstavim, ze tak do 3 let, nas to ceka znova, bych se z toho zcvokla...
Odpovědět
Profilova fotka
map: mám se fajn, dneska jdu prvně na rehábku vladi: Jirka mě prý chápe, ale pro něj to není důležitý, takže mám být vděčná a šoupat nohama.... pak zjistil, že to přehnal, tak se lísal, a že se ještě zeptá, jestli by to teda neprodali, že by i cenovej rozdíl zaplatil.
Odpovědět
pepik: tak vidíš ;-) prostě chlapi no, pro ně to není důležitý a jsou s tím hned hotoví. Nemusí to prodávat, ale stačí někam uskladnit a ty si to zařídit podle svýho.
Odpovědět
Profilova fotka
no prej to všechno nechá na mě...teda barvy a poličky, víc se nevyřádím
Odpovědět
no tak to je super, je to fajn dělat si to podle sebe :-) Na takový ty doplňky poličky atd je ted dobrá ta Ikea, mají výprodeje, asi do 8.7.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, tam cestu plánujem :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?