23.8.2008 termín svatby. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
je tady někdo,kdo má stejněj datum jako my?
Odpovědět
Profilova fotka
petardice: uvidis jake budes mit dite, kazdopadne ve trech mesicich cast deti spi celou noc, do te doby by se nemela prestavka mezi kojenim protahnout na vice nez 5-6 hodin, pripadne kdyz si nerekne dite, je treba odstrikat, dela se to kvuli zachovani laktace, delsi pauzy ji snizuji :-| my kdyz mame stesti, tak Terka se napije tak v jedenact, pak ve tri, ctyri a pak kolem sedme, ale zalezi to na ni kdy si rekne, takze nekdy to vyjde blbe a ja kojim jako vcera, v osm, v jednu, v pet a o ctvrt na devet a jeste mezitim nespim a mala poplakava :-S Musime to sladit, aktualne ji mam dole v houpatku a spokojene spi a dudla dudlik (objev poslednich dvou dnu), puvodne jsem ji potrebovala udrzet co nejdele vzhuru at spi v noci fender: ja taky chtela kluka, ale holka je super, holcicky pry jsou hodnejsi, navic bude to prece velka segra a muze mamince i v lecem pomoci :-) Dokonce prvni oblecky co jsem koupila byly na kluka, ale Terka nema namitek a nosi je taky :-D ten kocarek ma nejspis nosnost, ne hmotnost 20-22 kil, by ses pekne prohnula, zvedat ho :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kait, my budem mít holku jako druhou :-D aspoň mi to teda tak vyšlo podlé té jehly, jak se určuje počet dětí a pohlaví... je fakt, že s prvním se strefila, i když mi všichni tipovali holku 8-) jj, máš pravdu, nosnost :-D :-D :-D hmotnost má naštěstí necelých 13..... původně se nám líbil tako x jumper, ten poslední model, ale ren vážil 17 kg, takže to jsemfakt odmítla.
Odpovědět
Fender: slepá závist ;-) Mě osobně bylo celkem jedno, co to bude (s toutéž poznámkou v závorce, jako máš ty :-D ), ale Lukáš chtěl kluka... mno, trochu mu to neklaplo :-p :-. Tý jo, takovýhle snový dítě bych chtěla taky... zkus zjistit, jak se jim tenhle ZÁZRAK podařil a pak dej vědět :-D Jo a ta hmotnost mě teda taky docela pobavila, by ti asi brzo ruplo v křízi :-p Co se týká hmotnosti kočárku, to byl hlavní parametr pro mě - i proto mě uchvátilo Jané, protože je to údajně nejlehčí kočár na trhu - váží 9 kilo a i to si myslím, že se časem při skládání a vykládání z auta pronese :-D Jaká jehla? Ty sis nechala předpovědět budoucnost? Z jehly? To jsem ještě neslyšela... Kait: no tak nějak to má ta kamarádka - jen jednou probudí na kojení a jinak mají vegáč. Pak znám ale taky lidi, kteří se nevyspí celou noc a kojí každé dvě hodiny, tak tomu já osobně říkám mít doma malého teroristu. A ty oblečky - jak jsem říkala, vyfásli jsme od kamarádky, co má ty tři svištíky. No a vzhledem k tomu, že z toho jsou první dva kluci a až třetí byla holčička, drtivá většina oblečků je klučičí. A upřímně - vůbec mi to neva, beztak jsem mrňavku nechtěla oblékat do růžové ;-) A než se malá vzmůže na nějaký odpor vůči tomu, do čeho ji oblékáme, tak už tyhle oblečky dááááávno nebudeme mít doma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peto, to Jane jsem tu ted kupovala sestrenici pro dva prave. Sedi to v sini v krabici a dumame, jestli to sestavit, abychom zjistili, z enic nechybi. Ale abychom to pak umeli dat zpatky do krabice.
Odpovědět
Janinek: no, my kupovali trojkombinaci, asi v devět večer jsme se pustili do skládání a kontroly, jestli něco nechybí a skončili jsme tuším o půl dvanáctý :D Ale faktem je, že já jen očumovala, bylo mi zakázáno cokoli tahat z krabic a beztak jsem ten den byla docela marná, takže s mou pomocí bychom asi složili všechno jiný, jen kočárek ne :-D Skládání zpět do krabice už jsme nezkoušeli, ale myslím, že to nebude problém. Jen po poslední zkušenosti, kdy jsme vybalili z krabice cestovní postýlku a složili ji, abychom zjistili, zda něco nechybí, a pak se ji snažili nahečmat zpátky...doporučuju vzít foťák a nafotit si, jak to v tý krabici bylo naskládaný :D:D:D
Odpovědět
Profilova fotka
petardice: mala je ted taky aktualne v klucicim a nema namitek :-D a nam je to sumak, te ruzove mame sice poviceru, ale treba kocarek je hnedy, zavinovacky taky, pripadne zlute. Oni do toho stejne nemaji co mluvit :-D co pleny holky, budete nekdo latkovat?
Odpovědět
Profilova fotka
Peto, to foceni me take napadlo :) Ona ta krabice je docela velka a my to pak povezeme v aute jeste asi s pneumatikama a prece jen nejakym tim kufrem na dovcu a CLiffem, takze zase jako je fakt, ze do krabice to narvat vylozene zpet nemusime, ale hlavne to proste nejak slozit, zmensit nebo tak. Bude to jeste sranda.
Odpovědět
tak pleny - my jsme se zatím předzásobili jednorázovkami a časem uvidíme. patrně bude záležet na tom, kolik času a prostoru pro další věci mi bude mrňaviznou ponecháno. a veřejně taky přiznávám - záležet bude i na lenivosti maminky :-x Janinek: no tak složit se dá kočár snadno a ve finále to pro vás bude i pohodlnější oproti krabici. Takhle si budete moct jednotlivý části dát tam, kam se to bude hodit a kde bude místo. To bych to neřešila a krabici šla rozškubat a testnout kočár :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Prijde mi, ze bude desne obrovskej. Je to Jane powertwin pro. http://www.toysrus.co.uk/medias/sys_m...
Odpovědět
No, powertwin velkej je, s tím počítej :) Ale stejně si myslím, že ho do auta dostanete snáz rozloženej, když dáte každou část, kam to půjde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nebyt tech blbych pneu, tak bychom to vubec neresili :)
Odpovědět
Profilova fotka
co se týče plen, tak my zatím pro začátek plánujeme jednorázovky a postupně - až se trochu vzpamatujem - bychom chtěli zkusit látkovky, celkem dost jsem načetla o bezplenkové metodě a mám kamarádku, která to praktikuje víc než úspěšně, tak uvidíme :-.
Odpovědět
Článek se načítá
Fender: jak funguje bezplenková metoda? Sice jsem o tom taky slyšela, ale pořád nějak nevím, co si o tom mám myslet... To vůbec nedávají pleny nebo je nedávají jen přes den? A u jak velkých dětí?
Odpovědět
Profilova fotka
peti, napíšu jak to praktikuje ta moje kamarádka. plenky normálně dává, ale jakmile má pocit, že se malej začíná kroutit a chce se mu, tak ho vezme, sundá plenu a dá nad umyvadlo/záchod - nutno říct, že v 90% se opravdu strefí. venku ho dává nad trávu, pokud na to je zrovna počasí a prostředí. vždycky, když s ním takhle jde, tak použije nějaké citoslovce, které normálně nepoužívá - a dítě by si na to mělo vytvořit nějaký reflex. odkadnout se to dá i podle času, kdy má dítě normálně potřebu - např po kojení, nebo po probuzení, atd. začít by se mělo nejpozději do tří měsíců od narození a vychází to údajně z toho, že dítěti od počátku není příjemné být v mokré plence a vadí mu to, ale pokud si postupem času zvykne na to, že je to normální, tak se pak hůř učí zase zpět, že by mělo chodit na nočník. má teď druhé dítě, půlroční, praktikovala to ale i u staršího. spotřebu plenek prý velice výrazně omezila a musím teda říct, že ten starší syn si sám začal říkat, že se mu chce, snad v momentě, kdy se naučil mluvit. samozřejmě nějaká ta extrémní forma je jakoby pořád bez plen, jsou o tom i diskuze na MK, ale mně se ten kamarádčin způsob líbí víc.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to nam pak rekni, jak vam to slo. Jsem an to zvedava. Jinak my ten kocar jeste nesestavili, nejak nebyl cas.
Odpovědět
Profilova fotka
no, to já jsem taky zvědavá :-D dneska jsem konečně pořešila šatník... dospěla jsem k závěru, že v mých hadrech do toho devátýho opravdu nedoklepu ]-( :-N :-D takže jsem si koupila těhu rifle, capri a riflovou sukni. s tím, co mám doma a co se dá víceméně nosit furt, to už musím do října nějak vydržet, není možný :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Leto zvladnes v plavkach, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Hele, co nohy, neotekaji ti? Kamaradka mi rikala, ze pak v poslendim trimestru se nevesla do zadnych bot a nosila pantofle jen. Rikala, ze byla rada, ze nerodial v zime, by venku asi umrzla.
Odpovědět
Profilova fotka
tak ta bezplenkova metoda me dostala :-D my casto usetrime jednu plenu kdyz ji pri prebalovani pofoukam pipinku :-D zpravidla udela co ma
Odpovědět
Profilova fotka
no nohy mi zatím neotékají, ale to ještě klidně můe přijít :-S zatím mi jenom roste břicho, jinak se stále držím (klep klep). akorát teda pleť mám naprosto příšernou ]-( 8-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, hormony. My dneska otevreli ten kocar, dosla jsem k zaveru, ze vypada pekne zabaleny a zase ho schovame. Je ted docela kompaktne slozeny, vlastne se pridavaji jen kolecka a ty prikryvky, tak to vypada, ze mu snad nic nechybi. A do auta to nejak snad nacpeme.
Odpovědět
Fender: zní to zajímavě, blbě řečeno je to stejný princip jako u psa - venčení bytovejch psů se učí stejným způsobem :))) Vyspí se, okamžitě popadnout a vynýst na trávu. Nakrmíš ho, okamžitě popadnout a vynýst na trávu. Háček vidím v tom, že pes to pochopí během pár dnů, u dítěte je to na měsíce a nevím nevím, jestli bych na to byla dostatečně svědomitá a důsledná. No, uvidíme ;) Jinak jsi měla stejný pocity jako já - taky jsem říkala, že zimu v poho vychodím ve svým a v létě si jen vezmu jedny ze svých elastičtějších šatů a bude :-D Dnes už mám trochu jinej náhled - džíny jsem vynechala poměrně rychle, v pase je to přece jen hodně pevný, takže jsem je prostě přestala nosit. Jinak mám doteď jedny klasický předtěhu kalhoty, do kterejch se vejdu a pak jsem si koupila ještě jedny pracovní o velikost větší, ty jsou zatím taky v poho. A nedávno jsem si v Terranově koupila pláťáky s širokou (ale ne tou klasickou pevnou) gumou v pase, v těch je mi teda nejlíp, akorát to je velikost S a pořád si je musím popošupovat nahoru, páč mi padaj ]-( A to jsem se bála, aby mi nebyly za pár dnů těsný... Já teda musela koupit nějaký trička a tílka, s mým XS šatníkem to bylo docela bledý, páč mi pupek všechny hadry vysunoval nahoru a bylo mi to doooost nepříjemný :D Takže jsem musela nakoupit podstatně delší trička a hlavě s vhodným střihem, aby mi nelezlo pupendo ven ;) Podezřele rychle se mi blíží mateřská, za necelejch 14 dnů jdu k doktorovi a buď mi to napíše rovnou nebo o týden později, to už je ten nejzazší termín pro nástup na mateřskou. To je fofr...přijde mi, že to bylo nedávno, když jsem zjistila, že jsem těhotná... Janinek: to tvoje "léto zvládneš v plavkách" mě upřímně rozesmálo, zejména pak představa, jak vyšňořená v plavkách naběhnu do obchoďáku pro zeleninu :-D :-D :-D A otoky - ono to asi přijde, až budou vedra.. A taky záleží na počtu kil navíc ;) Fender nepřibírá, takže je vysmátá, já přibírám (a teď už opravdu vidím den ode dne, jak mi ten pupek roste, mrňavizna už se evidentně snaží nabírat na porodní váhu) a lehce (ale fakt téměř nepatrně) mi sem tam otečou lejtka, ale s botama zatím problém nemám. Ještě toho trochu by mi scházelo ]-( Ad kočár: taky pěknej závěr :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Peto, nech byt. Das plavky, pres to hodis pareo :) A uteklo to teda rychle. Moje kamaradka ma zase temrin v listopadu, sestrenice v zari. Kolem nas se vsichni rozmnozuji, je to docela tlak teda. Kor kdyz my tak nejak chceme / nechceme. Rozum rika cekat, ale pudy teda tvrdi neco uplne jineho. A s kocarem jsi nas vydesila hlavne ty, jak jsi psala, ze jste neco stelovali tri hodiny. Tohle teda vypada, ze se tam fakt jen prindaji kolecka, ty vrsky a sunda nejaky ten obal. A krabice teda pekne tezka s tim je. Ta bezplenkova metoda mi fakt prijde zajimava, otazkou je, jak moc je to prakticky pouzitelne. Treba jste v MHD, u kamaradky ( i kdyz tam to asi neni problem), v aute, no proste jak to pak clovek zvlada a jestli pres ty obcasne vypadky je dite schopne se to naucit. Plus pri me smule by mi urcite nejdriv spaldo do zachodu.
Odpovědět
Janinek: i ty optimistko ;-) No vidíš, u nás to bylo naopak - rozumově jsem chápala, když mi Lukáš říkal, že mi táhne na 30 a že neví, na co chci jako čekat, ale pudy se nějak nedostavovaly. Taky mi díky tomu pak trvalo, než jsem se s danou situací smířila a zvykla si, že hold bude odteď všechno úplně jinak ;-) no jo, jenže já říkala - všechno skládal Lukáš sám a rovnou to dával dokupy napevno, aby to už drželo :-) A protože máme trojkombinaci, museli jsme vyzkoušet, jak se co sundává a nandává a jestli všechno sedí. Nandávali jsme napevno i nánožník a další krámy, takže my to vyzkoušeli od a až do zet ;) Ono jen zbavit to všechno obalů zabralo nějakou tu chvíli, měli jsme to ve dvou velkejch krabicích :-D Takže se omlouvám, jestli jsem vás vystresla já, my to prostě brali fakt do puntíku ;-) Jo a to nám k tomu ještě přišla ta klokanka, kterou jsme taktéž testovali :-D :-D :-D bezplenková - tak přesně tohle mě napadlo taky. krom takovejch těch případů, kdy prostě nenaděláš nic i když budeš vědět, že už dítěti lezou oči z důlků, jak moc tlačí - fronta u kasy, mhd... se teda nebojím toho, že by mi mrňavice spadla do záchoda (respektive mě tahle varianta ani nenapadla :-p ), ale toho, že to prostě nebudu 100% důsledně dodržovat a pak si myslím, že jde celá ta snaha stejně do háje.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja uz se smirila s tim, ze jsme proste smolari. A at delame, co delame, porad se nam neco deje. Takze dite v zachodu mi prijde jako rozumny predpoklad. A my mame take tu tricitku skoro za rohem, tak proto si na jendu stranu rikam, uz zacit, na druhou zase at chvili pracuji poradne (coz se mimochodem take nedari). Pak je tu ten aspekt britskeho zdravotnictvi, jak vubec to prezit tady. Nekdo si to nemuze vynachvalit, jine jezdi rodit do CR. Proste moc otazniku. Koukame tu obcas na porad Supernanny. Do rodiny se zlobivym ditetem chodi chuva a radi jim. Ted maji edici z USA, ze pomaha rodinam v USA. A jezdi k nim tim cool certnym taxikem :) Minule byla v cisnke rodine s asi peti detmi. Deti teda zlobily, ale co nas dostalo. Meli uz tri roky koupeny novy dum a nebyli schopni se s nimi prestehovat. Coz byl prvni krok, co chuva udelala. To mi prislo neuveritelne teda.
Odpovědět
Profilova fotka
jani, dítě v záchodě :-N jsem málem spadla z gauče :-D jinak ta kámoška to taky praktikuje jen když zrovna může, za jízdy z MHD kvůli tomu rozhodně nevyskakuje :-N ty jo peti, tak ty už to máš za pár :-. kdy máš termín? mně ještě pár měsíců čeká... ani nevím, jeslti jsem ráda, že si ještě užívám pohodu s prckem v břiše, bez řvaní, zatím i clekem v pohodě spím.... anebo jestli už bych taky nectěla aby byl říjen a už jsem to měla za sebou |-| ono přece jen už to není co bez břicha :-N jinak opět souhlasím s peťkou, rozum mi říkal, že je nejvyšší čas pořídit si nějakého potomka, ovšem biologické hodiny se nějak nerozběhly ... takže tak, no. na druhou stranu, možná proto, že jsme se na to neupnuly, se nám to tak zadařilo - na MK jsou desítky příběhů holek, které nemohly otěhotnět paradoxně právě kvůli tomu, že strašně chtěly |-|
Odpovědět
Janinek: ono se to u vás taky možná vyřeší samo, aniž bys o to nějak usilovala :-p Fender: no ale když se ta bezplenková praktikuje jen tak, jak se ti to hodí, tak si to dítě stejně na tu mokrou plínu zvykne, ne? :-D A ad "za pár" - zas tak blízko to není, ale docela rychle nám to těhotenství uteklo, rodíme za 2 měsíce :-N A čím víc se to blíží, tím víc z toho mám obavy :-S :-x Jj, v okamžiku, kdy přemýšlíš jen nad tím, že "teď se to podaři a dnes počneme", je to v háji. U mě to asi krom toho, že jsme nad tímhle nedumali, udělalo i to, že jsem dala výpověď v práci a rázem ze mě spadnul všechen stres. Prostě jsem po dlouhý době uvedla tělo do klidu a ono si to vyložilo po svém :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peti to nedokážu posoudit, v každém případě na jejích dvou dětech to očividně funguje :-. uvidíme, jestli na to budu mít trpělovost - což nevím - tak vám můžu tak za rok, za dva poreferovat :-p ty jo, už za dva měsíce... já až za čtyři. no ale jak všechny říkají, ke konci už toho máš prý tak plné zuby, že se na ten porod těšíš, jen abys už to měla za sebou a dostala to malé ven :-N
Odpovědět
Fender: koukám, že na tom budeme asi stejně - zní to dobře, ale těžko říct, jak dlouho by ta snaha vydržela :D Jj, už jen dva měsíce, děsně to letí. A věřím tomu, že ke konci už se těšíš, že se těch nadbytečnejch kil zbavíš, kór v létě :D Btw. od včerejška jsem doma na dovče, páč jsem něco chytla, dnes v noci to bylo vůbec nic moc, ráno už jsem cítila i uzliny, tak jsem se šla jen ujistit k doktorovi, že to není chřipka nebo angína... Takže i přes ta kila spořádaného ovoce a zeleniny jsem chytla angínu. Rovnou chtěl napsat neschopenku, ale zatím jsem to odložila, že to třeba do pondělka vyležím :-N Každopádně chtěl napsat ATB - to jsem odmítla poté, co jsem se po jedněch z toho mála, co jsou vhodné pro těhotné, osypala. Tak mi nakonec napsal nějaká lokální antibiotika, která se prý vůbec nedostanou do oběhu. Vživotě jsem to neviděla, je to ve spreji a stříká se to do nosu a krku a je to fakt lahodný... mi mohl rovnou říct, že si mám do frňáku nasypat sůl :-D No a pak jsem to vzala na mimořádnou kontrolu na gyndě, tam mi doktor řekl, že mám dráždivou dělohu, která se připravuje k porodu - že je to zatím v pohodě, ale pro jistotu mi napsal magnesium s tím, že kdyby to nepomohlo a břicho mi tvrdlo častěji, nebylo by to moc dobrý, že by hrozil předčasný porod. A rovnou mi řekl, že by mi už pomalu doporučovat mateřskou, páč tomu tvrdnutí moc nepomáhá celodenní sezení u PC. Takže dnes fakt úspěšnej den ]-( To vypadá, že pokud nebudu do pondělí OK, dostanu do konce týdne neschopenku a pak v pondělí mi rovnou napíše gynekolog mateřskou... :-.
Odpovědět
Profilova fotka
No ty jsi take dite stesteny. Moje tehtona kamaradka je ted zase nastydla a tak trpi, jak na to nic moc nemuze. Jako ta lokalni ATB, jak se to jmenuje? Ja sprej do krku na predpis kdysi mela a byl suprovy teda co do uspesnsoti leceni, ale na chut uz si nevzpominam.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?