23.8.2008 termín svatby. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
je tady někdo,kdo má stejněj datum jako my?
Odpovědět
X3? mě pár lidí od 3kolky odrazovalo, že to není tak stabilní a když je dítě větší a ve chvíli nepozornosti se v kočáru postaví nebo zavrtí, mohl by se kočárek převrhnout. tak jsme si zastavili pár cizích lidí s Janéčkem a větším dítkem v něm a nikomu se nic podobného nepřihodilo. Jen si říkám, chudáci lidi, snad ani nechci vědět, co si o nás mysleli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to jsou jen reci typu "nejaka pani rikala, ze v nejakem obchode se prevratil nejaky kocarek se tremi kolecky..." Treba Cortina ma pomerne siroce polozena zadni kolecka. Samozrejme ze kdyz zabocuji s trojkolkou na rohu ulice a chodnik je jeste navic do kopce, tak musim venovat kocarku vetsi pozornost a drzet ho obema rukama, ale to u ctyrkolaku taky, ten bez pohyblivych kolecek musim stejne namahave nadzvednout a otocit na zadnich kolech a pak jet dal. A myslim, ze i u ctyrkolek si pri takovem zataceni dam sakra majzla. Ridila jsem ctyrkolku bez otocnych kolecek a hruza, jeste horsi mi prisla trikolka bez otocneho kolecka (svete div se, i tohle nekdo kupuje, treba na jezdeni na inlinech, ale treba u cortiny se to predni kolecko da zablokovat a notaci se), ctyrkolku s otocnyma jsem neridila, ale je to idealni kompromis pro lidi co neveri trikolkam a presto chteji mit lepsi komfort jezdeni a nenamahat si ruce. Ja to po tom cisari opravdu ocenuji a navic jsem mela posledni tretinu tehotenstvi problem s otoky na rukou a nechci si znicit slachy.
Odpovědět
Profilova fotka
tak my teda budeme mít 4kolku, přední kola jsou blíž k sobě, jsou otočná a dají se zaaretovat. jinak jsou všechna nafukovací. peti jané se mi taky strašně líbil, ale ta cena...... ta naše je taky trojkombinace - a vyjde nás ani ne na desítku..... :-N jinak dneska mám teda fakt náladičku, hezky jsem si nemotivovaně pobrečela, až se mi z toho probudilo dítě.... ty hormony jsou fakt děsné ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
fender: idealni reseni, ja taky chtela prvne ctyrkolku, ićoo platon...ale ta cena :-| jaky mate vybrany? pockej na hormony po porodu
Odpovědět
Profilova fotka
To my jsme dneska tu poradu zase zapily, dnes to bylo opět třeba. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kait, camarelo - výrobce jackpol/coletto. je to úplná novinka, není ještě ani nikde na netu, když mi písneš do IP email, tak ti pošlu, jak vypadá ;-) a s poporodníma hormonama mě nestraš, už tak mám se sebou co dělat.... ach, krásné první čtyři a půl měsíce, kdy jsem skoro nevvěděla, že jsem těhotná..... :-)
Odpovědět
je fakt, že ceny kočárků jsou dost nehorázný. ale zase spoléhám, že s ohledem na kvalitu vydrží na celou dobu. Nechci strašit, ale známí si koupili nějaký levný kočárek, během pár týdnů ho reklamovali, nakonec ho tuším vrátili a kupovali jiný. U nás to ale bylo spíš o tom, že se nám to Janéčko líbilo a slyšeli jsme na něj samá pozitiva. A vzhledem k tomu, že hodně často jezdíme na chatu na Berounku a chodíme do přírody, chtěli jsme jít do aspoň částečný jistoty a koupit nějakýho držáka ;-) Fender: :-D :-D :-D Jak vidno, teď už nás (co se psychiky týká) nečeká nic dobrého :-D :-D Já chci taky vidět kočárek ;-) Jo a jen tak mimochodem - jak jsem měla cca před 3 týdny ty křeče, tak jsem si koupila hořčík, vypila jsem dvě rozpuštěný tablety a v domění, že už to je dobrý, jsem to přestala pít a cpu se jen banánama. No a co si myslíte? Dnes v noci jsem bolestí málem lezla po stropě ]-( A Lukáš přišel s bezva radou - "tak tu nohu natáhni, ne?" :-D :-D :-D Začínám tušit, že si odpoledne poslechnu, že "by mě zajímalo, jak budeš rodit, když seš taková cíťa a vyvádíš kvůli křeči" :-D :-p :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Jako Peto, za a uprimnou soustrast ke kreci, protoze jako to je horsi nez menstruacni krec. S tou nohou ma clovke vzdy pocit, ze kdyz s epohne, tak si ji utrhne. A za be mne Martin rika presne to same, ze nemuzu rodit, jak jsem cimprlich a jeste slaba. ALe jako Lukae zabit a nebo mu nasadit krec teda za tyhle komentare. Holky, berete vitaminy pro tehotne? Sestrenici doktorka rikala, ze pak jako se rodi velke deti.
Odpovědět
Profilova fotka
jani, já beru víceméně jen kyselinu listovou, jinak nic spešl. jen občas přidávám éčko, plus hořčík na křeče, ale ten jsem jedla vždycky, a když si vzpomenu, tak céčko. taky mi bylo řečeno, že to není nic moc. takže žádné speciální vitamíny nebo kombinace nee. tak kdo chcete vidět kočárek, tak do IP pošlete adresu - nechci to tu dávat do albíčka, bo by mi to admini stejně smazali.
Odpovědět
Profilova fotka
Jaaa jaaa jaaa. Mail mas, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
chvíli jsem hledala, ale našla, máš to tam ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pekny. Jak sjem ti psala, my ted kupujeme kocar sestrenici, protoze tu je levnejsi. Tak nam to za par dni prijde. Ale bojim se, ze kdyz to sestavime, uz to nenarveme do te krabice zpet nesestavene :) To bude jeste sranda.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
A protoze teda mimi zatim v nedohlednu, tak u nas zadne fotky ultrazvuku, ale jedine Cliffone http://img10.imageshack.us/my.php?ima... A Teri, na mailu mas fotek par nasich ted.
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, koukala jsem, máte to tam moc hezký 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Diky. Je to vetsi, nez potrebujeme, ale zase ty mensi domy jsou moc male. A kvuli Cliffovi musime dum, protoze tam staci, ze pronajimatel souhlasi se psem, u bytu je to plosne zakazane vsude. Zaclony planujeme, ted tam jsou zavesy teda vsude. ALe musime to nejak domyslet. Rozhodne nechceme, aby na nas nekdo koukal, i kdyz loznici mame tu bilou, do zahrady, tam nam vidi jen jedni sousedi a jen ze strany jedni.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, já jsem to právě hrozně řešila v Holandsku. akvárka všude a nejsem na to zvyklá - takže přestože jsem měla pokoj do zahrady, tam jsem měla záclony i závěs :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ale treba tady jsou aspon ty, jako ze tam na zaclony neco je, v minulem byte byly zaluzie, ale zadne tyce nebo tak na zaclony ci zavesy. Spis sehnat ty zaclony. Koupila jsem ted v ikee takovy car jen, ze to dame dolu do pracovny a asi si je snad privezu z CR.
Odpovědět
Já chci taky vidět byteček ;-) Mail posílám do IP - i na kočárek :-D My třeba v bytě nemáme záclony nikde - všude jen takovou stahovací bílou látku a la roleta. Ale faktem je, že do ložnice nám nikco moc vidět nemůže a na noc si zatahujeme tu roletu, do pokojíčku by někdo vidět mohl z protějšího baráku a vedle z kanceláří, tam jsou taky rolety a dole v obýváku máme soukromí přes léto, neb je před náma poměrně košatej strom a na noc si stejně celou stěnu zatahujeme. Ale taky jsem si na to chvíli zvykala ;) A nemít v oknech nic, to bych se asi zbláznila :-D
Odpovědět
Teda musím uznat, že kočárek vypadá moc pěkně ;-) Taky jsme koupili červeno-černou kombinaci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, v barvě jsme měli jasno hned :-D hotové ferrari - popř. ducati, kdyby byl malej spíš na motorky :-D naživo jsme ho viděli v té hnědé a taky byl moc pěkný, ale chceme něco výraznějšího, co bude dobře vidět venku.
Odpovědět
Profilova fotka
devcata, s vitaminy je to blbost, velke deti se rodi pri cukrovce samozrejme se nema nic prehanet, ja mela listovku (deleni bunek), rybi tuk (nervova sousetava), horcik (krece, otoky) a komplexni vitaminy Centrum Materna, manzel mi to pekne prostudoval co je dobre a vhodne jo a jednu dobu jsem se bala zanetu mocaku, tak jsem mela Vital Buchu, je to prirodni a mam to vyzkousene i po zanetu mocaku, ze se pak nevraci posledni mesic jsem to brala nepravidelne, horcik je treba prestat brat myslim v 34. nebo 36.tt, na to nezapomente, pak totiz deloha pomalu trenuje na porod krece jsou hnus, mela jsem je parkrat, zpravidla jak jsem se rano protahovala v posteli... ten horcik na to pomaha
Odpovědět
Profilova fotka
těžko říct, co doktor to názor, zrovna materna mi byla výslovně nedoporučena, ale tak to je vždycky něco a každej říká něco jiného x-)
Odpovědět
Profilova fotka
fender: ja zpocatku brala babyplan nebo jak se to jmenuje, pak jsme presli na Maternu, ale jak pises, co doktor, to jiny nazor kazdopadne doporucuji ten rybi tuk, je k dostani v tabletach + listovku, samozrejme ;-)
Odpovědět
Tak k vitamínům se asi opravdu každý staví jinak. Já jsem ve třetím měsíci chytla nějakýho bacila, měla jsem horečky, šla jsem váhově dolů a prostě mi bylo zle, dostala jsem antibiotika (ty jsem musela po 3 dnech vysadit kvůli alergický reakci a pak už nezbývalo, než nebrat nic a nějak se s tím poprat) a tenkrát jsem se ptala sestry na gyne, jestli si mám koupit nějaký vitamíny a bylo mi řečeno, že můžu, ale ať to nepřeháním. Doporučila mi tuším GS Mammavit, prý hodně záleží na složení a upozorňovala, že při pravidelném braní se rodí velké děti. Ale vzhledem k tomu, že jsem na všechny léky lempl, tak i vitamíny beru jen když hrozí nějaké nastydnutí, třeba když doma frkal Lukáš a v práci kolegyně, jinak se denně dopuju ovocem, takže vitamínů bych měla mít teoreticky dostatek. Horší je to s minerálama, třeba ten hořčík jsem teď zase začala pít denně, jak jsem měla tu poslední křeč, tak mě bolí hnátka doteď, takže bych to nerada opakovala :-D Janinek: bejváček vypadá parádně!
Odpovědět
Profilova fotka
ja posledni mesic, mozna dva tehu brala vitaminy spis sporadicky, co dva, tri dny, ale ten rybi tuk a listovku urcite doporucuji, to jsou veci, ktere do sebe clovek moc nedostane dnes to byla super noc, mala usnula nejak pred devatou a spala do jedne, jenze pak zacala vymyslet a poplakavat, nakonec usnula, pak v pet, no to bylo zabavne, ona se ne a ne probudit, takze sebou mrskala u kojeni a teda neni to nic extra, ono kdyz je prisata a trhne hlavickou tak to boli 8-( A ja ji nedokazala probrat a kdyz jsem ji dala od prsu tak rvala, tak jsem ji vzala prebalit a prejela jsem ji oblicejicek hadrikem namocenym ve vode. No a byla vzhuru hned. Nejspis vypadam jako matka tyran :-D Ale fakt se nedalo delat nic jineho, zvlaste kdyz je pet hodin rano a manzel spi ve vedlejsim pokoji...
Odpovědět
Profilova fotka
fender: tak ten kocarek vypada dobre, v jake barve jste ho brali? libi se mi na nem i ten kosik dole, vypada, ze neco unese, u cortiny je napsano max. 2 kila...no, samozrejme ze tam clovek muze dat vic :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kait, v červeno černé ;-) jj, v košíku je místa habakuk, to bude i na nákup 8-) my byli včera na velký UTZ ssrdíčka a všech orgánů, byli jsme tam přes půl hoďky a už mi na konci bylo malého úplně líto, jak se mu to strašně nelíbilo |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Teri, je to kluk? A nedivim se, ze se mu to nelibilo, mne by se to take nelibilo.
Odpovědět
Kait: dnes mi psala kamarádka, která má tříměsíční mímo, cituji: "Nechá nás vyspat spí v noci 12h s přestávkou na dlabanec, takže fakt DOVOLENÁ." Ne, že bych jim to nepřála, ale tohle beru jako provokaci :-D Je mi jasný, že s naším štěstím ať bude prďola po kom chce, máme se na co těšit :-x Čoveče, nosnost košíku, to jsem teda vůbec neřešila a ani nevím, jakou nosnost ten náš kočár má :D Ale stejně nepředpokládám, že bych tam vozila něco těžkýho - nicméně mě vůbec nenapadlo, že by mě mohl tenhle aspekt taky docela zajímat :-N Mno, člověk se má pořád co učit :-D A UTZ? Když jsme byli na tom 3D, tak si mrňavizna pořád strkala ruce před obličej a nebylo možný ten obličej vidět :-D Doktorka i zkoušela zlehka šťouchat do břicha se slovy "dáš ty ruce pryč?" :-D Po půlhodinovém snažení se podařilo natrefit na jednu nestřeženou chvilku, kdy byly obě ruce pryč, ale teda taky nám dávala dost zřetelně najevo, co si o tom všem myslí. Co dodat - jestli je to osobnost už v břiše, živě si představuju, jak to bude vypadat mimo něj :-x
Odpovědět
Profilova fotka
jani, jojo x-) strašně jsem si přála chlapečka x-) (teda po tom když jsem se vůbec smířila s tím, že ze mě bude asi matka). peti: naši známí mají taky takového prcka. už bude mít skoro rok a je to sen všech rodičů. od začátku usínal v sedm, budil se jen na kojení a spal do půl desáté, pořád vysmátej, pohodovej, brečel fakt jen když měl problém, třeba zuby.... a je takovej doteď . fakt nevím, jak se takové děti dělají :-N a utz malej sabotuje skoro vždycky, klepe si na čelo a tak.... :-D ale zvládá to v pohodě, až tenhle velký nějak protrpěl. jinak náš kočár má hmotnost 20-22 kg, nepředpokládám, že by v něm malej tak dlouho vůbec byl.... ale košík nevím, nicméně je velkej :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?