23.8.2008 termín svatby. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
je tady někdo,kdo má stejněj datum jako my?
Odpovědět
Profilova fotka
Nasadili mi zpátky cylindry, už jsem je měla dřív, jen v optice Triumf u mekáče byli líní je brousit, tak řekli, že to nejde. Tak teď je mám zase zpět a zvykám si, zatím celkem dobře, jen to není úplně ono. Ale dokulata to mám všechno vždycky, když se mi mění dioptrie. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Fotky nejake casem hodim, jsem ted v hroznem utlumu. Tipato, tak halvne, ze dobre vidis na beremko, to je stezejni :) A chvalim te za ten spinning teda, ze s eproad drzis.
Odpovědět
Tipata: smekám před tebou! Taky bych se potřebovala dokopat k nějaké jiné akci než jen chození. Od včerejška mě bolí záda takovým způsobem, že nevydržím sedět, ležet, dřepět ani stát. Bezvadná věc v souvislosti s tím, že jsem 8 hodin v práci u počítače :-| Jestli to bude mít takovej postup jako to má - včera lehká bolest, vygradovaná až k večeru, dnes už to bylo k nevydržení od poledne - tak se mám ještě na co těšit. Janinek: hlavní je, že už to máte za sebou ;) Fender: nou stres, ono to přijde :-p Mě včera v krámě oslovila prodavačka a dala se se mnou do řeči. Ptala se, jestli čekáme první mimčo, co to bude, v kolikátým jsem měsíci... že prý jsem taková vysmátá a v pohodě (no, to mě měla holka vidět, když jsem zjistila, že jsem těhotná) a že prý mám na sedmý měsíc hrozně malý bříško. Tak mi zase povyrostlo ego, že to se mnou tak špatný nebude... A abych nevyšla ze cviku, když jsem šla domů, bylo mi sděleno člověkem, se kterým se vidím jednou za čas "no ne, Vy se nám krásně kulatíte...to vypadá, že přibíráte aspoň kilo za týden...". Takže jsem zas zpátky na zemi v realitě :-D Tak jen abys věděla, co tě může čekat :D Mimochodem - dnes jsem objevila stránky, kde nějaký doktor odpovídá na dotaz, kolik by se mělo během těhotenství přibírat...takže jsem se dneska vzpamatovala - pořád jsem si říkala, že relativně málo přibírám (až na ty poslední týdny)... dle tabulky už jsem ovšem v dvoukilovém předstihu :-D By mě zajímalo, kterej blb to psal, se fakt nepřežírám :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj devcata, prolitla jsem vas v rychlosti, tak reaguji a podavam zpravu o stavu u nas :-) Tehu bylo v pohode, bricho je vylozene na obtiz posledni tri mesice, nastesti par tydnu pred porodem jsem se citila lepe nez po vetsinu predchozi doby. Bohuzel to ale nese omezeni typu "milacku, prosimte zavazes mi tkanicky, potrebuji ponozky, ostrihej mi nehty na nohou,..." Je to otrava a ted si to uzivam, ze si dosahnu kam potrebuji sama :-D Hlavne na konci tehu zadny spech, pekne pohoda, odpocivat, SPAAAAAT (potom uz toho tolik nenaspite). A nebyt nervozni kdy uz to prijde. Mala rada, pro priste reknu vsem (snad vyjma me mamy), ze termin mame pozdeji, posunu ho alespon o dva tydny, protoze to posledni co chcete poslouchat ve chvili, kdy jste sami nervni jak blazen kdy uz to sakra prijde a mate i depky ze porad nic, tak do toho vam kamaradi a pribuzni porad pisou a volaji, jestli UUUUUUUUUZ 8-( 8-( 8-( fakt na zabiti. Porod zvladnete v pohode, kdo si chce pocist, tady je muj - http://www.modrykonik.cz/forum/show.p... , ac to vypada dramaticky, ja uz to tak neberu, ja mela "restart" mozku diky hormonum. Daleko narocnejsi je sestinedeli a pece o prcka, zvlaste pokud mate prvni miminko a nikdy jste s nimi moc nemely co do cineni jako ja. Me pomohla mama, byla s nama tyden a zaplat panbuh za to. A pozitivni zprava, v tehu jsem nabrala 17 kilo, aktualne mi chybi 4.5 kilo do puvodni vahy x-) x-) x-) a fotoalbum na konikovi - http://www.modrykonik.cz/album/album....
Odpovědět
Profilova fotka
a jeste jak valcime :-D mala je bajecna, akorat ma nejspis prehozeny den za noc, takze ve dne mi krasne spinka, ale treba vcera v noci jsem ji uspavala od desiti do pul jedne v noci ]-( uz jsem z toho byla hotova, protoze muz mel nejake poznamky ze se odstehuje do prizemi na gauc, tak jsem se prestehovala vedle do pokojicku at se alespon nekdo vyspi. Tam jsem ji nakonec uspala aby se mi po preneseni do postylky opet probudila, je to docela kolotoc, jak ji nekapnete do noty, je to na dlouho. Ale jine maminky to maji daleko narocnejsi, ja si odpocinu v ramci moznosti alespon pres den a nekdy si dam i dve hodky spanku kdyz spinka mala. samozrejme jsme z ni doslova po**ani a to se jeste nezacala usmivat, to jsem byla varovana, ze s nami bude uplne amen :-D manzel priznava, ze si ho omotala kolem prstu sotva ji poprve videl. Musim uznat, ze tak krasne dite jsem ani necekala, je fakt nadherna a oba jsme uneseni, kolikrat sedime u postylky kdyz se probouzi a cumime na ni jak tele na nova vrata. Kazdy den je navic jiny, dela postupne pokroky, je vnimavejsi, zveda hlavicku kdyz je na brisku, no zkratka miminko x-) snazim se latkovat a posledni dny uz to jde, mala jinak spotrebovala nekdy kolem 15 jednorazovek denne, ale uz se zacinam ucit jak na ni. Protoze to ji prebalite pred kojenim, pak se vam vykadi, pak se zase vycura...parada :-D Takze prebaluji idealne po kojeni, chvili ji necham rozbalenou a ona zpravidla dokonci co ma, uz pocurala me, manzela i mou mamu a to je to holcicka :-D Pereme snad co dva dny, varime vyjimecne, ja ted toho snim mene nez predtim :-| ale cokolada a sladke, to mi jde |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Kato, super, ze jste zdrave a dari se vam. Jako ja se toho bojim, presne jak pises, ja si myslim, ze pak budeme hodiny cucet do postylky a rikat si, jak nadherne dite to mame. A jak nadherne haja. Jako na cizi miminka vydrzim cucet fakt dlouho a to jen spi. Takze s vlastnim to asi bude teprve sila. Jako mate ji nadhenrou, fakt se nedivim, z ena ni porad zirate, take bych zirala. A jak zvladas domacnost k ni? Protoze kdyz spinka, tak mas zalehnout i ty, delas to? A usnes? Asi vyceprmanim hned, vid?
Odpovědět
Profilova fotka
janinek: ze zacatku jsem spala vycerpanim, ted se to upravilo, dnes jsem naspala s prestavkou asi sest, sedm hodin a stacilo to domacnost moc neresim, zkratka se snazim kazdy den udelat trochu, byt by mi prospelo mene sedet na netu a stihla bych toho vice, jenze tady si alespon s nekym pokecam... vubec se neboj ze budes porad koukat, to my delavame spolecne, ja se ji nakoukam dost pri peci o ni a uprimne, byvam rada ze usne, zapnu chuvicku a mizim, nemuzu tam u ni byt nonstop. Za par dni vseho toho litani clovek zjisti, ze si od ni rad odpocine ;-) krasnoucka ona je x-) tohle mam ted na plose pocitace http://photos.attilien.cz/photo.php?f...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak proto u toho pocitace proad tak vysedavas :)
Odpovědět
Profilova fotka
janinek: prave proto, ale me to brzy skonci, hlavne az zacnu vice jezdit s kocarkem, zatim jsem byla venku ctyrikrat dnes to tam vypada ruzne az hruzne, kdovi jestli budu moci povesit na balkon pradlo a nedam ho radeji dovnitr, od rana se to tam mraci :-|
Odpovědět
Profilova fotka
My mame tpelo a slunicko ted, do nedele ma byt pekne, ale vim, ze v CR ma je to sama bourka. Hele, co pliny? Mne se Martin smeje, ze nebudu schopna vymenit plinku, protoze jsem desne citliva a kdyz se CLiff treba jen poblinka, tak proste k tomu nemuzu, jak se mi zveda kybl. A v Londyne po nem teda poctive venku sbirame, ale kdyz nahodou foukne vitr, tak se mi uplne obrati zaludek.
Odpovědět
Profilova fotka
kači, tak sice jsem si říkala, že nebudu číst žádné story o porodech, protože už tak jsem z toho nervózní, ale stejně jsem to zhtala jedním dechem :-N terezka je fakt nádherná, no aby ne, už to jméno :-N :-D :-D látkovky bychom chtěli taky používat, až se trochu vzpamatujem po porodu. peti tak já jsem začala tento týden šestý měsíc a zatím jsem pořád na svojí původní váze, i když malej přibírá přímo ukázkově. tak nevím, odkud to bere :-N jo jani tak tady je to počasí naprosto šílené ]-( i když bych řekla, že u nás nahoře na moravě ještě pořád lepší, než ve zbytku republiky :-p 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
janinek: pliny dobry, to tak pusinkujes miminku nozicky a ono ti o par centaku od nosu se*e :-D :-D :-D a nebo cura, uz pocurala fakt vsechny co ji prebalovali :-D ja myslim, ze to zvladnes, muz tedy jednou odmitl prebalit tesne po snidani :-D :-D fender: to je dobre, ze se to dobre cte ;-) urcite prvne pouzivej jednorazovky nez se to doma uklidni, ja zacala postupne, kdyz me uz nastvala spotreba jednorazovek, protoze jsem kolikrat jedno prebalovani-kojeni-uspavani spotrebovala treba tri a prebalovala jsem treba osmkrat za den =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Kait: přímo nádhera to číst, co jsi tu nahodila, prostě ze života. Ale opravdu máte nádhrný miminko. Jen závidět. Hlavně se šetři, už to bude jen horší. :-D Počasí se teď zbláznilo, před chvilkou jsem došla domů a ten vichr, jen jsem čekala, kdy to mých 62kg odnese, déšť nic moc, ale vítr. Hlavně, že nepršelo odpoledne, jsme do půl 5 měli dětský sen na zahradě. Perfektně nám to vyšlo. Ale musím se prásknout, celý týden jesm už v lihu, kromě úterního večera. V pondělí mě namých šéf, ve středu jsem si dala málo s Luckou a dnes jsme museli zapít úspěšné absolvování odpoledne. Ale hlavně si to užít, než budu mudet v těhu přestat pít. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
tipata: no tak to si v každém případě užij, protože já bych si TAK STRAŠNĚ DALA GIN S TONICEM, až bych brečela :-D :-D dopřeju si jen sem tam trochu vínka nebo piva, jinak se hlídám, ale jakmile přestanu kojit, tak budu v lihu tak čtvrnáct dní v kuse :-D kait: jj, to je mi jasný, že od začátku to nepůjde a taky že přebalování před kojením je zbytečná práce :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ja se teda omlouvam,a le o porodu si cist nebudu, mam fobii, tak se snazim nic nezjistovat, kdyz slysim nejake moc podrobne informace, tak mi je nevolno. Jak mluvite o plinkach, tak to je fakt des, co to mrnave stvoreni ma za spotrebu. Vim, ze znama kdysi rikala vsem, kdo jim chtel nsoit darky pro dite, at nosi pliny :) Terko, piju dnes za tebe, udelala jsme nam po vece PImms koktejl, to je moje nejoblibenejsi piti uz nekolik let.
Odpovědět
kait: prďolka je překrásná! Ovšem přehozený režim teda fakt nezávidím. Ovšem jsem na sebe osobně zvědavá, co se spánku týká. Teď se nemůžu dospat a problémy mi dělá ráno vstát...a to chodíme spát řádově kolem desáté - někdy dřív, někdy dýl - a vstávám v sedm. Dík nočním čůracím budíčkům a tomu, že po každém takovémhle probuzení nemůžu zabrat, jsem ráno jak přejetá parním válcem ]-( Ad plíny - trochu jsi mě zarazila, já byla přesvědčená, že prostě budeme dávat jednorázovky, nad látkovejma jsem ani neuvažovala (respektive uvažovala ale jen na mé rameno při blinkání :-D ). A pití - ani mi nemluv. My teda ani jeden nijak zvlášť moc nepijeme, ale jsou dny, kdy bych si docela dala skleničku vínka. Snažím se držet a za dobu těhotenstí jsem se napila jen jednou, když u nás byla na návštěvě ségra - to jsem tu skleničku cucala snad tři hodiny, abych si ji řádně vychutnala a musím říct, že jsem po ní měla docela pěkně vysmáto ;-) fender: já se děsila, když jsem slyšela mamčiny story - při prvním těhu přibrala 17 kilo, se mnou jí pak bylo celé těhoteství zle a zvracela, takže přibrala 9 kilo. Podotýkám, že před těhotenstvím se mnou měla 45 kilo :-D . Já začínám na stejné váze jako ona (takže teď mám vlastně takovou standardní, zdravou váhu :-D :-D ), ale těch 9 kilo mám nahoře už teď :-D Tuším, že poslední dobou mi jde váha nahoru i díky vodě, kolega mě tu pořád dolejvá vodou v rámci pitného režimu - ovšem tolik, co toho teď vypiju za den, jsem dřív vypila snad za tejden :-D Ta voda asi nestíhá utýct :-p Btw. předevčírem jsem potkala kamarádku (kdyby mě nepozdravila, nevšimla bych si jí, soustředila jsem se pouze a výhradně na melouna, co měla v igelitce), takže jsem si včera musela jednoho taky koupit. A protože nejsem troškař, koupila jsem si celej (čtyřkilovej) a čtvrtku ho sežrala ještě večer. Byl výbornej, jen ty následky a věčný vstávání na záchod... dnes se do něj musím pustit hned odpoledne, ne až večer :-D A o počasí mi ani nemluvte - předevčírem jsem jela do centra reklamovat telefon, přijela jsem v 17:02 a asi je zbytečný říkat, do kolika měli otevřeno... Takže jsem chtěla včera vyrazit z práce ve čtyři, abych to stihla...v 15:59 se spustil liják, do čtvrt jsem čekala, jestli to aspoň trochu ustane a když jsem pochopila, že to neklapne, vyrazila jsem s tím, že to ještě do toho centra stíhám. Kus jsem jela metrem, pak honem na tramvaj - ta ujela cca 300m, zastavila v koloně a už se nehla. Takže když jsem si spočítala 2 a 2 dohromady, došlo mi, že jsem bez šance dojet včas, vystoupila a jela domů. Dnes tomu dávám poslední šanci ]-( Sice hlásí na celý den deště (dokonce to ještě ani nezměnili na seznamu), ovšem v Praze je od rána azuro (a kosa). Takže jsem s sebou jak trotl táhla deštník a jsem zvědavá, jestli z toho něco kápne :D
Odpovědět
Profilova fotka
tipata: teda, ty ses nasoska, clovece :-D :-D :-D dekuji za pochvalu, je jako obrazek, vcera byla i s puntikama, dala jsem si jahody :-D fender: vidis, ja jsem prestala mit chut na alkohol uz na svatebni ceste a to jsem o male jeste nevedela, byt tedy brzo jsem to alespon zacala tusit. Chut na alkohol nemam ani ted ale pred terminem jsem si davala par veceru po sobe deci cerveneho a to bylo toco :-D V malem mnozstvi se alkohol muze, zvlaste ke konci ;-) janinek: necti, ja taky nemela vzdycky naladu a silu to cist, reknu ti jen jedno, at uz je porod jakykoliv a ze jsem ho mela rekneme spis tezsi, tak na to strasne rychle zapomenes. Presne receno se to stane v momente kdy miminko uvidis. A vsechno potom bude dulezitejsi nez nejaka bolest. Dulezite je videt to pozitivne, brat porod jako posledni krok k vytouzenemu detatku a hlavne nestresovat, protoze kdyz se stresujes tak se uvnitr stahnes a bude to tezsi. Ja uz ted razim heslo "neni problem dite na svet privest, daleko tezsi je se s nim naucit zachazet a porozumet mu". Ale musim se pochlubit, je to den ode dne lepsi a lepsi, uz nemam zadne depky, nestresuji se. Vcera jsme se treba s muzem sebrali a sli spt do druheho pokoje protoze mala nebyla k utiseni a vyslovene plakala jakmile nas slysela nebo videla. Tak jsme ji nechali samotnou, zaopatrena byla, nemelo ji nic chybet, a ona se chvilku vyrvala a pak spala jak dudek az do nocniho krmeni a rano se probouzela a ja uz sedela u ni a vitala ji v novem dni x-) petardice: na tom rezimu jsme zacali pracovat, viz. predchozi odstavec :-) co se plin tyce, tak pokud ych pouzivala jednorazovky, tak je to ze zacatku spotreba v prepoctu za 2500-3000 mesicne, coz neni malo. Doporucuji vam holky koupit do zacatku Pampers New Baby, je to zluty obal, jsou vyborne. Urcite se nestresujte latkovanim hned ze zacatku, nema to smysl. Stejne tak nema smysl kupovat drahe kalhotkove systemy, kdy jedny plenkove kalhotky i s vkladaci plinou stoji klidne 400 - 500. Ja mam koupenych 30 ctvercovych plin 70 x 70 cm, nebelenych (musim koupit dalsi) a ty pouzivam prave i pres rameno. K tomu mi kamaradka sila tzv. PUL kalhotky, to jsou svrchni kalhotky co se zapnou pres zabalenou plinu na diteti, neprosaknou, rychle schnou. Ja vam to kdyztak nafotim jak malou balim, at mate predstavu. Jinak na odrihnuti a takovehle vecicky jsem nakoupila dvacet malych osusek v Ikea, jedna za 9 korun :-D no neberte to, da se to v pripade nouze pouzit i jako plina, ja to davam male pod hlavicku do zavinovacky kvuli ublinknuti, prebaluji ji na tom obcas, davam na odrihnuti nebo pod ni kdyz ji kojim vleze v posteli. Fakt neni zapotrebi vrazet tisice za paradni vecicky kdyz ma slovek trpelivost. Navic ty frote ikea rucnicky nezehlim, pliny budu zehlit do konce sestinedeli a nezabere to zdaleka moc casu, problem bude akorat se susenim v zime, asi pujdou na mraz na balkon. Mame tam dva susaky na pradlo, jak se panecku hodi x-) a jak koukam, tak jsem rozdala rady a alkohol vas trapi obe :-D holky, jen si dejte, treba sklenicku vinneho striku takhle v lete, dulezita je vase pohoda a pokud nepijete nejak casto, tak se o mimi nemusite bat. Jen bacha na lidi, na verejnosti vas mohou mit za notorku :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Talk my nejsme take nijaci pijaci. Martin vino nepije, takze takove to udelat si nobl vecu a otevrit lahvinku se u nas moc nenosi, protoze ja vypiju te lahve pul a druhy den uz nechci, takze ji za tyden vyleju. Tak jsem treba kolikrat zjistila, ze jsme pul roku nemela ani kapku alkoholu. Jenze predstava, ze jako nebudu smet me pudi, nesnasim omezovani :) I kdyz pravda, lepe se mi odrika alkohol nez cokolada. Peto, drzim palce na tu reklamaci, jen tak mimochodem, nemaji v patek zkracenou dobu? A to tvoje dobrodruzo mi pripomina moji akci s pridelavanim klicu v prosinci. Jeden den jsme rpisla presne tesne po zaviracce. Druhy den jdu ve dve odpo, abych zjistila, ze ve ctvrtek maji zavreno cely den kazdy tyden. Tak az patek byl uspesny :)
Odpovědět
Profilova fotka
Dnes večer jsem střízlivá. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
I ja, ale nadychala bych.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to já jsem včera teda sosla, i když asi jen tak decku červeného, měli jsme akci z práce. já to nějak extrémně neřeším, prakticky jsem akorát přestala pít kafe, jestli si dám jedno do měsíce, tak je to moc.... občas si dám i colu nebo kofolu, sice je tam kofein, ale zase mi to dělá strašně dobře na žaludek.... a z alkoholu teda jen to vínko (a víceméně jen červené, i když bílé mám radši). stejně se nemá pít hlavně ze začátku a to jsem nevěděla, že jsem těhotná a vesele jsem pila :-D takže malej bude kovanej hned od začátku :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si take rikala, ze vlastne to trva nekolik tydnu, nez to zjistime, takze to je takove dost na nic. I kdyz ono pokud clovek normalne prilezitostne neco ucucava, tak to asi nebude stejne jako matka nalozena 24 hodin denne v lihu.
Odpovědět
Profilova fotka
jani já to zjistila prakticky až na konci druhýho měsíce :-D ne že bych kdovíjak chlastala, ale ten gintonic večer jsme si s jirkou tak dvakrát třikrát do týdne dávali..... :-S dneska jsem u známých nafasovala první várku oblečků - jako to je tak pidi, že to ani neumím složit :-. :-N vzala jsem si z toho s bídou tak polovinu a ještě spoustu dalších dostanem od dalších známých, nakonec snad ani nebudu nic kupovat :-.
Odpovědět
Profilova fotka
fender: colu jsem v tehu mela moc rada, ze zacatku jsem mela radeji zazvorovou limonadu, River dela vytecnou, ale pak colu... to jsem vypila dvoulitrovku za dva dny =-) takove dedeni oblecku je super vec, ja si rikala jak mame dost veci, ale nebyt sestrenky co mi poslala krabici po svem synkovi na zapujceni, tak je mala asi ze zacatku naha ]-(
Odpovědět
Kait: 2500 - 3000 měsíčně za plíny? No tak takovouhle částku jsem teda nečekala :-D My se začínáme předzásobovat plenami, minulý týden měli akci v Hypernově a včera byla tatáž v Tescu ;-) Na doporučení kupujeme Huggies, známí mají 3 děti - 2 kluky a 1 holčičku, vyzkoušeli různé druhy a prostě Huggiesky u nich měly úspěch. Normálně stojí balík kolem 430,-, my je nakoupili v akci za 300, je jich tam tuším 90 ks, ale hlavu za to teda nedám. Koupili jsme 3 balíky pro novorozence a 2 balíky pro děti od 4 kil... jsem si naivně myslela, že ty 3 balíky nám vydrží na měsíc :D:D:D Jo a pak jsme vlastně ještě dostali od ségry balík Pampersek, ale ten nás asi taky nespasí, jak to tak čtu :-D Jinak co se týká toho pití / nepití v těhotenství - my tím, že nijak zvlášť moc nepijeme ani jeden, tak bych si tipla, že jsem za ty první téměř 2 měsíce, co jsem o těhotenství netušila, vypila tak dvě deci vína. Ale rozhodně jsem nešetřila colou, té jsem si naopak dopřávala až až, neb jsem v tom byla věčně unavená a ospalá a nechápala jsem proč :-D Pak jsem colu začala omezovat, teď se snažím pít čistou vodu nebo ovocné čaje, v restauraci si dávám aspoň sprite, ale občas se té cole prostě neubráním, mám ji prostě ráda :-) Každopádně když jsem byla u doktora na potvrzení těhotenství, tak mi doslova řekl - těhotenství není nemoc, takže dělejte to, co jindy, ale s rozumem. Když budete mít chuť na bůček, tak si dejte, ale nesežerte celej pekáč. Když budete mít chuť na víno, tak si skleničku nalejte, ale nevypijte celou lahev. A když budete mít chuť na sladký, tak si kousek kupte, ale nepusťte se do celýho dortu. Takže asi tak ;-) Ad hadříky a oblečky: my jsme si zrovna minulý týden jeli k těm známým, co mají ta tři dítka, pro nějaké oblečky, jsem za ně fakt vděčná, neb při cenách nových hadříků, při jejich spotřebě (je mi jasný, že sotva ji obleču, tak si ublinkne nebo vypustí něco jinýho) a při počtu týdnů, jak dlouho se do dané velikosti vejdou, by asi naše kreditky dost valily oči. Nakonec tu máme 4 plné velké pytle všeho možného + jsme vyfasovali postýlku i s nebesama, polštářem, peřinkou a povlečením. Takže díky tomu nám toho taky moc nezbývá na koupení. Včera jsme sjeli do Ikey, koupili skládací přebalovací pultík (protože máme sice koupelnu dost velkou, ale ne zrovna šikovně řešenou pro případ mimina, takže normální by se nám tam nevešel) a plastové krabice s uzávěry - dnes mě čeká vybalení pytlů, přebrání velikostí a roztřídění do krabic dle potřeby, aby se v tom snáz orientovalo. A Fender - naprostý souhlas - já když viděla ty velikosti, tak jsem si říkala, jestli mi skutečně dávají oblečky pro miminko, jestli mi tam potajnu nepodsunují oblečky na panenky ;-) Na cizím miminku mi to tak titěrný nepřijde, ale při představě, že do TOHOHLE rozměru budu oblékat něco TAK malýho, se úplně bojím, abych jí neublížila :-D No a ta páteční reklamace neklapla. Celej den lilo a byla kosa a frajerka si vyrazila do práce jen v tričičku a lehkým kabátku, takže jsem klepala cestou domů, natož abych se vláčela kamsi do kšá. Takže v pondělí - doufám...
Odpovědět
Profilova fotka
petardice: jednu dobu jsme meli spotrebu 15-20 plin denne, ale uz jsme to vychytali a hlavne jsem presla na latkovky, kupovali jsme Pampers, tam vyjde jedna plina asi na petikacku, takze pak by to bylo tak stovka na den, pripadne o neco mene. Problem je v tom, ze malou jsem prebalovala pred krmenim, pri nem se mi zpravidla znova vycurala nebo vykakala, navic mela bolet briska a tam stacilo jednou prdnout a plenu znecistila ale nevykadila se uplne, takze kolikrat jsem ji prebalovala a ona se mi udelala do te dalsi ciste co mela pod sebou, no parada. Takze ted to delam tak, at se nezblaznim z prani a ji zbytecne nenatrasam, ze kojim neprebalenou jak se sama vzbudi, pak rozbalim, necham chvilku tak, pofoukam na pipku (kamaradka na to dnes koukala, ze je to inovace :-D ), ona zpravidla spusti curani a ja timhle usetrim jedno prebalovani navic. Meli jsme koupene dva baliky nez se narodila, po 43 kusech, dalsi ted dopotrebovavame a jeden mame do zasoby. Ale k tomu uz hodne latkuji, takze treba cely den nezahledne jednorazovou plenu, to jen kdyz prebaluje manzel, netrapim ho skladanim latkovek, byt se to uz uci x-) Kamaradi a rodina co uz maji deti a jsou ochotni veci prenechat nebo pujcit jsou k nezaplaceni ;-) Jinak cokoliv by chybelo, muze se to stat, tak doporucuji Tesco, me to prijde kvalitni a levne, odmitam platit dve stovky za bodycko, kdyz za tu stejnou cenu koupim dvoje. Naprosty nesmysl. Penez nemame na vyhazovani a radeji koupim male nejakou krasnou hracku nez znackove hadry.
Odpovědět
Jo, Tesco mi bylo pro případ potřeby doporučeno taky :-) Zrovna teď jsem koukala, že tam mají body, tuším 3 ks za zhruba dvě kilča, na těch pár týdnů si myslím, že to dostatečně stačí. Jediný, na čem vím, že nebudeme šetřit, budou botky, až začne šmajdat. Tak oblečky na nejmenší mímo mám rozdělené, ale teda byla to fuška se tím probrat a roztřídit. Už to mám poskládané v boxech (skládat ty titěrnosti byla teda taky věc :-D ). Jen si říkám, co budu dělat, až budu na mateřský, když bude všechno připravený z doby, kdy chodím do práce :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
uf ženy, no ještěže vás tu máme, čtu a ukládám do paměti :-D my dnes byli na semifinále kočárků :-D do finále postupuje xlander a camarelo - to je teď naprostá novinka, ještě nejsou ani reklamy, je to podobné austinu 4 od coletta... a asi to bude vítěz.... jednak má větší korbu a jednak vyjde cenově líp.... ale je to docela maturita, to vám povím. malej nám během týdne přibral 120 gramů, já vážím stále stejně :-p na to, že má už prakticky půl kila fakt nevím, kde se to mně ztrácí - asi z mozku, protože si někdy připadám dost vygumovaně :-p
Odpovědět
Tak co se kočárku týká, měli jsme favorita prakticky dřív, než jsme se začali dívat po ostatních. Chtěli jsme trojkolku s velkými koly, bytelnou a vhodnou i do přírody, takže tak trochu outdoorovou :-D Jako první jsme viděli Jané a od prvního pohledu bylo jasno, že tohle bude jeden z těch, nad kterými budeme uvažovat. No a po rozhovoru s několika známými, kteří mají děti od roku do předškolního věku bylo jasno, všichni si Jané chválili :-) S koupí jsem chtěla počkat tak na měsíc před porodem, ale vzhledem k tomu, že se teď vyprodává kolekce z loňského roku, tak jsme to trochu uspíšili - přece jen... dát 23 000,- za letošní kolekci nebo 17 500 za loňskou, to není moc co řešit ;) Je to trojkombinace korbičky, sporťáku a autosedačky, k tomu jsme ještě koupili takovej ten nosič a la batoh. Dnes Lukáš složil postýlku, já ještě doroztřídila oblečky na mimčo od půl roku a dala to do největšího boxu a je to ;-) Jinak teda nevím, jak to máte řešený vy, ale mě přišlo celkem fajn doporučení koupit ty boxíky (ideálně plastový a průhledný) a do něj roztřídit věci zvlášť - body, dupačky, pyžámka, trička, mikinky, svetříky, kalhoty, fusky... Boxy si popíšu a pak jen vyndám patřičnej box. Osobně bych to bejvala skládala do komínků, ale tohle je fakt super, nehrozí, že se to promíchá a když bude potřeba, vyndám ten kterej box a vyndám potřebné. Fender: já sice nevážím stejně, viz. přírůstky na našem webu, ovšem se zbytkem mi mluvíš z duše :-x Občas si říkám, kam se poděla ta stará dobrá Petarda, poslední dobou mám pocit, že mi zřejmě vytekl mozek uchem...zejména v práci ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
my mame taky trojkolku, Cortinu, a jsme spokojeni ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?