Nevěsty studentky. Najdou se nějaké?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, jste tady někdo kdo ještě studuje nebo právě končí vysokou školu a budete se v brzké době vdádat?
Odpovědět
smudlinka: ja detsvi prozila tak y vchudobe i kdyz jsem jedinacek, byvaly tydny kde jsme na tyden na jidlo mely 50Kc, nebo si mama musela pujcit od kamaradky, moc dobre vim co to je, jenze ja nemela to stesti na stastn edetstvi ani po strance psychicke natoz ekonomicke, rodice na me nidk ynemeli cas, o nejakem cteni pohadky na dobrou noc jsem si mohla jen nechat zdat, stejne tak o peknych vyletech nebo hrach, nechci to rozebirat tady verejne ale proste jsem zazila psychicke i fyzicke nasili doma a nikdy nedopustim aby me deti v jakemkoliv smeru stradali, dopreju jim uplne vse co budu moct, i kdybych mela s nimi zustat doma nez pujdou do skoly
Odpovědět
Profilova fotka
jo holka, tohle taky znám... já měla krásné dětství jen díky mámě, která mě chránila opravdu před tím nejhorším... jenže jsme se dostali úplně někam jinam, každý máme něco a nemá cenu to srovnávat... pro děti chci taky lepší život než jsem měla já, na tom se shodneme. Teď si porovnej kde a co jde v nákladech zmenšit nebo vynechat a zkus si zjistit jestli ti něco dají, ona náhoda je blbec... třeba nárok na něco budeš mít ale nespoléhej na to, na stát není nikdy spoleh... hodně štěstí
Odpovědět
ja na to nespoliham a ani nedoufam ze bych mela na neco narok, spise me napadli jeslti bych nemela naro an stipendium na vycvik ktery souvisi s oborem ktery studuji jako zmensit naklady se daji vsude ze
Odpovědět
Profilova fotka
zkus to a třeba ti něco klapne ;-)
Odpovědět
ono se to jmenuje mimoradne stipendiuma nema stanoveno zadna pravidla :-D
Odpovědět
no tak jsem taky nakoukla.... a i právem... také jsem studentkou ;-) ty jo moji rodiče nikdy neviděli za měsíc 30 tácků (myšleno obě výplaty dohromady), max tak 24 a taky nás uživili...byli jsme na to čtyři, oba jsme studovali vysokou (brácha ještě studuje), mě už teď bude živit manžel... a rodiče zvládli postavit barák a nezadlužit se, hold umí šetřit... a to, že naši neměli nikdy žádné závratné výplaty, nikdy jsem nezažila pocit nouze, asi jsme neměli každou kravinu, a na dražší věci jsme si museli našetřit sami... aspoň jsme poznali hodnotu peněz a naučili se šetřit ;-) Mitote, ty se tady pořád oháníš drahým Brnem... a ty si jako myslíš, že je to na vesnici lepší??? to jsi dost na omylu... tady jsou výplaty v průměru tak 12 čistýho, na nákupy tady jsou živnostníci, kteří jsou jedni na celé město - takže si krásně nahodí ceny, protože tam lidí a důchodci prostě pro věci denní potřeby půjdou... a nezbyde ti nic jiného než ty drahé (mnohdy předražené) věci koupit... pak když jsem přijedou z velkých měst, tak si tady stěžují jak je tady draho :-| ano, asi by se mohlo dojet na nákup do nějakého hyper nebo supermarketu... ale to je tady cesta na minimálně půl hodiny a když si to spočítáš, tak by tě nákup vyšel o dost dráž... na nákup tak jednou do týdne, nebo i do měsíce
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,taky se přidávám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
když se nakousl ten obchod, tak prosím takhle je to u nás: vesnice (ceny v naší samošce): chleba - 30kč rohlík - 2,40kč mléko - 22kč 10 dkg obyčejné šunky - 17kč malá rozpustná káva - 88kč kobliha - 8kč minerálka - 22kč 1kg mletého masa - 99kč 1kg vepřového masa - 140kč město ( cena jídla když nakupujeme v hyper super...): chleba - cca 20kč rohlík - 1 - 1,50kč mléko - 13kč 10 dkg obyčejné šunky - 11kč malá rozpustná káva - 50kč kobliha - 4kč minerálka - 10kč 1kg mletého masa - 69kč 1kg vepřového masa - 90kč Pokud si chceme nakoupit levně tak ještě musíme připočítat benzín nebo cestu za autobus a pak tramvaje... říkám s klidnou duší, že ve městě bych na tom byla finančně, co se týče jídla lépe ;-) Za 300kč mám tady v obchodě snídani a nějaké drobnosti na vaření, v Olomouci mám za ty peníze plnou tašku. Ceny co tady píšu jsou pravdivé a nechtějte vědět kolik tady stojí obyčejný šampon, vložky nebo dětské pleny :-N 8-( :-|
Odpovědět
smudlinka: u nás ty tvoje ceny taky sedí, třeba na kafi je tady rozdíl 40 korun mezi hyper super a tady naší samkou :-S
Odpovědět
Profilova fotka
lidi já byla v sobotu nakupovat v Kauflandu, kupovala jsem Velvetku, nejdřív jsem myslela, že blbnu... pak si to myslel i chlap no a nakonec jsem teda dala kávu do vozíku a s údivem jsem šla k pokladně :-D ta káva stála 74kč a byla velká, já dala 88kč za stejnou značku ale malou skleničku :-N :-D Tady tě i tousty se sýrem a šunkou na snídani příjdou na víc jak stovku, ale kdo má každý den jezdit do města pro to co zrovna potřebuje :-( :-|
Odpovědět
smudli: jj, je to prasečina :-N nejlepší je, když přijedeš z velkého nákupu a vzpomeneš ještě na dalších 20 věcí, které jsi zapomněla.... to se mi stává celkem často :-N a myslím si, že i dojíždění do práce (manža dojíždí každý den dohromady cca 50 km) a do škol, k doktorům atp... vyjde dráž než nějaká šalinkarta nebo něco podobného
Odpovědět
Profilova fotka
to mi povídej, nedávno jsem dělala dort a zapomněla jsem koupit rum, přítel letěl do obchodu a myslela jsem, že mě klepne, malá placatice 90kč :-N a dojíždění, týdně nás stojí dojíždění do práce a školy 300kč bo jezdíme oba busem, je v tom zahrnuta občasná tramvaj ale abych ušetřila tak si to radši občas odšlapu pěšky... a jsou hromady dalších věcí... nedokážu si představit dělat v našem obchodě nákup na celej týden, to bych pak umírala hlady už týden po výplatě
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky, taky studuju a manzel pracuje, mozna vam muzu trochu poradit:-) kdyz se v breznu delaji dane, tak manzel odevzda na socialku potvrzeni o prijmu za cely rok, ja k tomu prilozim potvrzeni o studiu a oni nam na zaklade toho vrati docela podstatnou cast dani - treba za rok 2009 nam vratili skoro 30000:-) podotykam, ze ja vzhledem k moji casove narocne skole nijak nepracuju, takze cisty mesicni prijem mame cca 21000, takze pokud nekdo ma prijem vetsi(a tudiz plati vetsi dane), dostane zpatky zrejme jeste vic penez. Ale tyka se to zrejme jen pripadu, kdy manzelka vubec nepracuje, pokud ma napriklad polovicni uvazek, tak uz ta sleva na danich asi nebude tak velka. Snad jsem trochu pomohla:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pardon, že se vám do toho pletu, ale trochu mě zvedl ze židle názor mitote. Studentka na prezenčním, manžel vydělává, dohromady máte cca 30 000? Holka, spadni zpátky na zem. Já jsem taky studentka a s přítelem žijeme z 15 000 na měsíc. Taky bydlím v Brně, mám šalinkartu, žádný socky nejsme, když poplatíme byt a auto, zbývá nám na žití zhruba 9 000. Stejnou sumu budeme mít zřejmě i při dětech, nepočítám do toho nějaký ty rodičovský příspěvky apod. Myslíš, že nám něco stát dá? Krom nějakých příspěvků na děti, což je měsíčně 700. Taky z toho musíme vyžít a navíc ty jsi studentka, takže máš skoro vše za polovinu (například tu šalinkartu apod) a tvůj názor, že co je to za život, že nemůžeš dítěti koupit Kindervajíčko či co - tak mu nekupuj Kindrvajco za patnáct, ale kup mu tatranku za pět korun ne? Tomu dítěti je to stejně jedno... :-D Stejně tak jako mě jednou dostal tvůj názor, že německy umí každý trotl. To pardon, já studuju němčinu na vysoké škole a to bys viděla, jak tam se jede, to není jako základka, kde se učíš minimum z jazyka, občas mi tvoje myšlení přijde trochu - no jak to říct - řekněme mimo realitu :-p a přesně jak píše smudlinka - my jsme vděční za to, co máme, a nikdy by nás nenapadlo chtít někde víc - to je práce našich přičmoudlých spoluobčanů :-D Nemyslím to ve zlým, ale lidi jsou na tom daleko hůř a dávky stejně nedostanou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja se omlouvam, ze se sem pletu, studentka nejsem, ale ani tak nevydelavame dohromady pres 30 tis. cisteho, bydlime v manzelem v Liberci a manzel dokonce dela ve statni sprave, tak abyste vedeli, ze si nevydelavaji tak dobre....ale ani ja nepocitam s nejakyma pridavkama a pod...ani me to vlastne nenapadlo, planujeme miminko, ale zrusili nam porodne, co se da delat, zvladli to jiny, musime to zvladnout i my... rozhodne si nemyslim, ze by se nedalo vyzit z 5 tis. pro 2 na jidlo...jeden cas jsme zili z 15 tis. na mesic a z toho jsme platili 7 tis. najem a nemeli jsme se nijak spatne...je to jenom o tom, jak si to zaridite, kdyz nechodite kazdy tyden na veceri, nekupujete extra extra, ale sem tam nejake to tesco, globus znacku, tak se da zit uplne v poho....
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, přesně tak, není ostuda kupovat Globus značku apod, my to tak děláme a chutově a kvalitou se to ani neliší, je to stejně dobrý...a i když si budu s prominutím vytírat prdel Globus toaleťákem, je to jedno, do záchoda se to hodí stejně... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D lulinka :-D ano, i glubus toaletak je v pohode :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mitote: Prosím tě, za co měsíčně utratíte třicet čtyři tisíc?! Jestli jsem četla pozorně, polovinu hypotéky platí rodiče, jeden pokoj ještě pronajímáte, to provoláte, projezdíte a projíte dvacet tisíc? V každém případě - pokud skutečně chceš podat žádost o sociální stipendium, bude asi lepší neptat se holek na BRMS, ale podívat se na web tvojí VŠ, a jestliže tam nenajdeš dostatek informací, zajít do školy a informovat se u studijní referentky. Jen by mě zajímalo, kolik si představuješ, že bys mohla dostat?
Odpovědět
Profilova fotka
náhodou holky, teď měli v Kaufu akci na jemný a voňavý toaletní papír za 40 kč balík :-D my teda nakupujeme v Kauflandu a Tescu, už to není taková kvalita jako to bejvalo, zdá se mi to lepší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Smudli, já mám zhýčkanou prdelku, potřebuju třívrstvý s vůní heřmánku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
však tam byl :-D už ho mám doma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No to by mě přítel hnal, řekl by mi něco ve stylu A není to jedno, čím si vytíráš pr*el :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D to jsem doma taky slyšela :-D ale jednou za čas... :-D
Odpovědět
Ahoj holky, taky jsem studentka a přítel živnostník, zatím jenom rozbíhá podnikání, takže si moc skákat nemůžem, ale zatím se nám nestalo, že bychom neměli žádné peníze. Je pravda,že nepkatíme žádný nájem ani hypotéku, tak se hodně ušetří, ale zase nemáme nijak velké příjmy cca 15000, každý měsíc jinak. A to si rekonstruujeme bydlení a chystáe svatbu. Co se týká jídla, dáme za něj měsíčně tak 2-3 tis. a to jsme z Valašska, kde i Kaufland ve Vsetíně je dražší než Kaufland např. v Olomouci. a toaleťák kupuju v Kaufu čtyřvrstvý za 20,-/4 ks :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Catry taky ho tam kupuju ale kdo měl odolat tomu heřmánku :-D Jako nevím, no 5 tisíc za jídlo se mi zdá víc než dost, my teda nakupujeme jídlo s rodičema na půl ale i tak... jako nepotřebuji žádný luxus, kvalita se dá sehnat i za normální cenu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No přítel bere v práci 1500 ve stravenkách, kupujeme jídlo převážně z toho a jednou za měsíc uděláme větší nákup právě v Glóbu, takže za jídlo dáme cca 2000 - dva lidi. Je pravda, že obědy neděláme, přítel je přes den v práci a já dám jen nějaký těstoviny, o víkendu většinou jíme u rodičů ;-) A nevaříme nic extra, máme rádi palačičinky, špagety, špenát, těstoviny, topinky...je to dobrý a kdo se má pořád dělat s masem a omáčkama že... :-N A to jsme si teď před svatbou vyjeli ještě na dvě dovolený v tuzemsku, přípravy platíme, takže ono se to dá vyžít z mála. Právě proto mě vždycky naštve, když vidím cikaňu v mým věku, jak si to drandí s kočárkem na úřad práce pro přídavky, vždycky když vidíme v tramvaji slušně oblečený cikány, tak říkáme: Aaa, ti jedou ze sociálky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky my měli díky jedné události ještě nedávno třeba jen 500kč na vyžití po zaplacení jídla a inkasa + půjček... bylo to děsný ale dalo se to přežít
Odpovědět
Profilova fotka
Dá se to, a víš co - sex je zábavou chudých :-D
Odpovědět
Smudli, dneska se chystá do Kaufu, tak doufám, že ta ještě bude :-D :-D my nekupujeme žádný luxus, hlavně, aby nám to chutnalo ;-) a oproti tchánovcům teda ještě utratíme za jídlo strašně moc, a to jsou zhruba ty 2000, tak si ani nedovedu představit, co bychom museli kupovat za 5000... :-N
Odpovědět
gecko: Z vlastní zkušenosti (docela draze zaplacené) radím - bež co nejdřív na studijní a optej se. Na naší škole třeba bylo možný ukončit/přerušit jenom před započetím semestru, jinak už se započítal celej (i kdybys to přerušení podala třeba tejden po). Já dojela na to, že jsem pořád čekala, až škola z mýho neplacení školnýho "pochopí", že jsem skončila, a pošle mi rozhodnutí o ukončení. No nepochopila - zpětně mi napočítala čtyři semestry /včetně právě toho, kkdy jsem už písmeně podala žádost o ukončení - bohužel asi měsíc po zahájení semstru), za který jsem se v tý škole prakticky neukázala. Moje blbost, byla jsem naivní, ale radim ti - radši buď v tomhle směru aktivní a nečekej ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?