Nevěsty studentky. Najdou se nějaké?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, jste tady někdo kdo ještě studuje nebo právě končí vysokou školu a budete se v brzké době vdádat?
Odpovědět
Profilova fotka
Taky zatim studuji ale svatba bude po statnicich. Jinak mam v planu ve studiu pak pokracovat pokud vsechno vyjde 8-)
Odpovědět
já jsem druhák VŠ a v září se vdávám. Jinak můj život zůstane úplně stejnej, žádné jiné změny neplánuju.
Odpovědět
Ahoj holky, tak se přidávám, sice studuji kombinovaně, ale studuji:-D a vdávám se za tři týdny a kousek a v pátek mě čeká první zkouška v letním semestru:-) jak to zvládáte?:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, v květnu bych měla mít státnice, ještě chodím na část úvazku do práce a v srpnu svatba....... a je to fakt mazec .-D
Odpovědět
já taky pracuju, máme se snoubencem pizzerii, a je taková doba, že musíme makat sami, takže dělám všechno včetně pizzy:-D a do toho hledám práci nějakou "normální" :-) státnice naštěstí až příští rok, ale tento semestr je asi nejhorší ze všech..:-)
Odpovědět
a co studujete holky?:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj taky jsem studentka :) studuji už navazující - obor Archeologie :)
Odpovědět
@lin87 politologie a evropská studia. Teď řeším problém, že se asi za měsíc stěhujeme do Kladna (přítel tam má práci), jenže kvůli podnájmu si hledám normální práci, do toho zkoušky, hledání bydlení...svatba...no už je mi z toho pár dní zle :-|
Odpovědět
My měli svatbu loni v prosinci, když jsme oba s manželem byli ve druháku na VŠ (vlastně pořád jsme :-) ).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Já mám v plánu v červnu odstátnicovat a v sprnu se brát jakožto čerstvá inžernýrka... Ale to se budu muset dokopat začít psát diplomku místo pročítání beremese, aby se mi ty plány povedlo splnit...:D
Odpovědět
Tak to u nás je to takový extrémek, že termín máme 20. června 2014 a státniovat budu v 3. - 13. června 2014. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My končíme školu oba - já Ing. a drahý PhD. Rozhodovali jsme se mezi dvěma možnostma: buď svatba v červnu a státnice až v zimě, nebo státnice v červnu a svatba v září. Asi vyhrála ta druhá možnost, bojíme se hlavně, že by se nám do června nepodařilo na svatbu ušetřit dost peněz. Já bych se vdala klidně hned bez všech těch ceremónií kolem, takhle budem zas čekat až do září, ach jo..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Take se hlasim mezi studentky. Plan je v cervnu odstatnicovat a v cervenci svatba, ale hlavne ted bych mela psat spis diplomku nez porad premyslet jak udelat svatbu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@rainbow_x Obávám se, aby se to nezvrhlo v hádku... onehdá jsem na nějakém fóru vyjádřila názor v podobném smyslu (jen se to netýkalo svatby ale prostě života studentů, kteří nepracují) a setkala jsem se s hodně velkým nepochopením. Já bych se osobně také styděla, být na někom závislá. Sice ještě studuji, ale zároveň u toho mám práci na plný úvazek, nikomu na krku viset nechci.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, hlásím se taky mezi studentky, taky v červnu státnicuju a v srpnu se vdávám.. a s těma penězma, můj názor je také takový, že si chci na svatbu vydělat sama, rozhodně do toho rodiče neangažujeme, chceme to podle sebe, ale když vás přítel požádá o ruku v posledním ročníku a vy řeknete ANO, ale jako první věc začnete řešit že na to nemáte a proto počkáte ještě minimálně 2 roky, až si najdete po studiích práci a našetříte a to možná i déle, možná vám stejně jako mě partner řekne, ale já si tě chci vzít teď, je mi jedno že nemáš peníze, já je mám... přijmete to? Taky jsem chtěla být hrdá, ale pravda je, že si ho chci vzít a odkládat to na dobu, kdy se na tom budu půlkou podílet, to by svatba taky nemusela být nikdy. Naštěstí to u nás není tak horké, mám něco našetřeno, takže šaty, výzdobu, oznámení, možná i prstýnky platím já..
Odpovědět
Profilova fotka
@merethe můj přítel třeba studoval školu, kde bylo potřeba být téměř celý den, o víkendech naháněl seminární práce a různé úkoly .... nebyl schopen mít u toho brigádu, to prostě nešlo ... už i tak se hodně zapotil aby udělal pár předmětů alespoň na třetí pokus, naštěstí to vyšlo .... ale také sme se domluvili, že se vezmeme až dostuduje a najde si práci, což je splněno :-)
Odpovědět
@rainbow_x docela by me zajimalo co je spatneho zaplatit tu svatbu z penez rodicu kteri od narozeni setri kazdy mesic ubohych par stovek prave proto aby tu svatbu mohli detem zaplatit tak jako ji zaplatili jejich rodice jim a jako oni ji pak zaplati zase svym detem... nevim jake hezci gesto by mohl rodic diteti dat ve chvili kdy se jejich zivoty uz navzdy rozpojuji nez ze mu umozni co nejlehci start jeho vlastniho noveho zivota ktery je vzdycky uz sam o sobe tezky. ja bych se naopak stydel kdybych tech par korun mesicne nedokazal odlozit stranou a ten start do zivota svemu diteti zlepsit.... a uz vubec bych si nedokazal predstavit ze by svatba mela byt ve 30 s ditetem na krku protoze jaxi jeste ctim urcitou posloupnost toho jak by mel zivot probihat a presto to tak spousta lidi dela. vazne netusim proc bych mel sve dite nechat vyzrat si tezkost zivota aby vylezlo ze skoly a pak pul roku/rok drelo jak magor a setrilo kazdou korunu celou tu dobu jen aby se mohli s tim druhym konecne uz vzit kdyz pro me jako rodice stacilo odkladat dve tri stovky mesicne od narozeni a mohl jsem mu takto pomoc s udalosti na kterou se sam budu tesit a verit ze jednou brzy prijde a budu to s nim moc oslavit.... takze ja bych se naopak stydel diteti tu svatbu nezaplatit... takze asi tak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rainbow_x @merethe já bych nepracující studenty nekritizovala.. každej studuje jinak těžkou školu, každej je jinak vychovanej, má jiný zázemí a možnosti... Vemte si ale, že tradičně svatbu platívali rodiče nevěsty. Dnes, když se všichni bereme už jako pracující, tak si to prostě zaplatíme sami, na co s tím někoho otravovat, když si na to můžeme za pár měsíců vydělat, žejo. Nemyslím ale, že by se někdo musel stydět, když mu svatbu platí rodiče. My se sice živíme sami i při studiích - oba téměř celou dobu, ale byli bychom moc rádi, kdyby nám rodiče na svatbu přispěli. Bohužel se to nestane, protože sami nic moc nemají. Tak musíme o to víc šetřit. @radomilkaz Tohle bych brala jako krásnej důkaz lásky :) Přece budete manželé, budete mít všechno společné včetně majetku, tak na co nějaká hrdost.. Nevím, čím dál víc si začínám myslet, že hrdost v manželství nemá moc místo.. Navíc snažit se mít všechno striktně napůl přece vždycky nejde. Neboj se toho, odevzdej se mu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@heliophila napsalas to hezky. Já kvůli práci školu nezvládala a mít možnost dostudovat s finanční podporou rodičů bych brala jako docela fajn věc. Ne, že by mě extra mrzelo, že mě vyhodili, protože jsem nezvládala obojí zaráz, asi taky sem si vybrala pro mě nevhodný obor tak mě stálo víc usilí než jiné se do školy připravovat, ale obojí jsem prostě nezvládala a tak sem vzdala školu, peníze jsem potřebovala... a závidím holkám, který můžou studovat bez toho, aby u toho museli stíhat plnej úvazek, protože maj podporu v rodičích či partnerovi a je to prostě skvělé. Takže já bych nezavrhovala holky, které se budou brát a příjmy zatím nemají. Tak si udělají malou svatbu, nebo pokud jim něco zaplatí rodiče... vždyť přece studentka, které rodiče řeknou, že jí dají třeba 20 000 na svatbu není horší než pracující, které rodiče dají tu stejnou částku... a myslím, že pokud samotná nevěsta s tím nemá problém, že si to neplatí "ze svého" tak by s tím neměli mít problém ani jiní. ono občas je lepší vdát se za peníze partnera v 26, s tím, že ve 30ti můžu být spokojená maminka dvou dětí než si po škole teda rok shánět práci, další rok až dva šetřit a ve 32letech vyšilovat, že nemůžu otěhotnět, hlavně že sem se vdávala za svoje
Odpovědět
Profilova fotka
taky se přidávám mezi studentky ;-) dodělávám si druhý titul na UK (odevzdání práce mne čeká v červnu, obhajoba v září), do toho mám dvě práce... naši jsou super a podporují mě, ale snažím se být samostatná (jedna práce) a zároveň mít praxi v oboru co studuju (druhá práce) no a v srpnu se vdávám :) do té doby se ještě někdy mezi únorem a zářím stěhuju :-N žádost o ruku pro mě byla po necelých dvou letech překvapením, takže teď mi z toho jde pořádně hlava kolem :-p :-) ale svého nastávajícího muže miluju a i tak se moc těším x-)
Odpovědět
Přidám jen krátce svůj názor a dál se moc zapojovat nebudu, protože to je věčná téma, které nemá dobrý a špatný názor nebo vítěze a poražené. Přesně jak píše @heliophila, generalizovat se to totiž nedá. Existují opravdu těžké obory a pracovat při nich nelze. Ale ruku na srdce, kolik takových je a jaké procento lidí na nich studuje? Pak taky existují lidé, jejichž rodiče nemusí řešit každou korunu, a to se pak studuje mnohem snáze, když se člověk nemusí snažit si k tomu ještě přivydělat. Jenže to je zároveň i kámen úrazu - pokud tedy pominu lékaře a podobné velmi specifické obory, ono to těm dítkám moc neprospěje. Během školy nemají žádnou praxi a pak se hrozně diví, že když je škola hotová, nezavadí o práci. A když zavadí, nikdo na ně nečeká s otevřenou náručí a 50.000 hrubého měsíčně, ba ani s polovinou. Jak jsou pak připravení pro život? To je to, co mi na tom vadí. A když pak dojde na svatbu, zase akorát natáhnou ruku. Já neříkám, že nám naši nepomůžou. Nevím tedy jak moc a kdyby náhodou nedali nic, těžko můžu něco namítat. Spoléhat se na ně 100% ale není můj styl, z toho většinou neplyne nic dobrého.
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem studentka (dvojnásobná :-) ) a vdávala bych se až běda, ale nemám s přítelem za co a kde po svatbě bydlet (nechci se vádt a zůstat u tchýně na krku a nemít "svou domácnost"), tak pořád tvrdím že nechci svatbu, protože on by byl schopný mě požádat o ruku hned, je to na pytel, ale když ještě počkáme, tak nám snad nic neuteče :-)
Odpovědět
@rainbow_x mam, necham a stejne tak to udelam svym detem. odlozit kazdy mesic 500 stranou na sporici ucet je nic to rodinny rozpocet ani nepozna a v 25 az budou koncit skolu jim s klidnym svedomim muzu predat minimalne 200 tis. ale spis o dost vic za ktery si budou moc uplne v pohode svatbu udelat a novej zivot v klidu zacit. a nevidim duvod proc by se za to mel nekdo stydet. pri studiu se maj venovat studiu nebo praci v oboru aby jim to k necemu bylo a ne aby ztraceli cas nekde za kasou jen aby si vydelali par korun navic nebo cekali do 30 nez si nasetrej a pak vysedavali na geneticky poradne az nebudou schopni pocit zdrave dite... to bych jim nikdy neudelal
Odpovědět
Profilova fotka
@rainbow_x napsala jsi to sice jasně, ale přesto tvůj příspěvěk vyzněl značně kriticky. Promiň, ale je to tak :)
Odpovědět
Profilova fotka
@broookes nemusíš se přemáhát psaním slohu - nečtu. ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@heliophila Tak to mě mrzí ;) Vím, že už několikrát se tu objevil názor, že nač pracovat,když to rodiče zaplatí..To mě trochu zarazilo. Otázka spíš byla myšlena na tyto holky.
Odpovědět
@rainbow_x chapu.. musis hakovat aby sis tu svatbu mohla zaplatit s pritelem na halir presne bez pomoci a bez daru ;-)
Odpovědět
@broookes Nedá mi to, musím. Dát dětem 200t na událost, která je za jeden den pryč, to je rozumné :-D Ona ta svatba není samospásná, ono je pak potřeba mít kde bydlet, mít co jíst, mít za co se ošatit. No a k tomu je potřeba zase ta práce :-) Ale protože dítko celé studium sedělo doma na zadku, k práci se postavit neumí, práci horko těžko shání a když sežene, je to za mrzký peníz. Ale hlavně, že mělo velkou svatbu :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?