Nevěsty studentky. Najdou se nějaké?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, jste tady někdo kdo ještě studuje nebo právě končí vysokou školu a budete se v brzké době vdádat?
Odpovědět
Profilova fotka
:-D lepší než kino :-D teď jsme si šetřili na nové deky a polštáře, protože jsme měli francouzskou deku a každou noc ji měl někdo jinej a druhej klepal kosu :-D no a zrovna byla v Marku akce 1 + 1 zdarma tak si užívám za poctivě našetřené peníze postel v novém vydání a není nic lepšího než když víš, že sis na to musela našetřit, to je pak radost jak sviňa :-D člověk je rád za každou maličkost... jo a díky akci, že byla jedna sada zdarma máme i povlečení a prostěradlo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme dostali tu francouzkou deku jako svatebni dar a me to teda vyhovuje :-) my mame fakt velikou- snad 220x200 a super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
evelp nám taky vyhovovala :-D jen já začala mít období kdy jsem se do ní musela celá zabalit :-D ale teď máme každej svoji a občas teda mám já dvě no :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahaaa, tak to potom jo :-)
Odpovědět
ano sice jsm studentka, ale jaksi k tomu pracuji na polovicak, jinak bychom 30 nemeli a prave treba diky tomu z studuji tak neodvadim dane a proto se na to ptam jak to je, stejne tak se ptam protoze vim ze mama na me mela slevy na danich tak jeslti je to i u manzela... a jinak 30 tacu se rychle ztrati, asi jsem zapomnela zminit e jaksi platime dluhy ktere nasekala manzelovi bejvalka, ktomu leasing, k tomu inkasi je asi 6 tacu plus pulkha na hypoteku ( kdyz odectu pet tacu za pronajem) tak platime rodicum 3 tacy, takze uz ted co jsem rekl ajen tyto veci jsme minimalne na 15 tacech, k tomu salinkarta, benzin ,telefon, internet, zvirata, drogerie do domacnosti, knihy, vycvik a je to...
Odpovědět
a muj manzel teda musi mit taky toaletak s hermankem a trivrstvy :-D
Odpovědět
ale tim ze makami studuji tak odvadim dvoje socialni a zdravotni :-/ nechapu ze kdzy to plati stat ze jsem student proc ja to platim znovu...? nicmene ucetni me to potvrdila ze je proste musim odvadet dvakrat
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je hodně divný, když děláš na poloviční a musíš platit dvakrát...Zbytečně přijdeš o peníze no... ;-(
Odpovědět
mitote, tvůj manžel by na tobě měl mít nějaké úlevy na daních, ale tím, že taky děláš, to bude míň, než kdybys jenom studovala. Před tím jsi nezmiňovala ty dluhy, to je pak jasný, že může být i 50000 málo... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Mitote: Pokud jsi skutečně zaměstnaná na poloviční úvazek, platí za tebe sociální a zdravotní zaměstnavatel. Navíc např. na UK je to se sociálním stipendiem tak, že vlastník nemovitostí v hodnotě nad 250 000,- nemá na takové stipendium nárok. A nezlob se na mě, ale 15 000 na vlastní potřebu (byť ve dvou) na měsíc je hromada peněz.
Odpovědět
Profilova fotka
(nebo nemovitosti, rozhodně stačí jedna ;-))
Odpovědět
lulinka: bohuze to tak je, ptala jsem se na to dvou ucetnich a je to tak, nechapu ten system ]-( catry: praveze nejake asi ma, ma mama taky na me mela ulevy coby na studenta jizi: jo plati zamestnavatel plus plati i stat za to ze jsem student, jinak 15 tacu nam fakt nezbyva, uz jsem to psala, inkaso, kousek hypoteky, salinkartu, benzin, leasing, telefony, internet, dluhy po byvalce, psychoterapeuticky vycvik, zvirata, knihy do skoly, ... jinak byt neni na nas psan, oficialne nevlastnime zadnou nemovitost :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mitote: Dvojí zdravotní chápu tak, že stát zvýhodňuje studenty do 26 let a zaměstnavatel musí platit za každého zaměstnance bez výjimky. A daně platíš i jako studující! Pokud jde o úlevy na nich pro manžela, záleží na tvých příjmech z polovičního úvazku - podle nich se vypočítává výše slevy na daních na vyživovanou manželku.
Odpovědět
jizi: dane neodvadim, rekli me to dve ucetni, podepisovala jsem na tom ruzovej papir a jako student dane neplatim :-) plati to ale jen pro jednu praci, kdybych k polovicaku mela jeste treba brigadu tak na brigadfe uz odvadim, dane s enaplti vzdy jen u jednoho zamestnavatele pokus mam prezencni studium
Odpovědět
Profilova fotka
Mitote: Jestliže dostáváš v práci výplatu (která přesahuje 5000,- hrubého), ta částka, kterou obdržíš, je zdaněná, chápeš? Nemůžeš legálně vydělat peníze, které nebudou zdaněné. Už sis zjitila, jak je to s tím soc. stipendiem na tvojí škole? Co vlastně studuješ?
Odpovědět
jizi: jako student nesmim na DPP púrekrocit 5000,- a 150hodin a to se nedani, ale pro pracovni smlouvy je to zase jinak, brigadu danim protoze jsem to uz presahla, ale praci nedanim, rekli me to dve ucetni na sobe nezavisle socilalni jsem nezjistovala, ubytovani nesplnuji prötoze nesmim mit trvaly pobyt v brne a ten jaksi mam jinak studuji soc ped a poradenstvi a bokem delam psychoterapeuticky vycvik
Odpovědět
jako nechapu, kazdy rika neco jineho
Odpovědět
Profilova fotka
DPP se dani...i jako student, ja jsem to tak mela
Odpovědět
ano DPP se dani, ale klasicka PS pry ne
Odpovědět
ale DPP se dani jen nad tech 150h nebo 5 tacu
Odpovědět
Holky, já mám taky takový jeden dotaz - dost dobře nechápu, jak nám říkali kdysi v občance, že si student může přivydělat za rok 20 000Kč (a neodvádí daň - asi?????). Myslím, že za tento rok jsem si vydělala dohromady brigádně více než 20 000Kč, z toho mám 4podepsané smlouvy (4 různé brigády) a jedno podepsané růžové prohlášení, aby mi nestrhávali daně. Co se teda stane, když budu mít více než těch 20 000Kč/rok? O čem ta věta vlastně je? Daně mi v těch ostatních 3 firmách strhávají, všechno jsou to dohody o provedení práce, žádné stálé zaměstnání ani na poloviční úvazek... Jsem z toho ťulpas, vůbec tady tomuto nerozumím :-) . Bude se něco měnit, když budu mít víc? Díky :-N Co se týče mitote, tak jsem stejného názoru jako vy, nemusím to tady ani vypisovat, vše bylo řečeno. Prostě žije v jiném světě a celkem se divím, že se i ona tak moc diví, když pochází z chudé rodiny. ... Mitote, na ten úřad ani nechoď, vyrazí s tebou dveře, protože je tvé argumenty s hypotékou, dluhy, oblečením , skripty, jídlem a už vůbec ne se slevněnou šalinkartou nebudou zajímat. S tím to příjmem nemáš na příspěvky nárok, protože je nepotřebuješ.
Odpovědět
To Kaaacaaarkooo: pracuji na DPP už asi čtyři roky, při studiu - pro dvě instituce. V té hlavní, ať tam mám jakoukoliv částku (i pod 5000), tak mi to zdaní - akorát pod těch 5000 je to s menší daní, nad 5000 s normální. V té druhé si vydělám jen hrozně malinko, tam mám podepsaný růžový papír, aby mi to nezdanili. Až letos jsem zjistila, že i student musí podávat daňové přiznání, a to pokud alespoň jeden měsíc za ten daný rok vydělá přes 10000. Takže jsem v březnu přiznání podala a zjistila jsem, že mi veškeré odvedené daně vrátí - dělalo to celkem skoro 8000. Jde o to, že do cca 24500 (nevím, kolik je ta čáska přesně, dělala mi to účetní) co státu odvedeš za daný rok na daních, ti veškeré daně vrátí. No a pokud prostě v průběhu roku státu na daních víc než tuto částku, tak ti to přebytečné strhnou, nechají si to. Do těch 24500 je to prostě studentské zvýhodnění, nevím jak to jinak nazvat :-) To Mitote: DPP je maximálně do 150 h, víc prostě dělat nemůžeš a do 5000 se taky daní, ale nějak víc zvýhodněně... a PS se taky zdaňuje. A právě díky tomu, že jsme studentky, tak můžeme využít vrácení daní :-) Jo a jakékoliv stipendium téměř kdekoliv na výšce ti přiznají pouze v případě, že máš jen snad 1,5 příjmu životního minima, takže opravdu nemá smysl si o to žádat, protože s tvým příjmem se ti tak maximálně vysmějí. Neber to osobně, ale 34000 měsíčně v naší zemi zas tak moc lidí nikdy nevidí...
Odpovědět
Kaaacaatkooo: jo a zapomněla jsem napsat, že si můžeš vydělat kolik chceš, klidně i 200000 :-D
Odpovědět
jitahh: 34 mam dohromady i s manzelem, sama ani omylem :-) aha no aj nevedela ze mi vrati dane :-o ty jo, to jsem za ty roky co makam prisla o pekne baliky penez :-( jak to teda je? v breznu mam podat danove priznani a co do nej mam vyplnit? nebo me to vyplni uecetni? kaacaaaaaaaaaaatkooooooo: jestli sjsi to necetla na zadny urad nemam v umslu jit, ptal jsem se celkove na dane pro studenty, stipendia a ruzna zvyhodneni...napr ti ze jsme mladi a nemame nemovitost mame narok na pujcku ze SFRB a to je skvela pujcka...
Odpovědět
mitote: pokud pracujes a podepsala jsi ruzovy papir a mas jen jednoho zamestnavatele, taky by mel podat priznani za tebe ucetni z te prace, pokud mas zamestnavatelu vic, podepises ten ruzovy papir jen u jednoho a priznani musis podavat sama..no a jelikoz jsi student, mas narok na slevu na dani na studenta a melo by ti to vyjit tak (u takovych malych vyplat), ze ti dane vrati vsechny nebo skoro vsechny...ale to by ti mela rict ucetni, zeptat se te vzdycky, jestli mas jeste jiny prijmy, nebo to ma udelat ona jen za ty, co mas od nich... jinak se do toho vypisuji i prijmy z pronajmu a takovy...
Odpovědět
mitote: přesně jak píše scvrcek - řekne ti to účetní. usíš mít od všech zaměstnavatelů doklad o příjmech za daný rok - to když zajdeš v dané instituci k mzdové účetní, nebo na finanční, personalistce (podle toho, kdo ti dělá výplatu atd.), tak oni ti vytisknou tento doklad. Pak je nejlepší (zvlášť, když to děláš poprvé), tak si najít nějakou známou účetní - tam moje to měla vyplněné za 5 minut, všechno jí to dáš a ona to spočítá. Ještě tam bylo třeba potvrzení o studiu. Já si pak udělala kopii toho daňového přiznání a teď v březnu si to už vyplním sama, není to nic složitého. Sama bych to vyplnit nezvládla, protože na to jsou vzorečky atd., u účetní je to istější:-) Taky jsem byla celkem naštvaná, že jsem to nevěděla dřív, protože jsem takto přišla během předminulých dvou roků o cca 15000 :-( Je ale otázka, jakou roli tam bude hrát to, že jsi už vdaná - možná žádnou, nevím... Pokud máš ale status studenta, tak by ti měli všechno vrátit.
Odpovědět
Já právě taky přišla už o dost peněz, protože jsem napřed netušila, že mi něco může být i vráceno a když jsem to tušila, tak jsem čekala, že to za mě podala účetní a nic... ale letos už budu chytřejší a oběhám si to. To Mitote: No napadá mě jenom třeba nějaké prospěchové stípko, u nás na škole je to sice takový dost "výsměch", asi 1800Kč/semestr za samé jedničky (píšu výsměch v uvozovkách, protože samozřejmě každá kačka dobrá a 1800 na ulici nenajdu), ale na Karlovce mají, pokud mám správné informace, 15000Kč/samé jedničky/semestr. Nevím, na kterou výšku chodíš ty. Jinak mě žádná jiná zvýhodnění moc nenapadají... akorát jsem si dneska nechala vystavit nového ISICA a o některých slevách v obchodech jsem ani nevěděla, že je mám (dostala jsem k němu letáček s výpisem slev, je to i na netu) :)
Odpovědět
to, že je někdo vdaný roli podle mě nehraje, jen pokud by manžel neměl příjmy, byla by tam další sleva na dani na manžela/-ku. Pokud příjmy má, je to jedno...každý má nárok na slevu na dani na poplatníka, a potom třeba na dítě, na studenta, na manželku atd...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj ja se vdavala jako studentka na streni :-) spoluzacky mi nadavali ze proc kdyz nemusime ale my sme chteli a byla to sranda najednou sem z posledni rad klasifikacniho harku stoupla hned na prvni mista :-D :-D :-D mala nevyhoda to jo ale oni nas uz moc stejne nevyvolavali takze v pohode ....jeee taka nostalgie si nato spominat ted mse meli vyroci 5 let jak to letiiiiiiiiiiiiiiiiiii :-o
Odpovědět
hm ja pracuji sest le tpo brigadach, to jsem prsla o pekny prachy :-/ no mam dva zamestnavatele, jednu brigadu tam mam asi 1500-2000 mesicne cisteho a na polovicak jinde mam 10 tacu hrubeho...ucetni svou ma manzel, takz ekdzy i to damvse - dokald yo prijmech tak to vyridi za me? Jinak mama n ame mela uley na danich, ma je i manzel kdyz mama uz je nema?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?