Nevěsty studentky. Najdou se nějaké?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, jste tady někdo kdo ještě studuje nebo právě končí vysokou školu a budete se v brzké době vdádat?
Odpovědět
jako nepocitam ze m vrati vsechny dane, ale kazda kacka dobra ne ;-)
Odpovědět
kaaaaaaaacaaaaaaaaaaaaaaaaaaatkooooooooooooo: nevim jakou mas banku ale ve vetsine bank si ISICA okopiruji a kazdy rok ti za nej davji 200,- :-)
Odpovědět
Mám poštovní spořitelnu a tuto nabídku mi nikdy nenabídli :-) Jinou banku nemám :-) Taky státu hloupě nechávám daně už 7let, tak si říkám, že doteďka jsem přispívala nedobrovolně státu já, teď zase může on mně:-D hlavně to chce někoho, kdo se v tom vyzná, naštěstí kámoščina mami je účetní, tak za ní skočím ,ať mi poradí, co a jak, ať mi taky teda někdo něco vrátí, protože neznalost neomlouvá a mě to samotnou štve, že jsem si nikdy nezjistila, že to, co mi vzali, mi třeba i můžou v březnu dát :-)
Odpovědět
jezis teda ja ziram, kolik lidi si nedela priznani, to snad neni ani mozny, ze to nevite...vzdyt z platu se vam strhavaji ZALOHY na dane, pak musite vykazat kolik jste mely prijmu a kolik jste zaplatili na zalohach, vypocte se kolik mate platit na danich a rozdil se vraci/doplaci...zatim to ale snad vzdycky vsem vychazi, ze se vraci...fiiha, to jste fakt prisli o hodne penez :-((((( mitote, mama na tebe mela ulevu jako na nezaopatrene dite, ale jestli to prechazi i na manzela to nevim, logicky mi prijde, ze ne...ale zkusim se pozeptat..
Odpovědět
kacatko: me to taky nikdo nerekl nikdy, rekla mi to az kamoska kdyz tam zacala pracovat, ale sami od sebe to moc nerikaj :-D poptej se nebo mrkni na net ;-) jinak me to taky nenapadlo ze me to vrati, jaaaaaaaaaaaaaaaaj vis o kolem penez jsem prisla? skoro 7 let pracuji bez prestavky na brigadach, aaaaaaaa :-(
Odpovědět
Profilova fotka
mitote, nejspíš jsi nepřišla o kdovíjaký peníze. Každý měsíc platíš zálohy na daně a pokud si celej rok vyděláváš plus, minus stejně, tak to ve finále vychází tak, že ti nic nevracej a když tak třeba 200 za rok.
Odpovědět
No, myslím, že o nějaké peníze určitě přišla - já když mám na DPP 10000 hrubého za měsíc, tak mi vyplatí 8500 a pak mi těch 1500 vrátili díky daňovému přiznání. Což potěší:-)
Odpovědět
Profilova fotka
jitahh: DPP je něco jiného než DPČ a pracovat pár měsíců v roce a celej rok je taky rozdíl. VELMI zjednodušeně - pokud pracuješ jako studen jen půl roku, každý měsíc odvedeš daň 1500 a pak další půlrok neděláš, tak ti ve finále vrátěj třeba 4500, protože se to rozpočítá do celýho roku a slevu na dani za poplatník (+studenta) jsi uplatňovala celej rok, ale zálohy jsi platila jen půl roku.. Takže jsi přeplatila. Když pracuješ celej rok a každej měsíc odvedeš 1500 a zálohy, který odvedeš odpovídaj tomu, cos za ten rok měla zaplatit, nevrátěj ti nic. Já jsem za stuidí pracovala celou dobu, 12 měsíců v roce a na konci roku mi pokaždé vrátili max. 1000 korun (a na daních jsem zaplatila mnohem víc).
Odpovědět
civet: ale ja jsem pred tim pracovala klidne s pauzu mesc vis...a td pracuji od cervna
Odpovědět
Profilova fotka
mitote, tak pak ale nepiš, že pracuješ 7 let bez přestávky na brigádách ;-)
Odpovědět
tak mela jsem brigadu ale plat 1500, ted mam 10 takze je v tom asi nejaky rozdil ne? nebo snad ne? Jako ja mela treba dve tri brigady rocne a kazdou uplne jinak placenou
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, v tom je rozdíl a doporučuju ti podat si daňové přiznání, aby ti vrátili přeplatek na daních, je možné, že ti budou vracet poměrně hezkou částku. Z toho, cos psala původně to vypadalo, že už 7 let pracuješ na brigádách - tzn. nepřetržitě, každý měsíc v roce a za podobnou částku každý měsíc.
Odpovědět
Článek se načítá
nene pokazde za jinou, v mekaci jsem mela 34 cisteho na hodku a jinde zase 75 a kdyz tka premyslim tak jsem mela dve brigady vlastne nacerno jako hlidani deti co se tak ynepocitaj, chjo :-/
Odpovědět
mitote a hypoteka je psana na vas? na to jsou pak taky ulevy na danich... tyjo, ale je divny jakto, ze ti nikdo nerekl, ze mas podavat priznani??? To musi delat prece kazdej, kdo vydelava... :-( Ted uz muzes jen spekulovat, jestli jsi prisla o dost, nebo ne.... kazdopadne v breznu nezapomen!!
Odpovědět
scvrcek: nene, na nas neni psane nic, ani byt ani hypoteka, abyhcom si mohli vzit pak uver ze SFRB no v breznu nezapomenu, uz mam domluvenou ucetni :-)
Odpovědět
jo, ta půjčka je dobrá, ale my právě nemovitost máme..:-( tak nevím, jestli to přepsat na někoho kvůli tomu....ale asi radši ne, s tím je taky kupa starostí a zařizování..
Odpovědět
scvrcek: a nemuzete ji napsat treba na rodice? mi to taky tak mame, ze mame byt napsany n ame rodice a mame jistotu ze jak dostanem pujcku ze to hned prepisou na nas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
na to se vyprdněte, protože jen ten převod nemovitosti vás vyjde skoro na 25 tis.!
Odpovědět
evelp: jakto? mi to mame trochu jinak nas byt kdyz se kupoval tak se hned napsal na rodice a az se bude stavet tak se byt proda a dostanem penizky na barak, takze nam se to vyplati...jinak 25 tacu nas stal prevod z DB na OV :-)
Odpovědět
Profilova fotka
daň z převodu nemovitosti - platí prodávající
Odpovědět
evelp: ale ta se odviji snad od ceny nemovitosti ne? nebo od kupni ceny?
Odpovědět
Profilova fotka
to je pravda, pardon, akorat to takhle mame ted my- my teda nastesti kupujeme, tak to neplatime, ale je to pekna darda
Odpovědět
hele a plati se to vzdy? ja mam dojem (mozna mylny), ze se to plati jen kdyz prodas nemovitost driv nez tri roky od koupe...nebo aspon tak to bylo v dobe kdy mi jsme kupovali byt
Odpovědět
Profilova fotka
nene, plati se to vzdy, ale nevim, kdy a jak...
Odpovědět
daň z převodu nemovitosti se platí vždy - platí ji prodávají ve výši 3% z ceny (buď kupní nebo odhadní, podle toho, která je vyšší, aby se s tím nedalo moc spekulovat:) pak bys měla ještě zaplatit daň z příjmu a tam je ta úleva, že když to prodáváš po určité době, tak i neplatíš (nejsem si ale jistá, jestli to je po třech letech nebo po pěti..)
Odpovědět
Profilova fotka
holky jak to je, když jsem omylem podepsala ty růžový papíry na dvou místech?
Odpovědět
úleva od daně z příjmu je až po pěti letech, jinak se platí těch 15%.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Já jsem studentka, Bc. už mám hotové, ted jsem v prváku na navazujícím studiu a v červnu se vdávám, pak mám před sebou ještě poslední ročník :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Já jsem v prváku na VŠ a v září se vdávám.. :o)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky jsem v druháku na Vš a svatba bude v červenci
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?