Nevěsty studentky. Najdou se nějaké?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, jste tady někdo kdo ještě studuje nebo právě končí vysokou školu a budete se v brzké době vdádat?
Odpovědět
1
112
113
Profilova fotka
@merethe si myslím, že mezi plným pracovním úvazkem, u kterého člověk může šetřit na svatbu a částečným nebo letníma brigádama je dost podstatnej rozdíl a většinou když na částečnej má někdo 6000 tak je asi rád, že pokryje náklady a nemá už moc z čeho šetřit... a to si myslím, že aspoň zkrácený úvazky a práci v létě má skoro každý a neznám ty davy lidí, který by jen natahovali ruce a brečeli, že je nechtěj zaměstnat jako důsledek toho, že rodiče přispívají. Ale je fakt, že někdo to tak určitě má, to máš pravdu, že tam je to pak dost smutný, když se jen natahuje ruka... Když si vezmu, jak sme měli rozvrh blbě na elektru a kolik tam bylo nutných ztrávených hodin prací doma na labinách a přípravě, tak u toho se prostě pracovat reálně nedalo, maximálně víkendy, na druhou stranu když srovnám s dálkovou fildou, tam by to celkem šlo, příprava do školy relativně malá, objemově učení trocha teorie proti tunám a tunám propočítávaných příkladů na tom elektru... takže to taky nejde rozdělit na "doktory" a to ostatní...
Odpovědět
@merethe jiste a proto budou debilni a vsechny ty penize nacpou do svatby a nenechaj si nic na zbytek toho zivotniho rozjezdu :-O PS: a ditko ktere si do CV napise ze sedelo v kaufu za kasou tu odbornou praci urcite sezene lepe nez to ktere tam nebylo a jeho studijni vysledky jsou lepsi ;-)
Odpovědět
@mawenzi Já to nerozdělila na doktory a ty ostatní, ale doktory apod. :-) Tím jsem měla na mysli všechna ta časově náročná studia. K tomu částečnému úvazku nebo nárazovkám, to je jasný, z toho člověk těžko našetří na svatbu, já mám problém našetřit i s normálním platem. Ale zase, aspoň ty nárazovky má a je mu to ke cti, tím spíš, když se snaží najít v oboru (což ne vždycky lze). Já mám ten názor hodně ovlivněný tím, že jsem tu ruku u jiných viděla natahovat tak často, až to pěkné není, takže je možná i trochu zkreslený. Nerozděluju tady svatbu a zbytek života, prostě, pokud to jen trochu jde, jsem pro to, aby studenti při studiu pracovali, nic víc nic míň jsem tím vlastně říct nechtěla. Tak a fakt končím, vždyť to říkám, že o tom můžem diskutovat věčně :-D
Odpovědět
@broookes Věř tomu nebo ne, ale dítko, které má výborné studijní výsledky a žádnou praxi (OPĚT, nevztahuji to na úplně všechny obory), není fakt žádná výhra. Že se umí nabiflovat totiž ještě neznamená, že bude použitelné pro pracovní život.
Odpovědět
@merethe jinak ti lidi kteri vzdycky podobne komentuji ze ja prece studuju/studoval jsem vejsku a mam/mel jsem u toho praci/brigadu/whatever a zapomenou dodat co ze to vlastne studujou/studovali me vzdycky dojimali... I kdyz i takovy vykrik ma jistou vypovedni hodnotu o dotycnem.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no musim ale rict, ze ja mam odbornou praci a to mam jen maturu a jeste mimo obor :D ... ono obcas je dobre, kdyz se clovek o neco zajima, je v tom dobry, a umi to prodat. Nerikam, ze dneska je to snadne sehnat praci, ale neni to nemozne, kdyz clovek "neoddre" nejakou lehkou vejsku a pak nevykrikuje, ze kdyz ma titul, maj mu nabidky prace skakat sami do klina... takovy lidi to proste maj tezky a myslim, ze firma radsi zamestna nekoho, kdo vypada, ze tomu rozumi a na brigade byl v lete v kauflandu za pokladnou, nez nekomu, kdo sice delal "na plnej" ve stryckove firme a vsichni od nej drzeli praci dal, aby ju nepodelal... ono vubec, jedna vec je podporovat deti na skole a pri rozjezdu, pokud to jde a druha vec je odpirat si kazdou radost jen proto, at decko dostane 200 000 do rozjezdu. nedejboze mit dve deti... sice kdyz se rozbije auto, tak nebude ani na nove, pac nechat detem jen 180 000 je proste zlocin a za to by me meli ty deti sebrat nejmin :-D (berte s nadsazkou)
Odpovědět
@broookes No vždyť to říkám, že nemá cenu diskutovat a rozčilovat se :-D Papa
Odpovědět
@merethe je to z hlediska zamestnavatele uplne stejnej risk. Je uplne jedno jestli nevis jak bude schopne pracovat nebo jestli vis ze pracovat zvladne ale o jeho dostatecnem odbornem vzdelani muzes pochybovat. Prace (staze apod. byt neplacene) v oboru nebo vedecka cinnost v oboru je tak to jedine co ma pri studiu smysl. Ostatni nikoho nezajima. Bohuzel.
Odpovědět
@broookes Tak naposled. A pak už fakt mlčím. Se stážemi a odbornými praxemi v oboru, byť neplacenými, naprosto souhlasím. To je to nej, co může být a je samozřejmě dobře, když rodiče v tu chvíli pomůžou. To jsem musela, abych nebyla za ignoranta, který propaguje práci za pokladnou v kaufu :-D Já předtím mluvila o těch, co nedělají lautr nic.
Odpovědět
Profilova fotka
@broookes Bohužel každý nemá zazobané rodiče aby mu dali x tisíc na svatbu jako asi Tobě :) A opravdu nejsem typ co by seděl doma na prdeli a nechal se živit, na rozdíl od někoho :D Tak že ANO musím hákovat abych byla soběstačná :)
Odpovědět
@merethe ja s tebou v tomhle ale tak nejak souhlasim problem ovsem je ze ty to docela generalizujes v tom vyjadreni a to se mi nelibi. ono bohuzel bych rekl ze plati ze u skol kde se pracovat pri studiu da docela v pohode (predevsim humanitni obory) totiz neni problem tu praci "v oboru" tak nejak sehnat.. samozrejme ne na nejaky extra urovni ale furt je to relativne v oboru.... a takovyhle lide tu praxi opravdu nutne potrebuji aby byli zamestnatelni hned po skole a tam samozrejme je uplne na palici kdyz nemakaj a jen berou... ale zase bohuzel u skol kde se pracovat moc neda jeste navic bohuzel plati ze sehnat praci v oboru je skoro nerealne... z cehoz vychazi to co jsem chtel rict a mam pocit ze asi se v tom shodnem... pracovat ano.. ale tam kde to ma smysl a da se ... ale to uz ty decka by mela delat kvuli sobe a ne kvuli rodicum nebo penezum ci svatbe...
Odpovědět
@rainbow_x na odlozeni dvou/tri stovek mesicne musi byt ty rodice fakt v baliku.. to jinak nedaj jen co je pravda ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@broookes víš co někdo nemá ani ti dvě/tři stovky. Jsou rodiny, kteří jsou rádi, že měsíčně všechno poplatí a zbyde jím vůbec nějaká kačka na jídlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@broookes Měj se :D
Odpovědět
@broookes přesně tak si to myslím taky a tvrdím to od začátku :-) Až na to, že humanitní obory mají jednoduché najít praxi v oboru... u těch echt humanitních totiž vlastně uplatnění v oboru snad ani neexistuje :-D
Odpovědět
1
112
113
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?