Nevěsty studentky. Najdou se nějaké?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, jste tady někdo kdo ještě studuje nebo právě končí vysokou školu a budete se v brzké době vdádat?
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: Jasně, já to chápu...No,chtěli bysme se vzít teoreticky za dva roky a to už budem v posledním ročníku na škole...Já myslím, že s podporou rodičů by se to těch několik měsíců dalo zvládnout (pak chceme cestovat). Už jsem to řešila v jiné diskusi, ale když někde bydlí holka s klukem spolu v bytě a studujou a nejsou manželé, tak každýmu přijde normální, že je rodiče plně sponzorujou..A když by takhle žili manželé studenti a rodiče jim přispívali (když mají tu možnost a přispívali by třeba i daleko míň než co jim dávali,když byli svobodní), tak za tím už všichni vidí vysávání rodičů atd. Pro mě je nemyslitelný abych žila s přítelem žila v jedný domácnosti, aniž bychom byli manželé, takže proto..
Odpovědět
Profilova fotka
terunka: tak to chápu. My jsme spolu taky před svatbou nežili a ani bych to nechtěla. Ale víš jak to je: Proto opustí muž rodiče a připojí se ke své ženě a jsou jedno tělo (ve zkratce). Prostě svatbou ti dva opustí svou dosavadní rodinu a mají odpovědnost a starost sami o sebe, přestřihne se pupeční šňůra. Je to mnohem významnější, než když spolu dva studenti jen tak bydlí na privátě. Jasně, to nikomu nepřijde divné, když spolu bydlí, studují a dotují je rodiče - protože oni jsou jen pár (dneska spolu jsou a zítra být nemusí), ne manželé, rodiče mají povinnost se o ně starat (dokud studují). Od svatby se ta povinnost přenáší na samotné manžele. Prostě když jsou dva manželé, jsou samostatný pár, samostatná jednotka a měli by být schopni se z velké části postarat sami o sebe (i když s pomocí rodičů). Ono záleží hodně na tom, jak to berou vaši rodiče. Když k tomu, jak si to ten poslední rok (několik měsíců) představujete nebudou mít výhrady, tak proč jejich pomoc a podporu nepřijmout.
Odpovědět
Ahojky mrkni na stránky Ministerstva práce a sociálních věcí na tabulky životního minima. Pokud se vlezete do dvojnásobku, tak bys příspěvek dostala, my už jsme nad, takže nedostávám nic. Ale podařilo se mi konečně najít brigádku, smlouvu mám sice jen do konce prosince, ale doufám, že se následně bude prodlužovat.... ale to se ještě uvidí. =-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Hezký večer přeji všem, omlouvám se, že vstupuji do rozjeté diskuse, ale mám dotaz, pokud kterákoli z Vás bude umět poradit, budu jedině ráda. Studuji VŠ, vím, že si budu další akademický rok podávat přihlášku jinam. Je správná moje úvaha, že mohu počkat až do doby, kdy mi škola sama oznámí ukončení mého studia? Kamarádka mi tvrdí, že je jedno, zda ukončím studium svou žádostí ihned, nebo jestli mi škola ukončí studium až pi kontrole studia na konci zimního semestru, tak či tak se mi započte doba studia jako celý rok? Má pravdu? Nerada bych tedy čekala, až mi bude studium ukončeno ze strany školy, započte se mi rok studia(i když do školy ani nenastoupím)a přitom by se mi započetl např. jen týden studia, kdybych studium ukončila třebas hned zítra. Jak je to prosím se započítáním doby studia?
Odpovědět
ahoj holky, ted tu tak koukam, jsem cerstve vdana, partner vydelava, ja jsem na prezencnim studiu a mam polovicku uvazek, mam narok na nejaky socialni, bydleni atd? kde to jak zjistim?
Odpovědět
Mitote, vše záleží na tom, jak vysoké máte dohromady s manželem příjmy. V každém případě to zjistíš na odboru státní sociální podpory, nevím z kterého jsi města. V Ostravě máme asi čtyři kontaktní místa a žádost podáváš dle trvalého bydliště.
Odpovědět
baracadus: no mame cisteho dohromady cca 30-34 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sorry, že sem lezu... mitote, pokud máte tolik tak vám nikdo nic nedá... sociální dávky jsou pro lidi co nemají peníze, znám rodinu co opravdu žije z ruky do huby s minimálním příjmem a na příplatek na bydlení stejně nárok nemají
Odpovědět
smudlinka: ja nemam poneti jak se to pohybuje. ono to ve skutčcnosti neni tolik, kdyz poplatis bydleni (ktere nastesti palti rodice), leasing, skoku, jidlo, telefony tka moc nezbyde
Odpovědět
Profilova fotka
no jo ale to je vůbec nezajímá... já mám např. tátu v částečném invalidním, mamku přes rok na neschopence a nemám nárok ani na přídavky... na netu si najdi kalkulačky apod... nevím no, jsem zvyklá žít z mála a platit mi rodiče nájem tak si pískám :-N doba je složitá a tyhle dávky by měli zůstat opravdu pro ty co nic nemají, jsou na tom lidi hodně špatně...
Odpovědět
me neplati najem ale pulku hypoteku, druhou platime my, al je to proto ze si prosadili par let at nepreplacime tolik :-D ja koukala ze zivotni minimum pro dva lidi je neco malo per pet, z toho snad vyzije jeden ne? ani ne....z toho nedas ani bydleni natoz jidlo, osaceni
Odpovědět
Profilova fotka
někteří nemají ani tohle, prostě to tak je a nikdo to nezmění... buď ráda za to co máš a nechtěj podstupovat tu potupu jakou musíš zažít při žádaní jakékoliv dávky
Odpovědět
Článek se načítá
potupu? jakou?
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsem byla podepsat nějaké papíry na sociálce tak tam stálo asi 30lidí v řadě a žádali o peníze na bydlení, musíš vypsat úplně všechno a zachází se s tebou jako ze sockou... Paní se tam absolutně zhroutila, chtěla přidat na bydlení a jediný co jí řekli bylo - jste sama s manželem tak si sežeňte levnější bydlení třeba 1+1. Jako nečekej jednání v rukavičkách, nic v tomhle státě není zadarmo a pokud tam naklušeš s tím co jsi tady napsala tak si zaklepou na čelo
Odpovědět
Profilova fotka
* se sockou
Odpovědět
mitote: promiň, ale musela jsem se zasmát, s takovým příjmem by si všichni jásali, a ty se ptáš na dávky??? Máš na svatební toaleťák a značkový slipy a chceš dávky? Promiň, fakt to nemyslím zle, ale tam ti řeknou i to, že máš televizi ,tak ji můžeš prodat a vyžiješ další měsíc, bydlíš třeba ve 2+1? přestěhuj se do garsonky atd......tohle je fakt výsměch lidem, co fakt žijou ze dne na den a ani ti na nic nárok nemají...vy máte příjem hodně nadstandartní (i když tě chápu v tom, že to není moc, taky obdivuju lidi, co s 10 000 uživí dvě děti a dva dospělé), ale realita je o něčem jiném..
Odpovědět
Jinak k tématu: taky jsme oba studenti, a svatbu plánujem až dostudujem (v červnu, konec školy v únoru), aby jsme byli snad už samostatní, i když neodsuzuju ani lidi, co se vezmou na škole a živí je nadále rodiče....proč ne, když můžou a chtějí...kolikrát babičky z důchodu přispívají "dětem" a vnoučatům a nikomu to divné nepřijde, ale vzít se a pořád chtít kapesné, to je divné...ať si to každý v rodině zařídí tak, jak to všem vyhovuje...
Odpovědět
Profilova fotka
přesně jak to píše scvrcek, jen jsem to nechtěla psát takhle naplno ;-)
Odpovědět
scrvrcek: ja s eptal avseobecne i na stipendia, nevim jak to je nikdy jsem to nezjistovala a vzhledem k tomu ze prezencne studuji... jinak celou svatbu nam platili rodice takze asi tka a promin ale ty slipy stay 2 stovky ve vyprodeji :-D a ono je rozdil jeslti mas 30 tacu na vesnici nbo v Brne nebo v Praze kde ty ceny jsou uplne jine ve vsem, at salinkarta, nebo benzin nebo i jidlo
Odpovědět
me spise 5 tacu pro dva prijde jako vysmech od statu, z toho v Brne nenakoupis ani jidlo pro dva lidi
Odpovědět
a to ja chodim do menzy a manzel do jidelny v praci
Odpovědět
já se taky omlouvám, jestli to bylo moc natvrdo, ale já na jednu stranu Mitote chápu, taky mám nějakou představu o životní úrovni, nežijem si ani teď špatně, a neměl to být výsměch Mitote, já to chápu, ale představa, že má nárok na dávky byla fakt hoooooodně....naivní :-)
Odpovědět
mitote: máš pravdu, já taky nechápu, jak to ti lidé mohou zvládat, ale asi to jde, protože takových je bohužel většina...mě hlavně nejde od hlavy, kde bydlí, protože já bych nájem ani v garsonce nesehnala pod 5000.... :-(
Odpovědět
ja nemela predstavu ze mam narok a davk ale co vim tak treba manzele mivaji slevu na dani na nepracuji manzelku a tak :-D jako ono 30 zni hodne ale jak rikam, v brne, popltime co je potreba - auto mame staryho krapa na leasing za par babek, zaplatime salinkartu, pro me psychoterapeuticky vycvik ucebnice do skoly a jsme na nule
Odpovědět
scvrcek: v brne je najem za pokoj 5 tacu na osobu :-D a ot myslim vazne, my jeden pokoj v byte pronajimame aby nam to ulehcilo od hypoteky...
Odpovědět
mitote: však já tě chápu, ale radši to nikde neříkám, protože fakt většina lidí žije z půlky a jsou na to 4...
Odpovědět
scvrcek: ja vim ale co je to za zivot kdyz ani nemuzu decku doprat kondervajicko? ]-( tim myslim ty lidi na minimu
Odpovědět
nj, ale život a spokojené dětsví je snad i o něčem jiném než o Kindervajíčkách:-)
Odpovědět
to ano ale me by sralo kdybych nemela nai na to abych ditete koupila vajicko za 15 kacek, vzdty je to drobnost a o tm j ezivot, me tak ymanzel obcas donese jen tak lizatko nebo podobnou vec a jakou me tim udela radost
Odpovědět
Profilova fotka
Já jako malá neměla luxus a občas ani ten průměr bo nás bylo 7 dětí ( 3 mamky, 3 táty a já dohromady) a měla jsem nádherné dětství, občas se žilo z ruky do huby a kinder vajíčko bylo za odměnu nebo když byla nějaká událost a vyrostla jsem. Bez peněz žít nejde, tak buď ráda za to co máš a nechtěj víc. Mohla by jsi přijít o všechno, zní to asi divně ale je to život.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?