Kategórie

4 trendy ve svatební výzdobě, které nás neminou v roce 2018

Dámy, které plánujete svatbu v roce 2018, tento článek je zejména pro vás. Představíme si v něm největší svatební trendy, které nás následující sezonu v svatební výzdobě čekají, a ukážeme si, jak vypadají v praxi. Myslím, že se máme opravdu na co těšit :-).

Mramor a měď

Mramor je velkým hitem v oblasti interiérového designu už nějakou dobu a postupně proniká i do ostatních oblastí, svatby nevyjímaje. Už tento rok se na zahraničních svatbách objevovaly prvky s mramorovým designem, například svatební dort, jmenovky, podložky pod vázy a podobně. Následující sezonu se tento trend ještě rozvine v kombinaci s metalickou měděnou barvou. Tato kombinace působí velmi elegantně a na první pohled moderně. Pokud se chcete vydat cestou moderního stylu, určitě při plánování vaší výzdoby zvažte tuto možnost.

Geometrické tvary

Geometrické tvary jsou stejně jako mramorový design už nějaký čas velmi populární, a to zejména v oblasti doplňků, jako jsou vázy, svícny, talíře a skleničky, lampy, rámy obrazů a podobně. Geometrickými tvary se zde však nemyslí klasický čtverec či obdélník, ale různé mnohoúhelníky, které prostor oživí a ozvláštní. A to samozřejmě platí i u svatební výzdoby. Netypicky tvarované hranaté vázy, svícny, či dokonce čísla stolů nebo talíře, to vše a ještě více (kreativitě se meze nekladou) můžete použít při přípravě svatební výzdoby.

Výrazné barvy a velké aranžmá

V oblasti svateb již dlouho převládá barevná kombinace bílé, máslové a světlounce růžové – s různými drobnými obměnami, či doplňky v podobě metalických odstínů. Tyto barvy jsou zkrátka na svatbu jako stvořené a podtrhují romantičnost této události. To však neznamená, že se jich musíte držet i vy. Chcete-li se odlišit, vyzkoušejte něco originálnější a pestřejšího. Pestré barvě letí hlavně v oblasti květinové výzdoby a příští sezónu je čeká velký rozkvět.

Pokud si chcete zachovat romantický svatební styl, stačí, když klasické barvy doplníte nějakým výrazným odstínem, který celou výzdobu rozzáří a dodá jí moderní nádech. Například můžete použít bílé růže v kombinaci se světle růžovým pryskyřníkem a šedozelenými listy eukalyptu a oživit je několika výrazně růžovými nebo tmavě červenými květy aster. Dalším velkým trendem, který už pár sezon přetrvává, jsou velká střapatá aranžmá a kytice, které příští rok zaznamenají velký návrat.

Odstíny modré

Dalo by se říci, že modrá je v oblasti svateb novou růžovou. Modré svatební doplňky se objevují už nějakou dobu, a to i na našich svatbách. Hovoříme však spíše o matnějších, méně výrazných odstínech modré, jako je modrošedá nebo takzvaná dětská modrá. Následující sezónu pravděpodobně uvidíme mnohé doplňky v odstínech modrošedé, která působí velmi elegantně a zároveň dodává výzdobě zajímavý a moderní nádech. Modré se nemusíte bát ani na svatebních šatech.

Odvážnější dámy mohou zvolit i světlounce modré svatební šaty, ve kterých budete nejen originální, ale určitě nezapomenutelná. Tak jako u všeho, i svatební trendy následujte s mírou. Můžeme si zvolit jen jeden z nich a zkombinovat ho s klasickými prvky nebo trendové prvky použít pouze jako drobné doplňky, například na ubrouscích, záznamy, svícnech, dortu a podobně.

Pokud si troufáte, můžete zkombinovat také všechny trendy dohromady. Mějte však na mysli, že všeho moc škodí, a proto když někde přidáte, jinde musíte ubrat. Přeji hodně štěstí a zábavy.

Autorku článku najdete i mezi našimi Profesionály jako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).