Kategórie

Nevěsta Míša: "Na Bereme se byla a je spousta nádherných alb, kde jsem brala inspiraci."

Míša s Kubou byli k svatbě prostě předurčeni! Seznámili se totiž na oslavě, kam Míša přišla v převleku nevěsty a Kuba ženicha. Sice ve stylu Tima Burtona, ale i to se počítá! Jejich svatba v roce 2015 už taková divočina nebyla, ale rozhodně doposud patří k nejvíce inspirativním svatbám na Bereme se.

Jak jste se seznámili? Byla to ta pověstná láska na první pohled?
Určitě to nebyla láska na první pohled. Ona vlastně ani nemohla být, jelikož Jakub byl v tu dobu zadaný a já jsem měla též vztah, i když se nejednalo o nic vážného.

Byli jsme pozváni na oslavu narozenin ve stylu Tima Burtona, kde jsem šla já za mrtvou nevěstu a Kuba za mrtvého ženicha, takže naše cesty se v ten den setkaly poměrně rychle. Měli jsme si i co říci a když jsem po půlnoci ve svatebních šatech skočila do bazénu a ze šatů se v tu chvíli stalo asi 20 kg závaží, tak jsem byla velmi ráda, že to byl právě Jakub, kdo mě vytáhl ven a pomohl najít suché oblečení 😊.

Toto seznámení vlastně zprostředkovala moje spolubydlící a ta se nás snažila neustále dát dohromady. Party proběhla začátkem září 2012 a v říjnu mě Lenka ukecávala, ať jdu s ní a Jakubem na kafe, že se rozešel s přítelkyní. Moc se mi nechtělo a opravdu jsem se nechávala dlouho přemlouvat, než jsem na schůzku dorazila, ale vlastně to byl ten den, kdy jsme společně oficiálně domluvili na první rande a od té doby jsme se scházeli a byli spolu.

Po jak dlouhé době a jak jsi byla požádána o ruku? Jaká byla tvá reakce?
Žádost o ruku proběhla na mé narozeniny 21.9.2014, kdy už jsme měli půlroční dceru. A pokud umíte rychle počítat, tak jste asi zjistili, že od prvního setkání jsme se s tím moc "nepárali" :-D.

Kuba mě vzal do restaurace, kde jsem na konci večeře dostala dotazník o spokojenosti. Musím říct, že jsem se dost rozčilovala, jako co jim je do toho a proč mají tak divné otázky jako co hodlám dělat po dalších 100 let? A co budu dělat 25.7.3015? Pod tím bylo malým písmem napsáno, zda si ho vezmu a v tu chvíli poklekl a bylo jasno. Já byla dost v šoku, ale odpověď zněla samozřejmě ANO 😊.

Co pro tebe bylo při plánování svatby nejdůležitější? Na co jsi se nejvíce zaměřovala?
Nejdůležitější? To je celkem těžká otázka. Jelikož přítel mi ještě před žádostí o ruku říkal, že si mě vezme jen ve Všeticích, tak jsem o místě uvažovat nemusela. Ale určitě to byl z velké časti rozpočet, kterého jsem se snažila držet. Jediné, kde jsem neměla limit, byl kadeřník, kosmetička a cena za šaty.

Ale zbytek jsem si dělala sama, od organizace po výzdobu, takže zde jsem určitě i větší částku ušetřila. Svatbu jsme dělali také hlavně pro rodinu, takže jsme počítali s maximálním počtem 50 lidí a chtěli udělat příjemnou atmosféru, kde by si to každý mohl užít. A jelikož my i spousta z hostů měla děti, tak aby to bylo přístupné i jim a nenudily se tam. Což zahrada, poníci a bazén splnili na maximum, a to pro nás bylo velmi důležité.

S Jakubem jste vyrazili na výlet o posledním svobodném víkendu. Co jste podnikli?
Jeli jsme do Karlových Varů na festival, kam jezdíme pravidelně každý rok. Máme to tedy hlavně jako relax, kam jezdíme bez dětí a užít si také chvíli jen spolu.

Co hrálo hlavní úlohu při výběru místa pro svatbu?
Jak jsem již zmiňovala výše, tak s místem přišel Kuba ještě dřív, než mě požádal o ruku. Ani nevím, kde na to přišel, ale jednou večer mi říká: "Hele, jestli si tě někdy vezmu, tak to bude ve Všeticích". Na místo jsem se hned podívala a musím říct, že z velké části to opravdu splňovalo vše, co jsem si představovala, a tudíž jsme nikdy ani nic jiného řešit nemuseli 😊.

Kdo s tebou trávil svatební ráno? Byla jsi nervózní?
My jsme přijeli již ve středu na místo, kde jsme vše připravovali. Výzdoba a vše zorganizovat nám zabralo celkem dost času, takže asi ve 22.00 jsme se s Kubou rozloučili a každý šel spát do jiného pokoje. Ráno jsem se probudila sama a pak již přijel můj svědek s kamarádkou a švagrová, se kterými jsem, ještě společně s fotografem a vizážistkou, trávila všechen čas až do obřadu. A jelikož jsme všichni tak trochu blázni, tak na nervozitu nebyl ani čas. Hrozně jsme se bavili, byla legrace a ten čas jsem si neskutečně užila.

Jak probíhal svatební obřad? Jak ses cítila?
Tak ve chvíli, kdy přišel koordinátor a můj táta, musím říct, že už jsem byla hodně nervózní. Začala hrát hudba, na kterou přicházel přítel s maminkou a pak už se jen čekalo na tu moji písničku. Ta doba mi přišla jako celá věčnost. Ale jak jsem prošla přes zahradu, a taťka mě předal Kubovi, tak už bylo vše v pořádku a upřímně si to z té doby moc nepamatuji. Jen, že celkově to uteklo velmi rychle a už nám všichni gratulovali k manželství.

Měli jste pro vaše hosty připravený nějaký odpolední program?
Program přímo ne. Obřad jsme měli až v 15.00, takže než jsme se dostali k jídlu, bylo po 16.00 a vše velmi rychle utíkalo. My jsme v tu dobu odjeli na focení mimo areál. Pro děti byl připravený poník, aby si mohly zajezdit a pro zbylé návštěvníky je v areálu bazén a zahrada. Navíc hostů bylo něco přes 40 a jen nejbližší přátelé a rodina, tudíž zde nehrozilo, že by se někdo neznal, anebo seděl osamoceně v případě, že pro něj není přímo organizovaná zábava. A musím se i přiznat, že tento styl nemáme rádi.

Sál na svatební hostinu byl krásně vyzdoben. Jak dlouho vám to trvalo?
Děkuji 😊. Výzdobu jsem si dělala sama. Na místo jsme dorazili po 15.00 a trvalo to cca do 22.00 než jsme vše dokončili. Mezi tím, než jsem já dala na stoly ubrusy a dekorace, tak manžel skládal ubrousky a zvládli jsme to, i když dlouho jsem se bála toho, do čeho jsme se to pustili, protože určitě nejsem zručný a manuální typ. Na druhou stranu na Bereme se byla a je spousta nádherných alb, kde jsem brala inspiraci, a nakonec se vše povedlo dle našich představ.

Pro jaký svatební dort jste se rozhodli?
Co se týká vzhledu, tak ten také vybral manžel :-D. Ačkoli se normálně do chodu domácnosti nebo něčeho podobného tomu nepouští, tak mě samotnou překvapil a přišel s velmi pěkným designem dortu, který jsme jen trochu poupravili a bylo. Jinak se jednalo o třípatrový dort, a každé patro mělo jinou příchuť, aby si vybral každý dle chuti.

Od vaší svatby v červenci uběhnou 4 roky. Jaký styl bys zvolila dnes? Změnila bys něco, nebo naopak vůbec nic?
Řídím se heslem, že co jsem udělala, tak za tím si stojím, tudíž z tohoto pohledu bych asi neměnila nic. Svatba byla krásná a ještě dnes o ní spousta lidí mluví. Ale také doba se mění a s ní i trendy, takže kdybych se vdávala dnes, tak bych určitě udělala něco malinko jinak. Libí se mi rustikální svatby a velmi jednoduché krajkové šaty, ale na to už zase nemám postavu :-D. Takže jsem velmi ráda, že už to mám za sebou a bylo vše tak, jak jsem si v tu dobu představovala 😊.

Na co nejraději vzpomínáte?
Celkově na tu atmosféru a místo, kde jsme svatbu měli. Jelikož Všetice jsou opravdu kouzelné místo a jsem ráda, že jsme měli již několikrát tu možnost se na místo vrátit a užít si to i z té druhé strany jako hosté.

No a jak se vám čtyři roky po svatbě daří?
Tak už nejsme 3, ale rok a půl po svatbě se nám narodil ještě syn, čímž se stala naše rodina kompletní. A jelikož jsme taková italská domácnost, tak 3 dny v týdnu se rozvádíme a zbylé 4 milujeme. Na druhou stranu si myslím, že i když jsme spolu jen 6 let, tak jsme si prošli už vším možným, že víme, co od sebe můžeme očekávat a opravdu se nikdy nenudíme 😊.

Víc fotografií ze svatby Míši a Kuba:

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno dobré!