Péče o pleť před svatbou: Tyto kroky by si neměla vynechat.

 • 20. kvě 2020
 • Michaela Recht
 • iStock, Pinterest

Každá z nás chce kráčet uličkou šťastná, v nádherných šatech, dokonale nastajlovaná a v neposlední řadě s vizáží, která vydrží až do rána a okouzlí ženicha a každého hosta. Ale jak toho dosáhnout? Co dělat, pokud patříte k "šťastlivcům", kterým se na tváři objeví akné již při prvním náznaku stresu? Nebo vás čeká svatba v zimě a vaše pleť je zničena, mdlá a vysušená?

Péče o pleť před svatbou je neodmyslitelnou součástí svatebních příprav. Její domácí ošetřování a návštěva kosmetičky by se neměli podceňovat. Jaké kroky bychom neměli vynechat, které chyby bychom neměli dělat a kdy je ten správný čas požádat o pomoc odbornici?

1. Lepší nyní jako nikdy! Chcete-li skutečně dostat pokožku do skvělé formy, doporučujeme začít s důkladnou péčí o pleť asi rok předem. Pokud vám tolik času do svatby nezbývá, nezoufejte. Jednoduše si osvojte dobré návyky co nejdříve.

2. Objednejte se na návštěvu ke kosmetičce Vaše svatba je perfektním důvodem na rozmazlování celého těla. K tomu patří určitě i kosmetička. Zkušení odborníci vám poradí, vyřeší problémy a jako bonus vás budou hýčkat a masírovat. Některé procesy vyžadují přístup odborníka a týká se to zejména různých domácích pokusů o exfoliaci, které se vám mohou velmi snadno vypomstiť.Tento proces totiž vyžaduje přípravu a speciální techniky, které, pokud se dělají doma, mohou vést k podráždění nebo dokonce k jizvení pokožky.

A co takové černé tečky a rozšířené póry? Některé z vás asi překvapíme, ale opravdu nemůžete změnit velikost pórů. Čím hlubší je pórek, tím větší se zdá na povrchu pokožky. Mikrodermabraze, kyselina glykolová a jiné chemické "chuťovky" odlupují odumřelé vrstvy pokožky a minimalizují velikost pórů. Stále však platí, že byste tyto kroky měli přenechat na odborníka.

3. Pryč s mastnotou! Papírky určené na mastnou pleť ne vždy zaberou. Majitelky mastné pleti by se proto měly dostatečně předem zamyslet nad tím, z čeho je jejich pleť mastná, jaké problémy je trápí, zda se důvod nadměrné produkce mazu nedá odstranit snadněji, jak si myslí a jak vhodně zamaskovat mastnou pleť během svatebního obřadu.

Malý tip: I mastná pleť potřebuje důkladné čištění a hydrataci. Pozor však na nadměrné mytí obličeje. Mytí obličeje čistou vodou několikrát za den nebo čištění nevhodným přípravkem může vaší pleti uškodit .

4. Zdravá strava nadevše Bez ohledu na to, jaký je váš typ pleti (mastná, suchá, normální nebo kombinovaná), určitě touží po hydrataci. Jistě, pitná voda pomáhá, ale k dispozici máme i jiné možnosti. Co tak zkusit potraviny kolem nás? Meloun, grapefruit, okurky, rajčata nebo zelí dokážou kromě hydratace poskytnout našemu tělu i množství vitamínů. Žádná z nás přece nechce onemocnět těsně před svým velkým dnem.

Při hydrataci zvenčí myslete na to, že ne všechny krémy jsou stejné. Vyhledejte ten, který vyhovuje vašim kožním problémům, typu a stavu pleti. Při mastné pleti je vhodná kyselina hyaluronová nebo kyselina ferulová, které pomáhají pokožce zadržovat vodu. Při suché pokožce se můžete stejně držet kyseliny hyaluronové ale sáhněte spíše po složení bez olejů. Vaše pokožka touží po vlhkosti, ne po mastnotě. Pro pokožku náchylnou na podráždění a jiné reakce si vyberte krém se složkami, které jsou jemné k pokožce. Vyhýbejte se parfemaci.

5. Nezapomeňte na zbytek těla Toto je jedna z věcí, na kterou většina nevěst často zapomíná. Přidejte lázeň do svého týdenního režimu a vhoďte do něj voňavé soli do koupele například s hydrogenuhličitanem sodným. Hydrogenuhličitan sodný, všem známý jako soda bikarbona, pomůže při suchých loktech a kolenou a udělá z vaší pokožky houbu pro veškerou hydrataci, kterou jí později dopřejete. Nezapomeňte proto zvolit i vhodné krémy, mléka nebo tělové máslo, díky kterým bude vaše pokožka vypnutá a krásná.

6. Ochrana před slunečním zářením Je snazší včas zabránit tomu, aby se vaše rty staly popraskanou katastrofou, jak potom rychle napravovat něco, co vyžaduje čas. Pokud trávíte hodně času venku, zejména za větrného, extrémně slunečného nebo chladného počasí, vaše rty nejen hydratujte ale používejte i ochranu před slunečním zářením, minimálně s SPF 30. A to platí o pokožce celého těla.

Zajímá vás, jak by měla vypadat naše denní a večerní rutina? Napište nám dolů do komentářů, jaké produkty používáte a jak vypadá ta vaše. : -)

7. Jak často je u vás na programu čištění kosmetických štětců? Přiznejte se! Jak často myjete štětce na makeup? Mnohé z nás by určitě překroutili očima nebo by se chytili za čelo. Ano, na tento krok se také velmi často zapomíná. Pokaždé, když použijete štětec, měli byste ho alespoň přestříkat sprejem na čištění, který běžně seženete v drogerii. Následně bychom je měli pravidelně prát a čistit. Pro ty línější máme malý tip: Štětce stačí napěnit šamponem, opláchnout je a pověsit je na vzduchu tak, aby štětiny směřovaly dolů. Vaše pleť se vám poděkuje, oční stíny se budou nanášet mnohem snadněji a celá vizáž bude vypadat lépe.

Profesionálové
5
Petra Šnajdárková ma...
Make-up a účes
Ráda Vás nalíčím,učešu,obleču do šatů a budu Vám o...
Liberec
5
Helena Burešová vizá...
Make-up a účes
Svatební líčení a účes u Vás doma včetně zkoušky. ...
Praha

Tak, milé nevěsty, které kroky dodržujete a na které zapomínáte? Zajímají vás i jiné otázky ohledně péče o pleť? Chtěli byste si přečíst více o ochranných faktorech, ochraně pokožky nebo péči zaměřenou na konkrétní typ a stav pleti?

Dejte nám vědět do komentářů, jaké články z tohoto soudku byste u nás rádi viděli. : -)


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Vláda ode dne 22. října 2020 do dne 3. listopadu 2020 zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky.

  Platí tedy i nová omezení pro pořádání svateb:

  • maximálně 10 lidí
  • roušky jsou povinné ve vnitřních prostorách, pro snoubence v průběhu sňatečného obřadu platí výjimka

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2020.

  Přečtěte si diskusi o tom, jak nová opatření vnímají nevěsty

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Nevíte, čím překvapit nevěstu na rozlučce se svobodou? Připravte jí originální hru a bavte se!
  Nevíte, čím překvapit nevěstu na rozlučce se svobodou? Připravte jí originální hru a bavte se!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?