Svatební plánovač (9): Jak vybrat svatební šaty podle typu postavy

 • 20. dub 2016

Každá nevěsta touží během svatebního dne vypadat co nejlépe a proto je velmi důležité, aby si vybrala ty správné svatební šaty. Na trhu je množství svatebních šatů různých značek, střihů a barev. Je skvělé, že máte tolik možností na výběr, ale pro nerozhodné dámy to může být opravdu náročný úkol. Abyste se z toho nezbláznila a hledání svatebních šatů se nezměnilo v noční můru, začněte nejprve zkoušením střihů, které by měly lichotit vaší postavě.

Myslete také na to, že v rámci jednotlivých střihů lze najít nespočet odlišných šatů, a proto ne každý model z daného střihu vám musí sedět. Jediná rada, kterou pro vás mám, je – zkoušejte, zkoušejte, zkoušejte! Vezměte si na pomoc kamarádky a oběhejte několik salonů v okolí, dokud nenajdete ty pravé šaty, v nichž se vdáte. Dejte také pozor, abyste se v šatech cítila příjemně, protože v nich strávíte celý den. Pokud nevíte, kde začít, zde je několik základních typů postav a střihy šatů, které se k nim hodí.

Typ postavy: Přesýpací hodiny

Střihy šatů: mořská panna, áčková sukně / princeznovské, splývavé Tento typ postavy je charakteristický větším poprsím a zadkem. Je to velmi ženská postava s křivkami, kterou se může pochlubit například Kim Kardashian. Abyste zvýraznila tyto křivky, zvolte šaty, které odhalí vaše přednosti.

Nejvhodnější jsou šaty střihu „mořská panna"“, které krásně obepínají postavu, zvýrazní váš štíhlý pas a ženské proporce. Dalším vhodným střihem jsou „princeznovské“ šaty s áčkovou sukní, ideálně s ramínky, aby udržely vaše poprsí na místě. Dobrou volbou pro tuto postavu jsou i jednoduché splývavé šaty.

Typ postavy: Vysoká a štíhlá

Střihy šatů: mořská panna, splývavé, s velkou sukní Vysoké a štíhlé dámy si mohou dovolit obepnutější modely šatů, které odhalí jejich krásnou postavičku. Tento typ postavy se obvykle vyznačuje menším poprsím, proto si tyto dámy mohou dovolit i šaty bez ramínek, případně zdobením nebo řasením v oblasti dekoltu, které obvykle přidává na objemu. Nádherně budete vypadat v šatech střihu „mořská panna“, v jednoduchých splývavých šatech nebo honosných šatech s velkou sukní.

Typ postavy: Drobná

Střihy šatů: zvýšený pas, splývavé, áčková sukně / princeznovské Drobné nevěstinky jsou nejen malé, ale obvykle i hubené. Díky své štíhlé postavě si mohou dovolit i obepnuté šaty, je však třeba dát pozor, abyste se v nich neztratila. Střihy s obrovskými sukněmi proto pro tento typ postavy nejsou velmi vhodné, vypadala byste v nich ztracená.

Naopak vynikající volbou jsou šaty se zvýšeným pasem, které vás opticky prodlouží. Pokud pod ně ještě schováte vysoké podpatky, opravdu „narostete“. Vyvýšený pás pak můžete zkombinovat s klasickým střihem šatů s áčkovou sukní nebo jednoduchými splývavými šaty.

Typ postavy: Jablko

Střihy šatů: áčková sukně / princeznovské, zvýšený pas, s velkou sukní Dámy s tímto typem postavy mají problém s větším bříškem. Abyste své problémové partie zakryla, volte šaty s objemnější sukní, a vyhýbejte se obepnutým modelům.

Vhodné jsou pro vás šaty s vyvýšeným pasem, áčkovou sukní nebo bohatě řasenou sukní. Velká sukně zakryje případné nedostatky na bříšku, proto jsou tyto střihy vhodné i pro těhotné nevěsty, které nechtějí své rostoucí bříško vystavovat na obdiv.

Typ postavy: Hruška

Střihy šatů: áčková sukně / princeznovské, zvýšený pas, s velkou sukní Tento typ postavy se vyznačuje menším poprsím a užším pásem, přičemž problémovými partiemi jsou boky a zadeček. Abyste zvýraznila, co je na vás pěkné, a zakryla problémové partie, volte šaty s většími sukněmi.

Abyste opticky zvětšila své poprsí a přitáhla pozornost k horním partiím těla, můžete zvolit šaty s řaseným dekoltem, či zdobeným korzetem. Výbornou volbou jsou také šaty s vyvýšeným pasem. Určitě se vyhýbejte obepnutým modelům a splývavým šatům, v nichž by váš štíhlý pas zanikl a naopak by se zvýraznil větší zadek.

Typ postavy: Plnoštíhlá

Střihy šatů: áčková sukně / princeznovské, zvýšený pas Pokud patříte mezi plnoštíhlé dámy, nejlepší volbou pro vás jsou klasické šaty s áčkovou sukní. Pokud máte větší poprsí, volte raději šaty s ramínky, pokud chcete zakrýt ramena, pomohou vám šaty s rukávky. Střihům s příliš velkými honosnými sukněmi se raději vyhýbejte, mohly by vás opticky zvětšit. Výbornou volbou jsou také šaty s vyvýšeným pasem, doporučuji však držet se áčkového střihu.

Doufám, že vám tento přehled alespoň trochu pomohl zorientovat se, a věřím, že se vám podaří vybrat nádherné šaty přesně pro váš typ postavy, ve kterých se budete cítit během celého vašeho svatebního dne výborně. Pokud si nebudete jistá, nechejte si poradit v salonu nebo vyzkoušejte několik různých střihů.

Profesionálové
7
Zakázkové krejčovstv...
Svatební salony a svatební šaty
Krejčovství,ve kterém šiji svatební šaty,oblek a ostatní sladím podle nevěsty.Stačí když donesete obrázek a můžeme začít.K šatům dotvořím vše potřebné
Praha
1
Autorské svatební ša...
Svatební salony a svatební šaty
Jsem oděvní návrhářka specializující se na svatební šaty na míru. Navrhnu a ušiji Vám originální svatební šaty pro Váš den.
Praha

Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?