Víte, co všechno vám nabízí svatební salon?

 • 26. kvě 2016

Každá dáma chce být krásná a v případě, že jde o její svatbu, platí tato věta dvojnásobně. Svatební den je pro většinu nevěst dnem, na který myslí od malička, a chtějí být tou nejkrásnější. Abyste se i vy staly bez stresů tou nejkrásnější, shrneme vám vše, co nabízí svatební salon nevěstám a jak probíhá návštěva svatebního salonu.

Co všechno vám nabízí svatební salon?

V Česku je mnoho svatebních salonů, které nabízejí množství různých služeb. Většina svatebních salonů nabízí kompletní servis. Jde o půjčování, prodej nebo šití svatebních šatů na míru, pánských obleků, košil, šatů pro maminky na svatbu nebo dětských šatů pro družičky.

Kromě toho nabízejí různé svatební doplňky na zpestření svatebního dne. Zprostředkovávají svatební výzdobu, svatební oznámení, jmenovky na stoly, svatební číše, polštářky pod snubní prsteny, vyšívání svatebních podbradníků. V neposlední řadě se postarají o dámy jako o princezny, protože nabízejí i svatební líčení a vytvoření svatebního účesu.

Jak probíhá půjčování svatebních šatů ve svatebním salonu?

Termín návštěvy ve stavebním salonu je vhodné si rezervovat předem telefonicky. Pokud budete mít rezervovaný svůj termín, vyhněte se čekání a budete si jistá, že se vám v salonu budou moci plně věnovat. V průběhu první návštěvy se obvykle vyzkouší široká škála svatebních šatů, kdy zjistíte, jaký střih je pro vás ten pravý, který z barevných tónů se k vám nejvíc hodí, a v ideálním případě hned najdete své vysněné svatební šaty.

Pokud jde o půjčování šatů, obvykle se ve svatebním salonu sepíše hned i smlouva o výpůjčce svatebních šatů a po složení zálohy do výšky např. 45 % z půjčovného budete mít šaty rezervované.

Následně je nutné dohodnout si termín zkoušky šatů, který bývá zpravidla krátce před termínem svatby. Účelem této návštěvy svatebního salonu jsou drobnější krejčovské úpravy svatebních šatů, které zabezpečí, aby vám šaty dokonale padly. Tento úkon bývá obvykle zahrnut v ceně půjčovného. V případě, že by se vaše konfekční velikost mezi zkoušením šatů výrazně změnila, svatební salon vám umožní zvolit si jiný model, který bude na váš termín svatby k dispozici.

Co je třeba si s sebou vzít na zkoušení svatebních šatů?

Nejvhodnější je si s sebou vzít do svatebního salonu obuv, kterou budete mít ve svatební den na sobě a také spodní prádlo, aby se zjistilo, zda někde „nevykukuje“. Pokud ještě nemáte koupenou obuv nebo vybrané spodní prádlo, nezoufejte, stačí, když si je přinesete na nejbližší zkoušení šatů. Když jednáte s předstihem, máte stále ještě dostatek času.

Profesionálové
7
Zakázkové krejčovstv...
Svatební salony a svatební šaty
Krejčovství,ve kterém šiji svatební šaty,oblek a ostatní sladím podle nevěsty.Stačí když donesete obrázek a můžeme začít.K šatům dotvořím vše potřebné
Praha
1
Autorské svatební ša...
Svatební salony a svatební šaty
Jsem oděvní návrhářka specializující se na svatební šaty na míru. Navrhnu a ušiji Vám originální svatební šaty pro Váš den.
Praha

Jaká je cena půjčovného svatebních šatů?

Průměrná výška půjčovného svatebních šatů se pohybuje v rozmezí od 4 do 8 tisíc korun, ale můžete najít samozřejmě i levnější nebo dražší svatební modely. Horní hranice půjčovného dosahují nejdražší modely svatebních šatů, které můžete najít ve svatebním saloně. Tyto modely bývají většinou mimořádně zpracované, jejich nákupní cena bývá pro svatební salon velmi vysoká a údržba takových šatů je náročná.

Půjčovné obvykle zahrnuje zapůjčení šatů na přibližně čtyři dny, drobné krejčovské úpravy a čištění běžného znečištění šatů. Příplatek za mimořádně znečištěné svatební šaty se řeší individuálně, je to však velmi výjimečné a právě proto se není třeba obávat.

Kdy je nejlepší rezervovat svatební šaty?

Neexistuje přesný termín, kdy je nejlepší si rezervovat svatební šaty. Myslete však na to, že čím dřív navštívíte salon a šaty si rezervujete, tím lépe. Pokud do svatebního salonu přijdete s dostatečným předstihem, budete mít větší výběr šatů.

Teď už se návštěvy svatebního salonu nemusíte obávat, naopak, užijte si ji. Pokud potřebujete poradit, který svatební salon ve vašem okolí je nejlepší, můžete se zeptat našich uživatelů a ostatních nevěst, který salon vám doporučují k návštěvě. Určitě vám rádi pomohou a vy si tak uděláte rychlý přehled.

Hledáte před první návštevou svatebního salonu malou inspiraci?

VÍCE SVATEBNÍCH ŠATŮ
Kompletní album

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa / Shutterstock.com

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?