Máte i vy svůj vysněný zásnubní prsten?

 • 16. úno 2016

Zasnoubení partnerů je považován za první zavazující krok před uzavřením manželství. Žádost o ruku je spojena s darováním zásnubního prstenu a nabídkou na svatbu. V rámci českých zvyků a tradic zásnubní prsten daruje muž ženě.

Zásnubní prsten a jeho spojení se srdcem

Historické prameny zásnubního prstene sahají do Egypta. Už v té době byl zásnubní prsten považován za symbol lásky. Egypťané zásnubní prsten nosili na levé ruce. Věřili, že daný prst levé ruky je v přímém spojení se srdcem. V Evropě v období 15. až 16. století převládal design zásnubních prstenů známý jako gimmel kroužky. Jde o prsten sestavený ze dvou kroužků, které do sebe zapadají.

V období vlády puritánů ve Velké Británii a v USA romantika snubního prstenu vystřídala praktičnost v podobě náprstku. Naštěstí pro mnohé z nás éra ,,zásnubního náprstku“ pominula a nastal trend diamantových a dalšími drahokamy zdobených zásnubních prstenů.

Dokonalý zásnubní prsten a ženské představy o něm

Jaké jsou současné představy o zásnubním prstenu? V současnosti jsou preferovány zásnubní prsteny z drahokamů a polodrahokamů. Mnohé ženy sní o výrazném a zářivém zásnubním prstenu zejména s diamantem. Diamantový zásnubní prsten symbolizuje pevnost a trvalost. O diamantu je totiž známo, že je nejtvrdší a nejodolnější přírodní minerál. Mnohé páry vkládají pevnost svého vztahu právě do diamantové ozdoby.

Diamantové zásnubní prsteny bývají obvykle jednoduché, což však nemusí automaticky znamenat výlučně okrouhlý tvar očka zásnubního prstenu. Co byste řekli na doslovné diamantové srdce? Zásnubní prsten s výrazným diamantem ve tvaru srdce je dokonalým prstenem lásky v představách mnoha žen.

Mezi oblíbené tvary oček zásnubních prstenů patří kromě běžného kruhu a srdce i tvar hrušky, markýzy, oválu či princezny. Muž, který požádá o ruku svou nastávající s diamantovým zásnubním prstenem, rozhodně nebude odmítnut.

Neméně hodnotnější a okouzlující zásnubní prsteny jsou z drahokamů jako safír, smaragd, rubín, ametyst a takto bychom mohli jmenovat dlouhý seznam okouzlujících drahokamů. Samotné očko zásnubního prstenu nemusí být jen čistě křišťálové barvy, ale i modré, růžové, fialové, zelené, jednoduše na výběr je celá barevná škála zářivých duhových odlesků.

Trendy zásnubní prsteny nejsou omezeny pouze na jedno očko, ale kromě základního dominantního očka většího rozměru mohou být po bočních stranách ústředního očka umístěny další menší kamínkové ozdoby.

Zásnubní prsteny chladnějšího tónu v podobě modrého safíru, nebo topasu ozdobeného menšími diamanty prezentují noblesu a ženskost. Nejznámějším blankytným zásnubním prstenem byl bezpochyby prsten princezny Kate.

Rubínový snubní prsten podtrhne vaši ženskost. Výrazné rubínové snubní prsteny jsou určeny pro vášnivé typy žen. Romantika a něha v provedení nádherného zásnubního prstenu například z růžového turmalínu lemovaného jemnými třpytivými diamanty v podobě okvětních lístků vás promění na dokonalou princeznu. Perlový zásnubní prsten je nadčasový šperk vydávající tóny čisté a upřímné lásky.

Profesionálové
5
Zlatnický ateliér Cr...
Zásnubní prsteny a prstýnky
V našem zlatnickém ateliéru vyrábíme především originální precizně zpracované snubní a zásnubní prsteny.
Praha
31
Snubní prsteny - Jan...
Zásnubní prsteny a prstýnky
Rady k výběru prstýnků pro vás. Zakázková řemeslná výroba snubních prstenů ze zlata a palladia.
Brno

Zásnubní prsten z perly je symbolem luxusu a krásy

Co se týká materiálu, z něhož se zhotovují zásnubní prsteny, můžeme přiradit prvenství oblíbenosti zásnubním prstenům z bílého zlata nebo kombinace bílého a žlutého zlata. Do povědomí se dostává i růžové zlato, které svou něžnou barvou osloví romantické duše.

Zásnubní prsten a žádost o ruku

Zásnubní prsten by měl být partnerem kupován srdcem, ve snaze přiblížit se vkusu své vyvolené, a v neposlední řadě by muž neměl šetřit penězi při jeho koupi. Zásnubní prsten je totiž šperk na celý život. Zásnubní prsten je i zrcadlem partnerovy lásky. Úsilí, které muž vynakládá na výběr a koupi zásnubního prstenu, by měl vložit i do žádosti o ruku své vyvolené.

A co svatební prstýnky? Máte už vybráno?

DALŠÍ INSPIRACE ZDE
Kompletní album

Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?