Svatební noviny – vše, co byste o nich měla vědět

  • 24. čvc 2020
  • Silvia Blahovcová
  • isifa / Shutterstock

Vaše svatba se blíží a vy se poohlížíte po nějakém kousku, který by byl osobní, připravený ve vaší režii, byl by zároveň upomínkové dárkem pro vaše hosty a odpověděl na mnoho, mnoho otázek ohledně vašeho vztahu, či svatby? Svatební noviny jsou pro vás tím pravým řešením.

Stejně zajímavou variantou mohou být svatební noviny jako svatební dar vašim blízkým, pokud jste si jista, že si je sami nepřipraví. Co by však měly obsahovat a jak je připravit, se dozvíte v následujícím článku.

Jak to funguje?

Všechny informace, o které se rozhodnete podělit s vašimi svatebčany, závisí jen na vašem výběru. Vy jste jako autor, tak i cenzura, takže se nemusíte ničeho obávat. Vaše svatební noviny se mohou nést v romantickém duchu, případně mohou tvořit bedekr vaší svatbou nebo jejich cílem může být pobavení vašich hostů.

Tak či onak, je to vaše dílo, vaše vizitka, a měla byste tomu patřičně věnovat i váš čas. V případě, že se tomuto dílu nemůžete věnovat naplno, na internetu najdete množství nabídek firem, či osob, které vám ty vaše noviny takříkajíc ušijí na míru na základě informací, které jim poskytnete. Stejně platí, že pokud nejste odborníkem v grafických úpravách a ani handmade vám nejde právě od ruky, měla byste se raději obrátit na profesionály. Rozhodnutí je však jen na vás.

Příběh lásky

V první řadě je třeba říci, že tak jako svatba, i svatební noviny by měly být v první řadě o dvou lidech, kteří se v tento den a díky slovíčku ANO stanou skutečnou rodinou. „Jak se však seznámili? Jaký je příběh jejich lásky?“ To vše, včetně základních informací o snoubencích, patří do svatebních novin (samozřejmě krevní skupinu sem psát nemusíte, ale pokud jste se seznámili právě při darování krve, bude to určitě zábavná tečka k vašemu příběhu).

Harmonogram vaší svatby

Určitě zajímavou součástí svatebních novin může být harmonogram vaší svatby. Můžete je rozdávat jako letáky před vstupem na obřad nebo jim je doručit ještě před dnem D, aby všichni věděli, kde se kdy mají shromáždit. Opět platí, že to, jak se rozhodnete svatební noviny využít, je jen a jen na vás.

Dejte svým hostům vědět, kdy začne hostina, kdy přibližně plánujete jaký program a kdy bude jejich přítomnost takříkajíc nezbytná. Předejdete tak chvílím, kdy bude některý z hostů nešťastný, že promeškal čepení, a právě tehdy se byl opláchnout na pokoji.

Menu

Pokud neplánujete svatební menu rozmístit po stolech, zahrňte jej do svatebních novin. Vaši hosté budou jistě rádi, když uvidí, jaké dobroty jste si pro ně připravili. Zároveň zde můžete zveřejnit informace ohledně nabídky nápojů, zvláště těch alkoholických. Dejte svým hostům vědět, zda si mají vždy objednávat nápoje na baru, číšník je obslouží, nebo si z nabídky mohou vzít ke stolu rovnou láhev.

Společné zážitky snoubenců a fotografie

Pokud neplánujete využít fotografie jako součást výzdoby, podělte se o ně ve svých novinách. Fotografie z vašich společných výletů, či jiných významných chvil určitě všichni neviděli a vy se tak můžete pyšnit i dávno zapomenutými dovolenými a událostmi. Pokud jste nafotili rande fotografie ještě před svatbou, připojte je také. Vždyť krásné fotografie od profesionálního fotografa nemá každý.

Zábavné historky ze společného randění

Připojte pár veselých příhod, které jste během období randění společně zažili. Samozřejmě, je jen na vás, co si necháte pro sebe a o co se budete chtít podělit. Nezapomínejte, že tyto noviny si někteří hosté odloží na dlouhé období, a tak důkladně zvažte, za co se nebudete stydět ani v budoucnu :-).

Plán svatební cesty

Prosím, informujte své hosty, jaké máte další plány. Kam se chystáte na svatební cestu? Proč jste si vybrali právě tuto destinaci a kdy odjíždíte? (Řekněme si na rovinu, aspoň se vás nebudou totéž ptát všichni dokola.) Doplňte pár fotografií z míst, která chcete navštívit, dodá to vašim plánům reálnější rozměr.

Názvy výročí svateb a jejich význam

Pokud chcete, poučte své hosty v oblasti lásky a manželství. Můžete například zveřejnit názvy jednotlivých výročí rok po roce a v krátkosti vysvětlit jejich význam. Je to zajímavé téma i mezi vašimi hosty, porovnat si, které páry jsou spolu déle, a jak se jmenuje jejich aktuální rok společného manželství.

Pravidla šťastného soužití

Připojte krátká pravidla šťastného soužití, aby i vaše babička věděla, že to i v dnešní době myslíte opravdu vážně a na společném životě budete pracovat a rozvíjet ho. Tak, jako kdysi, kdy se rozbité věci opravovaly, a ne jako dnes vyhazovaly a kupují se nové.

Pravidla chování na svatbě

Chcete-li své hosty možná trošku popíchnout, případně vysvětlit ženichově sestře, že bílé šaty na vaši svatbu skutečně nejsou vhodné, připravte pro ně i pravidla chování na svatbě. V této části však upozorňujeme, že pouze na vlastní riziko. Vždyť nikdo nechce svatební hosty urazit.

Poděkování

Využijte možnosti v svatebních novinách poděkovat svým hostům za účast a za všechny věci, kterými vás obdarovali, a zejména za jejich oporu a krásná slova a že tento velký den ve vašich životech strávili spolu s vámi.


Komentáře

    Přidej příspěvek