Co (ne)dělat, aby vaše svatební líčení bylo skvělé

 • 3. srp 2021
 • Klaudia Podolcová
 • isifa / Shutterstock

Vůbec není třeba zdůrazňovat, že během svého velkého dne chce každá nevěsta vypadat co nejkrásněji, nejelegantněji a nejkouzelněji – jednoduše jako princezna nebo lesní víla, kterou bude každý obdivovat a vzdychat nad její krásou. Každá žena se chce přeci minimálně jednou v životě cítit výjimečně, a proto je svatební líčení tak důležité.

Buďme k sobě však upřímné – ne všechny jsme se narodily s dokonalou tváří, hodnou vytesání podobizny do kamene, která přetrvá staletí, a budou ji v dějepise opěvovat ještě naše pravnoučata. Kriticky na sobě stále nacházíme chybičky přemýšlejíc, kde příroda udělala chybu. Make-up a svatební líčení však dokážou udělat nejeden zázrak a zakrýt vše, co by podle nás mělo zůstat utajeno před zraky ostatních.

„Líčení samo o sobě přeci nemůže být taková věda,“ řeknete si. Pár tahů štětcem, nějaká ta barva na tváře, řasenka a je hotovo. Cit pro barvy, intenzitu jejich nanášení a kombinování nedostal však do vínku každý. Stačí i malá chybička, která může v konečném důsledku působit jako pěst na oko a zvýraznit i to, co nechceme. Stačí se jen podívat na notoricky známé svatební fotografie z internetu, kde není možné rozeznat, zda jde o cílený žert, anebo smrtelně vážně míněnou demonstraci (ne)vkusu. Právě proto byste neměly nic ponechat náhodě a svěřit se do rukou odborníkům, kteří z vás nejen udělají bohyni, ale budou schopni i poradit.

Co dělat a nedělat, aby vaše svatební líčení bylo skvělé

Existuje množství dobrých rad od odborníků, z nichž se drtivá většina ve své práci vyzná (alespoň v to většinou doufáme), potom existují rady od kamarádek, které mají všechno vyzkoušené, nebo od všetečné sousedky odnaproti, která pro vás přeci chce jen všechno dobré. Každý má ty své ověřené triky, které zaručeně fungují, ale ne všechny se samozřejmě dají uplatnit. My jsme si pro vás přichystali alespoň pár cenných rad, kterými jistě nic nepokazíte.

5 tipů, které se při líčení vyplatí dodržovat

1. Zvětšete oči nanesením světlejšího korektoru, který rozzáří a zakryje tmavá místa pod očima a případné kruhy. Budete působit svěže a méně unaveně.

2. Myslete na to, že svatební líčení potřebuje dostatek barev, které vykompenzují bílou barvu šatů. Je totiž rozdíl mezi každodenním oblečením a svatebními šaty, takže by rozdíly měly být i ve způsobu svatebního líčení. V první řadě je třeba se ujistit o tom, že vaše pleť vypadá hladce a sjednoceně, až potom přidejte barvy na tváře a rty, ať zazáří a vyniknou.

3. Soustřeďte se na podstatné elementy vaší vizáže, jako přirozeně působící pleť, decentní obočí a dlouhé, husté řasy. Když se vám podaří splnit tyto základní faktory, zbytek svatební líčení už bude hračka a jen skvěle doplní celkový vzhled.

4. Tip pro nevěsty, které se rozhodnou dopomoci si k uhrančivému pohledu umělými řasami. Zvolte nanášení, které se provádí individuálně v trsech. Oproti klasickým řasám, které se nanášejí vcelku na okraj očního víčka, působí o mnoho přirozeněji, jemněji, a nemusíte se obávat, že vám najednou z ničeho nic začne celý pás plavat v polévce.

5. Zakončete své svatební líčení světlejším odstínem pod spodní linií obočí. Celkové líčení tak pěkně vynikne a oči se opticky zvětší. Světlý odstín rozzáří oči i ve vnitřních koutcích a oči tak opticky oddálí od kořene nosu.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
11
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

5 tipů, čeho se při svatebním líčení raději vyvarujte

1. Testy na svatební líčení nikdy nedělejte na míste, kde nad sebou máte zářivkové nebo jiné umělé osvětlení. Pokud přijde maskérka k vám domů, ať má dostatek denního světla. Umělé osvětlení nepůsobí lichotivě, zkresluje a celkový vzhled a dojem z líčení se vůbec nemusí shodovat se skutečností.

2. Nesnažte se jít s dobou a působit za každou cenu trendy. Je třeba pamatovat na to, že fotografie z vašeho velkého dne vám zůstanou po zbytek života a právě vy se budete muset dívat na něco, co se vám s odstupem už nebude zdát jako dobrý nápad. Ne vše, co působí šik na přehlídkových molech nebo ve filmech, musí nevyhnutelně lichotit i vaší pleti a proporcím tváře. Méně je někdy více, a tak by bylo dobré odložit přehnaně blyštivé věci a příliš tmavé barvy a vyměnit je za něco nadčasově jednoduchého. Světlé barvy, jednoduchá linka na očích a kontrastní růž, jako vystřižené ze starých hollywoodských filmů.

3. Make-up nanášejte nejen na obličej, ale i na krk, dekolt a ramena, pokud je to nezbytné. Předejdete tak viditelnému kontrastu mezi obličejem a zbytkem těla a vytvoříte přirozený vzhled. Lehkou cestou, jak sjednotit tón pleti, je použít světlý sprej na pokožku, který se často využívá i ve filmovém průmyslu, a profesionálové s ním pracují poměrně často.

4. Nezapomeňte se rozhodnout pro správný druh svatebního líčení. Nikoho přeci nepotěší, když se musí každou chvíli nenápadně vytratit na toaletu, aby zkontroloval, zda vše drží na místě a neroztéká se jako vosková figurína. Samozřejmostí je voděodolná maskara pro případné vodopády slz v průběhu obřadu i po něm a ideální volbou jsou i krémové oční stíny, které skutečně dlouhodobě vydrží přesně na tom místě, kam je nanesete.

5. Poslední a neméně důležitou rada – nespěchejte. Nic nedělejte na poslední chvíli a vždy si dopřejte dostatek času na doladění drobných detailů a odstranění malých nedostatků. Na svatební líčení si nechejte minimálně těch čtyřicet pět minut, ať nejste zbytečně ve stresu – ten nesvědčí žádné nevěstě.

Profesionálové
5
Helena Burešová vizá...
Make-up a účes
Nejdůležitější pro mne je, aby se klientka cítila být sama sebou. Ráda poradím, ale pouze pokud si to klientka přeje :-) Aktuální fotky na fcb
Celá ČR
4
Make-up artist Lucie...
Make-up a účes
Milé nevěsty, ráda bych Vám nabídla své služby svatebního líčení a účesu, převážně Benešov, Praha a Středočeský kraj, po domluvě celá ČR.
Benešov

Autor článku: Klaudia Podolcová, Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?