Úžasné svatební kytice pro každé roční období!

 • 30. kvě 2024
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Obecně platí, že svatební výzdoba by měla být v souladu s aktuálním ročním obdobím. Najdou se samozřejmě i nevěsty, které mají o své svatební výzdobě vysněnou představu, kterou volí bez ohledu na to, zda je zima, nebo léto. Přizpůsobit výběr aranžmá ročnímu období má hned několik výhod. Většina květin a zeleně je během jarních a letních měsíců dostupnějších a levnějších.

Pokud si nevíte rady s tím, jaké květy jsou do svatebních kytic a výzdoby v jednotlivých ročních obdobích nejvhodnější, nechte se inspirovat následujícím článkem. Představujeme vám úžasné svatební kytice pro každé roční období!

Květiny vhodné do jarních svatebních kytic

Jarní svatební výzdoba by měla být veselá a barevná. V tomto období nám příroda nabízí množství barevných květů, mezi nimiž vybereme pár těch, které jsou do jarních svatebních kytic nejvhodnější.

Tulipány

Tulipány jsou typickými jarními květy, které v tomto období kvetou v nejrůznějších barvách. Tento elegantní květ skvěle vynikne samostatně, nebo v kombinaci s jinými květinami.

Konvalinky

Drobné bílé kvítky, kvetoucí jen během jarních měsíců, jsou netradiční ozdobou každé nevěsty, která se rozhodne zakomponovat je do svatební kytice. Tato jemná rostlinka s množstvím vlastní zeleně působí v kombinaci s bílými svatebními šaty skutečně něžně a žensky. Jejímu kouzlu podlehly i známé osobnosti jako Kate Middleton či Grace Kelly, které zvolily konvalinky jako dominantní květ svatební výzdoby.

Luční květy

Luční květy jsou velmi jemné, a protože rychle vadnou, obecně nejsou příliš vhodnou volbou do svatební kytice. V případě, že na kytici z lučních květů přece jen trváte, můžete zvolit například kytici z něžných kopretin nebo pestrobarevnou kombinaci z konzistentnějších lučních květů.

Narcis

Dalšími typickými jarními květy jsou narcisy. Přestože narcisy nejsou běžnými svatebními květinami, lze z nich vykouzlit originální jarní svatební kytici.

Pivoňky

Pivoňky jsou exkluzivním květem, který také kvete pouze v jarních měsících. Objemné lupeny okouzlujících pivoněk vykouzlí v rukou nevěsty hotový skvost.

Květiny vhodné do letních svatebních kytic

Protože rtuť teploměru se během letních měsíců šplhá pořádně vysoko, do letních svatebních kytic byste měli volit spíše odolnější květiny, které vydrží svěží po celý svatební den. Takovým květem je například:

Slunečnice

Tyto nevšední květy milující slunce jsou do letní svatební kytice ideální volbou. Je však třeba dát pozor na to, aby kytice ze slunečnic nepůsobila v rukou menších nevěst příliš mohutně.

Kaly

Exotické kaly, původem z horké Afriky, jsou také květem, který zvládne vysoké letní teploty. Kaly jsou dostupné v různých barvách, takže si dozajista vyberete odstín, který bude ladit se zbytkem svatební výzdoby a s vašimi šaty.

Růže

Kytice z růží je vhodná v každém ročním období. Růže, podobně jako slunečnice, patří mezi odolnější kvítka, která zvládnou vysoké letní teploty. Růže jsou dostupné v různých barvách a velikostech.

Levandule

Kytice z levandulí je neobvyklou letní svatební kyticí, která s sebou přináší nádech středomoří. Výrazná levandulová kytice nádherně vynikne v kontrastu s bílými šaty a v rukou nevěsty bude působit doslova jako šperk.

Pokud toužíte po uvolněné a pohodové letní svatbě, nebojte se tomu přizpůsobit i svou kytici. Letní svatební kytice můžete ozvláštnit makovici, pšeničnými klasy či zelenými travinami.

Květiny vhodné do podzimních svatebních kytic

Na podzim kvete méně květin než v jarním období, je tedy vysoce pravděpodobné, že květiny ve svatební kytici budou dovezeny ze zahraničí. Nevěsty si tedy mohou vybrat z různých dostupných druhů květin nabízených v českých květinářstvích.

V případě, že plánujete tematickou podzimní svatbu, jsou do svatebních kytic vhodné především květiny typicky podzimních barev, jako například oranžové nebo vínové růže, oranžové kaly nebo okrové gerbery.

Květiny můžete kombinovat s barevnými listy, sušenými květy nebo s podzimními plody, jakými jsou různé bobule, kaštany, žaludy či šipky, které do vašeho stylingu vnesou podzimní kouzlo.

Květiny vhodné do zimních svatebních kytic

Přestože počet květin, které kvetou během zimních měsíců, je výrazně omezen, nemusejí se nevěsty plánující zimní svatbu obávat, že by kráčely před oltář s prázdnýma rukama. I během mrazivých měsíců jsou květinářství plné nádherných květů.

Pokud však chcete umocnit pravou zimní atmosféru, sáhněte po některém z následujících květů:

Bílé růže a bílé gerbery

Do zimních svatebních kytic se hodí především květiny chladných barev, například bílé, modré nebo fialové kaly, kosatce, růže nebo bílé gerbery. Zmíněné druhy květin jsou odolné a dostupné i v zimních měsících. Neutrální bílou barvu květů můžete zkombinovat se jmelím, jehličím, či šiškami.

Cesmína

Cesmína patří mezi oblíbené vánoční a zimní dekorace. Drobné červené kuličky nádherně oživí každou zimní kytici.

Jehličí

Jehličnaté větvičky jsou jedním z typických symbolů zimy, a proto by rozhodně neměly ve vaší zimní svatební kytici chybět. Krásné zelené větvičky můžete zkombinovat s nejrůznějšími druhy květin. K jehličí a zimní kytici patří i šišky, které v kombinaci s bílými květy nádherně vyniknou.

Zimní kouzlo dodají svatební kytici různé zimní dekorace. Samozřejmě nemluvíme o tom, abyste svatební kytici vyměnila za adventní věnec :). Když však do kytice zakomponujete šišky, peříčka, vánoční růži či stříbrné ozdoby, vykouzlíte nádhernou tematickou zimní kytici.

Každá nevěsta však má o své vysněné svatební kytici vlastní představu. Protože jsou dnešní květinářství po celý rok plné nádherných květů, fantazii se meze nekladou a nevěsty mohou i v zimních měsících kráčet před oltář s kyticí tulipánů.

Máte pořád málo inspirace pro svou vysněnou svatební kytici?

DALŠÍCH 217 INSPIRACÍ..
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?