13 nejoblíbenějších svatebních zákusků. Stihli jste už ochutnat všechny?

 • 12. lis 2021
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Zdařilé svatební menu může pozvednout úroveň celé svatby. V opačném případě však zkažený dojem nezachrání ani ta nejkrásnější výzdoba a nejlepší zábava.

Kromě chutných hlavních chodů k svatbě neodmyslitelně patří i sladké dobroty různých druhů a barev. Vybrat svatební zákusky tak, aby byly uspokojeny chuťové pohárky všech hostů, je velmi náročné, proto vám nabízíme seznam momentálně nejoblíbenějších sladkých svatebních pamlsků.

1. Makronky

Ze svatebních zákusků jsou aktuálním hitem barevná, na jazyku se rozplývající kolečka – makronky. Toto francouzské barevné pečivo z mandlí a bílků, plněné slaďoučkým krémem, nádherně ozdobí slavnostní stůl a dozajista okouzlí všechny zúčastněné hosty.

2. Cupcakes

Tyto milé koláčky různých chutí a barev patří v současnosti také mezi TOP svatební zákusky. Cupcakes na první pohled připomínají menší ozdobený muffin, avšak jsou vyrobeny z jiných surovin, takže těsto je mnohem vláčnější a hebčí.

Protože jsou některé výtvory tak krásné, že je můžeme považovat za malá umělecká díla, pořád více nevěst je jimi okouzleno natolik, že se rozhodnou vyměnit tradiční patrový svatební dort za věž vytvořenou z těchto chutných koláčků. Vrchní patro věže tvoří menší, jednopatrový svatební dort, který nevěsta se ženichem podle tradici rozkrájejí, avšak ostatní patra zdobí chutné koláčky, které jsou po rozkrájení dortu rozděleny mezi svatebčany.

3. Cake pops

Cake pops neboli „koláčová lízátka“ uzavírají trojici nejoblíbenějších svatebních sladkostí v současnosti. V případě cake pops nejde o klasická lízátka z cukru nebo karamelu, ale víceméně o koláčky na špejli. Lízátka mohou být ozdobená bílou nebo tmavou čokoládou a posypaná oříšky, kokosem či různými barevnými ozdobami.

Pokud toužíte po zdravější variantě, můžete na špejli naaranžovat různé druhy ovoce v čokoládě.

Makronky, koláčová lízátka či cupcakes můžete naservírovat společně, v takzvaném candy baru, jehož součástí obvykle bývají i barevné bonbóny v ozdobených dózách nebo pralinky s nejrůznějšími příchutěmi.

4. Raw zákusky

V současnosti stále více lidí propadá zdravému životnímu stylu. Raw zákusky určitě potěšíte všechny hosty, kteří si hlídají svou hmotnost, nebo hosty trpící alergií na lepek či na mléčné výrobky. Raw zákusky jsou nepečené zdravé sladkosti, jejichž korpus sestává zejména z ořechů, kokosu, semínek a ovoce (fíky nebo datle). Náplň může být vyrobena z ovoce, máku, avokáda či oříšků.

Příchutě raw zákusků si můžete zkombinovat podle vlastní fantazie a chuti. Tyto zákusky nejlépe vyniknou, když jsou ozdobeny barevnými jedlými květy nebo čerstvým ovocem.

5. Punčové řezy

Předchozí druhy svatebních zákusků jsou sice zajímavou a efektní volbou, ale protože na svatební hostině bude i mnoho konzervativnějších hostů, kteří upřednostňují klasické svatební zákusky, doporučujeme do sladkého svatebního menu zařadit i některé z následujících, léty ověřených, tradičních svatebních zákusků. Punčový řez je klasika, která nesmí chybět na žádné rodinné oslavě. Lahodný růžový zákusek navíc není příliš krémový, takže je vhodný i na letní svatby.

6. Dobošové řezy

Lidově nazývané „dobošky“ patří k tradičním svatebním zákuskům. Piškotové těsto prokládané kakaovou náplní potěší všechny mlsné svatebčany.

Profesionálové
0
Cetering Rossi
Občerstvení - dorty, koláče, nápoje
Jsme malá cateringová firma z Moravského krasu, která svou práci miluje. :-)
Celá ČR

7. Rolády

Čokoládové, ořechové či ovocné rolády také patří mezi tradiční svatební zákusky. Můžete zvolit jakoukoliv kombinaci piškotového těsta a náplně.

Rolády patří mezi trvanlivější zákusky, které nemusejí být ozdobené jen čokoládou nebo nasekanými oříšky, ale například i fondánem, jedlými květy nebo vtipnými nápisy.

8. Medové řezy

Medový plát s mléčnou náplní a ovocným džemem, zahalený v čokoládové polevě je dalším typickým svatebním pamlskem.

9. Věnečky z odpalovaného těsta

Kombinaci šlehačky a karamelového krému v jemném těstě dozajista nikdo neodolá. V případě, že se vám věnečky zdají příliš fádní, můžete si dát upéct věnečky ve tvaru labutí, které jsou na noblesní příležitost, jakou svatba nepochybně je, jako stvořené.

10. Plněné košíčky

Košíčky plněné ořechovou, ovocnou nebo čokoládovou náplní jsou vděčným svatebním zákuskem, který může být ozdoben podle vašich představ. Vrch košíčku mohou zdobit například bílé labutě nebo romantická růžová srdíčka. Košíčky nejkrásněji vyniknou, když jsou naservírované v malých dekoračních mističkách.

11. Kremrole

Slaďoučká sněhová náplň v křehkých trubičkách z listového těsta je sladkostí, která potěší nejednoho svatebního hosta.

12. Linecká kolečka

Zavařeninou slepená kolečka, motýlci nebo srdíčka nesmějí chybět na žádné svatbě. Zdobení „suchých“ lineckých koleček v žádném případě nezaostává za výzdobou moderních zákusků. V minulosti byla tato kolečka máčená v čokoládě a zdobená ořechy nebo mandlemi, současným hitem jsou však zejména barevná linecká kolečka zdobená různými jedlými dekoracemi, jakými jsou například kytičky, korálky, srdíčka nebo mašličky.

13. Perníky

Svatební perníky jsou hotovým uměleckým dílem. Motiv, kterým se rozhodnete tyto chutné zákusky ozdobit, je jen a jen na vás. Fantazii se meze nekladou a na perníky mohou být napsány iniciály novomanželů, datum svatby, nebo mohou být ozdobeny květinami, srdíčky či prstýnky.

Výběr správných svatebních zákusků je stejně důležitý jako výběr dobrého svatebního menu. Protože každý host má jiné chutě a preferuje jiný zákusek, doporučujeme vám zkombinovat několik druhů různých zákusků.

Výběr svatebních pamlsků by měl být přizpůsoben ročnímu období, stylu svatby, barvě svatební výzdoby a prostorám, kde se svatba bude konat. Letní svatbu organizovanou pod širým nebem by totiž šlehačkové zákusky nemusely vydržet.

A co vy? Jaké koláčky jste vybrali pro svou svatbu? Podělte se s námi o váš tip v komentářích!

Toužíte po trendy Candy baru? Inspirujte se:

VÍC INSPIRACE…
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?